Bu yaz tatil için neredeyiz

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Firari kardeşim Bursa'da zeytin toplamakta ,Ekrem abiyle Zonguldak'ta fındık toplamakta bize uyar sanırım tüm tatilci üyeler toplanıp üçe bölünüp imece usulü fındık ve zeytinleri toplayacağız,sonra soluğu Turab abinin yanında dinlenmek için alacağız durum onu gösteriyor.:)

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Firari kardeşim Bursa'da zeytin toplamakta ,Ekrem abiyle Zonguldak'ta fındık toplamakta bize uyar sanırım tüm tatilci üyeler toplanıp üçe bölünüp imece usulü fındık ve zeytinleri toplayacağız,sonra soluğu Turab abinin yanında dinlenmek için alacağız durum onu gösteriyor.:)
harikaa Zeytin hasadı geçtiğimiz kasım sonlarında bittiğine göre çok değerli ve kıymetli üye kardeşlerimin tatil beldesi bizim finduk bahçesi görünüyor .:tamam:.

Ben şimdiden hazırlıklara başladım :tamam:. domates ve salatalık fideleri dikilmek için hazır bekliyor:tamam:.bizde herşey organik.
Ben,bana gelen kardeşlerime hiç masrafsız tatil imkanı sunduğumu söyledim ama değilmi :)
Neymiş o öyle; yok büyük boy çikirdek getir, yok karpuz getir vs.vs, iyi oldu olacak varille benzinde getirsinler bari hiidfgtn

ekremkocakvpv.jpg

ekremkocak.jpg

Çoook değerli Turab kardeşim habu gördüğün fideler bahçeye dikilecekler sonra olacaklar organik domat, organik salatalık,eh sizide beklerik finduk bahçesine:D

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
liman.jpg

Selamünaleyküm Arkadaşlar,bu yaz tatil için neredeyiz,neredesiniz..?
Sizi bilmem ama ben Allah cc. nasip kısmet ederse ;Yaz tatilimi, Türkiye’de ve Mekke, Meddine’de geçireceğim..
Ramazan Bayramından sonra üç hafta ,Akdeniz Sahillerinde ,dinlenmeye ,kendimi dinlemeye ,deniz, kum ve güneş bunlara ihtiyacım var..
bir hafta da İstanbul Sokaklarında ,Cami, cami ,Eyyub Sultan'da ,İstanbul’daki,Türbeler tekkeleri, Aziz Mahmut Hüdayi Hazretlerini Üsküdara ziyarette gideceğiz inşaAllah.
Oradan da doğruca umreye gideceğiz.. Allah cc. nasip kısmet ederse inşallah hayırlısı ile ..selamet ,Salat ve Dua ile kalın

acilangul1

Elhamdüllilah yavaş,yavaş Türkiye’ye gelme hazırlıklarına başladım..Yusufa Plaj Oyuncakları Kova, Kürek ve Deniz Yatağı Yüzücü Gözlüğü gibi Oyuncakları kendime de nemlendirici ve güneş kremi yeni havlular ve Yüzme Paleti aldım dalgıç kıyafetini akdeniz de, bodrumda kiralarım artık yat ile açılır deniz derya inci, mercan bulmak için dalarım..ben bir deniz sevdalısıyım.....
Ben Denizde, sahilde büyütüm...
bekle beni Akdeniz Sana geliyorum.. Annem,babam yok ki onlara gideyim..
hy..

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Ben de ya İstanbul'da ya da fındık bahçesinin içerisindeyim... Başkası yok... Antalya Sahili'nde bir 4 sene kaldım, doya doya yaşadım o güzellikleri ama bizimkisi pek de güzellik değildi. :):) Aslında, Allah'ın yarattığı güzelliklerden yararlanmak elbet güzeldi de, insanlar ortama edince güzellikler de çirkin bir hal alıyor. Çevre aynı çevre ama insan kesinlikle değişmelidir ve fıtratına uygun hareket etmelidir diye düşünüyorum.

Herkese iyi tatiller... Dünya Allah'ındır... Doya doya bu nimetlerden müstefit olunuz diyorum...

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Elhamdüllilah yavaş,yavaş Türkiye’ye gelme hazırlıklarına başladım..Yusufa Plaj Oyuncakları Kova, Kürek ve Deniz Yatağı Yüzücü Gözlüğü gibi Oyuncakları kendime de nemlendirici ve güneş kremi yeni havlular ve Yüzme Paleti aldım dalgıç kıyafetini akdeniz de, bodrumda kiralarım artık yat ile açılır deniz derya inci, mercan bulmak için dalarım..ben bir deniz sevdalısıyım.....
Ben Denizde, sahilde büyütüm...
bekle beni Akdeniz Sana geliyorum.. Annem,babam yok ki onlara gideyim..
hy..

Sayın admin siz akdenize gidip, yatla açılıp, denize dalıp, inci mercan arayıp, bir güzel sakinleşin dinlenin tatil yapın iyisimi....:tamam:.:tamam:.sırıtık.:,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sayın admin siz akdenize gidip, yatla açılıp, denize dalıp, inci mercan arayıp, bir güzel sakinleşin dinlenin tatil yapın iyisimi....:tamam:.:tamam:.sırıtık.:,

Aynen, Allah razı Olsun Mr. Firariyim evet gerçekten tatil yapmaya ,dinlenmeye ihtiyacım var çok yorgunum leyla...acilangul1

sakinleşme konusuna gelince ben her Ramazan ayında acaip sakin olurum...tutuğum oruç, kalbimi daha da bir yumşatır ve yetimlerime asla kıyamam..
biraz sesim yükselse Yusuf derki;
-Anne oruç seni tutamıyorsa demek ki sen Allahı hissetmiyor ve hakkı ile oruç tutmuyorsun..
-Anne hani sen bana demiştin ki; oruç fren gibi seni günah ,işlemekten ,kul hakkına girmekten,kalp kırmaktan tutardi ya....tutamıyorsa demek ki sen gerçekten hakkı ile Oruç tutmuyorsun,yoksa sen gizli, gizli mi yiyorsun..
...cddvb..

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Gönül Sızım, "sakinlik" size oturan bir elbise değil gibi...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gönül Sızım, "sakinlik" size oturan bir elbise değil gibi...

Ben sadece Ramazan ayında acaip sakin olabilirim...
Açlık başımda duman, ilk oruç ilk heyecan, kovaladıkça kaçan iftar saatim misin...?
oruç tutarken sinirlenmeye bile halim yok Ya HU sanki melek kesilirim...
...sırıtık.:,
iş yerimde sorarlar
-Sana ne oluyor ..?
bir şey olduğu yok sadece oruç beni tutuyor...diye cevap veriyorum...
.:tamam:.vvcc..
bilmiyorum hep mutlu ve neşe dolu huzurluyum...
acilangul1

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
İnşallah İstanbul'da buluşmak ümidiyle gönül dostum...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İnşallah İstanbul'da buluşmak ümidiyle gönül dostum...

İnşallah 21 Temmuz'da İstanbul'a geliyorum bir iki gün yol yorgunluğunu atıktan sonra ve niyetim o cuma'a namazını Yusuf'un Eyüp Sultan'da kılması hemen ardından Bodruma gideceğiz İnşallah sonra Antalyada ki ağbimi biraz ziyaret eder ve 19 Ağustost'ta İstanbul'a geri geldiğimde İnşallah buluşabiliriz gitmeden senin tel. numarani kayıt edeyim....

23 Ağustost'ta THY ile de İstanbul'dan Ciddeye Suudi Arabistana ,Umre için uçuyoruz ...selametle..

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Sizi buradan umreye uğurlamak inşallah bana nasip olur, ne güzel olacak böyle güzel bir vazife evveli sizinle buluşacak olmak ne mutluluk sevgili gönül dostum, tlf özelden yazıyorum kavuşmak duasıyla:)

Naciye

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
MaşaAllah, ne mutlu sizlere. :)

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleykum Ekrem adminim, işçinin biri kaçmaya yelteniyor, ben sana göndermeye çalışıyorum utngc..sırıtık.:,

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Selamunaleykum Ekrem adminim, işçinin biri kaçmaya yelteniyor, ben sana göndermeye çalışıyorum utngc..sırıtık.:,
Aleykümselam kardeşim. Sağolasın firari kardeşim islamda zorlama yok ama fındık toplamanın ne kadar zevkli olduğunu bilse Akdenizin adını anmaz bile :)

10447414_284868725050941_7603068490564302931_n.jpg

Gönül sızım adminim fındık ağaçlarını kavak ağacı gibi uzun zanediyor, halbuki resimdeki fındık ağaçların boyları görüldüğü gibi eh bazı uzun olanlarda var ama onlarda çektinmi belinden aşa eğiliveriyor.

Neyse şaka biyana, Teklif var ısrar yok. Gelenden de, gelmeyenden de Allah c.c. Razı olsun.

Üst Alt