Esmaül hüsna zikri

SEZ3005

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bizde bulunan Esmaül Hüsnayı tespit için ne yapmalıyız? Bu zikiri içten huşu içinde yapmamış dahi olsam bana faydası var mı?

Selamın Aleyküm tekrar :)
Kafamda cevaplanması gereken binlerce soru, içinden çıkamıyorum çünkü tatminkar cevaplar bulamıyorum.
Diyanete sorular sordum, belki onlarca kişiye mail yada mesaj gönderdim. Net cevaplar alabildiğim tek yer burası. Bunun için ALLAH (Azze ve Celle) sizden razı olsun. Gerçek dünyada Hz.Muhammed A.S.'mın şefaat ettiği kullardan olmayı nasip etsin.
Yeni soruma gelince ;
ALLAH (Azze ve Celle) insanoğluna ruhundan üflemiş bunu biliyorum.Her insanın dna sında en az bir tane Esmaül Hüsna kodlanmış onuda biliyorum. Bizde bulunan Esmaül Hüsnayı tespit için ne yapmalıyız?
Ayrıca ben hergün akşam 5500 civarında ebced değerlerine göre Esmaül Hüsna zikiri yapıyorum.Fakat hergün yaptığım için çok içten yada hissederek yapıyorum dersem yalan söylemiş olurum. Bu zikiri içten huşu içinde yapmamış dahi olsam bana faydası var mı? Yani zikir yaptığım Esma harekete geçer mi?

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm Selam...

Niyet, huşu ve takva ekseninde ibadet, taat, zikir ve gönül esintilerini ne kadar içselleştirebiliyorsan, o kadarının karşılığını alırsın. Esma harekete geçer mi derken, sanırım "esma" (isimler) ın da, Kur'an'ın da böyle yaptırımları yoktur. O harekete geçmez, sen, ben, o, harekete geçeceğiz, Allah'ın her bir güzel isminin manasına uygun bir hayatla hayatlarımızı şekillendireceğiz. Kur'an'ın emir ve yasakları da öyledir. Biz onlara uyarsak, Kur'an bize o zaman "hidayet" olur.
Zikir'de fazla takılma, zikirleri kuşanmaya bak... O zaman zikirlerin sana faydası dokunacaktır.
"Kim zerre kadar hayır (iyilik/güzellik/meşru olan) işlerse onun mükafatını görecektir.." (Kur'an-ı Kerim)

Selamlarımla...

SEZ3005

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Esma harekete geçer mi derken; okuduğum kitapta geçen cümleleri yazıyorum, sizde eksik olan Esmaları tespit ederek onları zikir edebilir ve sizdeki eksik kısımları tamamlayabilirsiniz.
Mesela anlama, bilme öğrenme gelişimi için YA ALİM, duaların kabul edilmesi için YA MÜCİB gibi.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Kardeşim bu işler bilmeden olmaz muhakkak bu işi bilenden yardım almak şarttır, mürşit, insan-ı kamil gerektir bu meselelere.

Esmaların belli etkileri vardir ilaç gibi düşün belli dozda verirsen şifa olur fazla verirsen sıkıntı olur.

Sana tavsiyem bir mürşidi kamilden yardım almandır bulabilirsen bizede haber ver sohbetinden istifade ederiz.

Esmaların belli sayı değerleri vardır kontrollu ve bilinçli çekilmelidir ha ben çektim bir şey olmadı diyebilirsin doğrudur ama herkes için bu geçerli değildir.

Sitede bu konuda bilgi sahibi insanlar vardır ama şöyle anlatayım sana ;

Bir insan bir şeyi zikretmeye başladığı zaman enerji seviyesi değismeye baslar cunku beyinde bir kelime hizli hizli devamli tekrar edildikce beyin enerji seviyesi artar ve ışıma yapmaya baslar otomatikmen seninde enerjin yukselir.Insanlar alemi ve cinler alemi birbirine yakindir olaki sen bilmeden belli esik degerlerini geçersin buda sonra telafisiz şeyler olusturabilir eger illa belli seyler cekmek istiyorsan ben bu meseleyi cok arastirmistim sana onereceklerim var.

La ilahe illallah.

Hasbunallahu nimel vekil.

La havle vela kuvvete illa billah.

La ilahe illa ente sübhaneke inna kuntum minezzalimin.

La ilahe illallah vahdehu la şerike leh lehül mülkü vele hül hamdu ve huve ala kulli şey in kadir.

Tabii ki salavatlarda önemli.

Kardeşim sana şöyle anlatayim ben bir ara bunlara sardım bir gün ikindi vakti kafama gore cekerken biraz abartmişim ustume bir hal coktu ayaga kalkip namaz kilacagim ayakta zor duruyorum rukuya gidiyorum salyalarim akiyor agzimi dahi kapatamiyordum basim catliyordu kendimden gecmistim sonra bunun tedbirini almistim kuran ayetlerini okuyunca rahatladim o yuzden bu isleri bilen biri olmadan yapma...

Selametle.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, Huşu ;Aklınızı hayalinizi dünya görüntülerinden kapayınız sonra Alemlerin Rabbine niyet ediniz tekbir getirmek.Huşu, bir nevi trans haline geçip etrafta olup biteni duymamak...sadece Rabbin ile hemhal olmak...
Huşunun sözlük anlamı: “Allah’a karşı korku ve sevgi ile boyun eğme ve bu duygu ile alçak gönüllülük ve tevazu gösterme.”
Huşuyu Yakalamak için ;öncelikle Allah’ı cc. iyi tanımamız Esmaül Hüsna nin manasını iyi bilmek lazım.

Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm..
Allah’ım! Senin yardımın olmadan ben hiçbir şey başaramam. Ve senden başka dayanacak hiçbir şeyim yok.
Allah cc. azizdir. Yani Azamet, büyüklük ve kuvvet sahibidir. Şanı pek yücedir. Şu alemde kendine büyüklük verilen mahluklar Allahın aziz ismine aynadırlar.
O yüksek dağlara, engin denizlere, denizlerde ki fırtınalara, uçsuz bucaksız çöllere, aylara, güneşlere, yıldızlara kulak verseniz hep bir ağızdan yâ aziz, yâ aziz, yâ aziz diyerek tesbih ettiklerini işitirsiniz.

insanlar ,istek ve arzularını Allah cc. Aziz, Azamet, büyüklük ve kuvvet sahibi dururken insanlardan ,akrabalardan eş ve dostan yardım etmelerini istemeleri ne kadar tuhaf değil mi..?
Hayır ve şer aziz olan yalnız Allaha aittir. Hayır makamında istek sahibine Allah cc. yarin olsun veya yardımcın olsun denilebilir.bu temenni noktası nezaket ve kelamdan ibarettir.

Kişiye yardımcı olacak akıl ,kalp ve nefsidir.
Bu üçlü karanlık olan bir konuda ne kadar kişiyi götürebilir. Burada ihlas kişiye isteğinde yön verirken. Konuya olan inanç ve imanı hakikatı aydınlığa çıkaracaktır...

SEZ3005

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
ALLAH sizlerden razı olsun.
Kafamın içinde dolaşıp duran sorulara açıklık getirdiniz.
Bana bu siteyi bulmamı bulmamı sağlayan ve sizleri karşıma çıkaran RABBİM'e hamd olsun.
not: Bu tevafuk içimi huzurla doldurdu :)

Üst Alt