Eyvallah

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
eyvallah2.jpg

13/06/2012 Çarşamba günü, Tam 2+5=7 senedir süren bir davamın sona ermesinden sonra,
Mevlam! Sen'den gelene gelmeyene; ne şekilde belirlemişsen kaderime bu Fani alemde oyundaki biçtiğin rolüme yürekten kocaman bir eyvALLAH

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Eh gözün aydın mı diyelim, geçmiş olsun mu diyelim artık. Ne oldu ne bitti anlat da bilelim!

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Eh gözün aydın mı diyelim, geçmiş olsun mu diyelim artık. Ne oldu ne bitti anlat da bilelim!
Eyvallah usta ALLAH RAZI OLSUN. gözün aydında diyebilirsin, geçmiş olsunda diyebilirsin.
Kısaca anlatayım usta tam detayını anlatırsam 7 senelik bir serüveni forum almaz:).
Yaklaşık 7 sene önce şahsen hısım(akraba)mız olan bir şrfszin yüzünden evde tatsız bir olay yaşadık, olay neticesi yaralama suçundan önce savcılık, sonra ağır ceza mhk,sinde yargılandık vs, derken yaralama davası geçen yıl başlarında lehimize sonuçlanmışken, yaralanan şrfsz,in avukatı kararı itiraz ederek temyize başvurmuş, kararı itiraz etsede gece yarısı haneye tecavüz, nefsi müdafa olduğu için temyiz itirazı red edip dosyasını geri gönderdi, ve mahk. tamamen bitmiş oldu,ydu,
bu olayda ben,de karşı taraftan şikayetci olduğumdan ağır ceza mahkemesi şimdide benim şikayet davamı açıp jandarma aracılığıyla tarafları tekrar duruşmaya çağırınca tabi biz bunun sebebini bilmediğimiz için bizi aldı bir düşünce moraller sıfıra indi çünkü biz, benim dosyamında ilk duruşmalarla birlikte görüldüğünü sanıyorduk ama öyle değilmiş, nihayetinde geçtiğimiz çarşamba sabahı bir uzman çvş kardeşimizle adliyeye gittik, sıramız geldi girdik duruşmaya başlandı, reis benim ve eşimin şikayet dilekcelerimizi okudu okudu sonra kendi aralarında birşeyler görüşüp sonrada bize UZLAŞMA önerdi, aslında duruşmaya girinceye kadar niyetimiz eğer bize sorulursa şikayetimize devam etmek,di ama bekleme salonunda duvarda gördüğüm bir afiş,de
meselenizi kaba kuvvetle değil uzlaşarak halledin yazıyordu, reis,de uzlaşmayı önerince evet şeytanından bulsun deyip şrfz,i allaha havale ettik yani 7 yıl gide gele usandık ve reisin önerisiyle şikayetimizden vazgeçtik, netice itibariyle mhk. sona erdi ÇOK ŞÜKÜR ELHAMDULİLLAH.

Aslında o şrfsz,in yaptığı harakete karşılık yıllarca demir parmaklıkların arkasında çürümesi gerekir,di ama ben bütün kinime rağmen efendimizin (s.a.v)in kendisine yapılan haksızlıklara karşı yaptığını uyguladım.
Ben yine o şrfz,i ve onu savunan avukatı,da allahıma havale ediyorum çünki benim başıma gelen o avukatın başına gelseydi benim eşim gibi kendi eşi yaralama suçundan yargılansaydı acaba kendisi o kişiyi napardı, takdir yüce ALLAH'(cc)ın...
dgüüll,.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Geçmiş olsun.Allah beterinden korusun inş. İlahi adelet bazen dünyada tecelli eder bazen ahirette. Kaçış yok!

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

bilge_66

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
çok geçmiş olsun diyelim Allah celle celaluhu bir daha oralara düşürmesin

Derbeder

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Çok büyük geçmiş olsun hocam allah oraları birdaha göstermesin inşallah

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"yani 7 yıl gide gele usandık ve reisin önerisiyle şikayetimizden vazgeçtik, netice itibariyle mhk. sona erdi ÇOK ŞÜKÜR ELHAMDULİLLAH''

sabırsız başın cezasını ayaklar çeker...cddvb..
Allah yardımcımız olsun.Hayatımızda çoğu zaman 'keşke' diyoruz..keşke' O An sabr edebilseydik...utngc..
Bunu Size ozel yazmiyorum lutfen yanlis anlasilmazin
Eyvallah-in geneline Osmanlinin Torunlarina sesleniyorum..ben de icinde dahil...

"Eyy Oğul!
Güçlü, kuvvetli, akıllı ve kelamlısın. Ama bunları nerede ve nasıl kullanacağını bilmezsen sabah rüzgarlarında savrulur gidersin..

Öfken ve nefsin bir olup aklını mağlup eder. Bunun için daima sabırlı, sebatkar ve iradene sahip olasın!..
Sabır çok önemlidir. Bir bey sabretmesini bilmelidir.
Vaktinden önce çiçek açmaz. Ham armut yenmez; yense bile bağrında kalır. ."
Şeyh EDEBALİ'den Osman Gazi'ye Nasihat

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Sizede kocaman bir EYVALLAH kardeşim, allah razı olsun
Bitti çok şükür elhamdulillah..

Üst Alt