Fal tuzağına düşmeyin

Yusuf Bedi

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
FAL TUZAĞINA DÜŞMEYİN
Biz insanlar geleceğimizi öğrenmeyi çok isteriz. Bunun için de falcılara başvururuz. Falcılar bunu fırsat bilerek çok güzel pembe tablolar çizerek bizleri hayal dünyasına sürüklerler. Bizlere o kadar güzel umutlar verirler ve bunu da verdikleri tarihlerle bizleri umutsuz bir beklemeye yönlendirirler. Ben bu tuzağa düşen birisi olarak sizleri uyarmak istiyorum. Ben çok fal baktım inan öngördükleri hiçbir şey çıkmadı. Kişilik analizi ve güncellikle ilgili verdikleri bilgiler de genel olarak bizlere uymasa da kendimize uydurup ve çok doğru diyoruz. Halbuki öyle bir şey yok. Zaten gereken bilgileri senden alıyorlar ilişki durumunuz, yaşınız, iş durumunuzu sizden öğreniyorlar ve ona göre bir tablo çıkarıyorlar. Gerçekten çok iyi senaryo çiziyorlar ve insanı o tuzağa düşürüyorlar. Hepsi birbirinden tehlikeli ben fal baktırarak çok para kaybettim ama buna fazla üzülmedim de yüce kitap Kur'an-ı Kerim'e karşı geldim ve geleceğimi öğrenmeye çalışarak günahkar bir kul oldum. Ben Yüce Rabbimin huzuruna nasıl çıkacağım. Ben şunu öğrendim ki Allah geleceğimizi bizlerden gizlemişse bir bildiği vardır. Mantıklı düşündüğümüz zaman geleceğimizi bilseydik bu dünya sınavının bir anlamı da olamazdı. Ama falcılar zaten günah bataklığında yüzüyorlar. Bu bataklığa yanlışlıkla düşünleri ise bırakmıyorlar ve onların duygularıyla oynuyorlar. Ben dersimi aldım ve bu yanlıştan döndüm Allah'a şükür. İnşaAllah bu uyarım okuyanlar tarafından dikkate alınır da bu günah bataklığına düşmezsiniz. Dualarında anılmak dileğiyle.

Üst Alt