• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Birini sevip kavuşamamak-sevdiğine kavuşamamak

Nanelimon

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Birini sevip kavuşamamak.
Defalarca mesaj attım acaba cevap geliyorda ben mi kullanmayı bilmiyorum, yine yazıyorum lütfen bişeyler söyleyin allah rızası için. Ben 3 yıldır birini seviyorum ilk defa yabancı bir erkekle konuştum herşey rüya gibi o kadar güzeldi ki hep böyle kalıcaz sanmıştım. 2.senemizde ailesi öğrendi ve ben lise okuyordum. Ailesi okuyan birini gelin olarak istemedikleri için soğudum okuldan, sınavı geçemedim bıraktım okulu.

Allaha şükür yine lise mezunuyum ama onunla tanışmadan önce tek hayalimdi ilahiyat fakültesi, onu hayatıma aldım kalbimin sahibi olsun istedim misafiri değil. Şimdi tek duam ona kavuşmak, son sene artık ailesi onu evlendirme kararı aldı ama benimle değil akrabasıyla, o da istemiyor tartıştılar reddettiler birbirlerini, araları bozuldu.

Bundan dolayı hep kendimi suçladım, sıra benim aileme geldi herkes biliyor birini sevdiğimi babam hariç, annem çocuğun ailesinin beni istemediğini bildiği için o da istemiyor konuşmamı ama biz dafalarca ayrı kalmayı denedik OLMADI, HER DEFADA GERİ DÖNDÜK artık istihareye yatma vakti gelmişti ama nasıl korkuyorum herşey o kadar hayırsız görünüyor ki olmayacağından korktum, benim yerime başkası kıldı namazı ve şöyle bi rüya görmüş ben karanlıkta oturuyormuşum başım eğik o ise aydınlık ve yeşil bir yerdeymiş.

NE YAPMAM LAZIM GÜZEL OLAN ZORDUR DERLER AMA İMKANSIZI MI İSTİYORUZ BİLMİYORUM HAYIRLISI BU OLDUĞU İÇİN Mİ KAVUŞAMIYORUZ YOKSA DAHA ZAMANI GELMEDİĞİ İÇİN Mİ?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Daha önce gelen herhangi bir mesaj bulunmuyor. ikincisi henüz vakti gelmeden evlilik konusuna girmişsiniz. Üstelik islamda sevgili, flört, çıkmak v.s caiz değildir. Bunlar islamın uygun görmediği şeylerdir. İslamın uygun görmeme nedeni de anlaşılacağı gibi bu şekildeki ilişkilerin daima üzüntü, hayal kırıklığı veya hüsranla bitmesidir.

Sonuçta yanlış başlamış birşeyin hayırla sonuçlanması beklenemez.. İnsanın Rabbi ile mücadeleye girmesi yanlış olur. Mutlak galip ve hüküm sahibi olan Allah c.c dür. İnsanın nasibinde olmayan birşeyi oldurmaya çalışması, bunun için kendini perişan etmesi doğru olmaz. Nasibin ise zaten gelip kendini bulacaktır. O nedenle insanın hayatını sadece bir kişiye veya olaya odaklaması kendine zarardan başka bir işe yaramaz.

İstihare konusuna gelince; istihare evlilik aşamasına gelince yapılır. Evlilik aşamasına gelmeden bu kişi hayırlı mı-hayırsız mı veya kavuşacakmıyız-kavuşmayacakmıyız gibi şeyler için yapılmaz. Son olarak istihare başkasına yaptırılmaz. İstihare bir duadır, Allah'tan yardım ve işaret talebidir. Herkes kendi duasını kendisi yapar. Aksi olursa, başkasına sen benim için istihareye yat, sor bakalım Allah c.c bu konuda ne diyor. Sana bir işaret göndersin sen de bana söyle gibi birşey olur ki bu da doğru değildir.

Nanelimon

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ne kadar çaresizim anlatamam. Zaten biz ciddiydik bu yüzden evlilik konusu açıldı, ailesi öğrendi. Ben 19 yaşındayım o da 23 ailem gelen görücülerime olumlu bakmamı istiyorlar, yani evliliği düşünmemi. Bu yüzden zor durumdayım onun da ailesi istemiyor. Bu arada ben de nasıl mesaj gönderildiğini yeni öğrendim kusura bakmayın lütfen. Tamam ben istihareye mi yatsam, karma karışığım bilemiyorum nerdeyim, nasılım ne yapmalıyım.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Merhaba kardeşim,
Biliyorum sevince bırakmak ta, ayrılmak ta zor gelir insana ama her şeyin bir yolu yordamı var!

Ben elimden bir şey gelmeyince; en son, en zor durumda kalınca dua ile Rabbime yalvarırım, ondan yardım ister ve sadece SUSUP, BEKLERİM!...

Zaman ilaçtır, çoğu şeye!

Sen ısrar edince, sen acele edince sevdiğin kişinin biriyle evlenmesine engel olurum diye düşünüyorsan; çok yanılıyorsun!
Seven insan ne olursa olsun zaten sevdiği kişiye aittir! ondan başkasını katiyyen kabul etmez, istemez!

Ailesi evlendirecek bile olsa, onlara dahi bir yol bulup asla kimseyi kabul etmez!

Onun için sen sevdiğin kişinin sevgisinden eminsen sadece yapacağın şey;
SABRET ve BEKLE!

Dua et Rabbine ama hayırlısını iste!

Allahım, ikimiz için de bizim evliliğimiz hayırlı olacaksa; bize evlenmeyi nasip et, dıye dua et!

Görelim Mevlam neyler?
Neylerse güzel eyler....

Nanelimon

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm Allah razı olsun senden kardeşim içim ferahladı mesajı okuyunca. Çok doğru söyledin zaten elimden gelen tek şey dua edip ellerimi kalbimi allaha açmak, susup sabırla beklemek. Anlayışınız için çok ama çok teşekkür ederim iyi akşamlar.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam, söylediklerimin sana iyi gelmesine sevindim, inşallah hakkında hayırlı şeyler olur kardeşim...

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Şu an bunu okurken bile ağladım. Aynı durum bende de var çok seviyorum hemde çok ama ne yapsak ne etsek ablasından sebep bir araya gelemiyoruz.

Caliskan havva

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ben de birinden hoşlanmıştım fakat bunların ne kadar yanlış olduğunu gördüm. Kardeşlerim şeytan ve nefsiniz sizinle oyun oynuyor bunlara kanmayın. Sevgililik haramdır, zinadır. Ne olur girmeyelim sadece evlenecek eşimizi bulsak yeter. Yoksa harama girip kötü yollara giriyoruz.

?

???

Kayıtsız
Misafir
Ne oldu işiniz acaba?? Aynısı tıpatıp aynısını yaşıyorum. Sabredip bekliyorum Allah herkesin yardımcısı olsun.

D

Dr. Dre

Kayıtsız
Misafir
Birini sevip kavuşamamak.
Defalarca mesaj attım acaba cevap geliyorda ben mi kullanmayı bilmiyorum, yine yazıyorum lütfen bişeyler söyleyin allah rızası için. Ben 3 yıldır birini seviyorum ilk defa yabancı bir erkekle konuştum herşey rüya gibi o kadar güzeldi ki hep böyle kalıcaz sanmıştım. 2.senemizde ailesi öğrendi ve ben lise okuyordum. Ailesi okuyan birini gelin olarak istemedikleri için soğudum okuldan, sınavı geçemedim bıraktım okulu.

Allaha şükür yine lise mezunuyum ama onunla tanışmadan önce tek hayalimdi ilahiyat fakültesi, onu hayatıma aldım kalbimin sahibi olsun istedim misafiri değil. Şimdi tek duam ona kavuşmak, son sene artık ailesi onu evlendirme kararı aldı ama benimle değil akrabasıyla, o da istemiyor tartıştılar reddettiler birbirlerini, araları bozuldu.

Bundan dolayı hep kendimi suçladım, sıra benim aileme geldi herkes biliyor birini sevdiğimi babam hariç, annem çocuğun ailesinin beni istemediğini bildiği için o da istemiyor konuşmamı ama biz dafalarca ayrı kalmayı denedik OLMADI, HER DEFADA GERİ DÖNDÜK artık istihareye yatma vakti gelmişti ama nasıl korkuyorum herşey o kadar hayırsız görünüyor ki olmayacağından korktum, benim yerime başkası kıldı namazı ve şöyle bi rüya görmüş ben karanlıkta oturuyormuşum başım eğik o ise aydınlık ve yeşil bir yerdeymiş.

NE YAPMAM LAZIM GÜZEL OLAN ZORDUR DERLER AMA İMKANSIZI MI İSTİYORUZ BİLMİYORUM HAYIRLISI BU OLDUĞU İÇİN Mİ KAVUŞAMIYORUZ YOKSA DAHA ZAMANI GELMEDİĞİ İÇİN Mİ?
sen yalnızca görevinizi yapın dostum sevin ve çabalayın unutmayın ki Bir gün her şey yoluna girecek .

Ne oldu işiniz acaba?? Aynısı tıpatıp aynısını yaşıyorum. Sabredip bekliyorum Allah herkesin yardımcısı olsun.
'Amin'

E

Elifemir

Kayıtsız
Misafir
4,5 yıllık bir ilişkim vardı son 3-4 ayında işsizlik ve aile sebebiyle kopuntu yaşandı. Birde farklı kültürlere sahiptik benim ailemde o kültüre karşı olanlardı. Kopuntu olunca ben ani kararla başkasıyla evlenme kararı alıp nişanlandım. 3-4 ay cok soğuk olan benim onu darladığım gerekçesiyle aramayıp sormayan çocuk ben nişanlanınca arayıp nedn böyle yaptığımı sorguladı. Şimdi dönüp bakınca onu cok sevdiğimi beklemediğimi onu iş ve evlilik konusunda sıkıştırdığımı görüp ani evlilik kararı aldığım için pişmanlık duyuyorum. Ama diyorumki o kişi benm nasibim olsaydı ilişkinin kopmasına müsade edemezdi kopuntu olduysada bir şekilde düzeltmeye çalışmazmıydı. Sorum şu ki o kişi benm nasibim mi değildi hayırlı bir kısmetmi değildi

Üst Alt