Çok farklı ama seviyorum sizce ne yapmalıyım?

Piyanist

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Sevdiğim birisi var. Bir ay kadar telefonda gorustuk. Ben onu gerçekten seviyordum ki hala seviyorum. Evlilik öncesi bu tarz meşru olmayan ilişkilere karşıyım, bu nedenle Allaha o kadar çok yalvardim ki"Allahım bu işi bitirmeyi o istesin bir şey desin" diye bir ay boyunca bekledim. Sonunda beni sevip sevmemek konusunda kararsız olduğunu ama bunu anlamak için konuşmaya devam etmek istediğini söyledi ve ben de reddettim. Konuşmuyorum artık. Kalbim çok rahatladi. Eziyet çektikten sonra feraha ermiş gibi oldum. Ben onu hâlâ seviyorum ve kendi kendime sevmek çok daha güzel. Ama sorun şu ki bizim durumumuz çok farklı ve onun biraz daha yüzünü dine dönmesi gerek. Bilmeyen birisi değil ama çok inatçı ben yapmam tarzı cümleleri var. Sadece haftada bir cuma namazı kılar. Ama ben onu farklı seviyorum işte. Sanki böyle çocuğunu seven bi annne gibi. İyi olsun istiyorum mutlu olsun ve hayırlı bi şekilde benimle olsun istiyorum. Dualarimda sıkça yer veriyorum ona. Sizce ne yapmalıyım? Bu tarz bi durumda olan var mı acaba? Şimdiden teşekkürler. Saygılarımla.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Yazdıklarınızdan dinini yaşayan biri olduğunuzu tahmin ediyorum. İlk aklıma gelen; dinine uzak kalmış birini doğru yola ulaştırma vesilesi olmak çok hayırlı bir ameldir. Belki bu düşünceyle hareket etmek, yani görüşmek istiyorsa dinini yaşaması gerektiğini ona işlemek olabilir.

Piyanist

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Öncelikle teşekkür ederim verdiğiniz cevap için. Dinimi yaşamaya çalışıyorum elimden geldiğince. Ama şöyle bi durum var ki; eş ya da nişanlı tarzı aramızda meşru bir bağ yok. Bu nedenle ona yolu göstermek sanırım benim konumumda olan bir insanın görevi değil. Son zamanlarda yayılan bi akım var bilmiyorum haberdar mısınız. Romantik İslamcılik sanırım. Birbirine haram olan iki kişinin birbirlerini doğru yola ilettiklerini dusunerek yaptıkları yanlışı meşru kılma çabası. Bu durumu kinamiyorum asla ama bu duruma düşmek de istemem. Onun için yapabilecegim tek şey bol bol dua etmek sanırım. Peki siz buna benzer bir durum yasadiniz mi ya da bi tanıdığınız var mı yasayan? Beni anlayan birileri var mı merak ediyorum.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Evet doğru yazmışsınız. O zaman duaya devam diyelim. Benzer durum yaşamadım, yaşayan varsa belki buradan paylaşır...

Piyanist

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Teşekkür ederim tekrardan. Yaşayan varsa cevapları bekliyorum. Saygılarımla.

Üst Alt