Fethullah Gülen'e Beddua etme

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gulen436x200.jpg

Esselamün aleyküm.peygamber S.A.V. efendimiz düşmanlarına bile bedduaa etmemişken Siz ..Siz...
Hocamın böyle bir bedduaa yaptığına inanamıyorum. bu millet batarsa hepimiz tüm müslüman aleminin batacağını unutmayınız.

Elf- lam -mim ol yeter. Elif beden. Lam kelam mim - kalbin üçü bir oldumu inasana yeter.
Zaman âhir ,fitne zamani;İmanı korumanın zorlaşacağı dönemlerdeyiz!!
Fitnenin dermanı; Allah ve Resulünün bizlere sunduğu hayat ölçüsü olan ibadet ve itaat içerisinde bir hayat sürmeye çalışmaktır..

Kızmış bizim edebi ağızlı, gözü yaşlı mülayim,
Beddualar semayı ve arzı inletir, Ahh ağlar ağlar !!yüreğim...

maya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
ALLAH biliyor bu zata hic güvenemedim..

aycam

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Haksızlığa tahamül edemiyecek şekilde sinirlendi kızdı, ben şahsen Fetullah hocayı çözemedim. Allah ama hepimizin içini dışını bildiği Allaha havalle ediyorum.
Birde şöyle bir durum var hocaya Türkiye ye neden gelemiyor ? bu kısıtlamalar sizce sağlıklı mı ? çok polemikler yaşanıyor, hangisi doğru, hangisi yalnış doğrusu bu konu hakkında kafam karışıyor, yalnış birşey demek istemiyorum.

H@K@N

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
İsrailin mavi marmara saldırıdından sonra otoriteye saygı duyulması gerekliydi diyen,

Gezi parkı olaylarından sonra camilerde edepsizce taşkınlık yapan ülkeyi bataklığa sürüklüyen bir harekatın arkasında duran,onları haklı gören ve daha birçok olayda gaflete düşen sözde hocanın bugün gerçek yüzünü göstermesine şaşırmamalı.

Bir müslüman bir müslümana böyle beddua etmez.

Başbakınımıza ve hükümete,gülen cemaati ile olan ilişkisi yüzünden hep eleştirirdim sonunda dualarım kabul oldu.

Rabbim hak ile batılı ayırdı.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Öfkelenmeyin,Beddua Etmeyin
İNSANLARIN ne mal oldukları öfkelendikleri zaman anlaşılır.
Olgun, hazımlı, vasıflı insanlar zaten öfkelenmezler, nadiren kazara öfkelenirlerse hemen kendilerini frenler, aşırılık yapmazlar.
Her yetişkin insan mecazi mânada savcı ve hakimdir… Kendisinin savcısı ve hakimi. Öfkelendiği zaman hüküm vermezler.
Bir Müslümanın mânevî derecesi öfke zamanında anlaşılır.

İlk çağların büyüklerinden Süleyman Daranî hazretleri şöyle buyurmuşlardır:
Bütün dünyanın halkı beni kötülemekte birleşseler, yine benim kendimi kötülediğim kadar kötüleyemezler.”

Evliyaullahın büyüklerinden Ahmed er-Rufaî hazretleri zamanın gavsı idi, aynı zamanda Müslümanların en alçak gönüllüsü ve mütevazı olanıydı.
Avam tabakası bazen hislerine mağlup olup beddua edebilir ama havas tabakasına mensup olan kimse edemez.
Bir Müslüman sana kötülük mü etti, sen ona dua edeceksin.
Müslüman kardeşin öfkeye kapılıp sana bir tokat mı vurdu, sen bir tokat daha vurması için yüzünün öbür tarafını çevireceksin.
Sadece tokada, şamara bakma sakın, Vurduranı da düşün.

Beddua edeceğine hayır dua etmen senin için çok kârlı ve yararlı olur.
Sana kötülük edene Allah onu ıslah etsin deme, Allah hepimizi ıslah etsin de.

Düşmanına dua et, duan kabul olursa, iyi insan iyi Müslüman olur, düşmanlık aradan kalkar.
Beddua edeceğine niçin Allah’a iltica etmiyorsun?
Senin beddua etmene lüzum yok; kötüler zaten tokat yiyip duruyor.
Bir haneye ateş düşmesini isteme. Çünkü orada suçu olmayan bir nine, bir dede, masum bir eş ve çocuklar olabilir.

Bırak insanları, bir evdeki kedinin, saksı çiçeklerinin bile yanmasını istememelisin.
İyilerin makbul ve müstecâb duaları üzerimize sâyeban olsun.
Kendi kusur, günah, noksan ve ayıplarımızı görmekten ve onlar için ağlamaktan, başkalarına beddua edecek halimiz kalmamalı.
Allah ü Teâlâ bize rahmet ve keremi ile muamele buyursun.
Bize akl-ı selim lütf ve ihsan eylesin.
Kur’anın yap dediklerini yapan, yapma dediklerinden kaçınan, öğütlerini tutan kullardan eylesin.
Tevbekârlardan eylesin.
Efendimizin (Salat ve selam olsun ona) Sünnetine uyanlardan, bid’atlardan uzak duranlardan eylesin.
İki ayağı Ümmet, Sevad-ı Âzam dairesi içinde olanlardan eylesin.
Öfkesini yenenlerden eylesin.

Cenab-ı Hak hepimizi fitnelerden, fesatlardan, tefrikadan muhafaza buyursun.
Haklı veya haksız bir şeye öfkelenenler, karar vermeden, beddua etmeden önce niçin yatağınıza uzanıp biraz uyumuyorsunuz?
Böyle yaparsanız belki biraz sakinleşirsiniz de beddua etmezsiniz.
27.12.2013 - MEHMED ŞEVKET EYGİ

Üst Alt