Forumdan yazı kopyalamak hakkında

• Konuyu başlatan hasanbasri
  • Başlangıç tarihi
H

hasanbasri

Kayıtsız
Misafir
Merhaba kardeşim şayet sitenizle ilgili bir düşüncemi aktaracağım, sitenize üye değilim şayet google da bir konu araştırırken sitenize link verdi, aradığım konuyu kısmende olsa buldum ama yazıyı kopyalayıp facebook da paylaşmayı düşünüyordum, şayet sağ tıkladığımda aldığım uyarı beni şok etti. Şayet hangi bilgiyi kimden sakaldığınızı anlamadım, peyganberlere farz olan tebiğ (İslamiyette Tebliğ; Taşımak, götürmek, ulaştırmak, bildirmek ve eriştirmek gibi anlamlara gelmekte olan tebliğ, ıstılahta, peygamberlerde bulunması gereken vacip sıfatlardan biridir, peygamberlerin, vahiy yoluyla Allah'tan gelen ilahi hükümlerden hiçbirini gizlemeden, eksiltmeden veya her hangi bir eklemede bulunmadan aynen insanlara aktarmasına denilmektedir. bu güzel vazifeyi bizlerinde yapması gerekirken kısıtlamanın manası nedir? Dersenizki gelsin benim sitemden baksın veya bizim sitenin linkini gönderin derseniz, kendi çıkarlarınız uğruna bunu yapmanız yanlış olurdu..
Bence yapmanız gereken sitenin üst kısmına bir uyarı yazısı iliştirerek "Buradan aldığınız yazı ve resimleri kullanırken kaynak gösterenden Allah raz olsun" yazmanız daha uygun olurdu.. saygılarımla, selamun aleyküm..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim, sitemiz kimseye kapalı değil ki! Aradığınız yazıyı bulduysanız neden elinize bir kağıt kalem alıp bakarak yazmıyorsunuz? Ha tabi siz işin kolayını seçiyorsunuz. Uğraşmadan alıp kullanmak istiyorsunuz. Neden? çünkü yazıyı emek vererek bakarak yazmak zor geliyor değil mi? Bir deneyin bakalım elinizle yazmayı o zaman insanların nasıl emek verdiklerini anlarsınız belki.

Sitemize üye olup bir konu açmadan, kopyalama yapmak istediğinizde buna izin vermiyoruz. Dikkat ederseniz uyarıda söylenenler. Buradan yazı kopyalayıp başka sitelerde paylaşanlar içindir. Buradaki yazılar, bilgiler %80 tarafımızdan kontrol edilmiş, düzenlenmiş, imla hataları dahil varsa hataları giderilmeye çalışılmış, gerekirse tek kaynak değil birkaç kaynak birleştirelerek derleme yapılmıştır. Ayrıca sitemizde sadece islami bilgiler değil birçok alanda bilgiler mevcuttur. Yazıyı kaynak göstermek kaydıyla isteyen kullanabilir. Yazıyı iznimiz dahilinde almak, kopyalamak istiyorsanız. Bir zahmet 2 dakikanızı ayırıp üye olacak ve alacağınız konuya karşılık sizde bir konu paylaşacaksınız. Ondan sonra istediğiniz gibi kopyalayın. "Armut piş ağzıma düş" olarak değerlendirmeyelim herşeyi. Bir bilgi alıyorsanız, sizde faydalı bir bilgi paylaşın ki insanlarda ondan faydalansın.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
krmzgller.jpg

Rabbim..herkesi ozel bir nimet..lutuf ve huner ile yaratmistir..
beni de cook duygusal..ve edebiyatti cook seviyorum..kendimi bildim bileli Rabbimi arar ve duygu ve yuregimi yazarim..
internet dunyasinda iki cesit YAZI vardir biri soyliyeni belli degil.. her onune gelen kullanabiliyor...
bunlari bende zaman zaman kullaniyorum..
haa bir de yazari belli imzasini adini koymus YAZILARIMIZ var..
Bu YAZILARDA emek.. HAKK. vardir..
ve Ben burada YAZDIKLARIMIN baska yerlerde izinsiz paylasilmasina RAZI degilim...
ama malesef rah. Annem icin bile yazdiklarimi diger sittelerde gorunce cook uzuluyordum...

evet belki buradan bazi YAZILAR ALINTI yapilir iken iyi niyettli olabilir...lakin bizler Senin kalbindeki niyetti bilemeyiz!. icine mi girdik de niyettini kinama veya elestirme HAKKINA sahip olalim...
bizler sadece karsimizdakin hal ve davranislarina bazen KIRILIP.. KIZABILIR ELESTIREBILIRIZ...
Hamd olsun artik..artik ALINTI yapilamiyor..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rabbim her insani ikizleri bile cook farkli ozel ozne duygu hisleri bile ayri ve kisisel olarak yaratmistir..
Bildiginiz Gibi BATI da yasadigim halde Tasavvufu cok seviyorum..
Tasavvuf insanın kendi içine yaptığı yolculuktur...
ehh Ben simdi baskalarinin yazdiklarini daima kopya edersem benim baskasinin içinde yaptığı yolculukta ne isim var?
benim bende benden icerug bir Muhacir Cocugu yokmu?

O hic mi taninmak bilinmek sevilmek dis dunyaya seslenme HAKKI yoktur...?
Kendini tarif etmek kendi ic dunyasini disa vurmaya HAKKI yok mu?
neden olmasin efendim..Yunusu Mevlanayi Yaradan bizi bizim yuregimizi bizim icimize de Ruhundan bir Nebze vermedi mi?
bizim de vicdanimiz Aklimiz Hayal gucumuz sevdiklerimiz kaybettiklerimiz yedigimiz darbeler yok mu?
niye olmasin.. Gurbetti muhacirli yetimligi Yetimlerin sahipligini icinde bulundugum ruhani halimi hangi Sairin veya yazarin ALINTI yazisinda bulabilirim

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Merhaba kardeşim şayet sitenizle ilgili bir düşüncemi aktaracağım,
bu güzel vazifeyi bizlerinde yapması gerekirken kısıtlamanın manası nedir? Dersenizki gelsin benim sitemden baksın veya bizim sitenin linkini gönderin derseniz, kendi çıkarlarınız uğruna bunu yapmanız yanlış olurdu..
Bence yapmanız gereken sitenin üst kısmına bir uyarı yazısı iliştirerek "Buradan aldığınız yazı ve resimleri kullanırken kaynak gösterenden Allah raz olsun" yazmanız daha uygun olurdu.. saygılarımla, selamun aleyküm..
Merhaba güzel kardeşim,
ben size birşey diyeyim,mi?
bakın negüzel eleştirinizi yapıp fikirlerinizi bizlere ulaştırmışsınız bundan dolayı allah razı olsun,
ammavelakin siz bu yazıyı buraya yazana kadar siteye 50 kez üye olurdunuz,
diyorsunuzki, ''kendi çıkarlarınız uğruna'' bu nedemek oluyor ben bunu anlıyamadımilginç::.
diyelimki siz buraya üye oldunuz peki bundan bizim ne çıkarımız olacaksaskn..
bak güzel kardeşim siteye herüye olan bir kardeşimizden
bizim herhangi bir çıkarımız olsa ohooo rah.sakıp ağanın tüm şirketlerine ortak olurduk kardeşim,
google emmide arama yaptığınıza göre birçok islami sitelere bakmışsınızdır ve birçok sitede konuların ziyaretcilere dahi görünmediğine şahit olmuşunuzdur
peki sizin burada göremediğiniz bir konu varmı? tabiki yok, ama alıntı yapılması yasak neden yasak hiç düşündünüzmühmmnn tabiki bunuda düşünmediğiniz için bu eleştiriyi yaptınız,
bakın eleştirinizde negüzel aklınıza gelmiş efendimizden bahsetmişsiniz, peki buradan alıntı yapacağınız konuyu paylaşan kardeşimize bir teşekkür etmek, bir allah razı olsun demek aklınıza gelmedimihmmnn
Burada amaç herhangi bir çıkar sağlamak değil, allah rızası içindir, eğer amacımız çıkar sağlamak olsaydı ne bu eleştirinizi yazabilirdiniz, nede herhangi bir konuyu okuyabilirdiniz,
Bu alemde sizin gibi bir konuyu kopyalayıp allah razı olsun demeden çıkıp giden saygısız kişiler oldukca birçok siteler yüzümüze kapanır buda böyle biline!...

i6300208_screenshot.151.jpg

Üst Alt