• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Cinsel organa dokunmak abdesti bozar mı?

tevekkulyolcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Şafii mezhebine göre cinsel organa elin iç kısmıyla dokunmak abdesti bozuyormuş ama internette bu konuyla alakalı çok ters düşünce var. Yani hem bozar hem de bozmaz diyenler var. Parmağın uç kısmıyla dokunmak buna dahil mi?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Nanefi mezhebinde bozmaz. Şafi mezhebi için benim bir bilgim yok. Bir sonuca ulaşamazsan diyanetin fetva hattına danış istersen.

tevekkulyolcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Nanefi mezhebinde bozmaz. Şafi mezhebi için benim bir bilgim yok. Bir sonuca ulaşamazsan diyanetin fetva hattına danış istersen.
Çok fazla ayrık görüş var konuda, bazı hadislerde bozmaz bazılarında bozar gibi hadisler var. Bazen vesveseden ıslaklık var mı diye dokunuyorum bu sefer farklı bir vesvesenin kapısını açıyor kısır döngüye girdim artık.

tevekkulyolcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
"Sizden biriniz elinin içiyle (avucuyla), arada bir perde ve örtü bulunmaksızın fercine (edep yerine) el sürerse, abdest kendisine vâcip (gerekli) olur." yani arada giysi varsa ve dokunulursa abdest bozulmaz mı anlamına geliyor bu?

Üst Alt