Ey Vefalı Kişi

sükut76

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ey vefalı kişi, gel, gel, daha yakın gel! Beni, benliği, bizi, bizliği bırak! Çabuk, vakit geçirmeden gel!

Gel, daha yakın gel! Biz’den, ben’den vazgeç, gel, gel. Sen’lik ve Biz’lik yok oluncaya kadar gel. Ne ‘sen’ kalasın, ne de ‘biz’ kalalım!

Kibri ve kendini beğenmeyi bırak da, yere göğe sığmayan O büyükler büyüğüne gönlünde yer ver!

Cenab-ı Hakk, ezel aleminde ‘Ben sizin Rabbiniz değil miyim’ diye buyurdu. Sen de O’na; ‘Evet Rabbimiz Sen’sin!’ diye cevap verdin.

Evet sözün şükrü nedir? Yani o emri nasıl yerine getireceksin? Bu dünyada, şikayet etmeden, Hakk’tan gelen belalara , ıstıraplara sabretmektir. Ses çıkarmamaktır.

Belanın bir sırrı da; ben fakr, yokluk dergahının kapısını çalıyorum demektir.

Sen, kendinden kurtul, benliğinden temizlen, toprak ol, ayak altına seril de toprağından otlar bitsin. Ot gibi benliği üstünden atar, kurursan hoş bir şekilde aşk ateşine yanarsın.
Senin yanışınla meydana gelen kül, toprak, kimya gibi dertlere deva olur.

İlletlerle, nefsani arzularla dolu olan hayvani ruhunu ona ver de sonsuz olan, hoş olan insani ruhu elde et!

Hz Mevlana

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
sevgili kardeşim bugün yahudi ve hıristiyan olan birçok insanla internet üzerinden bir mücadele verdim . adam isa allah tır diyor başka birşey demiyor. cennet bizimdir diyor başka birşey demiyor. ehadiyet kapısına gel diyorum orası isa mesihin yoldaşlarına ayrılmış diyor. vallahi bu iş çok zor hak hidayet etmedikçe bir adım atılmıyor allah yardımcımız olsun . başımın ağrından dinlenecek bir yer arıyordum . mevlananın yazısını görünce oraya saklandım aeo

sükut76

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Yaşadığımız toplumun değerleri ile, karakterimizdeki zafiyet ve güçlü yönler ile büyürken edindiğimiz kötü huylar ile en güçlüsü hayal ve vehim kuvveleri ile vs... kendi hapisenesi örmüş insan farkında olmadan. Hayalden vehimden kaleler örmüş bilincinin içinde. Bu haldeki birisi ne kadar güçlü örmüşse o kalelerini, nasıl anlasın Külli Akıl'dan tafsile çıkarılıp tebliğ edilen bu hapishaneden kurtulma yollarını. Bende kendi halimi düşünüyorum daha ne kadar kaleler var beynimin içinde acaba diyorum.
Allah yardımcın olsun kardeşim, o kalelerin harcı ve tuğlası hayal, vehim, şartlanmalar ve zan'lar olunca sen bir kaleyi yıkarken hemen masrafsız, çok kolay ve hızlı bir biçimde diğeri inşa ediliyor kişinin bilincinde.

Üst Alt