CEBRAİLİN SOL KANADI

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
AZALARINA DAYANARAK YAŞIYANLAR. CEBRAİLİN SOL KANATINDA BEDEN KABİRLERİNDE ALLAHIN HAYY ESMASININ TECELLİSİNİ BEKLEYEN ÖLÜ KALPLERDİR.RUHUL EMİNkgüll..,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
img-grupyenicagyahayydinlevepaylas-721.jpg

azaları; zabıta amir ve memur olanlar..
CEBRAİLİN SOL KANATINDA BEDEN KABİRLERİNDE..KAFESINDE ALLAHIN HAYY ESMASININ TECELLİSİNİ BEKLEYEN ÖLÜ KALPLERDİR..
Her ne kadar diri olsalar da kalpleri hayat sahibi değildir.
peki CEBRAİLİN SAG KANATINDA olanlar kimlerdir?veya o tarafa nasil gecebiliriz ?
kalbimiz “ Hayy”dır bizim..Hay’dan gelip hû’ya gideriz..

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
CEBRAİLİN SOL KANADINDA AZALARINA DAYANARAK YAŞIYAN İNSANLAR YAŞAR.

SAĞ KANADINDA İSE .ALLAH KELİMESİ .ESMAÜL HÜSNANIN BÜTÜNÜDÜR. 1-RAHMAN 2-RAB 3-ER RAHİM KELİMELERİ ALLAH KELAMININ SIRRIDIR.

BU SIR 1-İLAHİLİK 2-RABBANİLİK 3-RAHMAN MAKAMLARI VARDIR. HER MAKAM İNSAN VUCUDUNDA BİR MEKANIN ADRESİDİR.

İNS,CİN,VE MELEKÜTÜL ALEMİ GEÇİLEREK RUHU İNSAN MAKAMINA ERİLİR. KİŞİ TAM TERSİ DUYGU VE HİSALEMİ YANİ HUYDAN GELİR HAYY,A GİDER

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayy Allah RAZI olsun ne guzel de yazdiniz..
evet Bizler Hayvaniyye denizin de HUY-dan gelip HAYY-a gidiyoruz..
kalbimiz “ Hayy” oldugun da ins. Hay’dan gelip hû’ya gideriz...

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
KALP HAYY ESMASININ TECELLİGAHI OLDUĞUNDA. BEDEN VAHDET BAHÇESİ HU-YA.
RUH-SA KENDİSİNE KEFİL OLAN CEBRAİL AS İLE CENNETE İLHAK EDER. BURDA CENNET KELİMESİ BİR ÖRTÜDÜR ..
HAK BU ÖRTÜYÜ ANLATANLARA ALİM SEYREDENLEREDE ARİFLİK MAKAMINI LÜTFETMİŞTİR. AEO

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
avam ilim konusunda habersiz olan..
Arif ise ilmi bilene bu çile yolunda denir. Ama ikisinin de bilmediği bir pencere vardırki.
Oradan ne avam bakar nede arif. Sadece bakanın, baktığı yerden; bakan bakana bakar
RUH ise KENDİSİNE KEFİL OLAN CEBRAİL AS İLE CENNETE İLHAK EDER. BURDA CENNET KELİMESİ BİR ÖRTÜDÜR ..
HAK BU ÖRTÜYÜ ANLATANLARA ALİM SEYREDENLERE DE ARİFLİK MAKAMINI LÜTFETMİŞTİR
Hayy isminin tecelligâhı yâr, beni de bu gafletten kurtar..
Medet Ya Hz Allah...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
elzaman2hw3.jpg

Hayy isminin tecelligâhı Yâr bu gafletten Beni kurtar..

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
MÜLKÜN SAHİBİ HZ ALLAHTIR . ŞU ANDA PAYLAŞTIĞIMIZ KONU İSLAM ALEMİNİN 1500 YILDIR KANAYAN BİR YARASIDIR.

İSLAM ALİMLERİ KENDİ ARALARINDA İKİYE BÖLÜNÜP BİR KISMI ZAİR BİR KISMI İSE BATİN İLİMLERİ ADI ALTINDA KURANIN HAKİKAT VE İNCELİKLERİNİ ŞERH ETMİŞLERDİR. BİZLER MAZLUMLARIZ. TAKİP ETTİĞİMİZ YOL KURANIN İNCELİKLERİNİ BİZLERE ÖĞRETEN EVLİYA VE EMBİYANIN KURANIN MEAL VEYA ŞERHLERİDİR. ÖNDERİMİZ HZ MUHAMMED EFENDİMİZ. REHPERİMİZSE KURANDIR.

ALLAH AŞKI İLE 16 YAŞINDA CAMİDE İMAMIN ARKASINDA NAMAZA DURDUĞUMDA. KALBİMDE İSLAM DİNİNİN İNCELİKLERİNİ ÖĞRENMEKTEN BAŞKA HİÇ BİR ARZUM YOK İDİ.

FAKATA CAMİYE HER GİTTİĞİMDE KENDİ ARALARINDA SOHPET EDEN BAZI SALİHLER MÜRŞİD VE EFENDİLERDEN SÖZ EDER ALLAHIN SIRLARINI PAYLAŞTIKLARINI İMA EDERLERDİ.

CAMİ CEMATININ İÇİNDEKİ BU SOHPETLERİ TAKİP ETTİĞİMDE
KENDİMİ ŞERİATI MUHAMMEDİYEYİ ÖĞRENMEYE ÇALIŞIRKEN TARİKAT MUHAMMEDİYENİN İÇİNDE BULDUM. İSLAMIN VE İMANIN ŞARTLARINI İDRAK ETMEYE ÇALIŞIRKEN GECELERİ ZİKRULLAHA DAHİL OLUP KALBİ ZİKİR İLE KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKA BİLMEK İÇİN NEVSİMLE AÇIK BİR SAVAŞA BAŞLADIM.

AKLIM İCENE KARIŞMIŞTI. NEDENMİ NAMAZ KILIYORDUM NAMAZIN HAKİKATI VAR DENİLİYORDU ORUÇ TUTUYORUM ORUCUN HAKİKATI VAR DENİLİYORDU.DİLİM KILDIĞIM NAMAZA RAĞMEN YALANDAN . NEVSİM DÜNYEVİ ARZU VE İSTEKLERDEN VAZ GEÇMİYORDU. KIZDIĞIM ZAMAN KENDİME HAKİM OLAMIYOR KENDİ DOĞRULARIMI ANLATA BİLMEK İÇİN NEVSİMLE BAŞLADIĞIM SAVAŞA ŞİMDİ AKLIMDA DAHİL OLMUŞ .

ŞERİAT ,TARİKAT DERKEN ŞİMDİ HAKİKATI MUHAMMEDİYEDE İLİM YOLUNDA DÜŞÜNCELERİME DAHİL OLMUŞ.ZAHİR İLMİNDE ALDIĞIM İLİMLERE BU SEFER BATIN İLMİNİN ALİMLERİ MUHİDDİN ARABİ, SADREDTİN KONEVİ ,KEMALETTİN KAŞANİ ,MUHİDDİN NURİL ARABİ,GİBİ İSLAM TARİHİNE DAMGA VURMUŞ ZATLARDANDA FEYİZ ALARAK BU GÜNKİ HALİM İLE BEDEN ŞEHRİNDE YAŞAMAYI ÖĞRENDİM.

MARİFET İLMİNİN KAPISI AÇILDIĞINDA . BİLDİKLERİMİZİ PAYLAŞMA NOKTASINDA YAZMAYA KARAR VEDİM . YAZDIĞIM VE ANLATTIĞIM BÜTÜN KONULAR GEÇTİĞİM YOLLARDAKİ İLİMLERİN ÖZÜ İDİ. İNSANLAR KENDİ İNANIP DÜŞÜNDÜKLERİNİN BİR DAİRESİ İÇİNDE YAŞADIKLARINI AÇIKCA MÜŞAHADE ETTİM. BUNUN MANASI ŞU İDİ HİDAYET ALLAHA AİTTİ. VE BEN HAYKIRSAM DAHİ DÜNYAYA HAK MUSADE ETMEDİKÇE SESİMİ DUYSA BİLE İNSANLAR BENİ ANLAMAYACAKTI NİÇİNMİ HER BEDEN SAHİBİNİN BEDENİ KABRİDİR .ORADAKİ ORADAKI AKIL İLE NEVSİN SORGUSU BİTMEDEN RUHU AZLEDİLMEYECEKTİR. ARADAKİ HAKİKAT PERDESİ BUDUR.

ŞİMDİ BEDENİMDE MİSAFİR OLAN PEYGAMBERLERİN MAKAMLARINI TAVAF EDİP .BANA HİZMET EDEN ŞAHADET VE GAYP ALEMİNİN MELEKLERİYLE KUCAKLAŞIP.BEDENİMDE SURET GİYMEK İSTEYEN CENİN VE CİNLERLE. BEYTİ MUKADESTE BESMELE KAPISINDA HAYATIMI PEYGAMBERLER , MELEKLER ,CENİNLER ,CİNLER ,RUHU İNSANLAR OLARAK BEDENİMDE HUZUR İÇİNDE HEP BERABER YAŞIYORUZ. BU BEDEN ARTIK NUHUN GEMİSİDİR. BURDA KURTLA KUZU KARDEŞ OLMUŞDUR . ASLAN CEYLANI ASLA RAHATSIZ ETMEZ .BURASI CEM MAKAMIDIR. RABITASI LA İLAHE İLLALLAH EHAD YARESULALLAH. RUHUL EMİN

el hadi

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
ÜSTADIM çok güzel yazmışsın kalemine sağlık...
DİYECEK BİR ŞEY BULAMIYORUM ...ama yinede birşeyler eklemek istedim..affına sığınarak.
cin ve cenin aleminden gelen insan sureti giymiş olan zat eğer bu dünyada allahın el hayy ismine sığınmadan beden kabrinde bir yol almaya kalkarsa yarım kalır....kendi azalarından,yani sıfatullahtan bu alemi seyrederse azalarına dayanıcı olarak cebrailin sol kanadında kalır ama beden kabrinde 72 azasına ve 4 gayb aleminin meleği dört'te şahadet aleminin meleğiyle kucaklaşıp kendi bedeninin imam olduğunu miraç yolunda ruhani olarak rabbani,rahmani ve ilahiliğini ilan edebilirse el hayy isminin tecellisiyle o kabrin sahibi dirilir ve sır-at köprüsünde yürümeye başlar kuranı kerim'in ilk ayetinden başlayarak be esmaül hüsnayı tavaf ederek yoluna devam eder işallah...rabbim yardımcımız olsun.....allah el kadir'dir.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
61-El-Hayy+-+Esmaulh%C3%BCsna+-+Hi%C3%A7+%C3%B6lmeyen,+hayat%C4%B1+ezeli+ve+ebedi+olan.gif

ÜSTADIM Siz de çok güzel yazmışsın kalbinize sağlık...
insan sureti giymiş olan zat bu dünyada Allahın el hayy ismine sığınmadan zaten beden kabrinde bir yolla cikamaz ki...
Hayy ve Kayyum olan Hazret-i Allah her zerreye hayat,Can ve ruh veriyor. ...

Üst Alt