Evimize giren paranın bereketi yok

Tesettür1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Evimize giren paranın bereketi yok, büyü olduğunu söylediler, bozulabilir dediler ne yapmalıyım.
Selâmün aleyküm öncelikle. Arkadaşlar benim bi sıkıntım var sizden yardım istiyorum yada akıl, herneyse işte. 8 yıllık evliyim eşim memur 2 çocuğum var Rabbim bağışlasin. Bizim paranın bereketi hiç yok, bu yıllardır böyle herkes bizim kadar maaş alıyor ev yada araba alıyor, geziyolar, biriktiriyolar. Bizim zerre luksumuz yok ne gezme ne biriktirme ne ev hiç bişey ama ayin 15 inden aldığımız 25 ini bulmuyor. Eşim saklıyor zannediyordum önce artık öyle, şüphem de kalmadı ki nerdeyse 8 senedir her gece Vakıa süresini okurum duami ederim esim de öyle namazında falan ama yok.. Artık o kadar sıkıldım ki bu durumdan dertlestigim bi arkadaşım vardı bana hocaya baktirmis. Hoca da demişki aşure ayında 7 tane nohuta muska yapılmış, ben de yemisim, rizkim daralsin huzursuz olalım evde diye kapimim önüne yağ sürülmüş gelenime gidenime. Etkilendim bende gerçekten 8 senedir gurbetteyim bi vefalı insan yok.. Gelenim gidenim olmaz illa ben cagircam bi elişi yapayım satayım derim tövbe alan olmaz. Bu durum beni o kadar bunallti ki olmaz böyle nasipsizlik diyorum. Şimdi ben günahkar olmak istemiyorum hoca 250 tl ye bozarim demiş. İçimden bi ses duani et sabret diyor, diğeri bul ver parayi bozdur buyuyu diyor. Bu maddiyat çok zor bişey gerçekten yaşamayan bilemez. Benim ailem destek olur daha bazilari da derki sizde para çok ya ben ay başına kadar nasıl gecinecem derdindeyim..ben ney apayım ne olur akıl verin.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim, Rabbim sıkıntılarınızı gidersin, sizi refaha çıkarsın inş. Siz duanıza devam edin, namaz ve sabırla Allah c.c den yardım istemeye devam edin. Ya Latif, Ya Rezzak, Ya Vacid zikirlerini de yapın. Biraz araştırırsanız Rızık bolluğu ve özellikle bereketin artması için çeşitli zikirler bulabilirsiniz. Ne yaparsanız yapın yaptığınız herşey büyü ile uğraşmaktan daha hayırlı olacaktır.

Aslında bereket rızıktan farklı bir konudur. Rızkın gelmesi fakat bereketli olmaması bazı nedenlere de bağlı olabilir. Tamamen tahmini konuşuyorum tabi ama faiz, kul hakkı v.s gibi birşeyler nedeniyle olabilir diye aklıma geliyor.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Kul hakkına falan çok dikkat ederim eşim de öyle.. Yalnız haram yedik yiyoruz da tövbe Yarabbim bunu demek bile ağır geliyor. Kredi falan cekiyoruz yani o da Allah biliyor ev alım, altın falan değil cuzi miktarlarda yetistiremedigimizden. Aşure gününde kabeden gelen hurma cekirdegine dua okunup cüzdanda tasinirsa bereket olurmuş onu yaptım! Ya bilmiyorum işte huzursuzum, başka neler yapmam gerek.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Kredi almak, bereketsizliğin nedeni olabilir, o nedenle uzak durmanızı tavsiye ederim.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Ya etrafimda kredi çekmeyen bi tane insan var sadece!!! Herkes krediyle alıyo ne alıyosa !! Mal biriktiriyolar ama ben ? Benim bu kadar ağır olmamali

Üst Alt