Evlilik için dua

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Evlilik için dua
Merhaba ben evlilik için dua sormak istiyorum. Yani evlenmek için yapabileceğim evlilik duası varmıdır. Evlenmek için dua edersem caiz olur mu? Ben evlenmek yuva kurmak istiyorum ama diğer taraftan kaderimde evlilik yoksa buna rağmen dua etsem doğru olur mu diye düşünüyorum. Bugüne kadar evlilik için dua etmedim, birkaç talibim oldu ama hiçbirinden sonuç alamadım. Yaşımda ilerliyor, bazen hiç evlenemeyeceğim, evlilik kaderimde yokmuş diyorum. Bunalıma giriyorum, sanki evlenmek için birşeyler yapmam, çaba göstermem, yardım almam gerekiyor gibi hissediyorum. Bir eksiklik var da bu eksikliğin sebebi benmişim gibi. İşte böylece bende Yüce Mevladan yardım istiyorum. Dua etmek istiyorum fakat nasıl dua edeceğimi, ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Ayrıca dua etsem de duam kabul olacak mı, hayırlı bir evlilik yapabilecekmiyim diye düşünüyorum. Teşekkür ederim, başınızı ağrıtmış oldum herkesin derdi kendine büyüktür o nedenle kusuruma bakmayın.

Evlilik duası ile ilgili soruya cevap:
Merhaba kardeşim. Evlilik için dua etmek caiz olur, niye olmasın ki? Biz meşru olan bütün herşeyi Allah c.c’den isteriz zaten. Eh evlenmek istemek de en meşru ve helal haklardan biridir. Evlilik için dua etmek, hakında hayırlı olanı istemek olmalıdır. Biz nefsimizin istediği, bize hoş gelen herşeyin çabucak olmasını isteriz. Ancak hiçbirimiz istediğimizin olması durumunda sonuçlarının ne olacağını bilmeyiz hatta bunu düşünmeyiz bile. Aklımızı kemiren tek düşünce isteğimizin olmasıdır.

Neyse lafı fazla uzatmadan sıkıntına çözüm olabilecek dua konusuna gelelim. Sana ilk tavsiyem evlilik konusunda seçimini islami şartlara göre yapmandır. Yani öncelikle fiziki görüntü, maddi imkanlar değil; Güzel ahlak, dinini bilip yaşamak, ihlas, yumuşak huy tercih sebebi olmalıdır.

Evlenmek isteyen kişi henüz bir talibi, kısmeti çıkmamışsa hayırlı bir kısmet için dua edebilir.

Evlenmek için şu şekilde dua edilmesi tavsiye edilmiştir:

1.Tavsiye : “El-Latif, sen kainatta gizli ve açık her şeyi bilensin. Sen her türlü nazardan gizli iken hiçbir şey senin kudretinden gizli değildir. Şüphesiz sen içimizden geçirdiklerimizi de bilirsin. Niyetimin akibetini de benden iyi bilirsin.Hakkımda hayırlı bir eş bana nasip kıl ya Rabbim”

2.Tavsiye: Evlilik yapmak isteyen erkek veya kızlar hergün 1062 defa Ya Bais Fettah ismi şeriflerini devam adrese kısa zamanda hayırlısı ile Allah c.c’nün izniyle mutlu bir izdivaç yapar.

3.Tavsiye: Mehmet TALU hocamız tarafından tavsiye edilmiştir. Evlenmek isteyen kişi kendisini helal dairesinden çıkarmayacak, kendisi için hayırlı olacak bir eş niyetiyle şu şekilde dua edebilir.

Bir gün 450 defa “Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm” diğer gün 450 defa “Hasbunallâhu ve ni’mel vekîl” bu şekilde bıkıp usanmadan devam etmelidir.

4.Tavsiye: 313 Fatiha-ı Şerif okunmalıdır.

5.Tavsiye: Evlilik de bir hacettir o nedenle evlenmek için hacet namazı kılınması tavsiye edilmiştir.

6.Tavsiye: Ey Allah’ım her şeye gücü yeten, her şeyi taktir eden sensin. Benim hiç bir şeye gücüm yetmez. Sen bilirsin ama ben bilmem. Gizli olanı en iyi sen bilirsin, ben bilmem. Eğer evlenmem dinim, dünyam ve ahiretim için hayırlıysa bana evlilik yapmam için hayırlı bir eş nasip et.

Rabbimiz c.c Yaptığımız yapacağımız bütün duaları Fazl-u Kerem’i kabul etsin. Bütün evlenmek isteyip de henüz nasibi karşısına gelmemiş olan kardeşlerimize hayırlı evlilikler nasip etsin. AMİN

Üst Alt