• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

DİN İSTİSMARI üveys topluluğuna dikkat

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
UYANIN! DİN İSTİSMARI üveys topluluğuna dikkat, gerçeği görenler.

1.canım kardeşlerimbu yolun içinde sizlerin görmediği ve duymadıklarını gören bu yolun çok fazla içinde ve önünde görev alıp ayrılan öğretmenler gibi bende gerçekleri görüp ayrılma kararı aldım.

lütfen düşünmekten korkmayın şüphelerinizi ve gördüğünüz yanlışları marifet ve teslimiyet adı altında dile getirmekten sorgulamaktan ve cevaplarını istemekten vazgeçmeyin. yoksa sizde bizim gibi yıllarınızı verir sonrada böyle pişman olursunuz. Rabbinize sorun ama gelen cevaba güvenin kötü halde gördüğünüzde size kendi haliniz kötü diyecekler imtihandasın diyecekler inanmayın. işlerine geldiğinde salih rüya oluyor işlerine gelmeyen bir rüya olunca şeytandan oluyor imtihandan oluyor.. UYANIN ..

Rabbimizi sabah akşam zikretmekten asla vazgeçmeyin bu her kulun vazifesi..Bu yolda herkes kendi aşkı ile Rabbi ile samimiyeti ile ilerler.. SANDIĞINIZ GİBİ KİMSENİN BAŞINIZDA OLMASINA VEYA SİZE KAFASINA GÖRE AHKAM KESMESİNE GEREK YOKTUR..anlatılacak çok şey var ancak bukadarı uyanmak isteyene yeterlidir bence. BİR DÜŞÜNÜN DÜNDE BU YOLUN İÇİNDE YAKININDA OLAN İLK HOCALARINIZ GİTTİ, BUGÜN YİNE BUKADAR İŞİN İÇİNDE OLAN ŞİMDİKİ HOCALARIMIZ GİTTİ VE PEŞİNDEN YİNE İŞİN İÇ YÜZÜNÜ GÖRÜP HOCALAR AYRILDI .

SORUN KENDİNİZE . NEDEN İŞİN İÇİNE GİRENLER ARDINA BAKMADAN KAÇIP GİDİYOR BURADAN , NE GÖRÜYORLAR , NE YAŞIYORLAR Kİ NEFRET EDİP GİDİYORLAR. VE HEMEN ARKALARINDAN BİR BAYRAM HAVASI ESİYOR. BİR ŞENLİK DÜZENLER GİBİ ÜZERİ KAPATILMAYA ÇALIŞILIYOR GÜNDEM DEĞİŞTİRİLİYOR.

SON SÖZÜM RABBİM İSTEYEN VE DİLEYEN HERKESİN BİRAN EVVEL GÖZÜNÜ AÇSIN.

**

2.Allah'ın ve Resul'ünün selâmı bereketi üzerinize olsun sevgili kardeşlerim.

Bu yazı, kopyala yapıştır yazısı değildir!!

Bu açiklamaları aylardır yaşadiklarımı Rabbimin izin vermesiyle yazıyorum..

Hani, Niye şimdi?? diye soruyorsunuz ya herkese.. zamanın sahibi Rabbim'dir O ne zaman isterse o zaman her şey dökülür açığa

Kimseye kendimi ispat etmek zorunda değilim isteyen İnanır isteyen inanmaz.

Ayrılanlar, Bu yola yıllarca Rabbinin rızası icin hizmet vermiş yolun doğruluğu karşısında asla şüpheye düşmemiş ve zamanı geldiğinde yolun başındakilerin yaptığı yanlışlara uyandırılmış, halen zikrine devam eden, yalnızca Rabbinden başkasına boyun eğmeyen Öğretmen ve Üveys kardeşlerimizdir.

YOL DOGRU.. YOLUN BAŞINDAKİLER YANLIŞTADIR..

Insanın uzun süredir kalben inandığı kişilerin ve inançlarının Kağıt kuleler gibi yıkılmasını seyredip kabullenmesi çok zordur.

Rabbim biraz gayret edene uyanmayı nasip edecektir İnşallah.

Bize her fırsatta Rabbine sor demeyi önerip, Şimdi de Rabbimizden aldığımız cevapları niçin kabul etmiyorsunuz.

Daha ilk anda ayrılanların.. ki bizden daha çok sizin yakınınızda olan hocaların. ardindan ettiğiniz küfürler ve suçluluk psikolojisi ile onların bildirilerini dinlemememiz konusundaki kurduğunuz diktatör özentisi baskı.., kafasını biraz kaldırip, ama.. diyenlerin kellesini uçuran tavrınız, uyanmayanları da uyandırdı çok şükür..

Tehdit etmeyi bırakın artık..

Kulları ancak Rabbimiz hesaba çeker..

Ama siz herkesi İT , kendinizi YİĞİT ilan ediverdiniz o gece. İbn'ül Arabi Hz. dahi alet ettiniz hadsizliğinize.. bu ne cüret !!

Gidenlerin Ardından alay etmeler, marş çalmalar.. hakaretler

Bunu kim öğretti size? Varmıdır marifette böyle şeyler??

Uyananları durdurmaya gücünüz yetmeyince.. bu defa çıkanlar sessizce çıksın bari demeye başladınız sessizce çıksınlar ki kirli bohçalar açılmasın.. kalanlarla devam edelim.. diyorsunuz öyle mi?

Allahtan başka birşeyden korkmayanlara, kimsenin gücü yetmez.

Çıkan arkadaşların ses kayitlarinda o kadar önemli açıklamalar var ki Onları bir kenara atıp, sadece kitap satışı eleştiriliyor diye herkesin düşüncelerini yönlendiremezler.

O kayıtlara cevap verilsin. üstü örtülemeyecek konular var..

OK YAYDAN ÇIKTI ARTIK

Kardeşlerim lütfen ses kayıtlarını iyi dinleyin.

3.Ben de size Bizzat kendi yaşadıklarımı özetle anlatmaya calışacagım Rabbimin dilemesiyle..

2 yıldır zikirde ve 1 yıllık öğretmenim..

ses kayıtlarındaki hocaların söylediği gibi o hakikatte filan değil.. marifette de değil.. kendini Sultan ilan etmis.. Şimdi baziları bana lanet okumaya başlayacaklar,Enaniyet de bu kadın, hattâ bunamış da diyebilirler ne derlerse desinler.

Enaniyette olan sizlersiniz gecte olsa gün gelecek herkes Bu gerçeği öğrenecek.

Ben artık zayıf noktasını öğrendiğim ,sözde SULTANın kırmızı listesine girmiştim, sürekli takip edildim.

benim rüyalarıma garip garip yorumlar yapıliyor, basit bir soruma bile işim cok, yapacak bisey yok, hayr olsun diyor.

Birsey olduğunda dillerine dolamışlar sürekli nefsle ilgili hep aynı söylemler.. Hepimizin nefsi var Onların nefsi yok.

siz Kime hizmet ediyorsunuz Allah'a mı yoksa kulu C,sözde SULTANamı. vicdanınız rahat mı.. aylarca beni izlediniz, kışkırttıniz açıgimi yakalayabilmek icin.. Hizmet Meclisindeki öğretmenler içinizden kaç kişiye benimle ilgili talimat verildi !.

Birini PİR birini SULTAN yaptiniz.!!

Mafya gibi..CanHatun ekibini kurdu 4 silahşör kıyıma başladı..emir geldi..

S-O-H-D.. kişileri sesini biraz yükseltenin kafası uçurula..

Allahtan korkunuz olsa bunları yapamazsiniz elbette, İnkar edeceksiniz sadece bana değil daha onlarca kisiye yaptiklarinızı.

öğretmenleri toplantısında bütün öğretmenleri azarladınız bağıra bağıra bize maaş mı veriyorsunuz Siz kimsiniz, sözde SULTAN "Üveys ve öğretmen arkadaşlarınızı bana Şikayet edin, etmeseniz bile içinizden nefsiniz bağırıyor" diyor.. ses kayıtları var. Bu nasıl Marifet bu nasıl Hakikat, kendi nefsi bağırıyor.. Tevhid bu mudur..! Tevhid değil Tehdit var.

Çoğunluğu kendilerini boyun eğmiş kişilerden Üveysigah diye bir topluluk kurmuşlar.. ne oldukları ne yaptıkları belli değil..

Elestirmek yasak .. nefsani davrandın denir.

Herhangi bir konuda soru sorsanız.. "manadan böyle emir geldi" diye hemen önünüze set çekilir.

Onlar her seyin iyisini doğrusunu bilir ve hep manadan onlara sürekli mesaj gelir.

Birisi öne çikmaya başlasa çelme takıliryada boyun eğdirilir.

Başlarda ne olduğunu tam anlayamamıştım.. Rabbimin vardır bir hikmeti O bana öğretir diye hep sabrettim.

Kadir gecesi. cok şükür..

Zaman bu zamanmış..

Bu yaşima kadar olduğu gibi bundan sonra da Allah'tan başka kimseden korkum yok buyrun istedıginiz kadar tehdit edin hiç kimseden Maddi manevi bir beklentim ve ihtiyacım da yok tek derdim Rabbime kul olup Son nefesime kadar O'na hizmet edebilmek. Ben zikrime ve hizmete yine devam edeceğim..

Canım kardeşlerim lütfen Allah'tan başka kimseye kulluk etmeyın bir düşünün marifet Sevgi demek edep demek, hoşgorü demek Rabbimize soralım hepsini tek tek sorun lütfen.. hepsi şirkte ve enaniyette.. yanlıslara batmıslar

Allah'a emanet olun Rabb'im yardımcınız olsun

*

4.Rabbimin ve Resulunun Selam ve Bereketi üzerinize olsun Canım Ailem, Can Parelerim.

Son günlerde yaşadığımız olaylara dair ; fitnem değil düşüncemdir.

Elim vicdanımda

Üveysilik Arada aracı olmadan doğrudan Allah'tan ilim almaktır.

Üveys zikri ile nefs bastırılır, kalp temizlenir, ruhunuz huzura erer.

Ve Üveys ; Elif ile yol alan, amacı Allah'a kul, Resule ümmet olmak olandır.

Üveysilik yolu : kardeşlikle, samimiyetle, kendine istediğini kardeşine de isteyenlerle, sünnet ve Kur'an ışığında , edeple ilerleyenlerledir.

Buraya kadar, daha da açılarak, daha da geliştirilerek anlatılabilir;

Yol doğru; yola dair en ufak bir şüphem olmadı da olamaz da,

Yaşanılan lütufları mı inkar edeceğim, verilen huzuru mu ?

Öğretenlerin hakkını, emeğini mi ya da ?

Hayır

Rabbim ezelden ebede razı olsun hepsinden.

Sizlere taraf olmayın, susun, zikrinize devam edin, olaylara müdahil olmayın dedim.

Bekleyip izleme fırsatı olanlar görmüştür.

Nerede kardeşlik ?

Her gidenin hain ilan edildiği,

Her gidenin muhbir etiketlendiği,

Kalanların gizli kapaklı araştırılıp, ilim yuvası dediğimiz grupların resmen magazin haberlerine çevrildiği

Hocamız namaz kılmıyormuş, ibadet etmiyormuş Aslı var mı yok mu Rabbimiz bilir, biz YARGI MERCİİ değiliz, yargılayamayız.

Kim ne ederse kendine eder, bize bir şey olmaz, ne günahıma ekler, ne sevabımı eksiltir benden başkası

Takıldığım yerler bunlar da değil

Ayrılıp giden, çok sevdiğim kişiler de değil

Beni soğutan, tam da içine düştüğümüz bu dipsiz samimiyetsiz kuyu

Huzuru burda bulup, günlük telaşımdan buraya kaçarken, okumadan sildiğim saçma grup sohbetlerinden kaçar oldum.

Kardeşimden önde tuttuğum dava arkadaşım dediğim kişilerin birbirini ardından nasıl vurduğunu görünce SOĞUDUM

Tek kelime SOĞUDUM

Ne demiştik; Üveys doğrudan Rabbinden ilim alandır.

Öğretmenler burda ışık, yol tabelası, işaret levhası

Öğretmen önce kendisi HİÇ olabilecek ki ; ardından gelen de HİÇ olsun

HİÇLİK gitti, yeni gelen ENANİYET

NEFS alıcı kuş gibi grupların tepesinde

Tarikatlara saldırılar ile başladı, cemaatlere laf sokarak NERDE ELİF ?

Tağuta küfrediyoruz diye, belki de ALLAH ın sevgililerine küfrettirildi; YARIP KALBİNE Mİ BAKTIK ?

Nereden Nereye .

Sözü çok uzatmak istemiyorum

YOLA SAYGIM VE İNANCIM SONSUZ

ELİF İLE AŞK İLE GİTMEK NİYETİMKEN BU SAMİMİYETSİZ ORTAMIN TABELASI OLMAK İSTEMİYORUM

YERİM burası değildi; HUZUR istiyorum.

Ve günlerdir sorduğum Rabbimin kalbime bıraktığı bir parça cevap : HUZUR NERDEYSE ORDA OL

ATEŞLERİN TAM ORTASINDA KALDIK GÜNLERCE

Kaçmak değil , yola olan saygımı yitirmemek adına

Beddulara amin denilen bir ortamda bulunmamak adına

Gruplardan ayrılıyorum: Bunun anlamı şu oluyor : öğretmenlik yapamazsın ; öğrencin olamaz

Rüya yorumunun hükmü yoktur.

Hatta ileri gidip KEVSER yetkinin de alındığını söyleyenler olur.

İçin, vicdanım çok rahat; sizlere inanmadığım, tam olarak bilmediğim hiçbir şeyi öğrenmenize vesile olmadım, nefsimi, hırsımı sizler üzerinde bastırmadım ve her birinizle ayrı ayrı gurur duydum; iyi ki benim kuzumsunuz dedim hep, Rabbim razı olsun hiçbiriniz üzmediniz beni Varsa bu yola emeğim, hakkım hepsi de Rabbimin rızası içindi, benden yana helal olsun.

5.Allahin ve resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun can kardeşlerim..

sözlerime selamımızla başladım çünkü fitneci grup diye adlandırdığınız aranızdan ayrılan herkes hala bir üveys hatta dahada üveys ..bize derslerde ne öğretildi üveysilik aracısız Allaha ulaşmaya çabalamaktır. sancak edindiğimiz fatihanin 4.ayeti ne der yalnız sana ibadet eder ve yalniz senden yardim dilerim yani uveysilik yalnız yürünen bir yoldur ..muharrem hoca ilk başlarda hep derdiki ben birşey değilim sadece size bu yolda daha rahat yürüyebilmeniz için trafik levhasıyım evet ilk baslarda yani 3 yıl önce gerçekten sadece bir yol göstericiydi zikri nasıl yapacağımızı detaylarıyla anlatan neler yaşayacağımızı bilen ve bizi ona göre yönlendiren bir öğretmendi .taki kitaplar satışa sunulup işin içine Allah aşkından başka para girene kadardı yavaş yavaş gözlerdeki nur paraya şana şöhrete makama mevkiye dönüştü ..

muharrem hoca sürekli Tağuta küfredin diyor hiç araştırdınız mı tağut kimdir diye ..kurani kerimin diliyle tağut insanlari Allaha değilde kendine kul etmeye çalışan kişidir..oturup düşünün bakalım biz yolumuza tek başına devam edeceğiz gördüklerimizden ve duyduklarımızdan midemiz bulandı diyen mi tağut yoksa gruplarda kalın öğretmenlik yapın bize hizmet edin zikri anlatın daha fazla öğrenci gelsin biz daha fazla para kazanalım sizi sömürelim diyen midir tağut..

öğrencilerinizi zorlayın kitap alsınlar deniliyordu sürekli ben dahil çoğumuz öğrencilerimiz kitap almayınca sırf laf duymayalim diye kendimiz alıp ögrencilerimize kargoladik zaman zaman da askıya kitap bıraktık madem bu kitabın maliyeti 1.5 liraydi biz neden askıya parayı bırakırken 15 liradan bıraktık hani amaç daha çok kişinin kitabı almasi okuması ilim sahibi olmasıydı

hani biz tarikat değildik pir sultan abdalı unuttuk muharrem öğretmene pir dedik..

daha ne kadar şey anlatırsam anlatıyım bazen gözler perdelidir buna bu gruplarda kaldığınız süre boyunca eklenen sistemli beyin yıkamada dahil olunca işin içinden çıkmak gerçekten çok zor.. dilerim Rabbimden gözlerinizdeki perdeler kalkar gerçekleri görürsünüz kadir gecesi bela okuyabilen ve okutmaya çalışan tüm üveyslerin lanetide üzerine olsun diyebilen bizleride bu vebale ortak etmeye çalışan bu insanlardan bu sistemden biran önce kurtulursunuz.

*

6.Allahin ve Resulunun selam ve bereketi uzerinize olsun..

Yasadigimiz olaylar hepimizi cok uzdu ve derinden yaraladi maalesef. Olaylarin ilk patlak vermesiyle hepimiz muharrem hocami savunduk ve fitne olarak dusunduk. Omer ve diger hocalarin anlattiklari karsisinda nefsimizi susturup her zaman muharrem hocamin yaninda olduk. Muharrem hocam suan sus orucunda ve mutlaka bu fitneye karsi gereken aciklamayi yapacaktir deyip bekledik ama muharrem hocamin aciklama mahiyetinde ki ses kaydi yayinlandiginda basimdan asagi kaynar sular dokuldu. Hakikat makaminda olan ve Allaha giden yolun öncüsu olan kisinin nefsini ayaklari altina alip bunca yildir aldigi ilimle karsi tarafa cvp verecegini dusundum. Lakin bekledimi bulamadim ve buyuk bir şaşkınlık icinde dinledim ses kayitlarini..

Ses kaydinda bahsettigi 5 aydir zikirde olan ogretmen icin soyledikleri beni cok uzdu. O hocamizi tanimam etmem ama o hocamiza karsi enaniyette demesi ve akabinde soyledikleri kendisinin enaniyette olabilecegini gosteriyo maalesef. Canan, yasar, ben şu kadar zamanda marifeti bitirdik ama o kisi bizden 8 kat ustunmus demekki 5 ayda bitirmis diye dalga gecer gibi konusmasi cok acıydı. Ustunluk sadece takvadadir. Kimin kimden ustun oldugunu sadece Rabbim bilir. Daha onceki sohbetlerinde kendisi soylerdi hep.. beni 5 yasindaki cocukta takvada gecebilir diye.. o zaman 5 aylik zikirde olan kiside takvada gecebilir kaldi ki biz ustunluk pesinde degil hiclik derdindeyiz.

Hani bizim derdimiz cennet yada cehennem degil sadece Rabbin cemaliydi. Ama ses kaydinda giden kisiler icin onlar munafiktir cehennemin dibini boylayacak gibi sozlerle korkmamamiz gereken cehennemle bizleri korkutmaya calismasi ayri bir celiski. Hangimizin garantisi var ki cennete gitmeye. 40 bin evliyayi yolundan ceviren iblisin muharrem hocaya da celme takmayacaginin ve o korkuttugu cehennemin dibine kendisinin gitmeyeceginin garantisini kim verebilir..

Onlar kovuldu, Allah onlari istemedi, onlar yoldan sapti, iki gun sonra kesin zikre baska bisey katarlar ve iyice yoldan cikip sapitip helak olurlar gibi sozler neye dayanarak soyleniyo. Hani gaybi yalniz Allah biliyodu peki o nasil onlarin yarin zikre baska bisey katacagini bilip helak olacaklarini soyleyebiliyo. Bu gaybi bilgiyi nerden edinmis. Yoksa boyle dusunerek zanda bulunup nefsi ve iblis onu mu helaka surukluyo. Cikan herkes yolu birakmadigini zikre devam edecegini soyledikleri halde onlarin kovulduklarini nasil soyleyebiliyo Allahin adina konusabiliyor.

Ayrilip gidenleri asla geri almayacaz boyunlarina tasma baglayip kopek muamelesi etmekte nedir Allah askina. Gerizekali beyinsiz sozleri hic yolun basindaki kisiye yakisiyomu. Kim olursan ol yine gel diyen mevlananin fitneciler icin bu sozlu soylemedigini hangi kitapta okudunuz merak ediyorum. Kim olursan ol gel demis. Herkes gelir ama fitneciler gelemez dememis ki. Bunu hangi kaynaga gore soyleyebiliyo.

Ses kaydinin basindan sonuna kadar hep bir enaniyet yaftasi. Sadece zikirle Allahin size lutuf vereceginimi saniyosunuz diyo. 1. si biz lutuf derdinde degiliz ve zikri anlattigim kisilerede lutuflardan bahsetmem pek cunku kisiyi beklenti icine sokmamak icin. Sadece huzur bulacagini soylerim oda ona yeter zaten. 2. si sadece zikirle Allahin lutuf vermeyecegini nerden biliyosun. Burda da Allahin isine karismak olmuyo mu. Diledigime diledigimi veririm diyen Rabbim ayrilanlara neyi nasip edecek biz nerden bilebiliriz. Bir ses kaydinda muharrem hoca şoyle soylemisti. Dagda bayirda kirsal kesimde interneti olmayan kisilere zikri ulastirin onlar belki watsaptan bizimle birlik olamiyolar ama asil onemli olan o kiyida kosedeki kisilere zikri ulastirmak ve Allahi anmalarini saglamak demisti. Peki o kisilerde hicbir marifet ilminden habersiz sadece zikir cektiklerinde Rabbim onlara lutuf vermeyecekmi. Kim bunun garantisini verebilir. Ilim almak ve hizmet etmek sadece watsap gruplarinda mi oluyo. Allah onlara mi lutuf verecek yoksa siz gercek uveysleremi demis. Kimin gercek uveys oldugunu neye gore karar veriyoruz. Grupta kalanlar gercek uveys ama cikanlar kendi baslarina bu yolda devam edenler cakma uveysmi oluyolar. Yani genel olarak ses kaydinda giden kisiler icin hep enaniyette denilip arkasindan bircok hakaretler ediliyo ama bu kadar anlattigim seylerden sonra kendisini bu kadar ustun gorup acaba gercekte enaniyette olan benmiyim diye hic dusunmuyo

Tum bunlara gerekce olarakta ayette tağuta kufredin bolumu onumuze konuluyor. Peki bize bu zamana kadar kurani tefekkur etmemiz istenirken neden o ayet ilk okundugu anlamiyla anlasilip hayata geciriliyoda marifet penceresinden bakip hayatimiza sokulmasi istenmiyo. Her bir ayetin marifet acilimi varsa o ayetinde marifet acilimi olmali ve bizlerde marifeti yasamak icin gayret ettigimiz icin o ayetide marifet penceresinden yasamamiz daha dogru degilmi. Biz sevgiyi yasamak icin bu yola baskoyduysak o zaman sevgiyi heryerde yasamaliyiz.

Ben bu ses kaydina kadar muharrem hocayi savundum iftiradir dedim iblistir nefstir dedim ogrencilerimede hep boyle anlattim hepimiz gibi ama kendisini savudugu ses kaydinindan sonra ogrencilerime hicbirsekilde geri dönüs yapamiyorum ve sorularina cvp veremiyorum. O ses kaydi bende bu dusuncelere sebep olunca muharrem hocayi savunacak birsey soyleyemiyorum kimseye. Ilk dinledigimde nefsim kotu dusunduruyo deyip sustum ve bekledim ama bugun hala ayni dusuncedeyim maalesef. Evet zikrimizi ve yolumuzu muharrem hocadan ogrendik ve hayatimiz cok degisti hamd olsun ve Allah ondan razi olsun bunu inkar edemem ama geldigimiz şu noktada ogretmenim, klavuzum, bu yolun öncusu dedigim kisinin bu tur dusunce ve davranislarda olmasi pesinden gitmemi engelliyo maalesef. Yol dogru yol Rabbim nasip ederse son nefesime kadar O'nu anmak isterim ama ben bu yolu Muharrem Karabayla devam etmek istemiyorum.

Benim arkamdan da hakaret edip fitneci deyip lanetleyebilirsiniz. Bu Allahla sizin aranizdadir ben bisey diyemem ama bunlari soylemeden cikmakta istemedim. Eger hakkim varsa herbirinize helal olsun. Rabbim yolumuzda ayaklarimizi sabit kılsin insaallah.

**

7.Öncelikle buradaki herkesi çok sevdiğimi belirtmek istiyorum.

Kimseye kırgın değilim. Bizim tarikatlesmeye doğru gittiğimiz farketmenizi istiyorum.

Adımız tarikat değil ancak uygulama aynı!

Tarikatler incelensin; silsile aynı sistem aynı!

İkinci önemli nokta ise 'Hâkikat makamında' olan birinin söylemlerinde Hz. Resul aleyhisselamın örnek alınması gerektiğidir.

Hazreti Resulullah aramızda böyle bir konuşma yapsa ağzından kötü kelime çıkar mıydı?

Söylemlerinde kin, nefret frekansını hisseder miydiniz ya da lanet eder miydi?

O çok sevdiği, islama göğüs germiş amcasının katili Vahşi'yi bile affetmiş kutlu bir yürek değil miydi?

Şimdi Resulullah da lanet etti denilecek. Varsa böyle bir kaynak çıkartın, iftira atmayın!

Peygamber Efendimiz, yani Hz. Resul-ü Ekrem (sav) hilm sahibiydi ve hâlim selim hâlde konuşurdu. Asla önyargıyla bakmazdı, keza ona defaten eza etmiş olsa da Ebu Cehil'e bile kötü konuşmamış, sahabeler asıl adı Ebul Hikem olan saygısıza artık Hikmetlerin Babası ismini yakıştırmadıklarında ve lakap peşine düştüklerinde, ona en iyisi Ebu Cehil yani Cehaletin Babası deyin zira cehaletten öte fena bir sıfat yoktur demişti. Zerafete bakın!

Peki, hakikat makamında olduğunu söyleyen biri onu örnek almak zorunda değil mi? Bırakın zorunluluğu zaten doğaldan onun kıyafetini giymiş olmalı değil mi?

Kur'an ahlakı ve Allah'ın ahlakıyla ahlaklanmak zorundayız ama bakıyoruz ki hep lanetler havalarda uçuşuyor!

Biz bunları mı öğrenmeye geldik buraya sevgiyi saygıyı mı?

Ben Muharrem Hoca'nın değiştiğini düşünüyorum. O eski Muharrem hocam yok maalesef. Biz farklı bir Muharrem hoca tanıyorduk. Konuşmaları, söylemleri hep merhamet şefkat içerirdi! Birilerine yardım etmek için kilometrelerce yol da olsa geri dönerdi, vicdanlıydı.

Simdi ise böyle düşünmemde birçok başka sebepler de var onları zaten söylemeyeceğim, edep ve ar ederim.

Şu kadarını bilin ki biz birbirimizden hiçbir zaman ayrı değiliz, çünkü hepimizdeki Allah'ın nuru her birimizde de var hepimizin sevdiği Allah da bir!

Yalnız dediğim gibi söylemler Kur'an ve sünnete uygun olsa da derslerde işlenen ayetleri pratik hayatımıza geçiremediğimizden bu dersleri aslında anlamamış olduğumuzu üzülerek müşehade etmekteyim.

Hz Resulün ahlakı ile ahlaklanmanın sağlamasını şöyle yapabiliriz: o aramızda olsaydı nasıl davranırdı, nasıl konuşurdu? Hakikat makamındaki kişinin de onun gibi olması gerekmiyor mu bunu bir düşünelim bence.

Yani şunu demek istiyorum: ben Canan hocam ve Muharrem hocamın Hakikatte olmadığını düşünüyorum, çünkü bize yansıtılan Resul'ün ahlakı değil! Kâl muazzam ve Hâl yok! İçi boşalacak sonuçta!

'Din güzel ahlaktır' diyor Peygamber Efendimiz içinde, dilinde küfür barındıran biri güzel ahlaklı da olamaz!

Tağuta Küfür Edin ayeti de Muhyittin İbn-i Arabi'nin tevilatında bakın nasıl açılmış: Küfür Kefere kökünden örtmek kökünden gelir 'inkar edin' diyor; siz burada söven anlamıyla uyguluyorsunuz! Yanlış bir uygulama ya da yanlış anlama! Onlarca çeviriye karşı bir Elmalı çevirisi mi işinize geliyor?

Biri dedi diye onu direkt alıyorsunuz; ne kadar az okuyoruz.

Araştırmıyorsunuz yani direk biat aslında bunun adı!

Şeyh, Efendi öyle dedi, oldu, O ne derse başım gözüm üstüne mantığı. Adı şeyh değil ama icraat bilfiil öyle! Ona inandık ki sevdik ve sözlerine kayıtsız iman etmiştik. O, o alem söyledi derdi. Oysa şahitlerle görülüyor ki o alem söylediklerini birçoğu kendi kafasından söyledikleri

Neyse; bundan sonra siz kendiniz düşüneceksiniz, karar vereceksiniz.

Yani şunu da eklemeliyim benim hiç bir menfaatim yok! Ne bir şey satıyorum, ne de makam ya da şöhret isterim. Hiçbir menfaat gütmüyorum.

Sizi seviyorum ve mahşerde elimden geleni canlarım için yapmaya çalıştım Rabbim demek için yazıyorum. Apar topar çıkmasa eşim de benzer bir şeyler yazacaktı. O, üveysigah öğretmenlerinin ağıza alınmayacak bel altı küfürlerini ve ilm sahibi marifet ehli yüksek mertebeye eriştirilmiş, taltif edilmiş kişilerinâ⬠sakil ve sevimsiz tutumuna yenik düşüp adeta o sevgisiz ortamdan kaçar gibi çıktı.

Biliyorum adeta emeklerimiz ve doğruya çağıran sesimiz kısılarak aranızdan atıldım; Sırf istişare etmek istediğim ve kendi rengimi çok renkli zerafetinize katmak istediğim için.

Zaten istişare olaydı ve yönetim eleştiriye açık olaydı bu denli amiyane durumlara belki de düşmeyecektik. Artık geçmiş ola. *

Biz Ö. hocama sözüm ona o alemin talimatıyla yaptırılan o nefret içerikli videoya da karşı çıktık. Farklı algılandık. Oysa eleştriler gelişmenin yapıtaşlarıdır.

Her türlü sevgisiz, nefret içerebilecek tutumunuzu göğüsleyip sadece Allah rızası için bazı şeyleri açığa çıkartıp uyandırmak, yanlış gördüklerimi söylemek istiyorum. Bir çoğunuzu tanıyorum ki siz de beni tanıyorsunuz, nasıl biri olduğumu da aşağı yukarı biliyorsunuz. Karar verebilirsiniz fazla söze gerek yok, gene de size sevgiden başka bir şey söyleyemem ve burada kimseyle kişisel bir problemim de yok kimseye bir kızgınlığım da yok, öfkem de yok! Daima Allah ve Resul'ünün yolunda ve Kur'an ışığında olmanızı dilerim. Rabbim sizi oradan ayırmasın sevgiler.

8.Allahin ve Rasulunun selam ve bereketi uzerinize olsun

Bu yolda Muharrem hoca vesilesi ile pekcok sey ogrendik hamd olsun

Uveys selami da bunlardan biri ve yazima bu selamla baslamak nasip oldugu gibi, omrumun kalaninda da, Rabbim nasip ederse hem uveysiligi hem de tum ogrendiklerimi devam ettirecegim Insallah.

Ben 2 senelik uveysilik yasantimda ogrendiklerimle yine 2 senedir yasadigim maddi manevi imtihanlarima, kabim kadar teslimiyetle yaklasmaya gayret ettim

Oncesinde yasasaydim bu imtihanlari isyanlar ve cirkin sozler havada ucusurdu muhtemelen

Ama bu yolla en onemlisi sabretmeyi ve olaylara / kisilere guzel tarafindan bakmayi ogrendim. Ogretene sukurler olsun

Esimle bosandigimda 3 hafta ogluma belli etmeden aglayip 3 hafta sonunda Rabbim senden utaniyorum bu kadar agladigim icin

Ne olur bana guc ver de ogrencilerime hem ornek olayim hem de gayrete devam edeyimâ⬠seklinde niyaz dokuldu dilimden

Ve ayni gunun sabahi tuy gibi hafif ve mutlu uyanarak, yani insirahi yasayarak sevkle grubumun basina gecebildim hamd olsun

Evet tum bunlar ve fazlasi Rabbimin bana lutfuydu. Bu yola girerken anlatmislardi; Kokular alacaksin vs diye

Beklentim bunlar degildi, sadece Rabbime layik kul olabilmekti

Kaldi ki Cuneydi Bagdadi Hz nin şu sozu lutuflari onemsizlestiriyor

Bir kimsenin havada bağdaş kurup oturduğunu görseniz, İslâmiyetin emir ve yasaklarına uymaktaki hassâsiyetine bakınız. Eğer bu tam ise ona uyabilirsiniz. Eğer emir ve yasaklara uymakta (çok az da olsa) bir gevşekliği varsa hemen ondan uzaklaşınız, çünkü zararı dokunur.

Ben Rabbime aracisiz giden yolu yillarca kapi kapi gezerek aradim

Rabbim pekcok yolu ve icinde donen para tuccarligini gosterdi hamd olsun

Ve bu yolu buldugumda kimse kimseden para istemiyordu

Hamd ettim. Sukur ettim. Iste dedim gercek tevekkul. Iste sirati mustakim. Allaha tam guven ve Ondan korkma hali

Abdulkadiri Geylani hz demiyor mu Kaderinde olani istemek gorgusuzluktur diye

Rizik Rabbimiz katinda kader dairesi icerisinde tayin edilen ve degismeyecek olgulardan biri

Bu anlamda bir kimseyi hem Allah yoluna cagirip, hem de isi paraya dokmek asla tevekkul eden bir kimseye yakismaz zaten

Kaldi ki hayir yapilacaksa, bu islerde makbul olan sag elin verdigini sol elin bilmemesidir.

Bu takva dedigimize de bir cuz ornektir

Hep verdigim bir ornek de; Efendimiz sav. Huzun yillarinda 3 sene ac, kit kanaat yasamisken, bir kez Rabbine el acip gokten sofra indirmesini istememistir

Kaldi ki evliyalara dahi sofralar indiren Rabbimiz, Alemleri Onun ugruna ve Onun nurundan yarattigi Fahri Kainat Efendimiz sav istese idi birakin sofrayi daglari dahi altina cevirmez miydi !

Iste kulluk, iste Fatihanin 4.ayeti, tevekkul, riza ve teslimiyet.

Uveysilik sadece lutuf yasamak degil, marifet yolunda ilerledikce takvada da ilerlemektir

Allahin ahlaki ile ahlaklanmak ve Rasulun sunnetlerine uymaktir

'Allaha yakinlik ancak takva iledir' Unutmayalim !

Kendi nefsi icin hicbirsey istemeyen peygamberin ummetiyiz biz

Evinde 1 gunluk yiyecekten fazlasini tutmayan, her gelen hediye yiyecegi dagitan

Kendisi acken, baskalarini doyuran Peygamberin ummetiyiz

Ve yine Cuneydi Bagdadi Hz. Nin tasavvuf acilimi;

Tasavvufun ne olduğu sorulduğunda, şöyle cevap verdi: Tasavvuf on şeyi içerisine alan bir isimdir. Birincisi, dünyâdan (lâzım olan) az bir mikdârı edinmek İkincisi, kalbin Allahü teâlâya güvenip dayanması. Üçüncüsü, tâat olan Allahü teâlânın beğendiği şeylere rağbet etmek. Dördüncüsü, yediği içtiği ve kullandığı şeylerin helâlden olmasında titiz davranmak. Beşincisi, kalbin Allahü teâlâ ile meşgûl olması. Altıncısı, gizli olarak Allahü teâlâyı hatırlamak. Yedincisi gerçek ihlâsa sâhib olmak. Sekizincisi, şek ve şüpheden uzak, kat'î bir îmâna sâhib olmak. Dokuzuncusu, tam bir teslimiyetle Allahü teâlâya yönelmek. Onuncusu, ihtiyaçlarını başkasından istemeyip, şikâyette bulunmamak. Kimde bu on haslet bulunursa, tasavvuftan söz etmeye lâyıktır. Yoksa yalancıdır.

Hz. Ali efendimiz

Bana bir harf ogretenin 40 yil kolesi olurum buyurmus. En guzel ogretmen Rabbimiz

Biz aradaki vesileler ile asil egitimi Rabbimizden aliyoruz

Bizi sekillendiren O.

Ilahi duzene bakildiginda zahirde hayvanlar yavrularina yurumeyi ogretmeden yavrular ayaga kalkip yurur

Aciktiklarinda icguduleri ile annelerini emmek icin yonelirler

Iste Rabbimizin ogretmenligi

Onceden farkinda olamadigimiz ilahi duzen

Hz. Ali efendimiz bir insana kole olacagini soyluyor gorunuste.(zahirde) Isin asli bu degil elbet.

Kula kul olmayi, koleligi kaldiranlar onlar oldugu halde zahir anlami ile bakmak yersiz olur

Burada bahsettigi acikca her ogrendiginin Rabbinden oldugu

Ve her bir harfin hamdinin 40 yil kolelik oldugunu bildirmesi

Dusunsenize her bir harfe 40 yil kole olmak

Her bir kelimeyi / cumleyi hesap edemeyecegimiz kadar uzuuun yillar kolelik

Bu ne demek.. Allahin ilminin sonu olmadigi gibi

Ona yapilacak sukrun de o derece yetersiz olacagidir

Dolayisi ile Rabbimiz nasip etti, marifet yolunda yurumeyi Muharrem hoca dan ogrendik

Kendisini bu nedenle dualarima ve hediyelerime katmaya devam edecegim ve tumm uveys kardeslerimi Insallah

Anlatacak cok sey var. Ama kelimeler kifayetsiz kaliyor

Gunlerdir cok uzgunum. Hele ki bugun

Cunku amaci sadece Allaha kulluk etmek olan kardeslerimin arasindan ayrilma karari aldim

Bu zahiri ayrilik. Gonlum yine uveyslerle olmaya devam edecek.

Bu bos dunyayi hic sevemedim can ailem

Hele ki Rabbimin sevgisini yasadiktan sonra

Sevdiklerimi sadece Onun rizasi icin seviyorum ve sizler de bu gruptasiniz

Cuneydi Bagdadi Hz. Bir sozunu daha paylasmak istiyorum;

Muslüman temiz toprağa benzer. Temiz toprağa her şey atılır. Ezilip, hakâret görür. Lâkin ondan hep güzel, temiz, faydalı şeyler çıkar

Iste tam da bununla ilgili ayrilma kararim aslinda.

Sibel ve omer hocalarin ayrilmalari, gruba atilan ses kayitlari ile baslayan bir kaos yasadik

Duyduklarim uzdu ve sasirtti ama bu ihtimal uzerinden karar vermedim. Kimsenin kalbini, yasantisini ve anlatilanlarin gercekligini bilemezdik..

Ancak Muharrem hocanin bu anlatilanlara verdigi cevap, beni daha fazla hayal kirikligina ugratti

Ve cikma kararimi bu kayit ile verdim.

Cunku bize ogretilen olgulari dusununce * duyduklarimi sahsim adina bu ogretilerin hicbir yerine ko-ya-ma-dim*

Sesler neden kendi nefislerimiz icin yukseldi???

Biz kimiz ki insanlari gruptan cikartalim???

Biz kimiz ki geri donmek isteyenleri gruba almayalim???

Biz kimiz ki birbirimizin arkasindan konusalim???

Marifet ehli gonlunden dahi kotu niyet gecirmezdi hani! Bu kural olay ve kisilere gore degisiklik mi gosteriyor yoksa

Siz kimsiniz ki insanlarin kalplerini analiz ediyorsunuz heyhattt

Insanlari munafiklikla suclayacak cureti nereden buldunuz kendinizde

Hasa Allahin verecegi karar / sadece Onun bilecegi gonuller

Ne zamandan beri sizin tekelinize girdi !!

Eyy hane halki. Agah olun.

Ben gunlerdir olanlari izliyor ve dinliyorum

Muharrem hocanin verdigi cevaplar beni hayal kirikligina ugratmistir!

Marifet ehlini gectim

Marifet bas ogretmeninin soyledikleri

Elif nerdeee

Susmak, sabretmek nerdeee

Nefsi icin konusmamak hanii

PEKI YA EN ONEMLISI ISI ALLAHA BIRAKMAK NERDE???

Gunlerdir bekliyorum hicbir soruya cevap verilmiyor.

Lutfen sorulari cevaplayin ilminizle

SORU-1. Dunyada ilk dediginiz iftiraya cevap, seneler once verilmisti. Defalarca soruldu. BUNA CEVABINIZ NEDIR?

SORU-2. Insanlara neden lanet okuyorsunuz? BUNU MARIFET OGRETISI ILE CEVAPLAYIN.

Peygberimize yalanci sihirbaz dediler

Onu tasladilar.

Beddua etmedi

Kaldi ki Ona yapilan ihanet, islamiyete daha da otesi Allaha yapilmistir

O sustu. Gul peygamberim bilmiyorlar dedi

Fitne uykudadir, uyandirana lanet olsun hadisini boyle bir olayda lanet okumak icin yeterli bulmuyorummm!!!

SORU-3. Cikanlar zikre devam edecegiz diyerek cikmistir

Efendimiz sav kafir ve munafiklarla, yani Allah icin yapilan savaslarda, La ilahe Ilallah diyenlerin boynunu vurmayi men etmisken.

Siz zikre devam edecegim diyen kimselerin boynunu NASIL VURUYORSUNUZ!

Sizin savasiniz kim icindir??

Allah rizasi icin cevaplanmayan bu sorulara ola ku cevap verilirse, bana ulastirin kardeslerim.

Supheli seylerden kacinmak bir muslumanin gorevidir

Ve supheli cook fazla konu var ortada.

Hz. Ali;

Sen haramdan gec dedin ben helalden de gectim diyor Bunu da tefekkur edin can ailem

Sorular aydinliga kavusana kadar takip ediyor olacagim. Yeter ki aydinliga kavussun.

Siz beni gruba almasaniz da olur

Siginacak kapimiz var

Rabbimin kapisi herkese, herdaim acik hamd olsun.

Bizler kimin hakli veya haksiz oldugunu bilemeyiz. Soylenenlerle zanda bulunamayiz. Dogruyu bilen ancak Rabbimizdir

Ayrilma amacim belirttigim gibi iftiralar degil, marifetle hele de hakikatle alakasi olmayan konusma tarzidir!!

Hz. Mevlananin hikayesinde ensesine vuruldugunda donup bakmayan hakikat ehli anlatilmaktadir!!

Basta Rasulume sav aline ehlibeytine ashabina ve tum sevdiklerine,

Nefsine yapilan hatalari affederek insanlarin hayretini kazanarak islama girmesine vesile olan tum sultanlarima,

72 milleti Allaha inandigi icin birleyen Yunus Sultanima selam olsun

Hakkim varsa herbirinize ayri ayri helal olsun. Sizler de hakkinizi helal ediniz Insallah..

Gulperi1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Cok guzel anlatmisin bende eski uveyslerdenim bende bi kac ay sona ciktim suan bu yaziyi okuyunca iyikide cikmisim diyorum.

Üst Alt