dua yanlış okununca kabul olur mu?

nurseyma

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleyküm bugün sabah namazından sonra 100 defa okuduğum bir dua vardı "...tevellev" kelimesini yanlışlıkla "tekellev" diye görmüşüm ve bunu 97.-98. defa okuduğumda farkettim (ekrandan okuyordum) niyetim ve duam kabul olur mu?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selamunaleyküm bugün sabah namazından sonra 100 defa okuduğum bir dua vardı "...tevellev" kelimesini yanlışlıkla "tekellev" diye görmüşüm ve bunu 97.-98. defa okuduğumda farkettim (ekrandan okuyordum) niyetim ve duam kabul olur mu?
Aleykümselam kardeşim, okuduğun ayet mi dua mı? Arapça bir dua ise alttaki yazıyı oku. Yok Ayet okuyorsan daha dikkatli hareket et fakat yazıyı yine de oku.

Doğru okunan bir duanın bile kabul olup olmadığına emin olamayız, bilemeyiz! Bizlerde birer kuluz, şimdi nasıl bir cevap verebiliriz sana? Allah c.c okuduğun duayı kabul etti mi yoksa etmedi mi? Böyle birşeyi bilmemize imkan ve ihtimal olabilir mi? Bu sadece Rabbimizin zatına ait bir karar veya hükümdür. Biz kul olarak Rabbimizin Rahmet, Merhamet, Şefkatinin sonsuz olduğunu, her işinde bir hikmet olduğunu ve hükmün sadece kendisine ait olduğunu biliriz. Dua eder umutla bekleriz, hata yaparız affını dileriz. Yani diyorum ki; Dua etmişsen umutla beklersin, madem yanlış okumuşsun, hatanı düzeltir tekrar okursun olur biter. Kabul oldu mu, olmadı mı diye düşünüp kendine sıkıntı yapmaktan daha iyi değil mi?

Üst Alt