En Güzel Cümleler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
65qu7hi5.jpg

"Allah'a en sevgili ev.. Icinde ikram goren yetim bulunan evdir..." [Hz.Ömer (r.a.)]

ahh bu Benim Suleyman..hy..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"Cenneti ve cehennemi illa ki gelecekte arama.
İkisi de şu an da burada mevcut. Ne zaman birini çıkarsız, hesapsız ve pazarlıksız sevmeyi başarsak, cennetteyiz aslında.
Ne vakit birileriyle kavgaya tutuşsak; nefrete, hasede ve kine bulaşsak, tepetaklak cehenneme düşüveririz."
Şems-i Tebrizi

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
nasibim.jpg

Eyy Rabbim
Nasibimin gönlünü gönlüme,
Benim gönlümü onun gönlüne,
İkimizin gönlünü de sana layık eyle !
Amin

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun akliniza geldigimi biliyordum..
Hiç bir çocuk icin;ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasal inanç farkliligini bilmedigini de bu olayda anladim..
gecenlerde evime gelen arkadasim Suleymana tiksinti veya korkunc veya fare gibi gozleri parliyor sasi..xxzzl..
diye yari saka yari ciddi takilinca oglusum dedi ki:
O Benim kankam en iyi arkadasim! sen kendine bak şişko patates islikcalan
deyince cok mahcup oldum..bir yandan da
oglusumun mazlumun, yetimin yaninda durmasina bir insani korumasina cok sevindim..
markette giderken cok ilgi cekiyoruz bir yanimda kar gibi bir cocuk diger tarafimda kapkara cocuk olunca
insanlar bayagi bir celiskiye giriyor.. biri evladligim digeri koruyuculugunu yaptigim ama sonucunda
ikiside Allah-in emanetti birer Cocuk iste...
Ben de aralarinda bazen Deli bazen Veli olan bir Muhacir..dfgtncddvb..sırıtık.:,

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allah RAZI olsun akliniza geldigimi biliyordum..
Hiç bir çocuk icin;ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasal inanç farkliligini bilmedigini de bu olayda anladim..
gecenlerde evime gelen arkadasim Suleymana tiksinti veya korkunc veya fare gibi gozleri parliyor sasi..xxzzl..
diye yari saka yari ciddi takilinca oglusum dedi ki:
O Benim kankam en iyi arkadasim! sen kendine bak şişko patates islikcalan
deyince cok mahcup oldum..bir yandan da
oglusumun mazlumun, yetimin yaninda durmasina bir insani korumasina cok sevindim..
markette giderken cok ilgi cekiyoruz bir yanimda kar gibi bir cocuk diger tarafimda kapkara cocuk olunca
insanlar bayagi bir celiskiye giriyor.. biri evladligim digeri koruyuculugunu yaptigim ama sonucunda
ikiside Allah-in emanetti birer Cocuk iste...
Ben de aralarinda bazen Deli bazen Veli olan bir Muhacir..dfgtncddvb..sırıtık.:,

Ah cocuklar...nasil da masumlar; nasil da cikarsiz, tertemiz bir yurekle seviyorlar...agla..:,

Affiniza siginiyorum ama...o arkadasiniz sanki cok daha fazlasini haketmis...dfrt..
Allah (c.c)'in yarattigi Nur'u ile alay etmek, kucuk gormek, asagilamak kimin haddine...

"Ey mu'minler! Bir topluluk diger bir toplulugu alaya almasin; belki de onlar, kendilerinden daha iyidir. Kadinlar da kadinları alaya almasinlar; belki de alay ettikleri kendilerinden daha iyidir. Kendi kendinizi ayiplamayin, birbirinizi kotu lakaplarla cagirmayin. Iman ettikten sonra, dogrudan ayrilip gunaha girmek (fisk) ne kotu bir isimdir. Tovbe etmeyenler zalimlerin ta kendileridir." [Hucurat suresi (49), 11]

"Musluman kardesini hor gormesi kisiye kotuluk olarak yeter." [Muslim, Birr 32.; Ebu Davud, Edeb 35; Tirmizi, Birr 18; Ibni Mace, Zuhd 23]

Yusuf Islam massallah pek hazir cevapmis... cocuklar diyemediklerimizi ne guzel de pat diye soyleyiveriyorlarsırıtık.:,

Guzel bir irk ve renk mozaigi olusturdugunuza bakiyorlardir hocam:tamam:.cfbrvo

Gercekten isiniz cok zor...Allah (c.c) yardimciniz olsun, sabir versin...

Allah sizden razi olsun hocamacilangul1

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
aglayankadin.jpg

Ağladığıma bakma YÂR! Gönlüm günahtan temizlenmek için Abdest alıyor..!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
guzel_kirmizi_gul-Nettekeyif.net.jpg

Sığmadı gönlüm hiçbir yere..
veya ben kendimi mi gönlüme Sığdiramadim..
icimde bu aci varken kendimi nereye Sığdirayim...

Hani bazen hayatimizda cok derin ACIlar yasariz ya sanki
Yusuf un kuyusunun dibine yüreğimiz düşer....
kuyunun içinde yusuf. yusufun içinde kuyu...haram etmiş gece gündüz uykuyU..
Allah’ın ipini bekler... Allah..ipini sarkıtmazsa eğer,yusuf kuyuda caresiz bekler...
her yer karanlik, sessiz,hüzün, yüregimiz üşür ya!iste oyle bir An Karanlıkta el yordamıyla ilerler gibi hayat akar...
Önünü göremeden,yönünü bilemeden,sadece şu anı kurtararak..
Gönlünün kandili sönmüş,zifiri gecede kalmışsındır.Ama işte ancak böyle durumlarda, iki göz birden karanlıkta kalınca, bir üçüncü göz açılır insanda.
Kapanmayan bir göz...
iste buyuk ACILARDA hep oyle 3.bir gözun acilisiini yasariz..
Ve ancak o zaman anlarsın ki bu alem sonsuza dek sürmeyecek. Hazandan sonra başka mevsimler, bu çölden geçince nice vadiler gelecek;
bu ayrılığın ardından da ebedi vuslat ile sevdigimize kavusacagiz...
Sevmek mi hasret kalmak mi yoksa cok sevip ayrilmak mi zor? hepside cook zor cok zor be Can...

https://www.youtube.com/watch?v=hQFLyS2tzZM

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Edebin ne kadar önemli olduğunu bilseydiniz... Allah'tan rızık yerine edep isterdiniz..."
Hz. Ali

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
balbocegii_1346951685194.jpg

Herhangi bir şehirde,
Herhangi bir zaman diliminde,
Herhangi bir insanı özlüyorsanız,
Söylenecek çok şey yok;
''Allah kavuştursun''

Tarık TUFAN

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
"Sen sûrete bakmakla hüküm verme sakın! Gel sîreti gör! HAKK'ı temâşa ediyor". (Neyzen Tevfik)

"Sus gönlüm! Bütün bu susmalarına karşılık her şeyin hayırlısının olacağına inanarak sus." (Hazreti Mevlana)

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
"Kusur bulmak için bakma birine, bulmak için bakarsan bulursun. Kusuru örtmeyi marifet edin! İşte o zaman kusursuz olursun..." [Hz. Mevlana]

süreyya58

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Herhangi bir kimsede, gizli bir aşk derdi yoksa, o yaşıyormuş gibi görünse de, onun gönlü ve canı yoktur. O âdeta gezen, dolaşan bir ölüdür. Eğer aklın varsa, git de Hak'dan derd iste, çünkü derdsiz olmak, aşk derdine düşmemek, tedavisi imkansız bir hastalıktır.

Hz. Mevlâna Muhammed Celaleddin-i Rûmî (k.s.)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt