• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Evrim Teorisi İslamla çelişir mi?

redrozer

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba. Evrim Teorisi İslamla çelişir mi?
Günümüzde Evrim Teorisinin''İslamla çeliştiğini''belirten görüşlere yönelik soru sormak istiyorum.
Kuranda Allah ayetlerinde insanı sudan,topraktan yarattığını belirtir. Suda (H ve O ) toprakta (C,N,S,P) gibi atomlar mevcuttur. Bu atomlar zaten insanda,hayvanda,bitkide ve mikroorganizmalarda (bakteri vs..) canlılarda büyük oranda vardır. Evrim teorisine göre bir enerji sayesinde bu atomların bir araya gelip basit (prokaryotik) bir hücre oluşturması ve uzun süreçler içerinde bu tek hücreli heterotrof canlının gelişim göstererek ökaryotik (gelişmiş) hücre yapısına bürünmesi ve sürekli ilerleme kaydederek bu ilkel hücrenin bir noktada farlı türlere ayrılıp yine uzun süreçler içerisinde günümüzün canlılarını oluşturmasını bilim yanlışlayamamıştır. Kuran-ı Kerimde ''O, gökleri ve yeri örneksiz yaratandır. Bir işe hükmetti mi ona sadece 'ol' der, o da hemen oluverir.'' BAKARA SURESİ 117.AYET ayetindede belirtildiği üzere Allahü Teala canlıları hangi biyolojik aşamalardan yarattığını tek tek anlatmayıp sadece bu ayette olduğu gibi direkt yaratabileceğini belirtmiştir. O halde Evrim Teorisi niçin İslama Aykırıdır?
Ayrıca Evrim Teorisi; El Cahiz,Farabi,İbn Rüşd, Îbn El - Heysem ve Hatta Mevlana gibi (Mesnevi 4.Ciltte yer alan beyit Cansızken öldüm,
uyur oldum.
Uyurken de yine öldüm,
ve hayvan oldum.
Hayvan iken de öldüm,
insan oldum (Adem).
İnsan iken de ölür
ve sonunda melek olurum.) ünlü İslam inancına sahip olan zatlar tarafından delalet edilmiş ise niçin günümüzde Evrim İslamla zıttır gibi bir görüş yer almaktadır. Ayrıca Evrimin dine aykırı olduğu fikirleri Protestan inancında bariz bir şekilde vardır.
Özellikle İslam Tarihinde önemli Müslüman insanların dogma bilgilerden ziyade akıl ve mantık ile çalışmalar yapması ve sonra Avrupa'nın bu modern görüşü Müslümanlardan alması, bugünün inanılan görüşüne zıt değil midir?
O halde niçin Evrimin İslamla çeliştiğini iddia edenler vardır?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
İslam evrim diye birşeyi kabul etmiyor. Bu defalarca yazıldı çizildi, ispatlandı. Bütün cevaplar verilmiştir, sorduğun soruyu google yaz istemediğin kadar cevap bulursun. Aynı şeyleri burada tekrar yazıp çizmenin anlamı yoktur!

O (Allah) ki, yarattığı her şeyi güzel yapmış ve insanı yaratmaya çamurdan başlamıştır (insanı doğrudan çamurdan yaratmıştır).(Secde, 32/7)

Üst Alt