Dünya'nın 7 Harikası

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Is yerim, Dünya'nın 7 Harikası ni gezmek gormek icin bir gezi hazirlliyor..
ve ben de bu Sabah ufakligimi islami Ana okulluna goturur iken dusunuyordum gitsem mi gitmesem mi?
O An yolda Görme engelli gencecik bir delikanlinin baston ile yolda yurudugunu fark ettim..
evet mahalemizde Görme ve isitme engelliler icin lise seviyesinde okul acilmis..oldugunu duymustum..
ve Ben de ufakligimi okulla biraktiktan sonra bu ozel okulla girip bir Hosgeldiniz..Hayirli olsun.. ve bizler cocuk koruma servisi olarak
yapabilecek bir sey olursa hizmetlerinde yardimci olmak istedigimi belirttim..
Tesekur ettiler..ordan ayrilirken, tesseturlu Görme engelli bir musliman genc kiz dikkatimi cekti...
Yanina yaklastim Selam verdim.. ehh din kardesim hemen kan ve ruhlar kaynasir misali...
ve ona dedim ki.. Zahra sence Dünya'nın 7 Harikası nereleridir...ilginç::.
kardesimiz acı,acı tebessum etti..hangi birisini soylesem diye soze basladi..
Yahu Dünya'nın 7 Harikası degil 70 harikasi olsa ne fark eder ki goremedikten sonra...hy..
Dunyanin en buyuk harikasi , nimeti:görmek, duymak, hissetmek, sevmek, tad alabilmek, dokunabilmek, kosabilmek,nefes alabilmek...daha sayayim mi diye huzun ile sustu bir an...
ben de cook uzuldum.. yahu ben insanlarin insaa ettigi 7 harikayi bakacam derken Rabbimin bizlere verdigi binlerce harikayi nasil olmus da görememisim...utngc..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Dünya'nın 7 Harikası varmis gezdim, gordum ama insan mucizesi kadar hic bir sey guzelini bulmadim...
Mucizeler çoktur ; ancak hiç biri insan kadar olağanüstü değildir...
insani bilmek, tanimak mucizeyi anlamaktir...

sükut76

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hatırlattığınız için teşekkürler.

Üst Alt