eşimi özledim

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
çook kommiik ilahi Ekrem abi çok güldüm, anlıyorum anlıyorum da işte yazmadan da duramıyorum; ama yok artık yazmak falan inzivaya çekilicem utngc.. dinliycem sizleri beklemedeyim artık duaa.. edicem. teli bi kenara koyucam arayan olursa açarım artık, inşallah Ekrem abi hakkımda kalbine doğan güzel düşünce inşallah gerçekleşir hayırlısıyla, ben de sizi bu kadar meşgul etmem, yoksa sonum böyle olucak kzgnn.. dfgtn

Bu arada çok esprili, eğlenceli insanlarsınız maşaallah harikaa

Size de Allah kolaylık versin, bereketli olsun :) siz de Allah'a emanet olun.
Allah(c.c.)kimseyi ağlatmasın kardeşim,
qqww..kartık duracaksın, kendi iyiliğin için durman gerekli, beklemede kal, görelim mevla neyler, neylerse güzel eylerkgüll..,
hah bak işte bu olmadı teli bikenara koycağına bana gönder eğer arayan olursa ben sana burdan bildiririm telefon bikenarda durursa mazallah paslanır felan kulanılmaz olur yazık günah

inşallah kardeşim temennimiz gerçekleşmesinden yanadır.

Rica ederim kardeşim teveccühünüzislikcalan

Allah razı olsun kardeşim maşallah allah busene bol bol verdi ama malesef fiatlar çoook düşük çok,
haaa aklıma geldi biz topladığımız findukları sizin oralarda (ankarada) kuruyemişcilere satabilimiyüz acaba ilginç::.
varmı sizin mahalede kuruyemişci, varsa özelden yaz burada yazma reklama girerdfgtn
A.E.O. kardeşim
Baki selam ile...

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah(c.c.)kimseyi ağlatmasın kardeşim,
qqww..kartık duracaksın, kendi iyiliğin için durman gerekli, beklemede kal, görelim mevla neyler, neylerse güzel eylerkgüll..,
hah bak işte bu olmadı teli bikenara koycağına bana gönder eğer arayan olursa ben sana burdan bildiririm telefon bikenarda durursa mazallah paslanır felan kulanılmaz olur yazık günah

inşallah kardeşim temennimiz gerçekleşmesinden yanadır.

Rica ederim kardeşim teveccühünüzislikcalan

Allah razı olsun kardeşim maşallah allah busene bol bol verdi ama malesef fiatlar çoook düşük çok,
haaa aklıma geldi biz topladığımız findukları sizin oralarda (ankarada) kuruyemişcilere satabilimiyüz acaba ilginç::.
varmı sizin mahalede kuruyemişci, varsa özelden yaz burada yazma reklama girerdfgtn
A.E.O. kardeşim
Baki selam ile...

:.dost. anlaştık ama tel yolda giderken dökülür yani ikimize de yar olmaz sonra utanddım.

::komik..bilmem daha önce hiç sormadım kuruyemişçilere ama bi sorarım denk geldiğimde unutmazsam :tamam:. ama ordan buraya baya mesafe var.

Selametle kalın duaa..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
:.dost. anlaştık ama tel yolda giderken dökülür yani ikimize de yar olmaz sonra utanddım.

::komik..bilmem daha önce hiç sormadım kuruyemişçilere ama bi sorarım denk geldiğimde unutmazsam :tamam:. ama ordan buraya baya mesafe var.

Selametle kalın duaa..
:.dost.harikaa
vallahamı hay allah mende seviniremdim telefonum olacak diyeUzgunnn

:tamam:.bisor bakalım satabilcezmi, 300 klm, mesafe sorun değil benim kendi ayabam var ayabama 3 çuval atsam 80x3=240 kilo yapar, 500 kilo rahat taşır ama bolu rampasında biraz zorlanır gibi, biz garanti olarak 240 kl atarız,
ilginç::.kilosunu 10 tl,den versek 240x10=2400 tl yapar, 2000 tl mazot + yemek vs masrafa gitse net 400 tl kalır :imkansiz:.kurtamaz vaz geçtim kardeşim çekçeğimiz zahmete değmezçook kommiik

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
:.dost.harikaa
vallahamı hay allah mende seviniremdim telefonum olacak diyeUzgunnn

hayırlısı olsun bence de değmez abi alkss ben şimdilik yokum burda baybyy Allah'a emanet olun. Sağlıcakla kalın.

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allahın rahmeti üzerinize olsun. Ey insanlar. Sizin allah katında en hayırlınız. Besmele kapısına eşlerinizle geldiğinizde eşlerinizden işleyenin hak olduğuna iman etmenizdir . Besmelenin üzerindeki bu nurun hakikatından habersiz olan hal kardeşlerimin allah bu konunun manasını öğrenmesi için yar ve yardımcısı olması için dua ve selam ile . Ayrılık rüzgarının sebebi yaratılış sebebimizin anlamını bilmemek var . Bu ayrılık daha ilerki yıllarda olsa idi hüznünüz ve kanayan yaranız daha fazla olurdu bence şükredin hak evvel uyarmış ve yüzünüzü ilme dönün bu ilim ile amel edip hayata temiz bir sayfa açın .zaten siz sabır esmasına sığınıp onları nefislerinde bıraktığınızda ya haksızlıklarını idrak edip sizi bulurlar . Yada siz yaptığınız haksızlığın bedelini öder allahın rahmetini beklersiniz aeo

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Allahın rahmeti üzerinize olsun. Ey insanlar. Sizin allah katında en hayırlınız. Besmele kapısına eşlerinizle geldiğinizde eşlerinizden işleyenin hak olduğuna iman etmenizdir . Besmelenin üzerindeki bu nurun hakikatından habersiz olan hal kardeşlerimin allah bu konunun manasını öğrenmesi için yar ve yardımcısı olması için dua ve selam ile . Ayrılık rüzgarının sebebi yaratılış sebebimizin anlamını bilmemek var . Bu ayrılık daha ilerki yıllarda olsa idi hüznünüz ve kanayan yaranız daha fazla olurdu bence şükredin hak evvel uyarmış ve yüzünüzü ilme dönün bu ilim ile amel edip hayata temiz bir sayfa açın .zaten siz sabır esmasına sığınıp onları nefislerinde bıraktığınızda ya haksızlıklarını idrak edip sizi bulurlar . Yada siz yaptığınız haksızlığın bedelini öder allahın rahmetini beklersiniz aeo

Amin cümlemizin üzerine olsun inşallah, Allah razı olsun.

Eşimle tanıştığımızdan beri hep besmeleyle, başında sonunda hayır dileyerek dua ederek devam ettim. Eşimle evimizin kapısından sağ ayakla selam ederek besmeleyle girerdik içeri. Besmeleye her zaman önem verdim çok şükür.

Ama şimdi düşünüyorum ne kadar besmele çeksek de dua etsek de hayırlısı için, hayırlı geçim için kaderde varsa böyle şeyler yine yaşanıyor. Çok şükür dua etmekten de vazgeçmedim, haksız olduğum yerleri de bildim zaman içinde, haklı olduğum yerleri de. Önemli olan birbirimizle konuşarak anlaşabilmekti, ben konuşurdum o karşılık vermezdi, sıkılırdı, bunalırdı; tek taraflı da olmuyor ne yazık ki.

Allah'ım bir kaç kere evlenmeden önce beni uyardı aslında, bunları da çok iyi biliyorum ama evlilik başka bir şey belki de o kutsal yuvada dualarla birbirimizin eksiklerini tamamlarız, yanlışlarımızı düzeltiriz diye düşünerek devam ettim.

Eğer okuduysanız "eşimle aramız bozuk" başlıklı konumda genel olarak nasıl bu duruma geldiğimizi anlattım.
Ben eşime aşık olmadım, çok çok sevmedim ama iyi niyetli olduğunu düşündüm bu yüzden zaman geçtikçe hem alışkanlık, hem bağlılık oldu bende, uyuşmadığımız karakterlerimiz olmasına rağmen.
Nişanlanmadan öncesine ve evliliğimiz süresince de genellikle tartışma olduğu için aramızda, hatası olduğu zaman hatasını kabul etmediği için hmmnn beni kırdığı zamanlarda gönlümü almadığı için içimde soğukluk oluştu. Bu tartışmalar dışında; ne zaman ki bana tatlı bir söz söyledi o zaman da her şeyi unutup ısındım tekrar. Çünkü önemli olan bana ufak bir ilgi göstermesi, ağzından güzel sadece bir kelime çıkmasıydı (evlendikten sonra çok nadirdi ağzından güzel bir sevgi sözcüğü çıkması, hatta ben derdim bana hiç şöyle demiyorsun falan) Bu hep böyle devam etti, ama ona hep bağlı kaldım. Onun bana göstermediği kadar çok ilgi gösterdim ona. Ben hatalı olduğum zaman özür dilemesini gönlünü almasını bildim. O yüzden vicdanım rahat.

Bu günüme de çok şükür diyorum. İnşallah Allah'ın izniyle hatasını bir gün anlayacak buna da inanıyorum belki geç olacak ama, (belki de biliyordur ya inadından ya gururundan bir şey demiyor bana) Allah'ın adaleti büyük, yerini bulur bir gün.

Selametle kalın Allah razı olsun tekrar.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Ben eşime aşık olmadım, çok çok sevmedim ama iyi niyetli olduğunu düşündüm bu yüzden zaman geçtikçe hem alışkanlık, hem bağlılık oldu bende, uyuşmadığımız karakterlerimiz olmasına rağmen.
Şu anda benim bulunduğum noktadan baktığım zaman yarın sabah gidecek olduğum fındık tarlasının karşısındaki dağ (tepe) okadar yakın görünüyorki, ama yola girdiğim zaman tarlaya giderken biri dik ve kısa diğeri normal olmak üzere iki rampa çıkıyorum ve birmüddet gittikten sonra inişe geçiyorum allah korusun bir firenim patlasa bizi kim tutabilir (tabiki rabbim) arkada paraşütümde yok soluğu derede alırız,
akşam dönüşümüzdede aynı senaryo ama bu bahsettiğim rampalar evden baktığım zaman görünmüyor:imkansiz:.
Nedimek istediğimi bilmem anlatabilebildimmi:D

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Şu anda benim bulunduğum noktadan baktığım zaman yarın sabah gidecek olduğum fındık tarlasının karşısındaki dağ (tepe) okadar yakın görünüyorki, ama yola girdiğim zaman tarlaya giderken biri dik ve kısa diğeri normal olmak üzere iki rampa çıkıyorum ve birmüddet gittikten sonra inişe geçiyorum allah korusun bir firenim patlasa bizi kim tutabilir (tabiki rabbim) arkada paraşütümde yok soluğu derede alırız,
akşam dönüşümüzdede aynı senaryo ama bu bahsettiğim rampalar evden baktığım zaman görünmüyor:imkansiz:.
Nedimek istediğimi bilmem anlatabilebildimmi:D

Allah korusun Ekrem abi. Ne demek istediğini anladım, ama ne anladın dersen anlatamam dfgtn

Sağ olasın. Allah eksik etmesin esprilerini, güler yüzünü.
Beni de baya güldürüyorsun çook kommiik

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum.. Mavi kardesim nerelerdesin?Yeni bir gelisme var mi? seni merak ettim..
Yegenim Kocasindan ayrilmak icin mahkemeye basvurmuslar ikiside anlasmali olunca Aralik Ayinda mahkemeleri var...Her seyin hayirlisi..

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum.. Mavi kardesim nerelerdesin?Yeni bir gelisme var mi? seni merak ettim..
Yegenim Kocasindan ayrilmak icin mahkemeye basvurmuslar ikiside anlasmali olunca Aralik Ayinda mahkemeleri var...Her seyin hayirlisi..

a.s. gönül sızım ablacım. Bayadır foruma giremiyordum. Bugün de aklıma geldi acaba ablam mesaj yazdı mı diye, çok konu olduğu için tabi kendi konumu aradım, böylece msj yazmış olduğunu gördüm :) Çok teşekkür ederim, Allah razı olsun hatırımı sordunuz, sevindim, aklımdasınız ablacım...

İnşallah onların da haklarında hayırlısı budur, Allah yardımcıları olsun. Evlenmek de zor, boşanmak da zor. Allah sabır versin cümlesine..

Benim duruma gelince aynı yine arayan soran da yok, dava da açmamış ki, hiç bir şey gelmedi, anlaşmalı boşanmaya da yanaşmadı. Yani ablacım zor, ilk zamanlardaki gibi değilim çok şükür, mutluyum, huzurluyum. Beni düşünmeyen bir insanı düşünmenin bir manası yokmuş...İnşallah ben dava açacağım, çünkü iki ayı geçti... Bir yerden başlaması lazım, Allah'ın izniyle ben dava açıcam. İnşallah hayır olur...İçimde zerre birşey kalmadı, tek isteğim inş sorunsuz bi boşanma...

Allah razı olsun Gönül Sızım abla acilangul1

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Ya nazar var ya da büyü, bunların caresine bakmalısın ben de yaşadım çok kısa bi evlilikten sonra ayrılık çok aradım msjlar attım hiç istemedı beni hamile olmama ragmen şimdi bi kızım var hayatımın parçası iyiki de olmuş lise talebesi ve şimdiki aklımla düşünüyorum keşke o evden çıkmasaymışım ve nazarmı büyümü hepsini araştırsaymışım, bunlara üzülüyorum.Şimdi diyorum hayırlısı böyleymiş elbet ama çabamı da sarfetseymişim. Sana dıyeceğim git evine onun işte olduğu bir anda çilingirci götür açtır anahtarını da al eline, aynı evin içinde daha kolay olur ikna etmesi. Halini, ona sevgini, hizmetini, hürmetini, pişmanlığını gördükçe anlar zaten, evini de birdaha bırakma ben bıraktım ve çok pişmanım hiçbir zaman hiç birşey onun yerini doldurmuyor.

Üst Alt