Elde oluşan kahverengi lekeler

ödsa

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Elde kahverengi lekeler, kahverengi lekeler neden oluşur? Eldeki lekeler.
Merhaba Gönül sızım bir soru sormak istiyorum size sabah uyandığınızda elinizde kendiliğinden kına gibi kahverengilikler oluşmuşsa bunun anlamı ne olabilir bir bilginiz var mı ya da daha önce duydunuz mu hiç. Bilginiz varsa beni aydınlatır mısınız çok mutlu olurum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
eldekikahverengilekeler.jpg

Mehaba kardesim.. bu konuyu ben de duymustum ama ilmi, dini, Tibbi bir bilgim yok...ama duymuslugum var..
Belki başınıza gelmiştir , bir sabah uyandıklarında ellerinde ya da ayak parmaklarında kına şeklinde bir yanık , iz gören kişilerin sayısı çok fazladır..

Şimdi olaya 2 türlü bakacak olursak birincisi şu şekilde olabilir; hepimizin bildiği gibi vücüt ve ruh bağımlıdır ancak belli bir zamana kadar, insan rüya alemine ruhuyla dalar,vucut sabıttır ancak aradaki bağ hiç bir zaman tam olarak kopmaz, örneğin rüyada yüksek bir binadan atladığınızda aynı hissi yataktada hissedersiniz ve zıplarsınız(arasıra başıma gelmiş bir şey) aynı şekilde istemsiz olarak kabus gördüğümüzde el kol
hareketleri yapmamız yada ona bağlı olarak konuşmamız hareket etmemiz bunlara örnektir...
insan çok az rüyasını hatırlar uyku esnasında binlerce onbinlerce rüyadan sadece bir kaçı hatırlanır; bazende öyle alemlere dalarki rüya esnasında tıpkı rüyada zıplamak gibi;korkmak gibi bir iz kanıt bırakır buda genelde kına şeklinde yansır vucuda ,bu aslında inanılmaz bir bağın olduğunu ve 2 aleminde adete iç içe olduğunu kanıtlar niteliktedir...

diğer bir taraftan bakacak olursakta Rüyada kina görmek süsle yorumlanir. Rüyasinda eline kina yaktigini görmek, ziynete, süse düskün bir kisi olduguna isarettir.
Rüyasinda baska birisinin eline kina yaktigini görmek, merhamet, sefkat ve müjde ile tabir olunur.
Kirmani ye göre; kinayi bir kap içinde görmek, mal ve müjdedir. Ellerini veya ayaklarini kina ile boyadigini gören, Ailesini zengin eder.
görüldüğü gibi uykudan uyandığında elinde ayan-beyan kınalar görmek mutlak manasıyla hayra alamettir...
kadınların kına yakması sünnettir..kına cennet kokularının reisidir..cennette kına ağacı vardır..
diye biliyorum..

Nihat Hatipoğluna bu soru sorulduğunda yani elin kınalı kalkılması ile ilgili,şu cevabı vermişti..
Ruh ,uykuda olduğu zaman alemde gezermiş..Bir nevi yarı ölüm gibi.Yani bedenden çıkar ve Allah'ın izniyle gezip geri gelirmiş..
Bu gezme esnasında rüya alemi dediğimiz şey gerçekleşiyormuş..İşte farklı bir aleme gittiği zaman ruh yani 3 harflilerin alemine uğradıysa eğer bu elin kınalanması dediğimz şey gerçekleşirmiş.Tamamen müslüman olan 3 harfliler yaparmış...Üzerinde durmayın kötü birşey değil demişti...

birde bunun fikrasi vardir...
Bir deli bir diğerine soruyu sormuş,oteki deli de 'Kına kurbanlıklara yakılır,birkaç gece içinde seni kesecekler' demiş,soruyu soranda buna inanıp bunalıma girmişti.

E

enes22

Kayıtsız
Misafir
Pekiya elimizdeki kına olan lekeler ne zaman geçer

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Bende de daha öncede olmuştu 2-3 gün içerisinde geçiyor bir tanesinde 1 hafta sürdüğünü hatırlıyorum.

Kubranur1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ellerimde kahverengi leke oluşuyor gün icinde

İyi günler sol elimin içinde sürekli kahverengi lekeler oluşuyor gün içinde ve sürekli kendimi yorgun hissediyorum bunun sebebi ne olabilir acaba :(

T

ttttarik

Kayıtsız
Misafir
Yorgunluk da varsa bence ciddiye alın ve bir kan testi yaptırın derim. trombositleriniz düşük olabilir ve genel olarak kansızlık olabilir. şimdi szi endişelendirmek istemem ama buna bağlı olarak farklı rahatsızlıklar da ortaya çıkabilir. acilen bir tam kan sayımı yaptırın bence bir sağlık ocağında. ücretsiz hallediyorlar..

Üst Alt