Bu işin sonu ne olur?

zzeynep

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
merhabalar, ben 15 yaşında lise 2. sınıfta başarılı bir öğrenciyim. elhamdulillah dinine bağlı, hayatının merkezinde dinini yaşamaya çalışan bir gencim. yaşım gereği beni ne kadar ciddiye alırsınız bilemem ama ben kendimi ölümle olgunlaştırdım. biliyorsunuz ölüm bu dünyadaki tek gerçek. ben kısa sürede 5 yakınımı gözlerimin önünde kaybettim ve bu beni çok etkiledi. belki de ergenlik dönemimde olması bu kadar etkilemiş olabilir, bilmiyorum. ama ben 'ben' olduğumu ve hayatın gerçeklerini anladım ve her duruma arkadaşlarıma göre daha olgun bakmaya başladım.
ben yaklaşık 1 yıldır okulumdan bir erkeğe gönlümü kaptırdım. bu kişi de benim gibi dinini yaşayan imanlı birisi, benim de onu sevdiğimi biliyor. şimdiye kadar da hiç bir erkekle duygusal bir ilişkim de olmadı elhamdulillah.
kısacası ben kendimi çok kaptırdım bu aşk işine, bu aşk mıdır? yoksa yaşımın gerektirdiği bir his, dürtü müdür? bilemem ama 1 yıldır unutamadığım ve ben bu hayatta sadece onun olmak istiyorum. çok fazla aklımda, neredeyse hergün rüyamda onu görüyorum. ona karşı hislerim ve düşüncelerim gerçekten çok saf, bunu belirtebilirim. ben ne olurum, bu iş nereye gider, sonum ne olur?.... :/

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhabalar Hosgeldiniz kardesim Sizi yasinizdan ciddiye almiyacak olsam 6 yasindaki oglusuma her konuda fikrini sormazdim..
buradaki konu Sizin duygu ve ic dunyaniz ile ilgili ve Siz de bizim bir evladimiz sayilirsiniz..
Sasirdiniz degil mi Koruyucu anneyim ya Sizin gibi guzel gencleri gordukce her birini evladim gibi bagrima basmak isterim..
kısa sürede 5 yakınınızi gözlerinin önünde kaybetmis ve bunun Sizi çok etkilemedigini soyleseydiniz zaten inanmazdim...
Insan ic ve dis olaylardan etkilen cok hassas, ince, duygu yuklu bir varliktir..
insan sevdiklerini birden kaybedince birden bire bir Duygu boslugu yasiyor..Kim olursa olsun illa birisini sevmek, birileri tarafindan sevilme ihtiyaci hissediyor..
O yuzden bu surec cok onemli ve tehlikelidir...

Kendi kizim da 15 yasinda iken uzaktan birine kendini kaptirmisti..ayni sizin gibi..15 yasinda Ona sordum onun ile evlenmek istermisin? sırıtık.:,
istiyorsan hemen evlendirelim...sırıtık.:,.:tamam:.
Guldu Anne ben daha 15 yasindayim.. lise bitecek de Tip Fakultesi okuyacam da Doktor olacam ins.. sonra evlenecem demisti...
demek ki Onun KIZ arkadasi olsan da ileriye gidemiyeceksiniz..
ben de muzip bir kisiligim var..dfgtn
Seviyorsan evlen dedikce Bana kiziyor Anne ben aptalmiyim..dfrt..bu ysta kim evlenir diye israrla cevap veriyordu.. evlen KIZIM ben de Senden kurtulayim baskasi seni ceksin.. Seni kim ceker ki diye bir de bu yaslarda cok zor biri oldugunu da dille getiriyordum...
O zaman vakti zamani degil ise vakti gelene kadar kalbinizin bir yerinde sevgi tohumunu ekip Sevgisini kendine saklasan..
illa herseyi her kes ile mi paylasmak gerekli.. ozeller mahremler nicin sadece size ait olup kendi icinizde buyumesine firsat vermiyorsun diye uzunca konusmustuk..
bu yaslarda gercek sevgi yaninda cinsel durttu, seytan ve nefis de vardir bunu da hesaba kadarak vakti gelene kadar beklemeye karar vermisti Hamd olsun..
16 yasina gelince baska birini sevdigini, 17, 18, her sene birine asik oldugunu soylerdi..
yani bu yaslarda hersey cok cabuk ve gecici oluyor..
bu is nereye mi gider Siz bir 18 yasiniza gelin ve halen onu Sevdiginizi soyluyor ve istiyorsaniz Hayirlisi ile evlenirsiniz ama su an sakin Sevgi adina baska bir yanlislik yapip hayattinizi karartmayin...hy..

zzeynep

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
ben buraya geldiğime ve içimdekileri size açtığım için çok rahatladım :) sizi de çok sevdim. Allah size rahmet eder inş. ben zaten bu yaşta bir ilişkiye girmem duygusal olarak. bu türlü durum ve olaylar benim yetiştiğim aile ortamı ve ahlakıma aykırı. ben onu gerçekten tüm kalbimle, bağlılıkla seviyorum. belki de onu kendi kendime takıntı haline getirmiş olabilirim bilemiyorum ama onu her gece dualarımda Allah'ımdan istiyorum. ilerde eşim, hayatım olsun diye. zaten şuan benim de onun da elinden sevmekten başka bir şey gelmiyor, gelmez de.. ama çok içim sıkılmıştı anlatmak istedim. iyiki de anlatmışım çok yardımcı oldunuz Allah razı olsun. ben yapım olarak çok düşünen, duygusal ve hassasım maalesef. bu konuları o kadar çok düşündüm ki. kendi kendimi yedim bitirdim. artık psikolojim bile bozulmuştu ama ilaçlar kullanıyorum şuan biraz daha rahatım o yüzden. sizden son olarak o hissettiğim temiz kalbinizle bana hakkımda hayırlısıyla gelecekte sevdiğime kavuşmam için dua.. Allah razı olsun..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bende Sizi kendi evladim gibi sevdim Biraz da Bana beni hatirlattiniz..

"bu yaşta bir ilişkiye girmem duygusal olarak. bu türlü durum ve olaylar benim yetiştiğim aile ortamı ve ahlakıma aykırı."
biliyorum ama insan sevdiklerini birden kaybedince bir de sizin gibi cok hassas ve duygusal olunca buyuk bir duygu bosluguna girdigini de biliyoruz..

psikolojinizin de bozulmasina gerek yok hissediginiz cok normal.. ne mutlu ki Size onu sadece tertemiz duygular ve Ask ile seviyorsunuz.. Siz Su an Gullun Gonca halindesiniz...O nadide, hassas en guzel donemidir Askin..
malesef bugunku genclik Aski iki bedenin birlesmesi sandigi icin Aski da yok ettiler..

Siz Siz olun ilk once okullunuzu bitirin ve ileride vakti geldiginde yureginizde buyuttugunuz bu nadide sevgi cicegini onun ile Gonul bahcenizde ins.. birlestirirsiniz...
Hayirli gunler..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sizi neden sevdigimi simdi anladim Siz Yalovadansiniz degil mi? Yalova sahilinin ust kisminda Sevdigimin Kokusunu tasiyorsunuz...
Sahil yolunda Anfi cay bahcesi var.. sahile yakin camisi, oralari cok iyi bilirim.. orada benim ayni sizin sevdiginiz gibi ayni Askin olcusunde sevdigim vardir.. ben mi nerdeyim? Kuzey Amerika da...
Yalovadaki sevdigim icin burada yazdigim yasanmis gercek hayat hikayemi okursaniz daha iyi anlarsiniz..
simdi ekliyecegim..
Sevdigim mi nerde orada Yalova mezarliginda..

Uzgunnn

https://www.islamiforumlar.net/gonul-sizim/10344-bir-ayrilik-hikayesi.html

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Artık gün geçmiyor ki küçücük kızlardan 14- 16 yaşlar arasındaki benim gözümde hala çocuk sayılan kızlardan aşk ve cinsellik konularında mektup almayayım.
Önceleri bu durumu şaşkınlıkla karşılıyordum… ama artık bu gerçeği kabul etmek zorunda olduğumu anladım…
Bakıyorsun bir adama aşık olduğunu söyleyen ya da aşık olduğunu sanan 13 yaşında bir çocuk yazıyor.
İnanılır gibi değil. Hatta 15 inde olup da “hayatıma pek çok erkek girdi ama hiçbirini gerçek anlamda sevemedim” diye yazanlara rastlıyorsun.…
Bu yaşlarda gerçek anlamda sevginin aşkın ne olduğunu bilmek mümkün mü?.
Bu duygu olsa olsa büyük bir hayranlıktır.. kez kendinde birtakım heyecanlar yaratan genç adama aşık olduklarını düşünüyorlar elbette.

Yaşları ilerledikçe sevginin bu kadar basit bir duygu olmadığını anlayacak zaman içinde gerçek anlamda sevdiği zaman aradaki farkı göreceklerdir.
Ben ne söylesem boş aslında bu nedenle zamana ihtiyaçları var. Daha sonra belirli bir olgunluk çağına ulaşınca “Çocukluk aşkımmış” deyip gülüp geçeceklerdir.

Çevrelerindekilerin etkisi de çok önemlidir tabii bu dönemde. Çabuk etkilenip çabuk karar verebildikleri başına buyruk hareket etmeye eğilimli oldukları yaşlardadırlar.

Bu kadar genç yaşta gerçek ilişkiler yaşamak cinselliğe adım atmak sonunda mutlaka acı verir. Hayal kırıklığına uğratır.
Her şeyin bir yaşı olduğunu söylemiyor muyum.
Belirli bir olgunluğa ermeden kurulan ilişkiler hüsranla noktalanır.

Üstelik bu 14-16 yaşlar kızların kendini beğenmeme çirkin bulma yaşıdır. Kendinde olmadık kusurlar ararlar…
bir sivilce bile onlar için ölümcül bir derttir. Bu yüzden onlara iltifat eden gönüllerini okşayan birine hemen kapılabilirler… ardındaki kötü amacı fark etmeden.

Aslında daha hayatı yeteri kadar öğrenmek için çok erkendir.
Bir genç kızın gerçek güzelliğine ulaşması için 20’ li yaşlarına ulaşması şarttır.
16 yaşındaki bir kız fiziksel anlamda hala bir çocuktur. Ayrıca Ruhsal güzelliğe ulaşmak için zekayı da kullanmak çok önemlidir…

Bu nedenle kötü düşüncelerden mutsuz edecek kıskançlıklardan uzak durmalı.
Mutlaka çok okuyup aklını ruhunu iyilikle ve sevgiyle beslemek gerekir… Bu kadar genç yaştayken karşı cinsle ilişki dışındaki güzellikleri görmeye çalışmalı…
Her şeyi zamanı gelince yaşamak mutluluğu tadına vararak tanımak çok daha yerinde olmaz mı? "
Alinti

zzeynep

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
hikayenizi okudum gönül sızım anne. çok duygulandım, etkilendim... bu hikayenizi yazış tarzınızdan, duygu düşüncelerinizi ifade ediş biçminizden sizin de etkilendiğiniz belli. ayrıca düşünceleriniz bana çok tasavvufi geldi, bir kez daha etkilendim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yitirdiğin her ne ise; bir bakarsın yağmurlu bir gecede veya bir bahar sabahında karşına çıkmış.
Bil ki! güzelliklerde var bu hayatta.
Gel git'lerin olmadığı bir hayat düşünülebilir misin?
Hüzün olgunlaştırır. Kaybetmek sabrı öğretir...
Eyy Dost Uzulme sadece Sabret..
Gözünü açıyorsun "Doğdu" diyorlar. Gözünü kapıyorsun "Öldü" diyorlar. İşte bu göz kırpışa "Ömür" diyorlar
İki Dünya Arasında..ne yerde ne de Gökteyim...
iki Dünya Arasında tassavuf ile Kufur Diyarinda
Dogu ile BATI
kalbim ile aklim, nefsim ile imanim ,
SILA ile GURBET
cennet ile cehennem arasinda GEl Git-melerde
İki Dünya ARASINDAYIM...

Üst Alt