Bugün ölmek istedim

pinar1

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bugün kendimi okadar kötü hissediyorum ki. Neden insan ölmek istediginde ölmez? Bugün ölmek istedim, bütün cektiklerim bitsin, herkes benden kurtulsun istedim. Sükürler olsun ki Allah'ıma sıgındım seytana uymadım. Rabim o kadar büyük ki dua ettim icim ferahladı sakinlestim. Bazen bütün kapılar yüzüme kapanıyor kendimi cıkmazda hissediyorum. Hasa Allah'ıma isyan etmiyorum, evlat hasretine dayanamıyorum cok agır geliyor bana sükürler olsun Rabbim'e sabır veriyor bana. Bazen sabrım tükeniyor.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
moryesil.jpg

Hayirli geceler Pinar kardesim.. yazdiklarinizi okuyunca uzuldum...
Zamaninda bu muhacir de boyle agir bir imtihana tabii tutuldugunda aynen sizin gibi... ölmek icin dua ederken bir sevdigim Hak dostu sunu soylemisti;

"Allahu Teala'dan ölmek icin değil, sıhhat, afiyet ve evlat hasretine dayanabilme gucu ve SABIR icin dua et" demisti....
Allah cc. kuluna herzaman ancak tasiyabilcek yükü verir...

Allah Rasulu sav. in ifadeleri aynen şöyledir.
Hz. Enes (r.a) anlatıyor. Rasulullah sav. buyurdular: sizden hiç kimse maruz kaldığı bir zarar sebebiyle, ölümü temenni etmesin.
Mutlaka onu yapmak mecburiyeti hissederse, bari şöyle söylesin: Rabbim! Hakkımda hayat hayırlı ise, yaşat. Ölüm hayırlı ise canımı al. [Buhari, merda,19]

Yaşamayı istememek gibi bir şansımız ve hakkımız yok!!
Allahu Teala bizi kendisini tanıyıp ibadet edelim ve birbirimizle iyi geçinelim diye yarattı... Hep birbirimiz ile imtihana tabii tutuluruz...
Ama biz yanlış yollara meylettiğimiz ve kaydığımız için çeşit çeşit buhranlar ve streslerle boğuşmak zorunda kalıyoruz.

İç huzuru bulmak için namaza başlamanı tavsiye ederim;
Her namazın sonunda da evladina kavusmayi Cenab-ı Hak' tan isteyebilirsin...
"Dua, müminin silahıdır" buyurmuş Peygamberimiz; sen de dua silahını devamlı kullanmalısın...
Bunlar da gecer Ya Hu...

Yüce Rabb'imizin her şeyden haberdar olduğunu ve samimiyetle yapılan bütün dualardan da haberdar olduğunu asla unutmamalıyız.

Kur'an-ı Kerim'de yalnızca kafir toplulukların Allah'tan ümit kesdiği belirtilmiştir.
Her şeyden haberdar olan Allah, bizim başımıza gelen iyi ve kötü şeylerden de amenna haberdardır.
İstese bütün insanlara huzur ve mutluluk verir ama burası imtihan yeridir...
Bazen imtihanlarımız ağır olabilir. Bu da insanın imanı ölçüsünde gelir ve Allah hiç bir kuluna kaldıramayacağı yükü yüklemez.

Bütün her şeyin geçici olmasının kaçınılmaz olduğu şu dünyada sıkıntılarda mutluluklarda geçicidir. Atalarımızın güzel bir sözü vardır; "Bugünler ne kadar zalim olsa da geçmeye mahkumdur."

Başımıza gelen bir çok musibet bizi Allah'a sığınmaya çağıran birer sinyaldir.
Başımıza gelen bir çok olumsuzluğun sebebi nefislerimiz ve günahlarımızdır.
Bazen basimiza sebepsiz gibi gelen dert, keder ve SIKINTILAR aslinda hepsi bizim kendi ellerimiz ile yaptiklarimizdir!!!

Bize yapilan zulm de kimsenin hakkı kimsede kalmaz.
Allah'ın adaleti şaşmaz.
Günahlarımız, imtihan yada bizi bazı durumlara hazırlayacak durumlar (İleride başımıza gelecek olan şeylere hazırlıklı
yada daha güçlü olabilememiz için gerekli psikoloji yada dirayet) Allah'ın bütün işleri hikmetlidir.

Bazen bize şer gibi görünen işlerin sonucu hayır ve hayır gibi görünenlerin sonuda şer olabilir. Allah bilir biz bilemeyiz.
Çok dua edin, namazlarınızı aksatmayın ve yanlış şeyler düşünmeyin. Allah'a samimiyetle yaklaşan Allah'ı çok merhametli bulur.
Ümidinizi yitirmeden O'ndan yardım dileyerek hayat mücadelenize devam edin.

Kainatın Maliki olan Allah'ın rahmeti bereketi ve yardımı üzerinize olsun.

Üst Alt