dedeciğimi kaybettim ...

simge1989

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Sevgili forum kardeşlerim ,
...
dedeciğim 90 yaşındaydı , hiçbir sağlık problemi yoktu ..
bir anda rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldı..yoğun bakıma alındı , 3 gün sonra 1 mayıs cuma günü sabaha doğru 4 de vefat haberini aldım.
üzüntümü bi nebze hafifleten şey rabbimin mübarek cuma gününe denk getirmesi ve cenaze namazındaki o kalabalıktı...

4 gün geçti.. kalbim hala hüzünlü , buruk kardeşlerim..
yoğun bakımdayken beni sormuş o aklımdan çıkmıyor...
gözyaşlarımı içime akıtıyorum aklıma geldikçe...

böyle zamanlarda hayat ne kadar boş geliyor.. hepimiz bir gün rabbimize döneceğiz.. bazen bunu unutup küçücük şeylere üzüyoruz kendimize dert ettiğimiz şeyler ne kadar anlamsızz ve boşş kardeşlerim .... DEDECİĞİM İÇİN DUA EDER MİSİNİZ ? BİR FATİHA ....

RABBİM BU FORUMDAKİ HERKESİN KAYBETTİĞİ TÜM YAKINLARININ GÜNAHLARINI AFFETSSİN , CENNETİNE BAĞIŞLASIN ..ONLARA DUA ETMEYİ UNUTMAYALIM .. YAŞARKEN BİRBİRİMİZİN KIYMETİNİ BİLELİM ÜZMEYELİM BİRBİRİMİZİ .... UNUTMAYALIM ..

DUA EDEN KARDEŞLERİMDEN ALLAH RAZI OLSUN ..

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN Rabbim dedenize ve onun nezdinde kaybettiğimiz tüm yakınlarımıza rahmetinden gani gani nasip eylesin,başınız sağolsun.:(

Humanist

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum Kardeşim,

Dedeciğimiz için Fatiha okudum..
Allah sana sabır versin.Lakin Unutma, Ahirette Allah bizi cennetine kabul etsin inşallah ,Ailelerimizle ebedi hayatta birlikte olabilmek için İyi Müminler olmaya çalısalım inşallah.
tekrardan Allah Rahmet eylesin Mekanı İnşallah Cennet olsun

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Simge kardeşim başınız sağ olsun...Allah rahmet eylesin dedeciğine...
Ben dedemi kaybedeli 5 yıl oldu ama, hala onunla geçirdiğim günler geliyor aklıma ve gözlerim doluyor, onun için dua ediyorum...
Senin acın henüz taze ama onun için bol bol dua et, yapabileceğimiz en güzel şey bu...Bir de elinden geldiğince vefat eden akrabaların için sadaka verirsen o da çok iyi olur kardeşim....

Tekrardan Allah rahmet eylesin, Allah sabır versin....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
Rabbim dedenize ve onun nezdinde kaybettiğimiz tüm yakınlarımıza rahmetinden gani gani nasip eylesin, Allah rahmet eylesin, Allah sabır versin,başınız sağolsun.
Dedeciğimiz için Fatiha okudum...

Sonsuzİfadeler

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
ALLAH rahmet eylesin.İnşALLAH mekanı cennet olur.Benimde dedem öldüğünde cenazesinde çok büyük bir konvoy olmuştu.Eğer gören varsa benim dedemede bir fatiha okursanız sevinirim.Çok cemaate yardım etti çok iyi bir adamdı.Onun gibi bir İhlas'a sahip olmayan onun sadece ALLAH rızası için yaptığı şeyleri saçma görebiliyor.Mekanları cennet olsun.

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. Simge kardeşim dedenize Allah gani gani rahmet ve mekanını cennet eylesin inşallah. Senin ailenin ve tüm sevenlerinin sabrını daim eylesin. Ölüm hepimize gelecek bir gün kim bilir belki bugün kolay değil, ölmüşlerimizi dualarımızla kabir ziyaretleriyle yalnız bırakmayalım ki, yalnız bırakılanlardan olmayalım. Başınız sağolsun kardeşim.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
"Yer de gökler de Allah'ındır. Dönüş sadece O'nadır..." (Kur'an-ı Kerim)

Dünyaya teşrif eder etmez ölüme de hızlıca yol alınmakta. Zamanı durdurmak ne mümkün. Dedeniz belki de bizlerden bir iki gün evvel hicretini tamamladı, hepsi o kadar, hani buyurmuştu ya Peygamberimiz:
"Dünya, ağaç gölgesinde bir müddet dinlenmektir..!" şeklinde. İşte bizim dünyalık varlığımız da o kadar.
Allah, iman, ihlas ve salih amel versin. Gerisi boş ve yalan..!
Dedenize Allah'tan rahmet bütün ölenlerimize de Rabb'im'izden merhamet dilerim.
Sizlere de, sabr-ı cemil ve met'anet... Dualarımla...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Allah rahmet eylesin. Allah ahirette iyi hal nasip etsin kardeşim.

simge1989

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
emos_25, Humanist, Hümeyra, tolunay, Turab, Sonsuz ifadeler,tozduman, ihvan kardeşlerimmmm ve gönül sızım ablacığım çok teşekkür ederim sizleri çok seviyorum kalben inanın ki Allah şahidim ..mesajlarınız o kadar iyi geldi ki anlatamam sizlere ... Rabbim sizlerin de yakınlarınızı cennetine nail eylesin .. günahlarını affeylesin ..
Mübarek aylara girdik .. burdaki tüm kardeşlerim için dualar edicem ... hepinizi çooooooooookkkk seviyorummm

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun bilmukabele... Teşekkürler...

şiran

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Geride kalanlar için çok acı bir durum akıbetin başa gelmesi. Ben de 6 nisanda babannemi kaybettim. 83 yaşındaydı. 183 yaşında da olsa o benim küçük kızımdı. Sanki ölmemiş gibi hala inanamiyorum. Acınızı paylaşıyorum. Rabbim Babannemi de dedenizi de hakka yürümüş tüm ümmeti muhammedi rahmetiyle karşılasın.Benim güzel babannem içinde dua edin. Allah hepinizden razı olsun .

Z

zeynep-37

Kayıtsız
Misafir
başın sağolsun. Bende çok sevdiğim babaannemi kaybettim Allah rahmet eylesin

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Allah rahmet eylesin Zeynep kardeşim kabir ve ahiret hayatı cennet olsun inşallah...İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN Allah'tan geldik yine Allah'a döneceğiz.

VicdanSızısı

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ölüm için her zaman bir sebeb olması gerekmez,maalesef sağlık sorunu olmayabilir lakin rabbimizin verdiği ömür bitiyor azrail a.s'da kendine verilmiş görevi yerine getiriyor..
Dedenize Allah'tan rahmet diliyorum mevlam yar ve yardımcısı olsun kabri cennet bahçelerinden bir bahçe olur inşallah..
Sizlerede rabbimden sabır diliyorum..
Başınız saolsun kardeşim..!

Üst Alt