Bir zamanlar ÇOCUKTUM artık ANNEYİM

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
İçimde bir kız çocuğu var her gün daha da büyüyen, her şeyi anlayan her şeye bir anlam yükleyen…
En zor şeylerde bile keşke demeyen "artık" diyebilen, geçmişe dönüp bakınca insan "keşke" der ya hep bundan sonra demiyorum, varsın istediğim gibi olmamış olsun.. Sen elde ettiklerine bak çocuk yürekli kız… O içimin ta derinindeki muzip bir bebek kadar saf, temiz yürekli kız çocuğunu hiç öldürmedim ne kadar büyüsemde bir yanım hep o yaramaz, muzip kız çocuğu…

Aslında onu içinden yok etmiyeceksin, çünkü o zaman bu hayat gerçekten çekilmez.. Bazen onu çıkaracaksın ortaya kırgınlıklarını, keşke lerini, olmayan hallerini, pişmanlıklarını görmezden gelip en azından o çocuk ruhunun havasındayken bu duygulardan uzaklaşacaksın…

Hayatta en güzel şey çocuk olmak derdi annem... Bir rahat onlarda var onlarda kıymetini bilmiyor derdi.. Gerçekten de öyle kendi çocuğuma ve bütün çocukların gözüne bakınca o saf temiz kalblerini görüyorum. Büyüyünce insanlar memnun kalmıyor her şeyden nankör insanoğlu…

Ama çocuklar öyle mi ya! Bir aferine, bir tebessüme, küçücük bir şekere bile kalben ne kadar seviniyorlar. Çocukların gözündeki o tebessümü, o içtenliği görebilmek için elimden geleni yapıyorum.. onları güldürmek memnun etmek beni o kadar mutlu ediyor ki tarifi imkansız…

İnsan anne olunca çok daha duyarlı oluyormuş bunu anladım.Başkasının çocuğuna bir şey olunca bile sanki kendi çocuğunmuş gibi o annelik içgüdüsü geliveriyor bir an…

Hayatta en güzel ve tarifi imkansız bir şey ANNELİK …

Rabbim anne olmak isteyenlere, rahatsızlığından dolayı annelik duygusunu yaşayamayanlara, isteyen her kuluna nasip etsin bu muhteşem duyguyu…

Allah annelerimizi evlatsız, evlatlarımızı annesiz koymasın. duaa..
Rabbim herkese hayırlı vicdanlı evlatlar nasip etsin. Annelere de o evlatları Allah 'a layık kul olarak yetiştirmeyi nasip etsin, tüm annelerimize selam olsun onlar başımızın tacı …
Gönül sızım ablam da yetimlerin annesi senden de rabbim ebeden razı olsun.. İnşallah peygamber efendimiz le(s.a.v) yan yana olursun ahrette. Selam ve dua ile Allah 'a (c.c.) emanet olun...duaa..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Allah annelerimizi evlatsız, evlatlarımızı annesiz, babasız yuvasız bırakmasın. duaa..

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm emeğine sağlık emoş kardeşim;dün düzenli katıldığım haftada 3 akşam çalışan hanımlar için açılan Kur'an kursunda arkadaşlarımla peygamberimizin doğum gününü biraz geçikmelide olsa kutladık Kur'anlarla,ilahilerle,dualarla,hediyelerle:)Ama bana oradaki en güzel hediye hocamızın hafta sonları kurslarındaki minik öğrencilerinide proğrama dahil etmesi idi ,dahada güzeli en sonunda onların korosundan dinlediğim anne ilahisini hocamızın biyolojik annelere değil yüreğin de anne olanlara hediye etmesi idi şimdi bile ağlıyorumagla..:,agla..:,agla..:,
Biyolojik yada yüreğinde büyüterek anne olabilmek çok güzel yüreğine değen küçük yürek ile hayatta yol alabilmek.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun Aleyküm Ekrem abi ve Hümeyra ablacım, Ekrem abi duana kocaman amin sağ olasın... Hümeyra abla, sen de bir gün hayırlı bir insanla evlenir hayırlı evlatlar getirirsin dünyaya inşallah...Allah bu müthiş duyguyu sana ve isteyen herkese nasip etsin...
Bugün lerde bir şey dikkatimi çekti; geçen gün çocuğumla ilgili içime bir sıkıntı düştü akşama ev kazası geçirmiş...
cumartesi yukarıdaki yazıyı yazdım herkesin annesine evladına dua ederken, hani birine dua ederken melekler de aynısını sana da versin Allah dermiş ya, başkasına dua ederken meğerse kendi anneme etmişim duayı haberim yokmuş...
cumartesi akşam annem astımdan dolayı nefesi tıkanmış akşam acile götürmüşler serum takılmış:(
neyse ki şu an iyi durumu hamdolsun...burada öyle bir şey anladım ki duanın önemi ve gücü çok büyük hamdolsun rabbim... sen bizleri sevdiklerimizin acısıyla imtihan etme AMİN...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Allah cc razı olsun tüm dualarına yürek dolusu amin emoş kardeşim ve evladına da anneciğine de Rabbim Şafi esması nın yüzü suyu hürmetine şifa nasip etsin inşallah,çok geçmiş olsun.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Annelik zor zanaat!

Allah'ım bana da, evladıma da yardım et! sabırların en büyüğünü nasip et!...
Her gün evladımı eve bırakıp işe gelmek zorunda kalmak gittikçe zorlaşıyor...Kurban olurum onun gözündeki tek bir yaşa ama bu dünyada maalesef birbirine destek olmadan dönmüyor!
Katlanabildiğim yere kadar katlanacağım, Allah kerimdir....

Allah tüm annelerin ve evlatların yar ve yardımcısı olsun...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm emoş kardeşim;Rabbül alemin yar ve yardımcın olsun.Bana bir şeyler anlatıldığında konuyu her halikarda konuyla alakalı Allah'ın emrine efendimizin sünnetine bağlayarak cevap verdiğim için sürekli etrafımdan tepki alıyorum onlara kızıyor muyum hayır elbette,hidayetimiz için dua ediyorum.''Bilenle bilmeyenler bir olur mu?'' ayeti kerimesi aklıma geliyor.Ben çok biliyorum değil ben herkesten çok cahilim ama karşımdaki insanları da bu vesile ile teraziye koymuş oluyorum ister istemez verdiği tepki ile Allah cc ile bağının ne kadar olup olmadığı ortaya çıkıyor.''Konuyu yine dine bağladın hacı teyze'' diyorlar.Kendileri söylüyorlar ''hacı ''sıfatıyla çağırdığınız bir insan size nefsinin hesabına gelen yerden cevap verirse o zaman bana kızmaları lazım değil mi?Hem hacı diyorlar gizli gizli soruyu sorarken Allah'ın emrini öğrenmek istiyorlar verdiğim cevapta Allah emri hasıl olunca nefislerine ağır gelince ''hacı teyze konuyu dine bağladın''diyorlar neye bağlayacağım hayatın hakikati Allah cc emrine bağlayacağım tabiki de ,yalana ,dünya keyfiyetine mi bağlayayım?
Uzun bir ön giriş oldu kusura bakma bunları şimdi biz hanımların çalışmasını da Allah cc emirlerine bağlayacağım için yazdım.Hanımın önceliği evi ,eşi,çocukları iken aza kanat getirmeyen tüketim toplumu olup sömürülen insanlar olduğumuz için kadın evladından böyle yaka paça koparılıyor kazancının ne kıymeti kalıyor değiyor mu evladını ana kuzusu iken sensiz bırakmaya Rabbül alemin kurduğu emrettiği düzende hiç bir şey boş değil emoşum onun sınırlarını aştığımız her işimiz ters gidiyor bir yerlerden patlak veriyor bak sana da evladın bir şeyler söylüyor göz yaşlarıyla...Ne iş yaptığını bilmiyorum ama Rabbim evinden evladının yanında kazanacağın kazanç rızık kapıları nasip etsin senide bu zorluktan kurtarsın inşallah ve senin vesilen ile tüm çalışan evladından kopmak zorunda kalan hanım kardeşlerime de aynı duayı ederek sizleri yerlerin ve göklerin sahibi yüce Yaradana emanet ediyorum selametle kalın.

Not:Hanımlar dışarıya gidecek ki evde yetişecek evlatlar içi boş sevgisiz ,ilk eğitim olan aile eğitimi almadan yetişecek birey, toplumu oluşturacak, içi boş bireyden sağlıksız toplum oluşacağına göre bizi sömürmek isteyenler ev hanımlarını hedef alarak her şeyin hazırı var siz çalışın hazırı alın diye her iletişim kanalından bilinçlerimiz yıkanıyor,ben dışarıda çalışayım çocuğa dadı baksın ,işi,eve gelen hizmetçi yapsın,makineler yapsın,ben dışarıda kazandığım paraları onlara harcayayım BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU:(
Ha birde o hazır yiyecek içecek ile nasıl biyolojilerimiz bozulup sağlığımızla oynandığı da cabası adamlar bir taşla kaç kuş vuruyorlar.Biliyorlar ki hayatta herşey birbiri ile bağlantılı domino taşı gibi dizili birine bir şey olunca diğeri de yıkılacak zarar görecek onlar yani bizi yıkmak isteyenler baş domino taşını bulmuşlar ''yuvayı dişi kuş yapar ,yuva büyür devlet,millet olur''

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamün aleyküm emoş kardeşim;Rabbül alemin yar ve yardımcın olsun.Bana bir şeyler anlatıldığında konuyu her halikarda konuyla alakalı Allah'ın emrine efendimizin sünnetine bağlayarak cevap verdiğim için sürekli etrafımdan tepki alıyorum onlara kızıyor muyum hayır elbette,hidayetimiz için dua ediyorum.''Bilenle bilmeyenler bir olur mu?'' ayeti kerimesi aklıma geliyor.Ben çok biliyorum değil ben herkesten çok cahilim ama karşımdaki insanları da bu vesile ile teraziye koymuş oluyorum ister istemez verdiği tepki ile Allah cc ile bağının ne kadar olup olmadığı ortaya çıkıyor.''Konuyu yine dine bağladın hacı teyze'' diyorlar.Kendileri söylüyorlar ''hacı ''sıfatıyla çağırdığınız bir insan size nefsinin hesabına gelen yerden cevap verirse o zaman bana kızmaları lazım değil mi?Hem hacı diyorlar gizli gizli soruyu sorarken Allah'ın emrini öğrenmek istiyorlar verdiğim cevapta Allah emri hasıl olunca nefislerine ağır gelince ''hacı teyze konuyu dine bağladın''diyorlar neye bağlayacağım hayatın hakikati Allah cc emrine bağlayacağım tabiki de ,yalana ,dünya keyfiyetine mi bağlayayım?
Uzun bir ön giriş oldu kusura bakma bunları şimdi biz hanımların çalışmasını da Allah cc emirlerine bağlayacağım için yazdım.Hanımın önceliği evi ,eşi,çocukları iken aza kanat getirmeyen tüketim toplumu olup sömürülen insanlar olduğumuz için kadın evladından böyle yaka paça koparılıyor kazancının ne kıymeti kalıyor değiyor mu evladını ana kuzusu iken sensiz bırakmaya Rabbül alemin kurduğu emrettiği düzende hiç bir şey boş değil emoşum onun sınırlarını aştığımız her işimiz ters gidiyor bir yerlerden patlak veriyor bak sana da evladın bir şeyler söylüyor göz yaşlarıyla...Ne iş yaptığını bilmiyorum ama Rabbim evinden evladının yanında kazanacağın kazanç rızık kapıları nasip etsin senide bu zorluktan kurtarsın inşallah ve senin vesilen ile tüm çalışan evladından kopmak zorunda kalan hanım kardeşlerime de aynı duayı ederek sizleri yerlerin ve göklerin sahibi yüce Yaradana emanet ediyorum selametle kalın.

Aleyküm selam ablacım, dualarına amin diyorum ve senden bana bol bol dua etmeni istiyorum lütfen... buna çok ihtiyacım var bu günlerde...:bilmemm:.

Dediklerin çok doğru ama, abla bana kalsa gerçekten işe gitmeyeceğim ama eşime yardımcı olmam lazım...
Bir süre daha idare edip, ondan sonra bir çaresi bakalım diyoruz ama bilemiyorum... :bilmemm:.
Senin dediğin gibi, bu işin bir de dini boyutu var ve bunu ben de düşünüyorum, çocuğumun hakkına girmiş gibi hissediyorum kendimi, gerçekten moralim çok bozuk!
bana dualarınızı eksik etmeyin.. Uzgunnn

Allah razı olsun..
Dualarımda, dualarınızda buluşmak ümidiyle...
duaa..

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Konu çok derin ve dal budak saracak kadar etrafıyla alakalı olduğundan, aklıma geleni yazayım derken, eksik dua ettiğimi fark ettim.Ben de evladım olmasa da çalışan bir hanımım ve yukarıda saydığım tüm koşullar şartlar benim içinde geçerli anne olmasam da başka bağlamlardan benim de dışarıda çalışmam uygun değil bunu öğrendiğimde çok evlenmek istedim çünkü düşündüm düşündüm şartlarıma uyan başka çare bulamadım hemde en karlı çare bu idi. Malesef ki oda şimdilik olmuyor o yüzden bende çalışmak zorunda kalanlardanım ne kadar yaşayacağımı bilmiyorum son zamanlarda babaannem kadar yaşarsam ne yaparım diye kara kara düşünüyorum maddi manevi olarak.Şimdi verdiğim emekler inşallah heba olmaz ...Sizlere gelince sahip olduğunuz eşiniz evlatlarınız en büyük hazineniz rızkı veren Rabbim cümlemize helalinden onun koyduğu sınırları aşmadan çalışıp geçimimizi sağlamayı nasip etsin inşallah...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Dualarımdasın emoş kardeşimduaa..RABBİM SANA ,BANA,BİZLERE ÜMMETİ MUHAMMEDİN HANIMLARINA BU KONUDA VE DİĞER NEFİSLERİN DARALTTIĞI KONULARDA FERAHA ULAŞAN ONUN RIZASINA UYAN KOLAYLIKLAR YOLLAR NASİP ETSİN İNŞALLAH.AMİNduaa..

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Evin bütün yükümlülüğünü "baba"ya emreden İslam'a gönül veren kadınlar neden "evinin geçimleri" için çalışırlar..?
İşçi, köle, amele, günlükçü erkektir, babadır... Öyle değil mi..?
Devletimizin ve o devlet büyüklerimizin önemseyecekleri hususlardan biri de bu olmalıdır diye düşünüyorum...
Kadının iş hayatı sektöründe kırılmalar sadece "zorlukla" ilgili değildir...
Neler sayılmaz ki..!!!
Devlet çobandır..!!! O halde çobanlığını doğru yapsın, demeyecek miyiz..!!!
Çobanlık bir aşağılama değildir, Peygamberimiz'in güzel bir benzetmesidir...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Biliyormusun Anne?...
Büyümek çok zor, meşakkatli, hele bir de Anne olunca! zor gerçekten çok zor!
Şimdi seni daha iyi anlıyorum biliyor musun?
Bazen gizli, bazen sebebini bilmesek te aşikâr ağlayışlarını...
Seni şimdi çok çok iyi anlıyorum!
Anlamam için illa ki ayağımın tökezlemesi, yüreğimin ağlaması, sızlaması gerekiyormuş! nasıl elmas yontulmadan mükemmelleşmezse, insan da acı çekmeden, imtihana tabi olmadan olgunlaşamıyor!
Artık bilincim yerinde, gözümdeki gaflet perdesi kalktı!
Gözlerimi hiç bu kadar hayretle, dehşetle açtığımı bilmiyorum!

Yine de hamdolsun! Rabbim, o dehşetli gün gelmeden beni uyandırdı! beni kendimle yüzleştirdi! illa ki kafanı bir yere aniden vurup; "ah yandım Anam"! ben ne oldum? ne hale geldim böyle demek lazımmış....

Güzel anam, senden öğreneceğim, senin yapıp ta benim anlamadığım daha nice şeyler var kim bilir?
Rabbim kuluna o kadar merhamet sahibi ki, yine de yalnız bırakmıyor, yine de gözetiyor, üç gündür ben, ben de değilim anne!
Sanki ruhum başka imiş, ben kendime kör imişim!...

Her şeyi gösterdi rabbim, gözümdeki perdeyi kaldırdı, o sinsi vesvesecinin vesveselerini gösterdi bana!

Ben artık ne mi yapacağım?
Her zamankinden çok daha fazla rabbimle olacak, onun rahmetinden asla ümit kesmeyecek ve her zaman ve her yerde onunla olacak, yalnızca onu anacağım...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm dostlar..

Bugünlerde içimde yeni bir evladın heyecanı var! .:tamam:.
Kızıma kardeş geliyor İNŞALLAH....:tamam:. :tamam:.

Kızım da, eşim de, ben de çook heyecanlı ve mutluyuz...:tamam:.
İnşallah Rabbim hayırlısıyla yavrumu kucağıma almayı nasip eder.. duaa..

Bu vesileyle anne adayı tüm kardeşlerime de Allah yardımcı olsun hayırlı, sağlıklı evlatlar nasip etsin cümle ümmet-i Muhammede... duaa..

Dualarınızı eksik etmeyin kardeşlerim... :tamam:.mrhbba..baybyy

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim. Allah c.c mutluluğunuzu daim etsin. Sağlıklı, hayırlı bir evlada kavuşmanızı nasip etsin inş.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Amin, Allah razı olsun Turab abicim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
:maasallah:Ve Aleyküm selam dostum yeni bir evladın heyecanı
Kızına kardeş gelmesi İNŞALLAH... size birbirinize bağlıyacak ailenize mutluluk, huzur bereket getirecek..

İnşallah Rabbim hayırlısıyla yavrunu, oğlunu kucağına almayı nasip eder..tebrikler senin namina cok sevindim...

Bir zorluk varsa, onu yenebilecek gücümüz de sebebi de vardır..
HERKESİN BİR PLANI VAR AMA ,“ALLAH'IN PLANI” HERKESİ KAPSAR!

teslimiyet Allah'a güvenmeyi ona tevekkül etmeyi gerektirir..

duaa..dgüüll,.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Allah razı olsun canım Ablam,,
Mesajın beni çok mutlu etti. .:tamam:.
İnşallah yüreğinden geçirdiğin güzel dileklerin karşılık bulur mutlu huzurlu ve bereketli bir aile oluruz, inşallah doğacak çocugum aileme ferahlık ve huzur getirir bizi birbirimize kenetler...:tamam:.:tamam:.
Dualarını eksik etme abla, yürekten kocaman AMİN bütün iyi niyet ve duaların için..duaa..

Kelebek83

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm sevgili ab-ı hayat kardeşim seni çok tebrik ederim. Allah hayırlısıyla bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip eder inşallah. Hayat sana cennet bahçesi olsun inşallah. Evlatlarınla eşinle birliklikte ...çok sevgiler

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Aleykum selam guzel yurekli kardesim,
Insallah bana ettigin tum dualar gerceklesir Allah sana da nasip etsin tum bu guzel dileklerinden kocaman AMIN..
ALLAH razi olsun kardesim..

Üst Alt