Cemaate katılmak

songül_38

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamün aleyküm kafama takılan bi soruya yardımcı olursanız sevinirim dini sohbetlere katılıyorum ve çoğu hocalarımız bir cemaate katılmamızın ders almamızın ahiret için çok faydalı olacağını söylüyorlar peki cemaate katılmaz ders almazsak olmazmı şimdiden allah razı olsun acilangul1

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
selamün aleyküm kafama takılan bi soruya yardım cı olursanız sevinirim dini sohbetlere katılıyorum ve çoğu hocalarımız bir cemaate katılmamızın ders almamızın ahiret için çok faydalı olacağını söylüyorlar peki cemaate katılmaz ders almazsak olmazmı şimdiden allah razı olsun acilangul1

Aleyküm selam, Cemaate katılmak diye bir şart veya hüküm yoktur kardeşim. Fakat tabiki faydası vardır. Dini konulara yakın olma fırsatı vardır, bu sayede imanınız tazelenmiş olur yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Cemaati de iyi seçmek gerekir. Sözde cemaatlere dikkat etmek lazım. Gerçek anlamda islamın konu alındığı, amacı gerçekten hizmet olan cemaatleri tercih etmek lazım. Fakat başta da belirttiğim gibi herhangi bir cemaate katılmak şart veya zorunluluk değildir. Tamamen isteğe bağlı.

Üst Alt