eşimin bana inat yaptığını düşünüyorum

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
selamün aleyküm herkese tekrar. Sizi kendi sorunumla meşgul ediyorum ama sıkıntımı paylaşınca rahatlıyorum. Fikirleriniz bana yol gösteriyor. Sizlerden eşin inadının kırılması için, ya da eşin kalbinin yumuşaması için bir dua var mı bildiğiniz, rica etsem paylaşır mısınız?

Allah razı olsun şimdiden. Hayırlı akşamlar dilerim.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Sizlerden eşin inadının kırılması için, ya da eşin kalbinin yumuşaması için bir dua var mı bildiğiniz, rica etsem paylaşır mısınız?

Allah razı olsun şimdiden. Hayırlı akşamlar dilerim.
Tekrar aleyküm selam kardeşim ayrıca ramazan bayramın mubarek olsun, biliyorum 'bayram gelmiş benim neyime'' diyeceksin ama öyle deme emi, görüyorsun herşeye rağmen neticede hayat devam ediyorvvcc.. inşaAllah sorununuz tez zaman da hayırlı bir şekilde çözülür. Rabbim yar ve yardımcınız olsun sabredin bekleyin Rabbim mükafatınızı verir inşaAllah..
Evet istediğin dua belki forumumuzda yoksada senin için neti bir araştırayım belki bişeyler bulabilirim :)

Edit: sanırım bu dua işinize yarar inşallah:)
https://www.islamiforumlar.net/dua-kosesi/25217-zalim-birinin-kalbinin-yumusamasi-icin-dua.html

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Tekrar aleyküm selam kardeşim ayrıca ramazan bayramın mubarek olsun, biliyorum 'bayram gelmiş benim neyime'' diyeceksin ama öyle deme emi, görüyorsun herşeye rağmen neticede hayat devam ediyorvvcc.. inşaAllah sorununuz tez zaman da hayırlı bir şekilde çözülür. Rabbim yar ve yardımcınız olsun sabredin bekleyin Rabbim mükafatınızı verir inşaAllah..
Evet istediğin dua belki forumumuzda yoksada senin için neti bir araştırayım belki bişeyler bulabilirim :)

Edit: sanırım bu dua işinize yarar inşallah:)
https://www.islamiforumlar.net/dua-kosesi/25217-zalim-birinin-kalbinin-yumusamasi-icin-dua.html

Allah razı olsun Ekrem abi sizin de dualarınız kabul olsun inşallah.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Ve birde.

tövbe suresinin 129. ayetini oku ve deki, allahım sen bana kafisin rabbim beni
(anne adı ile kişinin adı yanı ayse oglu ali gibi) karşı sevilen yap kalbini benden yana şefkatle doldur de, 30 kere önce ayeti oku sonra bunu söyle.

Ayet: 129. Eğer sana yüz çevirirlerse de ki:
"Bana Allah yeter. O'ndan başka ilâh yoktur. Ben O'na dayanmaktayım ve O, o büyük Arş'ın Rabbidir.
Ve ardından,
allahım sen bana kafisin rabbim beni *Ayşe oğlu Ali,ye* karşı sevilen yap kalbini benden yana şefkatle doldur, de

* Örnek.

Allah razı olsun Ekrem abi sizin de dualarınız kabul olsun inşallah.
Ecmain olsun kardeşim, inşallah kabül olurda yuvana dönersin.

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Ve birde.

tövbe suresinin 129. ayetini oku ve deki, allahım sen bana kafisin rabbim beni
(anne adı ile kiişinin adı yanı ayse oglu ali gibi) karşı sevilen yap kalbini benden yana şefkatle doldur de, 30 kere önce ayeti oku sonra bunu söyle.

Ayet: 129. Eğer sana yüz çevirirlerse de ki:
"Bana Allah yeter. O'ndan başka ilâh yoktur. Ben O'na dayanmaktayım ve O, o büyük Arş'ın Rabbidir.
Ve ardından,
allahım sen bana kafisin rabbim beni *Ayşe oğlu Ali,ye* karşı sevilen yap kalbini benden yana şefkatle doldur, de

* Örnek.

Ecmain olsun kardeşim, inşallah kabül olurda yuvana dönersin.

Amiin abi Allah razı olsun, yazayım kağıda okuycam sağolun. Hayırlı geceler olsun. Allah'a emanet olun

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Allah (c.c.) cümlemizden razı olsun kardeşim, sana ve senin durumunda olupta derdini yazamayan kardeşlerimizede yardımcı olabildiysem nemutlu bana, sakın moralini bozma, sonucu sabırla bekle (ben müneccim değilim ama inan içime doğdu) allahın izniyle herşey düzelecek inşallah..
Hayırlı geceler kardeşim allaha emanet ol

bilge_66

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
ya vedud ya allah ... sıkça söyle inşaallah aranızda muhabbete vesile olur kardeşim .

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
ya vedud ya allah ... sıkça söyle inşaallah aranızda muhabbete vesile olur kardeşim .

Allah razı olsun sağ olun. tamam inşallah bunu da okumaya devam edicem, diğer bütün arayı düzeltecek dualarla birlikte. İnşallah Allah bi yerden hayırlı bi sebep verir bir araya gelebilmemiz için. Sevgiler. Esen kalın. Allah'a emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Mavi kardesim esiniz ile durumunuz ne oldu merak ettim.. acaba buyukler bu anlasmazliga el atip
bir araya gelerek herhangi bir cozum bulundumu.. oyle veya boyle ama iki tarafinda buyukleri bu konuyu bir sekilde noktalamali diye dusunuyoruum..
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..Her seyin Hayirlisi guzel kardesim..
olay sadece barismaniz degil..bir de eski hatalarin ve eksiklerin de telafi edilecegini inanmak...
bir suredir sessin, solugun cikmiyor Hayirdir..
saskn..
acilangul1

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum Mavi kardesim esiniz ile durumunuz ne oldu merak ettim.. acaba buyukler bu anlasmazliga el atip
bir araya gelerek herhangi bir cozum bulundumu.. oyle veya boyle ama iki tarafinda buyukleri bu konuyu bir sekilde noktalamali diye dusunuyoruum..
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..Her seyin Hayirlisi guzel kardesim..
olay sadece barismaniz degil..bir de eski hatalarin ve eksiklerin de telafi edilecegini inanmak...
bir suredir sessin, solugun cikmiyor Hayirdir..
saskn..
acilangul1

Aleyküm selam Gönül Sızım abla. Biraz inzivaya çekildim, kendimi dinliyorum :) Tabi bu arada teyzelerimle bir araya geliyoruz, yeğenlerimle geziyorum, öyle vakit geçiyor, o yüzden foruma pek giremedim.

Durum aynı değişen bir şey yok. Onlardan kimse aramadı, zaten bir beklentim de yoktu inanın, hatta onun bile aramayacağını çok iyi biliyordum, çünkü kendisini de ailesini de çözdüm; umursamaz, vurdum duymaz insanlar. Onlara nefes tüketmeye de değmez. Yani boşa kürek çekmenin artık bir manası yok. Hatta keşke diyorum ona hiç yazmasaymıştım olumlu msjlar; şımardı, kendini kaf dağında zannetti, şimdi tekrar benden boşanıp, hatta benden için "şu beladan kurtulayım" deyip, şimdiden başka heyecanlar peşine düşmüş bile! "Başka bir evliliğe maddi manevi hazırmış, hemen evlenecem" demiş bizim boşanmamız gerçekleşince...

Anladım ki bu ayrılık benim için daha hayırlıymış Gönül sızım abla, eksik olmayın benim için de çok dua ettiniz Allah razı olsun acilangul1 Allah her şeyin en iyisini bilir.

Bana dava açmasını beklemedeyim, bakalım nasıl gelişecek olaylar, inşallah bizim için hayırlı olur...

Aslında baştan hata yaptım evlenmekle, körü körüne derler ya ben öyle böyle derken evlendim, hislerimi dinlemedim; ama kader sanırım, önüne geçemiyoruz, yaşanacak bir şeyler varsa Allah yaşatıyor, Allah'ım her şeyin hayırlısını versin hakkımızda.
Evlenmeden önce ve sonra Rabbim beni çok sınadı, ama yarı yolda bırakmak istemedim, mücadele ettim kendi içimde; acaba bir ömür geçecek mi bu insanla geçmeyecek mi? Ama geçmezmiş gerçekten, artık her şeyin daha iyi farkındayım, bu ayrılıkla daha iyi anladım insanların nasıl nankör olabildiğini... İnsan çoğu zaman iyi niyetinden zararlı çıkabiliyor, saf da değilim her şeyin farkındayım ama daha öncesinde bitiremedim hiç bir şekilde. Bu insan zamanımı çaldı ama çok şükür ki ömrümü çalmasına Allah izin vermedi msum.. O yüzden Allah'ıma ne kadar şükretsem azdır.

Allah razı olsun ablacım, beni düşünmeniz mutlu etti beni duaa..utngc..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirli Geceler.. kardesim insan ne yaparsa kendine yaparmis.. olsun Sen insanligini gosterdin.. her seye ragmen yine konusmak, uzlasmak, barismak istedin.. yani onemli olan Allah kattinda ve vicdaninda kendini rahat ve huzurlu bulmandir...
ama Benim anliyamadigim bu gibi durumlarda ailenin buyukleri bir araya gelir ve bir cozum yollu ararlar.. barisirlar veya nokta konur...yani boyle askida durmasi hic kimseye faydasi yok...
peki o uzun bir sure bosanma davasi acmazsa ne olacak?
Kardesim Her seyin HAYIRLISINI istiyelim..
Forumda Ruya soran bir kardesimiz ayni sizin durumunuzda ayrilmislar sonra tekrar barisip ailesi sorun yapip tekrar ayrilmislar.. yani korkum odur ki omru gel-git lerde gecmesin..
ileride cocuk olunca bu durum cocuk ruh ve sagliginda cook olumsuz etkiler birakabilir..
uzulme kardesim Hamd olsun ki daha gencsin, sagliklisin,ailenin yanindasin..her seyin HAYIRLISI icin dua ediyoruz.. hayirli geceler...
bakin kardesimiz de bu...

https://www.islamiforumlar.net/ruya-yorumlari-bolumu/25596-ruyamda-rahmetli-buyuk-babami-gordum.html

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Hayirli Geceler.. kardesim insan ne yaparsa kendine yaparmis.. olsun Sen insanligini gosterdin.. her seye ragmen yine konusmak, uzlasmak, barismak istedin.. yani onemli olan Allah kattinda ve vicdaninda kendini rahat ve huzurlu bulmandir...
ama Benim anliyamadigim bu gibi durumlarda ailenin buyukleri bir araya gelir ve bir cozum yollu ararlar.. barisirlar veya nokta konur...yani boyle askida durmasi hic kimseye faydasi yok...
peki o uzun bir sure bosanma davasi acmazsa ne olacak?
Kardesim Her seyin HAYIRLISINI istiyelim..
Forumda Ruya soran bir kardesimiz ayni sizin durumunuzda ayrilmislar sonra tekrar barisip ailesi sorun yapip tekrar ayrilmislar.. yani korkum odur ki omru gel-git lerde gecmesin..
ileride cocuk olunca bu durum cocuk ruh ve sagliginda cook olumsuz etkiler birakabilir..
uzulme kardesim Hamd olsun ki daha gencsin, sagliklisin,ailenin yanindasin..her seyin HAYIRLISI icin dua ediyoruz.. hayirli geceler...
bakin kardesimiz de bu...

https://www.islamiforumlar.net/ruya-yorumlari-bolumu/25596-ruyamda-rahmetli-buyuk-babami-gordum.html

Evet Gönül Sızım abla doğru söylüyorsun.

Aile büyükleri nasıl ki beni istemeye geldiklerinde birliktelerdi, bu önemli konuda da birlikte olunması gerekirdi, benim ailemin onlardan hiç birisine zararı olmadı, aksine hep yararı oldu, bunları sanki bilmiyorlar mı ama Allah korkusu yok demek ki ya da konuşacak yüzleri yok. Sorun şu ki konuşup anlaşılabilecek bir tane de insan yokmuş, sonuçta onların da kendi evlatları ayrılacak olan, insan kendi evladını düşünmez mi, yuva yaparken iyi gibi göründüler, ama yıkılırken de neden böyle oldu demediler. Ama burda en büyük hata eşin hatası, 30 yaşında adam bilmez mi nerde nasıl davranacağını... Allah'a havale ediyorum hepsini, eden bulur muhakkak...

Allah Kerim'dir inşallah dava açar da ben de, ailem de rahat ederiz.

Bu arada Ant. da onun, arkadaşını kefil ederek aldığı mobilyanın borcunu ödemedi diye bana msj geldi; birikmiş borçlarınız var, şu güne şu saate kadar ödemeniz gerekli diye. Ama ben o mağazaya numara vermemiştim, imza falan da atmadım, anlamadım niye böyle msj geldi, gelseydi önceden de gelirdi, acaba bu insan bi işler mi çeviriyo kendi kendine diye de düşündüm açıkçası....Allah hakkımızda inşallah en hayırlısını verir...

Sağ olun Allah razı olsun ablacım... Dava konusunda bi gelişme olursa söylerim...

Üst Alt