Bu Forumda Kural Yok Niye mi?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin

Selamünaleyküm,
Değerli kardeşim evet bu forumda (mecazi anlamda) kural yok çünkü;

-Burası İslami içerikli bir forum, islamı sevenlerin paylaşmayı bilenlerin mekanı. Bu satırları okuduğuna göre mutlaka bunun bilincindesin. Bu anlamda, islama ve onun değerlerine nekadar önem verdiğini, bu konuda nekadar dikkatli ve hassas olduğunu biliyorum.

-Bu forumda kural yok, foruma eklediğin her türlü yazı ve materyalin maddi ve manevi tüm sorumluluğunun sana ait olduğunu ve forumumuzun bu konuda sorumlu oladığını da mutlaka biliyorsun. Bu konudaki dikkatin için sana teşekkür ederim.

-Bu forumda kural yok, bizlerle paylaşacağın konuları, ilgili bölümlere açacağını biliyorum. Paylaştığın konuların içeriğinin çok uzun olmamasına dikkat edeceğini; çok uzun konuların genelde okunmadan geçildiğini ve bu konuda da diğerlerinde olduğu gibi bilinçli ve dikkatli olduğunu da biliyorum.

-Bu forumda kural yok, paylaştığın bilgilere, küçük de olsa bir resim eklemenin, konuyu daha dikkat çekici yaptığını zaten biliyorsun. Bu konuda da kesinlikle bir kural olmadığını, bunun tamamen senin tercihinde ve insiyatifinde olduğun da biliyorsun.

-Bu forumda kural yok, en düzgün paylaşımları senin gönderdiğini, en dikkat çekici konuları senin açtığını, her anlamda katılımcı olduğunu, beğendiğin konuları paylaşan kardeşlerimize, yorum ve teşekkürü çok görmediğini biliyorum.

İşte bu forumda, sen ve senin gibi bilinçli, dikkatli ve hassas kardeşlerimiz olduğu için, herhengi bir kurala da ihtiyaç yok.

3.png

sevgisiz olmaz

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Kuralsız bir forum da ilk görüyorum Allah razı olsun

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Allah Razı Olsunsüperr

Acizane

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah Razı Olsun Krd

mikail

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
dua

Bilgeye sormuşlar, dünyada en güzel şey nedir diye?
"Sevmek" demiş...
"Peki sonra?" demişler.
"Sevilmek" demiş...
"Peki neden sevmek sevilmekten önce geliyor?" demişler...
Bilge de; "İnsan sevdiğine sevildiğinden daha çok emindir..." demiş..

hicret

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm. Bu kadar zaman geçirdim internette ve ilk kez böylesine şahit oldum. İnsan olan bu konuyu görüpte yanlış şeyler yapar mı? Teşekkürler kardeşim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam hicret Kardesim ilk once Hosgeldiniz..uyeliginiz!Hayirli, Bereketli ve daim olur ins.
evet bu Forumda kural yok deniliyor ama Banlananlar var dikkatinizi cekti degil mi?

"bu forumda, sen ve senin gibi bilinçli, dikkatli ve hassas kardeşlerimiz olduğu için, herhengi bir kurala da ihtiyaç yok."

denmis aynen oyle de olmali idi..
sadece Burada Degil her bir islami Forumda boyle olmali.. cunku burada en cok Hak Hukuk insan, kul Haklarindan.
Allah-in RIZAsindan bahsedildigi Sanal mektepler olmali...
ilk once Dogruyu ve Dogrulugu kendi Nefsimizde yasamaliyiz ki baskalarina da soz ve yazdiklarimiz etkilli olsun degil mi guzel kardesim...

Bu gibi guzel Dost ve Dini mekanlarda kisinin; yargıçi, hâkimi, hükmü ,kurallari Kendi Vicdani olmalidir!
yani bazi uyeler banlandi olarak goruyorsak inanin bu Sittenin Diktatorlugunden degil..
Bilakis burada bulunan uyeleri Korumak! manevi, sahsi, ahlaki haklarinin korunmasi icin yapilmistir.. yani mecbur edilmis durumunda kalmislardir kardesim..
ins. Bizim ile bir sure kalirsaniz ne demek istedigimi Zaman Sizi kendi haal ve kaal dilli ile anlatacaktir..
Selamet ile Hayra kalin..

hicret

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Çok haklısınız kardeşim. Bu kadar karmaşık bir dünyada (internette) elbette olumsuzluklarla karşılaşıcaz ki bu çok doğal ne yazık ki! Bireylerin kendi ahlaki, vicdani kuralları olmalı ki ben öyle sanıyorum ki bu konu tam da o insanlar için açılmış. Biz kendi sınırlarımızı belirleyemiyorsak elbette bu olumsuzluklara müdahele edilecektir. Bu nedenle banlamaları sorgulamam söz konusu bile olamaz çünki belli kriterleri olan ve içinde asla çiğnenemeyecek kuralları bünyesinde barındıran sitelerdir islami forum siteleri. Ve kural yok derken bile İslamın kuralları temel kuraldır aslında. Bunu anlayacak kapasitede değilsek zaten bilinçlenmek için girdiğimiz bu vb. sitelerde ne işimiz var!Sizin gösterdiğiniz incelik beni çok mutlu etti bir birey olarak fakat elbette sizin bu nezaketinizi su-istimal etmek isteyenler muhakkak çıkıcaktır. Allah kolaylık versin kardeşim.
Bu arada Allah razı olsun gerçekten hoş buldum sağolun kardeşim.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Selamun aleyküm. Bu kadar zaman geçirdim internette ve ilk kez böylesine şahit oldum. İnsan olan bu konuyu görüpte yanlış şeyler yapar mı? Teşekkürler kardeşim..

Aleykümselam hoşgeldin hicret kardeşim,
aslında burada kural yok değil, tabiki bazı kurallarımız var,
fakat o kurallar kalbi temiz olan kardeşlerimiz için geçerli değil,
qqww..k

ARAMIZA
sigpic100811kv0.gif

hicret

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun efsane kardeşim. Konuyu sabote etmiş gibi hissttim kendimi tanışma konusu açmadan önce forum kurallarını incelediğim için olsa gerek. Hakkınızı helal edin..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah razı olsun efsane kardeşim. Konuyu sabote etmiş gibi hissttim kendimi tanışma konusu açmadan önce forum kurallarını incelediğim için olsa gerek. Hakkınızı helal edin..

est efendim lutfen kendinizi oyle hissetmeyin.. benim uzun suredir yazmayi dusundugum bir konuda Siz ne guzel vesile oldunuz...
HaKKimiz Sizin gibi hicret ehline Helalu hos olsun kardesim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Çok haklısınız kardeşim. Bu kadar karmaşık bir dünyada (internette) elbette olumsuzluklarla karşılaşıcaz ki bu çok doğal ne yazık ki! Bireylerin kendi ahlaki, vicdani kuralları olmalı ki ben öyle sanıyorum ki bu konu tam da o insanlar için açılmış. Biz kendi sınırlarımızı belirleyemiyorsak elbette bu olumsuzluklara müdahele edilecektir. Bu nedenle banlamaları sorgulamam söz konusu bile olamaz çünki belli kriterleri olan ve içinde asla çiğnenemeyecek kuralları bünyesinde barındıran sitelerdir islami forum siteleri. Ve kural yok derken bile İslamın kuralları temel kuraldır aslında. Bunu anlayacak kapasitede değilsek zaten bilinçlenmek için girdiğimiz bu vb. sitelerde ne işimiz var!Sizin gösterdiğiniz incelik beni çok mutlu etti bir birey olarak fakat elbette sizin bu nezaketinizi su-istimal etmek isteyenler muhakkak çıkıcaktır. Allah kolaylık versin kardeşim.
Bu arada Allah razı olsun gerçekten hoş buldum sağolun kardeşim.

İslamın kuralları temel kuraldır aslında...ve bu kurallarin Ana Temeli Vicdani Yaradana dayali olsa zaten bu kurallara hic bir yerde gerek kalmazdi..
ama malesef Bizler 21. Asrin insani Nefis Ehli olanlar icin heleki bir de Sanal alemde olunca!Vicdanimizi bazen Raffa kaldirabilecegimiz icin..bu kurallara gerek duyuldu...
olsun.. Ben memnunum.. dikkat ederseniz bu Forumdaki kurallar Islamin Temel kurallari isiginda alinmistir Hamd olsun...
:.dost.

Üst Alt