Depresyona karşı nur suresi

meraklı07

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Depresyona karşı nur suresi iyi gelir mi? İmam-ı Gazali'nin depresyondan Nur Suresi ile şifa bulduğu doğru mudur?
Merhabalar, okuduğum bir internet yazısında İmam-ı Gazali'nin yaşamının bir bölümünde depresyon yaşadığı,bunun üzerine inzivaya çekildiği ve dönüşünde Kur'an-ı Kerim'den Sur Suresinide kullanarak kendisini şifalandırdığını(Allah'ın izniyle) okudum.Maalesef bir referans olmadığı için yazıda doğruluğunu araştıramadım.

Bu konuda bilgi sahibi olan varmı?

Sağlıcakla
meraklı

HayalCAH

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bende depresyon hastasi birisi olarak merakla bekliyorum.

baharçiçeği

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
bunu ilk defa duyuyorum nitekim şu sureyi okursan şu faydası vardır gibi hadisler de vardır ancak bir hocanın sohbetinde dinlemiştim şu sureyi okumak şu derde devadır gibi şeyler var ama zaten Kur'an'ın her kelimesi şifadır Kur'an'ın hangi suresini hangi yerini ne niyetle okursanız o derdinize devadır demişti.

geylaniye hasre

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bende de depresyon vardı panik atak tarzında. Okumak, okutmak gerçekten iyi geliyor ama bazen yetmiyordu bi vefk yazılıp suya atıp 40 gün içtim sabah namazlarından önce allaha şükür panik atağım kalmadı ama şu var bu depresyon panik öyle bi illet ki insanlara anlatıyosunuz anlamıyolar, yaşamayan bilemez anlayamaz vesselam.

Üst Alt