En cok sevdigim şeylerden biri de

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
En cok sevdigim şeylerden biri de Oglumun Parkta Arkadaşlarıyla oynarken yuzundeki mutlulugu, huzuru, sevinci, sururu, nuru izlemek....
Bir çocuğu sevmek.. karşılıksız sevginin en kabullenilmiş hali...
bakarsınız parlayan gözlerine yureginiz isinir sanki!
elini tutan elinize..minacik ama yurek kadar yumsak ve merhametli..mümkünü olsa içinize almak isterseniz..
Sanki Kainattaki en guzel bir manzarayi seyrediyorum O an.. Muhtesem bir sey Masallah..Ya Allah..bu kadar mi guzel Yaradan yaratmis bu cocuklari..
kim bilir belki de ben cocuklari cook sevdigim icin her bir cocugu belki de Gönül Gözüm ile baktigim icin mi bilemiyorum..
rengarenk Cennet cocuklari sanki her biri..bir baska guzel!ama tabiki Benim oglusum iclerinde en güzeli yuregimde de oldugu icin mi Onu bir baska guzelikte gorürüm..
Birde arada bir Oglusumun basini kaldirip gozleri ile beni aramasi.. buldugunda bir rahatlama ic cekisi cekip.. OHH be Benim de Annem burda bana hic kimse vuramaz itemezki..
Benim Annem dunyanin en guclu Annesi der gibi beni her gordugunde kendini guvende hissetmesi duygusunu , bakisini yuzundeki,O An daki ifadesini Seviyorum..
Fakat Bu gunlerde ufakligim pek iştahsız...
aslinda yemeyi seven. ve pek yeme sorunu olmayan bir çocuktu sonra iştahı azaldı şimdi de hiç yemiyo nerdeyse bu yaşla alakalı mi acaba?
Burada sipraktin şurup gibi istah acici ilaclar yasaktir cunku ilerde cok daha farkli rahatsizliklari actigi yan etkileri faydasindan cook oldugu bilindigi icin kesinlikle yok!ve yasak..
heleki 1 ile 5 yas arasi öksuruk şurubu gibi kanunen yasak!
cunku kucuk cocuklarda kalp krizi gibi bir sekte yasattabildigi icin...
neyse Çocuk Gelişim Uzmanı olan bir arkadasimi aradim ve endisemi dille getirdigimde ..
aman kardesim cahil cahil konusuyorsun..sanki bu konulari benim kadar Sen de bilmiyorsun diye..
evet biliyorum ama yine de kalbim mutmain olsun diye bir Çocuk Gelişim Uzmanın fikrini almak istedim!
Biliyorsun bu Cocugu Ben dogurmadim Bu Cocuk Bana Allah-in bir lutfu ve emanettidir!
Rabbimin emanettine en iyi sekilde bakabilmek icin elimden gelenin her seyin en iyisini yapmaya calistigimi belirttim..
Madem ki Rabbim benim gibi bir aciz, Zayif, gunahkar bir kulluna guvenip bu cocugu himayeme vermis tabiki bakimi ve gelisimi, egitimi hakkinda her an endiseliyim..
Çocuk Gelişim Uzmanı arkadasimin dedigi su idi.
Biliyorsun bazen cocuklar birden büyümeye, boy atma zamanlari gelir..birden uzarlar ve bir zaman da gelir bu büyüme durur..
ve cocuklar o duraklama zamaninda organizm sistemi kendisi yeme ihtiyaci hissetmez..
hani develer gibi..depoladiklari yiyecekleri uzun zaman kullanabilirler misali...
çocuklar sadece yemek ile degil ki Oyunla ,sevgi ile, ictikleri su,süt,yedikleri meyve ile bile büyür...
üstüne düsme zorla yemek yedirme..bir zaman gelir cook yiyor diye onunla tartisirsin..
Allah cc. dunyadaki butun masum Cocuklari korusun Hayirli insanlar olmalarini nasip etsin ins..

Üst Alt