Deterjandan vazgeçelim

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Arkadaşlar netten bulduğum bir yazı ne kadar doğrudur bilemem ama sizinle paylaşmak istedim...Bence bir denemekte fayda var siz ne dersiniz...

Kullandigimiz deterjanlarin hem cevre hem de sagligimiz uzerinde son derecede olumsuz etkileri var bilindigi gibi.

Ozellikle yemek yedigimiz kaplarin temizlenmesinde kullanilan deterjenlarin cok iyi durulansa bile kalinti biraktigi biliniyor uzun yillar boyunca bu kalintilar gidalarimiza bulasiyor ve bu vasita ile sindirim sistemimize tasiniyor. Petrol esasli kimyasal maddelerden olusan ve son derecede guclu olan bu kimyasallar kronik hastaliklarin tetikleyicisi.

Bu kimyasallar kanalizasyon sistemine karisiyor oradan da nehirlere gölllere ve denizlere . Bu sentetik kimyasallar denizlerde de besin zincirine bulasarak tekrar sindirim sistemimize donuyor ne yazik ki.

Bir sure once bir deneye basladim ve bulasik makinasinda ARAP SABUNU kullandim. Daha once doktor tavsiyesi ile cocuklarin biberonlarinin temizlenmesinde kullanmistim dogal ve zararsiz oldugunu biliyordum bulasik makinesinde ne sonuc alacagimi merak ettim.

Sonuc harika bulasiklar ter temiz pırıl pırıl oldu .

ARAP SABUNU hem cok daha ucuz hemde cok daha dogal cevrede yarattigi kirlilik etkisi de cok daha az. Bulasik makinasinin deterjan gozune dolduracak kadar koyup kapagi kapatiyorsun ARAP SABUNU macun gibi sicak su ile rahatca eriyor. Bu deneyden sonra internettende arastirma yaptim pek cok kisi bu metodu kullaniyormus

PARLATICI BÖLÜMÜNE DE ELMA SİRKESİ KOYUYORUM (ama üzüm sirkesi

değil..özellikle elma sirkesi)...

Hem belki bu sayede yıllardır bütçermizi sömürmek için türlü türlü yalan reklamlarla bizleri kandıran çoğu yabancı sermayeli şirketkerin boyunduruğundan kurtuluruz.

kaynak: Gerçek tıp

beydeba

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
oh ne iyi olur masraflar azalır:D

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Benim gibi deterjanlara karşı alerjisi olan birisi için çok güzel bir uygulama teşekkürler kardeşim emeğine sağlık..

hüzün

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
denemek lazım iyi fikirkgüll..,

süreyya58

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
bu mail banada gelmişti baya oldu...ama denemek kısmet olmadı...

sulea

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
deterjanlar gerçekten çevreye zararlı gereksiz masraf çoğu da yahudi malı. doğal arap sabunu çok mantıklı hem de sağlıklı. hem de denemişsiniz çok güzel bilgi oldu teşekkür ederim uygulayacağım inşaallah. genelde ev temizliğinde ve her türlü işe yarıyor çeşit çeşit deterjanlar cidden gereksiz..

tgzma

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
arap sabunu kokusundan nefret ederim. yıkama işlemi bitince o koku geliyor mu ?

simge1989

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
ev temizliğinde kullanıyorum ben . annem de rahmetli anneannem den öğrenmiş. gerçekten en doğalı. paylaşım için sağolun kardeşim.:)

elifece

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum kardesler
Paylasimin icin Allah senden razi olsun..Super bir fikir :D

Üst Alt