Dua ediyorum neden kabul olmuyor!

• Konuyu başlatan Bilirkişi
  • Başlangıç tarihi
B

Bilirkişi

Kayıtsız
Misafir
Dualar neden kabul olmaz, dualarım neden kabul olmuyor, dua ediyorum neden kabul olmuyor diyorsanız aşağıdaki duaların kabul olmaması ile ilgili yazıyı okuyup neden duanın kabul edilmediğini anlayabilirsiniz. Duaların kabulü için.
Duaların hepsi Allah'a c.c ulaşır buna emin olabilirsiniz. Dua ediyorum neden kabul olmuyor diye düşünenler acaba duanın kabul şartlarını yerine getiriyorlar mı onu kendileri sorgulamaları gerekir. Çünkü lafta müslümanım diyen fakat normal yaşantısında islamın emirlerinin çoğunu veya bir kısmını yerine getirmeyenlerin sayısı çok fazla.

Duamız kabul olmuyor çünkü namaz kılmıyoruz, büyük bir kesim cuma müslümanı. Yani cumadan cumaya camiye gittiğinde müslümanlığın gereklerini yerine getirdim zannediyor. Kimisi ramazan müslümanı, ramazanda iyi güzel ramazan bittimi eski yaşantısına geri dönüyor.

Dualar kabul edilmiyor çünkü;
Zina eder ama cünüp gezmez, müslüman ya!
11 ay içer, ramazanda içmez, müslüman ya
Kul hakkı yer ama sol elle yemek yemez, müslüman ya!
Teravih kılar, farz namazları kılmaz, müslüman ya!
Ölülerin yanında örtünür, dirilerin yanında açılır, müslüman ya!
Kuranı belinin üstünde tutar ama Kuranın hükümlerini ayak altına alır, müslüman ya!

Dualar kabul olmaz tabi, ben müslümanım diyen kaç kişi asgari farzları biliyor. Dışarı çıkıp 10 kişiye sorsak belki yarısı gusülden bile habersiz. Hayatın tek amacı rahat yaşamak, keyif sürmek, özgür takılmak, parayı bulmak, sevgili yapmak v.s Ahireti düşünen sayısı kaç! Sonra duam niye kabul olmuyor!! DUALAR KABUL OLMAZ tabii!

Şunu iyi bilelim ki, müslümanlık sözde kaldığı sürece, günlük hayatta, ailede, toplumda Allah'ın hükümleri uygulanmadığı sürece dualar kabul olmaz.

Üst Alt