eşimi özledim

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm cümleten.

Eşimi özledim Gönül sızım abla. Siz mesaj at aralıklı dediniz, nerdeyse iki güne bir attım ve uzun uzun, bana olumlu mesajlar hiç vermedi, hep bitmesinden yana msjlar yazdı, ben hatamı kabul ettim, o kendi hatalarını kabul etmedi hatırlattığımda, "yalnız yaşayacağım artık" dedi. Ben de artık en son olarak ne benim gibi bir eş çıkar karşına, ne de benim ailem gibi arkamızda olacak bir aile çıkar dedim gerildim artık, bir erkek daha yirmi günlük eşine o kadar güzel sözlere rağmen nasıl reddedebilir. Bu inatsa eğer böyle inat olmaz, anlayamadım gitti ne olacak böyle, bayramdan sonra dava açıcam dedi, bakalım ne yapacak.
Ablacım ben çok dua ediyorum her namazımda her zikrimde hayırlısını diliyorum, Allah'ım kalbine yumuşaklık ver diyorum.
Bugün de internetten dua arıyordum eşlerin arasının düzelmesi için, uzun bir dua ve çok hoşuma gitti, şimdi bu duayla yalvarıyorum Rabbime inşallah sonumuz hayır olur. Dualarına beni de katar mısın Gönül sızım abla?
Aklıma o geldikçe, hüzünlü bir şarkı duydukça dayanamıyorum. Ben de hatalarımı biliyorum ama o hiç bilmiyor, kendini hatasız zannediyor, kabullenmiyor. Ank. ya geldim geleli bir kere arayıp sesimi duymadı, yirmi gün olucak nerdeyse. Bir eş bu kadar vurdumduymaz olabilir mi, bu kadar vicdansız mı anlamadım.

Bugün dayanamadım tekrar akşam üzeri msj yazdım, "Daha tırnaklarımdaki kınam geçmedi insaf" dedim. Ama çıt yok... Allah'ım sabır eylesin bana.

Bu arada o uzun dua şuydu:

Eşlerin arasının düzelmesi için dua:

Rabbim! Kalpleri birbirine ısındıran Sensin
İzzetinle, ancak kendi muhabbetine sakladığım kalbimi;
Hikmetinle, eşimin kalbine de ısındırıyorsun
Senden emanet aldığımız kalplerimizi, yine Sana teslim ediyoruz
Kalplerimizi karartmamıza izin verme,
Kalplerimizden Seni sevmeye yollar aç,
Birbirimize olan sevgimizi, Seni sevmekle çoğalt,
Beni ve eşimi, Seni sevdiren ve Seninle sevinen bir sevgiyle donat

Rabbim! görüyorum ki Sen, olmuş yeryüzünü her bahar yeniden diriltiyorsun
Kudretinle, kurumuş kemikler gibi ağaçları,
Çiçek çiçek tebessüm ettiriyorsun
Yaprak yaprak urbalarla beziyorsun,
Meyvelerce hediyelerle sevindiriyorsun,
Toprağa düşüp, gözlerden uzak olan tohumları
Yeniden gün yüzüne getiriyorsun
Sen bir baharı, bir çiçeği yaratırcasına kolayca yarattığın gibi;
Eşimin getirdiği her gülden bir bahar tazeliğinde mutluluklar yarat bana,
Yüzümde bir gül gibi açtırdığın her gülücükten,
Eşimin gönlüne gül bahçelerinin ıtırını yay
Yıllar geçtikçe üzerimize çöken puslu hazanların etkisiyle,
Unutkanlığın rüzgarında savurup dağıttığımız inceliklerimizi,
Kalplerimizin kuytularında unutup, karanlığa bıraktığımız muhabbet sözlerimizi;
Tohumlar gibi filizlendir,
çiçekler gibi süsle,
Yapraklar gibi tazeleştir,
Meyveler gibi tatlandır

Allah'ım! Bize öğrettiğin gibi
Babamız Adem(AS) ve anamız Havva'yı Cennetten,
Şeytanın aldatmacalarına kandıkları için çıkardın
Elbetteki bu, senin takdirindir,
Haşa şeytanın keyfine kalmış bir iş değildir
Biliyoruz ki, bu sayede ancak hak edenler senin yakınlığına kavuşacaktır
iyi ile kötü birbirinden ayrılacaktır
Cennetinden sabırsızlığımız yüzünden çıkarıldık,
Tembelliğimiz yüzünden geri dönemiyoruz
Rabbim! Beni ve eşimi de
Bu dünyadan Cennete dönmek için,
Birbirini hayra kaldıranlardan eyle!
Sabırsızlığımız yüzünden bizi birbirimizden uzaklaştırma!
Sabır ver bana ki; eşimi muhabbetimin ve şefkatimin cennetinde ağırlayayım
Tembellikten uzak tut beni ki; eşimi hiç sebepsiz sevindireyim,
Hiç karşılık beklemeden seveyim

Allah'ım! Biliyorum ki sen, rahmetinle İbrahim'in (AS) tenini ateşe yaktırmadın,
Bende İbrahim (AS) gibi sana teslim olmaya niyetlenmiş bir kulunum
Besbelli nefsimin nemrutluğu ile İbrahim(AS) kadar başa çıkabilmiş değilim,
Görünen o ki, kolayca da başa çıkamayacağım
Nefsim, içimde sık sık inatçılığın ateşini körüklüyor,
Kalbimi kıskançlığın alevlerine savuruyor
Nasıl ki İbrahim (AS) Senden ateşi söndürmeni istememiş,
Ama bu ateşin içinde kalarak, kurtuluş istemişti
Kulun ve elçin İbrahim(AS) biliyordu ki;
Senin kendisine selamet vermen, ateşin söndürülmesi şartına bağlı değildir
Rabbim! şimdi sana, kulun ve elçin İbrahim'in (AS) teslimiyeti hatırına yakarıyorum ki,
Beni, fıtratıma, sonsuz hikmetinin gereğince yerleştirdiğin inatçılığım ve kıskançlığımla bıraksan da,
Bu duygularımı benim ve eşim için "serin ve selametli" eyle!
Kıskançlığın ve inatçılığın ortasından bizi, mutluluğun ve sadakatin gül bahçelerine eriştir
İnatçılığımı; evliliğimi yürütecek istikametli bir kararlılığa,
Kıskançlığımı; evlilğimi koruyacak sağlam bir kalkana dönüştür!

Rabbim! Biliyorum ki Sen, kudretinle,
Musa'nın (AS) asasının dokunduğu taşların bağrından billur sular akıttın
Bende, Musa (AS) gibi Seni, suskunluğun çöllerinde aramaya çabalayan bir kulunum
Kulun ve elçin Musa'nın(AS) eline katı taşları yumuşatıp,
Yaşlar döktüren bir asayı verdiğin gibi,
Benimde bakışıma ve duruşuma,
Eşimin kalbini yumuşatacak, dilindeki düğümleri açacak esrarı bahşet!
Sen, bana eşimin kalbinden, şefkatin yumuşaklığını tattır!
Eşimin dilinden,aşkın serinliğini taşır
Beni ve eşimi anlayışsızlığın çölünden, muhabbetin denizine eriştir!
Beni ve eşimi kalbimin kıyılarına erişmekten alıkoyan,
Nefis firavununu kendi hırsının denizinde boğ
Bize çok şeye sahip olmakla mutlu olunacağını telkin eden,
Daha çok tüketmekle huzur bulunacağını haykıran,
Tüketim sihirbzlarının yalanlarını,
Kanaatkarlığımızın yutup, yok etmesine izin ver

Rabbim! Biliyorum ki Sen, rahmetinle,
İsa'ya (AS) ölüleri diriltme muzicesi bahşettin
Kalpleri ölmüş ve inançları yozlaşmış bir toplumu,
İhya etmek için, çürümüş tenlere tazelik bahşeden tecellilerini,
Elçin ve kulun İsa (AS) üzerinden gösterdiğin gibi,
Bana da, eşimin aşkını canlandıracak aşk ver!
Dokunuşlarıma İsa'ya (AS) bahşettiğin gibi diriltici sırdan bahşet!
Eşimi sevmek ve sevindirmek için çektiğim sancıları,
Hz Meryem'in sancısı gibi bir İsa'ya (AS) analık edecek bereketlerle sebep eyle!
nefsimize uymakla heba ettiğimiz günlerimizi,
Seni anmakla yeniden ihya et!
Gıybet ve boş sözle yaktığımız sevaplarımızı,
Tevbe ve özrümüz sebebiyle bize iade et!
Ettiğimiz kötülükleri, içten bir pişmanlıkla
Sana dönme vesilesi eyle de, rahmetinin dokunuşuyla
İyilikler olarak hesap et!

Rabbim! Sen ki kulun ve Resulün
Her türlü sevgi ve muhabbetin sebebi ve vesilesi olan,
Muhammed'e (SAV); kocası hakkında fısıltıyla konuşan kadının sesini işittiğini,
Kitabında açıkça söylüyorsun
"Muhakkak ki Kadının sesini işitti"
Beni, benim kendimi anladığımdan daha iyi anlayan yalnız Sensin!
Beni, benim kendimi sevmemden önce de seven Sensin
Eşim hakkında dile getiremediğim,
Dile getirmekten çekindiğim,
Yüreğimin odacıklarında tereddütle sakladığım,
Ne kadar hayır dua varsa, sen kabul et!
Beni, benim söylediğimden daha fazlasıyla ancak Sen anlarsın!
Halim sana ayandır, dilimden gelen ancak bu eksik beyandır

amin amin

Semra

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah dualarını kabül etsin kardeşim inşallah aranızdaki soğukluk enkısa zamanda gider aranız düzelir ama ben sanmıyorumki düzelsin çünkü vurdumduymaz biri olduğunu yazmışsınız butür kişiler kesinlikle kendi bildiklerini uygular yani nuh der peygamber demezler,
Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah.

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah dualarını kabül etsin kardeşim inşallah aranızdaki soğukluk enkısa zamanda gider aranız düzelir ama ben sanmıyorumki düzelsin çünkü vurdumduymaz biri olduğunu yazmışsınız butür kişiler kesinlikle kendi bildiklerini uygular yani nuh der peygamber demezler,
Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah.

Sağol un Allah razı olsun Semra kardeşim. Her şeyde bir hayır vardır diye bekliyorum ama yine ne olumlu ne olumsuz bir şey demiyor, bir yandan eşimi tanıdığım kadarıyla inat bir yapısı var onu biliyorum, hatalıysa hatasını kabullenmez, sevgisini belli etmez, dışarı çıkarız elimi bile çok nadir tutardı, sevgisi de nefreti de yüzünden anlaşılmaz, ben de tam tersiyim. Ama bir yıl olacaktı ki tanışmamızdan bu yana. temmuzun 1 inde de evlenmiştik. Ama şunu demeliyim ki evlenince ilgisiz alakasız olduğunu anladım. Ama buna rağmen değişirse diye gözlemledim. Baktım ki aynı sevgisini belli etmeyen ilgisiz bir eşle de ne kadar yapabilirim diye düşündüğüm halde. Yine de içimden bir ses bana sadece inat yaptığını söylüyor, daha önceden ne kadar olumsuz şeyler dese de. Anlayamadım bir türlü, insanoğlunu anlamak çok zor hele bir de kendi iradesiyle hareket edemiyorsa.

Şu an çelişki içindeyim anlaşır mıyız tekrar anlaşamaz mıyız, ama daha yeni evliyiz ve boşanmak istiyor eşim. Allah bir sebep verdi ya onun hayrına ya benim hayrıma, tabi bunu da Allah bildiği için sadece dua ediyorum, elimden bir şey gelmiyor. evime döneyim diyorum, bu saatten sonra eve alamam seni, tek yaşayacağım diyor. Ama benim bu kadar iyi niyetime rağmen neden hala olumsuz anlamış değilim, karşılıklı hatalar yapılır ama affı olan hatalar olur, bizimki ufak bir şeydi ama büyüdü...

Eşimle aramızdaki anlaşmazlığı ailesi bildiği halde kimse aramıyor, düğünden önce yüzüme gülen, sürekli arayan insanlar bir anda yok oldu, sanıyorum ki eşimi de dolduruşa getiriyorlar bir şekilde Allah biliyor ya öyle düşünüyorum onlar da aramadıkları için.

İnsanlar neden bu kadar basite alıyorlar her şeyi özellikle eşim, o kadar sözler veren adam değişti, hiç bir sözünü hatırlamıyor, kabullenmiyor. Belki karakteri, fıtratı öyledir diye de erteledim huyunu suyunu önemsemedim. ya da belki de ilerde düzelir dedim, ama bana hiç fırsat vermedi.

Hayatımda hep bir kişi olsun tam olsun isterdim ama öyle olmadı, ne olacak bilmiyorum. Halbuki düğünümüz de çok güzel geçti (köy düğünüydü 3 gün sürdü) ve gözü hep beni arıyordu kaç gün boyunca göz göze kaç defa geldik, o anlarda bile o kadar yakınken çok özlüyorduk birbirimizi. Herkes de öyle söylüyor, inanamıyorlar boşanmak istediğine, hatta sana sevgisini göstermese bile yapısıdır belki ama sürekli seni arıyor , seni soruyor diyorlardı. Bir anda bir kaç günde beni istemediğine nasıl karar verdi aklım almıyor. Ama aklıma takılan başkalarının dolduruşuna geldiği...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Bir anda bir kaç günde beni istemediğine nasıl karar verdi aklım almıyor. Ama aklıma takılan başkalarının dolduruşuna geldiği...
Selamu aleyküm mavi kardeşim,
sizin ilk yazınızıda okudum ve size BU cevabı yazdım sizde bana kızıp ŞU cevabı vermiştiniz, ve sonucu tatlıya bağlamıştık :)
Şimdi, güzel kardeşim size ilk konunuzda yazdığım gibi olayları büyütüp evden uzaklaşmakla bu davayı baştan kaybettin:imkansiz:.
hayır kardeşim her ne olursa olsun sen evi terketmiyecektin zaten eşlerden birinin evi terketmesi ve uzun süre geri dönmemesi boşanmaya sebebiyettir, sen hangi akla uydunda evi terkettin kardeşim bırak anayla oğul naparlarsa yapsınlar borçlarımı var bırak onlar düşünsünler hoş o borçları sana güvenerekmi yaptılar yooo o halde sen niye karışıyorsunki ha diyeceksinki eşim üzülüyor peki üzüntüsünü sana anlattımı yoo anlatmadı, peki, evde birlikte oturup çay içerken vs, ''ya borçlar uykumu kaçırıyor ben anneme bişey diyemiyorum bari sen bişeyler yaz,da bize yardım etsin'' dedimi? tabiki hayır ama sen kendince, ben kaynanama bi mesaj atayımda eşime yardımcı olayım düşüncesiyle kayın validene sms attın tabi oda senin mesaj yazdığını oğluna anlattı ve hadi buyurun cenaze namazına,
ah bu düşüncesizce yaptığımız haraketleri birde başımıza ne işler açacağını düşünebilsekhmmnn
Güzel kardeşim, AKILSIZ BAŞIN CEZASINI AYAKLAR ÇEKER diye bir atasözümüz vardır bilirmisin? işte şimdi sende akılsız başın cezasını çekiyorsun KEŞKE BİRKEZ DEĞİL BİRKAÇKEZ DÜŞÜNMEDEN önce EVİ TERKETMESEYDİN terketmeseydin,de eğer eşin sana kızmış olsada enazından biraz tartışırdınız neticede evinde yuvanda dururdun bekardeşim.

Evet belki bu yadıklarımada kızdın ama kızmaya hakkın yok çünkü sen benden (abinden) bu fırçayı yemeyi hakettin

Nediyelim kardeşim hakkında hayırlısı neyse o olsun,
Dua ile..

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamu aleyküm mavi kardeşim,
sizin ilk yazınızıda okudum ve size BU cevabı yazdım sizde bana kızıp ŞU cevabı vermiştiniz, ve sonucu tatlıya bağlamıştık :)
Şimdi, güzel kardeşim size ilk konunuzda yazdığım gibi olayları büyütüp evden uzaklaşmakla bu davayı baştan kaybettin:imkansiz:.
hayır kardeşim her ne olursa olsun sen evi terketmiyecektin zaten eşlerden birinin evi terketmesi ve uzun süre geri dönmemesi boşanmaya sebebiyettir, sen hangi akla uydunda evi terkettin kardeşim bırak anayla oğul naparlarsa yapsınlar borçlarımı var bırak onlar düşünsünler hoş o borçları sana güvenerekmi yaptılar yooo o halde sen niye karışıyorsunki ha diyeceksinki eşim üzülüyor peki üzüntüsünü sana anlattımı yoo anlatmadı, peki, evde birlikte oturup çay içerken vs, ''ya borçlar uykumu kaçırıyor ben anneme bişey diyemiyorum bari sen bişeyler yaz,da bize yardım etsin'' dedimi? tabiki hayır ama sen kendince, ben kaynanama bi mesaj atayımda eşime yardımcı olayım düşüncesiyle kayın validene sms attın tabi oda senin mesaj yazdığını oğluna anlattı ve hadi buyurun cenaze namazına,
ah bu düşüncesizce yaptığımız haraketleri birde başımıza ne işler açacağını düşünebilsekhmmnn
Güzel kardeşim, AKILSIZ BAŞIN CEZASINI AYAKLAR ÇEKERhmmnn diye bir atasözümüz vardır bilirmisin? işte şimdi sende akılsız başın cezasını çekiyorsun KEŞKE BİRKEZ DEĞİL BİRKAÇKEZ DÜŞÜNMEDEN önce EVİ TERKETMESEYDİN terketmeseydin,de eğer eşin sana kızmış olsada enazından biraz tartışırdınız neticede evinde yuvanda dururdun bekardeşim.

Evet belki bu yadıklarımada kızdın ama kızmaya hakkın yok çünkü sen benden (abinden) bu fırçayı yemeyi hakettin

Nediyelim kardeşim hakkında hayırlısı neyse o olsun,
Dua ile..

Aleyküm selam Ekrem abi sağol haklısın ama ben kaynanam bize yardım etsin diye değil içimde birikmiş olan öfkemi dile getirdim, bazı davranışları oldu olumsuz bana aileme karşı, düğünde tartışmalar falan, sonra beni sabahtan akşama kadar ağlatmaları teyzesi falan. Bunlar aklıma takıldı ve hayırlısı ne olacaksa olsun diye o msjı attım bi bakıma sonu iyi olsun kötü olsundu o an öfkeliydim. Ama eşim beni arayıp ne zaman geliyorsun demedi bile bi sesimi duymadı bi güzel laf edemedi... onun ailesi hadi ailesini geçtim hiç bir akrabası aramadı, hadi biz cahiliz diyelim, hani bizim büyüklerimiz hani düşünenler bizi yuvamız için nasihat verenler şimdi yok ortada.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
ben kaynanam bize yardım etsin diye değil içimde birikmiş olan öfkemi dile getirdim, bazı davranışları oldu olumsuz bana aileme karşı, düğünde tartışmalar falan, sonra beni sabahtan akşama kadar ağlatmaları teyzesi falan. Bunlar aklıma takıldı ve hayırlısı ne olacaksa olsun diye o msjı attım bi bakıma sonu iyi olsun kötü olsundu o an öfkeliydim. Ama eşim beni arayıp ne zaman geliyorsun demedi bile bi sesimi duymadı bi güzel laf edemedi... onun ailesi hadi ailesini geçtim hiç bir akrabası aramadı, hadi biz cahiliz diyelim, hani bizim büyüklerimiz hani düşünenler bizi yuvamız için nasihat verenler şimdi yok ortada.
Tabiki oanda aklından geçenleri ben bilmediğim için varsayım olarak yardım etsinler düşüncesiyle yazdığını söyledim, hani ÖFKE İLE KALKAN ZARARLA OTURUR diye boşuna dememişler kardeşim, sizde öfkeyle yazdınız ama öfkenizin ateşinde kendiniz yandınız.
evet düğün gününe kadar dünürler arasında birbirine canım, tatlım vs gibi tatlı sözler söylenir ama düğün daha bitmeden arada kara dikenli çalı bitiverir oanda dünürlük hısımlık unutulur gider yani dereyi geçinceye kadar ayıya dayı denir misali,
ama sen yinede yuvanda huzur olması ve eşinle iyi geçinmek ve henüz yeni gelin olduğun için bence işlerine karışmaman gerekirdi, tamam kendi anneni babanı seviyor onlara laf söylenmesini istemiyor olsanda eşinle huzurlu olabilmen için o söylenenleri duymaman gerekirdi derim çünkü dedimya sen artık ana baba evinden çıktın kendi yuvana geldin be kardeşim,
ben sana birşey daha söyleyeyim; şimdi madalyonu ters çevirip birde öbür yüzüne bakalım, allah için kendini birde eşinin yerine koy, mesela, senin kayınvalidene yazdığın mesajı eşin senin annene veya babana (yazamazda) yazmış olsaydı sen ne yapardın
hmmnn neyapacağını ben söyleyem; sende eşin gibi davranıp eşinin evden gitmesine sebep olurdunxxzzl..
Ben son olarak sana bir tavsiyede bulunacağım; şimdiden sonra senin yapacağın tek şey sabırla sonucu beklemek, ve eşin boşanmak istiyor olsada sanırım sen istemedikce boşanamaz, bunu nerden biliyorum? yoo hayır çok şükür ben böyle işlerle uğraşmadım,da bir yakınımdan gördüm erkek tarafı boşanma davası açtı kız boşanmak istemedi mahkeme yıllarca sürdü ve erkek tarafı kızın ailesine yalvara yakara bazı vaadlerde bulunup boşanmaya razı ettiler, yani kozlar senin elinde, temennim inşallah bu duruma gelmeden aranız düzelir ama mahkeme açarlarsa,da sakın duruşmalara gitmemezlik yapma, git ve benim eşimle aramızda bir sorun yok eşim dolduruşa geldi diyerek boşanmak istemediğini beyan ethmmnn
Ve bundan sonra burada inşallah hayırlı yazılarını okuruz kardeşim
Allah hayırlısı neyse onu nasip etsin inşAllahduaa..kgüll..,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum..şimdiden sonra senin yapacağın tek şey sabırla ,Namaz ve dua ile sonucu beklemek...
bir erkegin üstüne gittikçe ya da çok deger verince kaçarlar ! ve kadin cazibe ve çekimini kaybeder itici olurlar.utngc..
üstüne gitme sonuç daha berbat olabilir!! daha çok üzülürsün bırak kendi haline ..zamana BIRAK...
Sen yazdin,Soyledin soyliyecegini..biraz zaman ver o sozleri dusunup hazm edebilsin ki aklindan kalbine sinebilsin..
Kulak yüreğe giden bir caddedir..sozlerin halen sokakta sahipsiz Sahibini beklemektedir..
fazla yuz vermege gelmez simariyorlar...Tabiatin kanunu bu kovalanan kacar hesabi ...
sadece Eşref Saatinin Çekim Gücü vardir!Eşek Saatinin sadece KATIR inadi vardir..
Lutfen anlayin olanlari ve sizi affedip oturup konusabilmesi icin halen yuregi hAZIR degil...
Her duanın bile kabul edileceği bir zaman vardır ve O duanin kabulu kisilerin HAZIR olmasina baglidir!
Her seyin HAYIRLISI...Hayırlı bayramlar kardeşim..Selametle...

kgüll..,kgüll..,

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

fazla yuz vermege gelmez simariyorlar...Tabiatin kanunu bu kovalanan kacar hesabi ...

kgüll..,kgüll..,
Aleyküm selam
:imkansiz:.Şahsen ben bu yazınızı bazıları değilde, tüm erkekleri aynı küfeye koyduğunuzu düşündüğüm için kendimce cevap verme gereksinimi duydum.
Bu Tabiatın kanunu olsada beş parağın beşide bir değildir gönül sızım kardeşimqqww..k
ve bu kardeşimizin,de evi terk-i dayar etmesi sanırım eşref değilde eşşek saatine denk gelmiş, keşke eşref saatine denk gelseydi,de bunlar başına gelmeseydixxzzl..
Saygılarımla, hayırlı bayramlar...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam
:imkansiz:.Şahsen ben bu yazınızı bazıları değilde, tüm erkekleri aynı küfeye koyduğunuzu düşündüğüm için kendimce cevap verme gereksinimi duydum.
Bu Tabiatın kanunu olsada beş parağın beşide bir değildir gönül sızım kardeşimqqww..k
ve bu kardeşimizin,de evi terk-i dayar etmesi sanırım eşref değilde eşşek saatine denk gelmiş, keşke eşref saatine denk gelseydi,de bunlar başına gelmeseydixxzzl..
Saygılarımla, hayırlı bayramlar...
Kadının fıtratında kovalanmak,erkeğin fıtratındada kovalamak vardır..hic bir sey kisisel degil sadece insan FITRADI-dir!!dayi;.:
Siz hic ceylanin aslani kovaladigini Dogada gordunuz mu?
gorduyseniz bu kiyamet alametidir.
"evi terk-i dayar etmesi sanırım eşref değilde eşşek saatine denk gelmiş keşke eşref saatine denk gelseydide bunlar başına gelmeseydi" bu konuda Haklisiniz..

Senaryonun Son sahnesini musaadeniz ile ben yazabilirmiyim?sırıtık.:,
biz telefonla bitirmiştik dedi..Mavi :Olsun dedi..yüzyüze konuşalım görüşelim ya tümden bitirir ya da devam ederiz...
neyse gittim bende ama hiç umudum yoktu suratını gördüm içimi anlatamam size ilk çok soğuktuk birbirimize 20 gün olmuştu..
en başından konuştuk ve doğru düzgün oturup konuşmadığımız için okadar yanlış anlamalar olmuşki herşeyimizi anlattık..ve tebessum ederek baristik ve biz islamiforumlar.net guzel Mavi uyesini kaybetti Son...sırıtık.:,

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
kadının fıtratında kovalanmak,erkeğin fıtratındada kovalamak vardır..hic bir sey kisisel degil sadece insan FITRADI-dir!!dayi;.:
Siz hic ceylanin aslani kovaladigini Dogada gordunuz mu?
gorduyseniz bu kiyamet alametidir...cddvb..
"evi terk-i dayar etmesi sanırım eşref değilde eşşek saatine denk gelmiş keşke eşref saatine denk gelseydide bunlar başına gelmeseydi" bu konuda Haklisiniz..

Senaryonun Son sahnesini musaadeniz ile ben yazabilirmiyim?sırıtık.:,
biz telefonla bitirmiştik dedi..Mavi :Olsun dedi..yüzyüze konuşalım görüşelim ya tümden bitirir ya da devam ederiz...
neyse gittim bende ama hiç umudum yoktu suratını gördüm içimi anlatamam size ilk çok soğuktuk birbirimize 20 gün olmuştu..
en başından konuştuk ve doğru düzgün oturup konuşmadığımız için okadar yanlış anlamalar olmuşki herşeyimizi anlattık..ve tebessum ederek baristik ve biz islamiforumlar.net guzel Mavi uyesini kaybetti Son...sırıtık.:,

selamün aleyküm abilerim ablalarım :D evet gönül sızım abla haklısın kaçan kovalanır, aynı durumda o benim üzerime titreseydi msjda bile ben de naza çekerdim kendimi karşılıklı biraz yani ama onun yaptığı kadar uzun sürmezdi...

Bu arada bu sonu çok beğendim keşke her son sizin dile getirdiğiniz gibi olsa hayat ne güzel olurdu, hep konuşup anlaşabileceğimiz, ön yargılı davranmayacağımız durumlarda bulunurduk. Hayat daha yaşanılası bi hal alırdı. İnşallah sizin dediğiniz gibi bir son gerçekleşir, iç sesim her ne kadar anlaşamayacağımızı söylese de ben yine devam ederdim, maksat zamanla olgunlaşıp doğruyu karşılıklı saygıyla bulmak.

Benim onu düşündüğüm kadar eminim beni düşünmüyor. Dün ruh halim çok bozuktu, düşünceler içindeydim. Annem de dayanamadı benim halime. "Kızım sen madem seviyorsun bir ara bakalım, ne konuşacak" dedi. Allah'ım bana o an bir güç verdi, gizli numaradan onu aradım; çünkü benim ismimi görse açmazdı bilerek, belki de umursamazdı eminim. Saat gece 12 ydi ve işteydi bu saatte arkadaşları evlerine bırakıyordu. Her neyse telefonu açtı ben ses verdim; ya sesimi alamadı tam ya da sesimin boğuk ve ağlamaklı çıkmasından olacak ki anlamadı benim olduğumu. Ben ona ismiyle hitap ettim sonra "kimsiniz" dedi, ben "Reyhan" dedim (bu arada baya oldu ya konuşmayalı nasıl ağlıyorum hıçkıra hıçkıra) sonra biraz durakladı ağladığımı farketti (önceden ağlamama hem kıyamaz hem de hoşlanmazdı) sonra sadece "araba kullanıyorum" dedi sesi donuktu, soğuktu. Ben daha çok ağlamaya başladım ve birkaç saniye dinledi, sonra kapattı telefonu. Bir daha da ne aradı ne msj attı. Hepsi bu...

Annem de sizin dediğiniz gibi sabırlı olun diyor, zamana bırakın, belki onun hatasını anlamasına bile fırsat vermiyorsun, bundan sonrasını o düşünsün diyor. Şimdi sen ağladın belki de hoşuna bile gitmiştir, işte peşinden koşuyor falan gibisinden şımarmıştır kendini birşey zannetmiştir diyorlar, ben de hak veriyorum annemlere...

Sağ olun paylaşımlarınız için, yüzümü güldürüyorsunuz, eksik olmayın Allah razı olsun, sizlerin de yüzünüz gülsün bir ömür inşallah.

Şunu söylemeliyim; abdest almak öfkeyi de dindirirmiş ya ben de aynen öyle oluyorum çok şükür. Dünden eser yok içimde, inşallah böyle olurum hep, bu dünyalık olumsuzlukları da önemsemem. Hayatta düşünecek önemsenecek ve halimize çok çok şükredecek o kadar çok örnekler var ki, benim bu yaşadığım olumsuzluklar sıfır kalır.
Allah'ım cümle iyi insanlarımıza sabırla şükretmeyi, yaşanılanlardan ders çıkarmayı ve her olumsuzluğa göğüs gerebilmeyi nasip etsin inşallah. Ama tabi ki kötü niyetliler için de dua ediyorum, özellikle ıslah olmaları iyiyi doğruyu bilmeleri için, insanları en azından Allah'ın kulu diye sevip değer vermeleri için. Ama inşallah yine de Allah'ım kadir kıymet bilecekleri, içinde gerçekten Allah korkusu olanlarla birlikte olmayı nasip etsin inşallah.
Kimse dört dörtlük değildir, benim de yerine göre iyi huylarım, yerine göre kötü huylarım var kabul ediyorum çok şükür inkar etmiyorum ama Allah'ım inkar edenlere de ettiklerini bildirsin inşallah...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum.Reyhan kardesim Siz Senaryomun son KISMINI anlamadiniz galiba tekrar ekliyorum..
boyle hayati bir karar tel da konusulmaz..iki taraf da kisilerin gercek yuz,duygu ve hislerini anliyamaz! tel, bilgisayar cikti mertlik, sevgi ,muhabbet bitti..
Siz ondan ayrilir iken siz gitmeyi sectiniz.. yani Sizi O kovmadi ki geri cagirsin..
dedigim su biraz daha sabr edin ve Yanina gidip yuzyuze bu neseleyi ya devam ettirip yada evinize beraber gidersiniz ins..
Her seyin HAYIRLISI.. ama anneniz de olgun ve akilli bir insan imis onu dinleyin.. Siz bugunku genclik her seyi zorla yaptirmak
ve cook da SABIRSIZ oldugunuz icin yanlizligi yasiyorsunuz..
her sey ve durum icin insanin HAZIR olmasi gerekli..bunu niye anlamiyorsunuz..
O halen Sizin onu terk edip yanliz birakmanizi bile HAZM edememis iken siz halen ehh sen ben gibi bir es benim ailem gibi bizi destekliyeni bulamazsin gibi gereksiz sozler ile vakit harciyor onu da bunaltiyorsunuz!!
bir gun kafam atarsa genclige Sevgi ve Muhabbet nasil kazanilir..
bir erkegi kendinize nasil bagliyabilirsiniz kitabiini yazmak isterim.
kardesim Ben size demistim kisa, kisa mesajlar sadece ozledigini, sevdigini belirten kucuk SIR gibi sadece sizin anliyacaginiz esrarengiz sifreli mesajlar yazin..
mesela O geceyi hatirliyormusun ve bir tebessum..
Onu tebessum edirir iken dusunmesini saglayan onu gecmise goturen guzel bir aninizdan ufacik bir kesit.
O anlamazsa da hosuna gider..
ama siz ne yapiyorsunuz halen ben..Ben..ailem..cddvb..
yaHuu birakin bunlari Biz..olsun artik...:tamam:.
Selametle Hayra kalin..

"Senaryonun Son sahnesini musaadeniz ile ben yazabilirmiyim?
en başından konuştuk ve doğru düzgün oturup konuşmadığımız için okadar yanlış anlamalar olmuşki herşeyimizi anlattık..ve tebessum ederek baristik ve biz islamiforumlar.net guzel Mavi uyesini kaybetti Son..."

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum.Reyhan kardesim Siz Senaryomun son KISMINI anlamadiniz galiba tekrar ekliyorum..
boyle hayati bir karar tel da konusulmaz..iki taraf da kisilerin gercek yuz,duygu ve hislerini anliyamaz! tel, bilgisayar cikti mertlik, sevgi ,muhabbet bitti..
Siz ondan ayrilir iken siz gitmeyi sectiniz.. yani Sizi O kovmadi ki geri cagirsin..
dedigim su biraz daha sabr edin ve Yanina gidip yuzyuze bu neseleyi ya devam ettirip yada evinize beraber gidersiniz ins..
Her seyin HAYIRLISI.. ama anneniz de olgun ve akilli bir insan imis onu dinleyin.. Siz bugunku genclik her seyi zorla yaptirmak
ve cook da SABIRSIZ oldugunuz icin yanlizligi yasiyorsunuz..
her sey ve durum icin insanin HAZIR olmasi gerekli..bunu niye anlamiyorsunuz..
O halen Sizin onu terk edip yanliz birakmanizi bile HAZM edememis iken siz halen ehh sen ben gibi bir es benim ailem gibi bizi destekliyeni bulamazsin gibi gereksiz sozler ile vakit harciyor onu da bunaltiyorsunuz!!cddvb..
bir gun kafam atarsa genclige Sevgi ve Muhabbet nasil kazanilir..
bir erkegi kendinize nasil bagliyabilirsiniz kitabiini yazmak isterim..dfgtn
kardesim Ben size demistim kisa, kisa mesajlar sadece ozledigini, sevdigini belirten kucuk SIR gibi sadece sizin anliyacaginiz esrarengiz sifreli mesajlar yazin..
mesela O geceyi hatirliyormusun ve bir tebessum..
Onu tebessum edirir iken dusunmesini saglayan onu gecmise goturen guzel bir aninizdan ufacik bir kesit..xxzzl..
O anlamazsa da hosuna gider..
ama siz ne yapiyorsunuz halen ben..Ben..ailem..cddvb..
yaHuu birakin bunlari Biz..olsun artik...:tamam:.
Selametle Hayra kalin..

"Senaryonun Son sahnesini musaadeniz ile ben yazabilirmiyim?
en başından konuştuk ve doğru düzgün oturup konuşmadığımız için okadar yanlış anlamalar olmuşki herşeyimizi anlattık..ve tebessum ederek baristik ve biz islamiforumlar.net guzel Mavi uyesini kaybetti Son..."

Aleyküm selam gönül sızım abla. ama eşim beni kibarca kovdu oturup konuşalım demedi, ben ona laf attığım halde o gün. Ben ona o gün bile bikaç adım yaklaştım ve biz evde onbeş dk nerdeyse oyalandık, o da ayakta durdu hiç sesi çıkmadı...ayrıca dediğiniz gibi msjlarda yazdım ama kaç gün oldu çıt yok... neyse inş hayır olur ne olursa. Sağ olun baya bi meşgul ettim konumla, hakkınızı helal edin. bu konuyu inşallah bir daha açmıycam zamanla iyi kötü bir değişiklik olursa haber ederim. Sağlıcakla kalın inş.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"Aleyküm selam gönül sızım abla. ama eşim beni kibarca kovdu oturup konuşalım demedi ben ona laf attığım halde o gün. Ben ona o gün bile bikaç adım yaklaştım ve biz evde onbeş dk nerdeyse oyalandık o da ayakta durdu hiç sesi çıkmadı...ayrıca dediğiniz gibi msjlarda yazdım ama kaç gün oldu çıt yok... neyse inş hayır olur ne olursa. Sağ olun baya bi meşgul ettim konumla hakkınızı helal edin. bu konuyu inşallah bir daha açmıycam zamanla iyi kötü bir değişiklik olursa haber ederim. Sağlıcakla kalın inş. "
cunku o gitmek isteyene KAPI orda diye dusunenlerden...Ya Sen biraz sakinlesip oturup konusalim diye ona bir teklif sundun mu?
erkek ve kadin fitratti cok farkli oldugu icin olaya bakis acilarida cook farklidir...
est rahatsiz etmiyorsun bir musibet bin nasihattan iyidir.. sizin durumunuzda olan her kese ibret olur..
Ya baskalarindan ibret aliriz yada baskalarina ibret oluruz..
reyhan kardesim olan olmus ve bitmistir.. gelecegi degistiremeyiz...ama gelecek halen sizin elinizde Allah--in izni ile degistirebilirsiniz...
Lutfen rica ediyorum..gecmiste olanlari birakin!!Gecmisteki hatalar ile ugrastikca gelecek ile tam tekamul konsantre olamiyorsunuz...
hem her seyin HAYIRLISI bu da bir okul ve imtihan hukmunde bu yasadiklarin Sana cook sey ogretiyor aslinda...

Yegenimin kocasi Ablamin kAPISINA esine yalvarmis gel evimize gidelim.. yegenim de naz makaminda biraz da inatci HAYIR!!diye kovmus...
esi de tmm demis madem ki sen sevgimizi bu kadar cabuk bitirdin en kisa zamanda bosaniriz diye.. soyliyerek ordan ayrilmis...

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
cunku o gitmek isteyene KAPI orda diye dusunenlerden...Ya Sen biraz sakinlesip oturup konusalim diye ona bir teklif sundun mu?
erkek ve kadin fitratti cok farkli oldugu icin olaya bakis acilarida cook farklidir...
est rahatsiz etmiyorsun bir musibet bin nasihattan iyidir.. sizin durumunuzda olan her kese ibret olur..
Ya baskalarindan ibret aliriz yada baskalarina ibret oluruz..
reyhan kardesim olan olmus ve bitmistir.. gelecegi degistiremeyiz...ama gelecek halen sizin elinizde Allah--in izni ile degistirebilirsiniz...
Lutfen rica ediyorum..gecmiste olanlari birakin!!Gecmisteki hatalar ile ugrastikca gelecek ile tam tekamul konsantre olamiyorsunuz...
hem her seyin HAYIRLISI bu da bir okul ve imtihan hukmunde bu yasadiklarin Sana cook sey ogretiyor aslinda...

Yegenimin kocasi Ablamin kAPISINA esine yalvarmis gel evimize gidelim.. yegenim de naz makaminda biraz da inatci HAYIR!!diye kovmus...
esi de tmm demis madem ki sen sevgimizi bu kadar cabuk bitirdin en kisa zamanda bosaniriz diye.. soyliyerek ordan ayrilmis...

ne yazık ki öyle bir teklifte bulunmadım, dilimin ucuna da geldi ama baktım ne gitme diyo, ne ilgileniyo daha çok sinirlendim. ama eğer sakin olabilseydim onu da söylerdim inanın. Ama demek ki bu da yaşanılacak bi durummuş. Ben vicdansız anlayışsız bi insan olmadım, hep onunla konuşmaya çalıştım onun içindeki duyguları çıkarmaya çalıştım ama o hep sustu, sustukça ben konuştum sanki duvara konuşuyorum...onu tanıdığım kadarıyla hakkında bildiğim şeylerden bir tanesi iyi ya da kötü yaşananlara tepkisiz kalması... benim zaten eşimle tartıştığım konulardan bi tanesi hep bu tepkisiz haliydi yoksa inanın onun ailesiymiş, onun bana biraz ilgisini görsem, herşey onun bana ufacık bi ilgisine bağlıydı. O belki bilmez ama ona kısa sürede çok iyi bi eş olamasam bile en azından onu anlamaya çalışan bi eş oldum, herşeyiyle ilgilendim, güleryüzümü de gösterdim. Dualarımda hep "Allah'ım dinimizde karı koca birbirine nasıl davranması gerekiyorsa öyle eş olmamızı nasip et dedim. Namazımızla, duamızla, sohbetimizle, yakınlığımızla. Ama şuan istediğim, inşallah benim onla nasıl ilgilendiğimi hatırlaması ve hep aklında olmam bana bişey demese de hep içinde yer etmem ve inşallah bu işin bi yerden hayırlı bi şekilde patlak vermesi dileğim....

yeğeniniz de sanırım sabırsız benim kadar olmasa da, inş Allah ona da birleşmeleri için tekrar hayırlı bi sebep verir. benim eşim öyle bi davranışta bulunsa dünyalar benim olur herhalde ve beni gerçekten sevdiğini düşünürüm :) Allah'ım sen bilirsin demekten başka bişeyim yok.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
genc guzel sabirsiz kardesim Sabir ne dir biliyormusunuz?SABIR O An da durumun en vahim tam kopmak, ayrilmak, YIKMA esnasinda o ilk An da Sabir edebilmektir.. sonrasi SABIRSIZLIGI telafi etmedir..
dedim ya.. olan olmus.. bitmis.. yaşanılacak bi durummuş yasandi ve ardindan bir cok hikmet ve ibretlik dersler ile sizi olgunlastirdi Hamd olsun..
bundan sonrasi yapilacak tek sey Sabir ve Dua ile beklemek.. keske senaryoda dedigim gibi yuzyuze konusma imkaniniz olsa...
bazen KARI koca oyle bir kavga ederki.. ama yuzyuze gelip de birbirini gorunce Allah-in muhabbeti ile arada bir yumsaklik
bir
duygu bir sevgi olusuyor..
ben kavgalarinda, muhabbetinde, ciddi konularin da tel da konusulup tartisilmasini saglikli ve bir butun olarak bulmuyorum..
Sabredin ve SAKIN tel da mesajlar ile hic bir sekilde karar vermeyin...
aslinda onlarda biraz bilincli olsa iki taraftan iki sahitlik ile bir yerde oturup bu mesele konusulup tatliya baglanmali.. ortada ihanet, kandirma, hirsizlik, yalancilik yok ki sadece basit bir ofke nobetti yasanmis ve sen de hatani kabul edip telafi etme teklifini de olumlu bakiyorsun..
dedim ya Zaman her seyin ilaci.. hakimi ,hukumudur..selametle Hayra kalin..

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
genc guzel sabirsiz kardesim Sabir ne dir biliyormusunuz?SABIR O An da durumun en vahim tam kopmak, ayrilmak, YIKMA esnasinda o ilk An da Sabir edebilmektir.. sonrasi SABIRSIZLIGI telafi etmedir..
dedim ya.. olan olmus.. bitmis.. yaşanılacak bi durummuş yasandi ve ardindan bir cok hikmet ve ibretlik dersler ile sizi olgunlastirdi Hamd olsun..
bundan sonrasi yapilacak tek sey Sabir ve Dua ile beklemek.. keske senaryoda dedigim gibi yuzyuze konusma imkaniniz olsa...
bazen KARI koca oyle bir kavga ederki.. ama yuzyuze gelip de birbirini gorunce Allah-in muhabbeti ile arada bir yumsaklik
bir
duygu bir sevgi olusuyor..
ben kavgalarinda, muhabbetinde, ciddi konularin da tel da konusulup tartisilmasini saglikli ve bir butun olarak bulmuyorum..
Sabredin ve SAKIN tel da mesajlar ile hic bir sekilde karar vermeyin...
aslinda onlarda biraz bilincli olsa iki taraftan iki sahitlik ile bir yerde oturup bu mesele konusulup tatliya baglanmali.. ortada ihanet, kandirma, hirsizlik, yalancilik yok ki sadece basit bir ofke nobetti yasanmis ve sen de hatani kabul edip telafi etme teklifini de olumlu bakiyorsun..
dedim ya Zaman her seyin ilaci.. hakimi ,hukumudur..selametle Hayra kalin..

Evet çok doğru anlattıklarınız ve örnekleri de var çevremde. Eğer evimiz Antalya'da değil de Ankara'da olsaydı, şimdiye kadar kaç kez gidip gelmiştim...

Telefonda, msjda, böyle hareket etmek doğru değil biliyorum çünkü ifademizi o an ki hissettiklerimizi hissettiremiyoruz, sevgiyle mi söyleniyor nefretle mi belli değil samimi olmuyor pek. Ben onun olumsuz msjlarına inanmıyorum zaten, onları kalpten söylemiyor eminim, inşallah kalp dili çözülür.

Büyüklerimsiniz, hepiniz de güzel nasihatlarda bulunuyorsunuz Allah razı olsun. Hayata daha geniş bakıyorsunuz ne güzel, inşallah ben de bunlardan nasiplenirim sabırla...

Siz diyorsunuz ya bir araya gelinse iki taraftan şahitler falan. Ama inanın Gönül sızım abla, onların diyeceği bir şey yok, eminim yüzleri yok, biz onlara şunu da yapmayın bunu da yapmayın sorun değil derken, hepsi arayıp Allah razı olsun dediler, hep beni ailemi iyi gördüler, hatta köylerindekiler bile ne iyi insanmışsınız hiç bir şey yaptırmadınız şunu yapın demediniz diye konuşuldu falan zamanında, hala duyuyoruz, onlar iyi insanlardı ne oldu falan diye haberini alıyoruz... biz onlara hiç bir şekilde nişan da olsun düğünde olsun şunu bunu yapacaksınız demedik, öyle bir aile değiliz. Hani çarşı gezmesi olur ya geline bir şeyler alınır, onları bile lafı olmaz ama babam aldı, onlardan hiç bir beklentimiz olmadı, ben evimize eşya da aldırmadım, benim bunlarda gözüm olmadı, birlikte yaparız hallederiz diye...
Sonuç olarak onlar konuşmaya bile cesaret edemiyorlar, dediğim gibi bir de ailece vurdumduymazlık var gördüğüm kadarıyla o yüzden kimseden ses yok. Hani ben burada her şeyi anlatmıyorum, çok yüzeysel olmasa da az çok anlattım olanları. Allah biliyor, eğer suçlu olmasalardı "siz kendinize bakın, mutlu olun yeter" derlerdi ailesi...

Sevgiyle selametle kalın Gönül sızım abla elinize yüreğinize sağlık :)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Evet çok doğru anlattıklarınız ve örnekleri de var çevremde. Eğer evimiz Antalya'da değil de Ankara'da olsaydı, şimdiye kadar kaç kez gidip gelmiştim...

Telefonda, msjda, böyle hareket etmek doğru değil biliyorum çünkü ifademizi o an ki hissettiklerimizi hissettiremiyoruz, sevgiyle mi söyleniyor nefretle mi belli değil samimi olmuyor pek. Ben onun olumsuz msjlarına inanmıyorum zaten, onları kalpten söylemiyor eminim, inşallah kalp dili çözülür.

Büyüklerimsiniz, hepiniz de güzel nasihatlarda bulunuyorsunuz Allah razı olsun. Hayata daha geniş bakıyorsunuz ne güzel, inşallah ben de bunlardan nasiplenirim sabırla...

Siz diyorsunuz ya bir araya gelinse iki taraftan şahitler falan. Ama inanın Gönül sızım abla, onların diyeceği bir şey yok, eminim yüzleri yok, biz onlara şunu da yapmayın bunu da yapmayın sorun değil derken, hepsi arayıp Allah razı olsun dediler, hep beni ailemi iyi gördüler, hatta köylerindekiler bile ne iyi insanmışsınız hiç bir şey yaptırmadınız şunu yapın demediniz diye konuşuldu falan zamanında, hala duyuyoruz, onlar iyi insanlardı ne oldu falan diye haberini alıyoruz... biz onlara hiç bir şekilde nişan da olsun düğünde olsun şunu bunu yapacaksınız demedik, öyle bir aile değiliz. Hani çarşı gezmesi olur ya geline bir şeyler alınır, onları bile lafı olmaz ama babam aldı, onlardan hiç bir beklentimiz olmadı, ben evimize eşya da aldırmadım, benim bunlarda gözüm olmadı, birlikte yaparız hallederiz diye...
Sonuç olarak onlar konuşmaya bile cesaret edemiyorlar, dediğim gibi bir de ailece vurdumduymazlık var gördüğüm kadarıyla o yüzden kimseden ses yok. Hani ben burada her şeyi anlatmıyorum, çok yüzeysel olmasa da az çok anlattım olanları. Allah biliyor, eğer suçlu olmasalardı "siz kendinize bakın, mutlu olun yeter" derlerdi ailesi...

Sevgiyle selametle kalın Gönül sızım abla elinize yüreğinize sağlık :)

Reyhan Yabani cicegi kardesim.. gecmis gecmis bitmis.. hic bir seyi degistiremezsiniz...ama gelecek halen sizin elinizde
gecmisi bye bye deyip lutfen maziye gomun!Siz gecmis ile ugrastikca gecmisi kazdikca altindan KIRGINLIKLAR ciktikca gelecegi degistiremezsiniz..
gecmisten sadece ibret ve ders alarak hayattiniza bundan sonrasina bakarak devam ettirebilirsiniz...
Su an butun mesele sizin ikinizin kalpleri yumsamasi ve yeni, guzel bir beraberlige birlikte baslamaniz!!!
sizin, onun ailesini lutfen birakin...Nadasa kalsinlar ..ilk yeni evlilere burada evlilik danismani olarak ne tavsiye edilir bilirmisiniz?
ilk 1. sene sadece birbirinizi tanimayi, guvenmeyi uyum saglamayi ogrenene kadar iki tarafin da ailesi yeni evlilerden uzak durmali...cddvb..

butun sorun da burda aslinda senin ailen benim ailem kavgasinda siz ikiniz yoksunuz veya ortada SIKISIP kaliyorsunuz..
sizin aileniz su an sadece nikahli esinizdir..msum..

onun ailesi, sizin aileniz ciksin aradan ki birbirini seven esler birbirine kavusabilsin...

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Reyhan Yabani cicegi kardesim.. gecmis gecmis bitmis.. hic bir seyi degistiremezsiniz...ama gelecek halen sizin elinizde
gecmisi bye bye deyip lutfen maziye gomun!Siz gecmis ile ugrastikca gecmisi kazdikca altindan KIRGINLIKLAR ciktikca gelecegi degistiremezsiniz..
gecmisten sadece ibret ve ders alarak hayattiniza bundan sonrasina bakarak devam ettirebilirsiniz...
Su an butun mesele sizin ikinizin kalpleri yumsamasi ve yeni, guzel bir beraberlige birlikte baslamaniz!!!
sizin, onun ailesini lutfen birakin...Nadasa kalsinlar ..ilk yeni evlilere burada evlilik danismani olarak ne tavsiye edilir bilirmisiniz?
ilk 1. sene sadece birbirinizi tanimayi, guvenmeyi uyum saglamayi ogrenene kadar iki tarafin da ailesi yeni evlilerden uzak durmali...cddvb..

butun sorun da burda aslinda senin ailen benim ailem kavgasinda siz ikiniz yoksunuz veya ortada SIKISIP kaliyorsunuz..

onun ailesi, sizin aileniz ciksin aradan ki birbirini seven esler birbirine kavusabilsin...

sırıtık.:, tamam anladım ablacım geçmiş yok artık bugün var :tamam:. hayırlı akşamlar dilerim

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

harikaaBende bunu ima etmeye çalışmıştım zahten, siz zaten hem yeni (çiçeği burnundasırıtık.:,) gelin, hemde kendi yuvanızın sahibisiniz bırakın büyükleriniz naparlarsa yapsınlar bekardeşim, yarın kavga ederler, bürgün torunları oldumu senden benden iyi olurlar:D
Gönül hocamın dediği gibi artık sms,lerden uzak durun, sabırla sonucu bekleyin, unutmayın gerçek dost acı söyler, bizde size bunu söylüyoruz,
ben size kalk kardeşim git geldiğin yere özür dile eşinden desem evet antalya ankaraya baya uzak bir yer kendi başınızada gidemezsiniz onedenle böyle bişey demiyorum ama bekle kardeşim hakkında hayırlısı neyse onu bekle bekle vehatta o elindeki telefonu duvara fırlatr parçalansın gitsin zaten başına negeldiyse o telefon yüzünden geldi değilmi,
ah o telefonlar yokmu o telefonlar nicelerin başını yakan, nicelerin yuvasını yıkan, nicelerin umutlarını söndüren o telefon yokmu ya, ama bidakka dur duvara atma eniyisimi bana gönder bende telefon yokta bari bana gönderde bi telefonum olsundfgtn
Belki bu yazım 15 20 günlüğüne son yazım olabilir çünkü yarın bayram olsada biz fındık toplamaya devam edeceyük inşallah,
aaaah ah bi cep telefonum olsaydı fındık toplarken resimler çeker yine burada paylaşırdım ama napalım kader utansın bir cep telefonum bile yokislikcalan
sevgi ve saygılarımla allaha emanet olun...

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
harikaaBende bunu ima etmeye çalışmıştım zahten, siz zaten hem yeni (çiçeği burnundasırıtık.:,) gelin, hemde kendi yuvanızın sahibisiniz bırakın büyükleriniz naparlarsa yapsınlar bekardeşim, yarın kavga ederler, bürgün torunları oldumu senden benden iyi olurlar:D
Gönül hocamın dediği gibi artık sms,lerden uzak durun, sabırla sonucu bekleyin, unutmayın gerçek dost acı söyler, bizde size bunu söylüyoruz,
ben size kalk kardeşim git geldiğin yere özür dile eşinden desem evet antalya ankaraya baya uzak bir yer kendi başınızada gidemezsiniz onedenle böyle bişey demiyorum ama bekle kardeşim hakkında hayırlısı neyse onu bekle bekle vehatta o elindeki telefonu duvara fırlatr parçalansın gitsin zaten başına negeldiyse o telefon yüzünden geldi değilmi,
ah o telefonlar yokmu o telefonlar nicelerin başını yakan, nicelerin yuvasını yıkan, nicelerin umutlarını söndüren o telefon yokmu ya, ama bidakka dur duvara atma eniyisimi bana gönder bende telefon yokta bari bana gönderde bi telefonum olsundfgtn
Belki bu yazım 15 20 günlüğüne son yazım olabilir çünkü yarın bayram olsada biz fındık toplamaya devam edeceyük inşallah,
aaaah ah bi cep telefonum olsaydı fındık toplarken resimler çeker yine burada paylaşırdım ama napalım kader utansın bir cep telefonum bile yokislikcalan
sevgi ve saygılarımla allaha emanet olun...

çook kommiik ilahi Ekrem abi çok güldüm, anlıyorum anlıyorum da işte yazmadan da duramıyorum; ama yok artık yazmak falan inzivaya çekilicem utngc.. dinliycem sizleri beklemedeyim artık duaa.. edicem. teli bi kenara koyucam arayan olursa açarım artık, inşallah Ekrem abi hakkımda kalbine doğan güzel düşünce inşallah gerçekleşir hayırlısıyla, ben de sizi bu kadar meşgul etmem, yoksa sonum böyle olucak kzgnn.. dfgtn

Bu arada çok esprili, eğlenceli insanlarsınız maşaallah harikaa

Size de Allah kolaylık versin, bereketli olsun :) siz de Allah'a emanet olun.

Üst Alt