Cuma Günü Salâvat-ı Şerife Getirmenin Önemi

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Cuma, önemli olayların meydana geldiği çok hayırlı ve faziletli bir gündür. Peygamberimiz şöyle buyurmuştur:
Üzerine güneşin doğduğu en hayırlı gün cuma günüdür. Adem (a.s.) o gün yaratılmış, o gün cennete konulmuş ve o gün cennetten çıkarılmıştır.
Cuma gününde bir saat vardır ki, hangi mü'min o saatte Allah'tan bir dilekte bulunursa Allah onun dileğini kabul eder.

Efendimiz Aleyhisselam buyurdu:

Bana en yakın olanlar, üzerime en çok salavat getirenler olacaktir.
Üzerime salavat getirirseniz Allah da (c.c) sizin üzerinize salavat getirir.
Bana salavat getirin. Nerede olursanız olun salavatınız bana ulaşır.

- Allah Teala (C.C) buyurdu: "Bir defa salavat getirene Ben ve meleklerim on defa salavat getiririz."

Cuma günü ve geceleri üzerime (100) defa salavat getirenin Allah Teala (c.c) otuzu dünyaya, yetmişi ahirete ait olmak üzere yüz hacetini kabul eder.
Sünnetimi ihya eden, üzerime salavat getiren, darda kalanlara yardımda bulunanlar kıyamet gününde arşın gölgesinde olacaklardir.

Kiyamet günü büyük ecir almak isteyen, üzerime salavat getirsin.
Karsilaşan iki mü 'min salavat getirerek musafaha ederlerse, geçmiş ve gelecek günahlari bagışlanir.

Üzerime bir günde (1000) defa salavat getiren kimseye cennetteki makamı gösterilmedikçe ölmez.

Ömrünü boş yere heba eden kisinin kaybettigi zamani telafi etmesi için salavat-i şerife ile meşgul olmalidir. Eger bütün Ömrünü ibadetle geçirmiş olsan sonra bir defa salavat-i serife getirsen, getirdigin salavat bütün ibadetlerinden daha ağır gelirdi. Çünkü sen kendi gücün nispetinde salavat getirmektesin.

Allah-u Teala (C.C), perşembe günü ikindi vakti, melekleri salavat-i şerife getirenlerin ismini yazmak için yeryüzüne gönderir. Cuma günü ve gecesi salavat getirmeyi ihmal etmiyelim ins..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum bu konu Forumda belkide vardir ama bana..
cennet kokulu annemi hatirladigi icin tekrardan yazdim...
O her Cuma sabahi Cuma saatinden Cuma selavaatlari baslamadan buyuk bir Hazirlik ile Ozel ibadet kosesine otururur. Cuma saati girmeden saatlerce istigfar ve salavaatlar okurdu..
okurken o yuzundeki O manevi hava ve mimikler arada bir gozyaslarini ve Salavaatlara kapilir sanki Resullulah sav. gormus gibi mutlulugu hic unutamiyorum..
bilmiyorum Halen Cuma gunu camilerde selavaatlar okunuyor mu.. ama o mubarek Selat-u Selamlari Cook ozluyorum..
en cok da selavati tuncina yi okur-du..
Allahumme salli Ala seyidina Muhammed.. <!-- /haber -->

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleyküm Gonul Dostlarim..
Gecen Cuma Namazında Hoca Efendı Cok Güzel Bır Konuya Temas Etmisti..
o kadar cook hosuma gitmis ki Aklımda Kaldıgı Kadarıyla Sızlerle Paylasmak ıstedım
Ama Eger Bu Yazacaklarımı Detaylı Bılen Varsa Bızlerle Paylassın ınsaallah
Enesbin Malik Ten Rivayetle
Rasulullah Efendımızın Yanına Dört Büyük Melek Gelır
Cebrail,mikail,israfil Ve Azrail
Cebrail as. Derki Efendimize Yarasulullah
Kım Hergün Sana On Salavat-ı Serıfe Getırırse O Sıkıntılı Günde Sırat Köprüsünden Elini Tutarak Ben Gecırecegım Der

Sonra Mıkaıl as. Derki Yarasulullah
Her kım Sana Günde On Salavat-ı Serıfe Getırırse Havzı Kevserde Onu Ben ıcırecegım

Sonra ısrafıl as. Derkı Efendımıze Yarasulullah
Her kım Sana Günde On Salavat-ı Serıfe Getırırse
O Kısı Cennete Gırene Kadar Basımı Secdeden Kaldırmayacagım

Ve Son Olarak Azraıl Aleyhısselam Derkı Efendımıze Yarasulullah
Her kım Sana Günde On Salavat-ı Serıfe Getırırse Peygamberlerın Canlarını Nasıl Sefkatle Güzellıkle Aldımsa O Kısının Ruhunuda öyle Alırım Dıye Buyurdu Uzgunnn
..
Sımdı Canlar Bızler ıstemezmıyız Dört Büyük Melegın Bızım ıcınde Böyle Yapmasını O Halde Gelın Nolurrr Hergün On Salavat-ı Serıfe Getırelım

Fazla Getıren Zaten Sevabına Naıl Oluyor Ben Salavat-ı Serıfe Cekmeyenler ıcın Dıyorum Nolurr Yalvarırım Sızlere
Bu Mesajı Okuyan Herkısıden Benım ıcın Deyıl
Alemlerın Efendısı Hz Muhammed Mustafa Sallalahu Aleyhivesselam Efendımız ıcın Allah Rızası ıcın On Salavat-ı Serıfe Getırsın ınsaallah Selam Ve Dua ıle Kalın ınsaallah Canlar Aklımda Kaldıgı Kadarıyla Aktardım Tekrar Edıyorum ..
Allah Rizasi icin bari her gun 10 tane selavaati setrifeyi okumayi adet edinelim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kim hayra bir yol acarsa o yol devam ettikce o yolu açana da sevab yazilir ve kim bir şerre yol açarsa o yol açik oldugu muddetçe onada şer yazilir...
Ser de iyilik gibidir.. bir ityilik binlerce iyilik ve guzeliklere KAPI araladigini soylerdi rah. annem..
artik anam da yok ki Cuma gunleri arayip Cumasini kutlayip hayir duasini alabileyim..
Uzgunnn

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
derunisalavat.jpg

Kur'an-ı Kerim'de Rabbimiz buyuruyor ki:

"Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selâm edin." [Ahzab Suresi- 56]

Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor:

"Üzerime Salâvat-ı Şerife getiren kimseleri melekler rahmetle anar, meleklerin rahmetle andıkları kimseyi Allah (c.c.) affeder. Allah'ın affettiği kimse için bütün varlıklar rahmet okurlar."

"Üzerime bir defacık Salâvat-ı Şerife getiren kimse için Allah Teala görevli meleklere: Bu kulumun üç gün içerisinde meydana gelen günahlarını yazmayınız emrini verir."

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Cuma günleri getirilen salat ve selamlarımız Efendimize(A.S.V) ismen ulaşır.Hayırlı Cumalar.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
kim hayra bir yol acarsa o yol devam ettikce o yolu açana da sevab yazilir ve kim bir şerre yol açarsa o yol açik oldugu muddetçe onada şer yazilir...
Ser de iyilik gibidir.. bir ityilik binlerce iyilik ve guzeliklere KAPI araladigini soylerdi rah. annem..
artik anam da yok ki Cuma gunleri arayip Cumasini kutlayip hayir duasini alabileyim..
Uzgunnn
Güzel ablacım; biz senin yerine de Annemizin elini öpüyor, cumasını kutluyoruz.. Üzülme! Annen yok ama bizler varız, bizler sana duacıyız... Anne 'nin yerini kimse dolduramaz! ama bizler de sana dua eden kardeşleriniz.. Allah razı olsun annen den, senin gibi bir evlat yetiştirdiği için...
Yattığı yerler nurla dolsun inşallah..Amin kgüll..,

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
ALLAHÜMME SALLİ VE SELLİM ALA SEYYİDİNA MUHAMMED...Selam alanların en güzeli, en sevgilisine...

Üst Alt