Bilincim yerinde degilken surekli Ezan sesi

G

Gizli

Kayıtsız
Misafir
Merhaba,
Ben Dinimden cok uzak olan birisiyim ve gencligime cok onem veren birisiyim. surekli icerim surekli eglence mekanlarindayim
dislamayin ama en son 4 sene once cuma namazini kildim oda dayim tarafindan camiiye goturulmemle oldu..

Resit oldugum halde namaz rekatlerini, hadis ve peygamberimin hayatini hic bilmem ama son derecede yardimsever ve humanist biriyimdir.
Ornegin sevap kazanmayacagimi bildigim halde gece, dinen musait olmayan eglence mekanlarindan ciktigimda ve muhtac birini gordugumde mutlaka ne olursa olsun yardim ederim. cebimdeki parayi yari yariya paylasabiliyorum (normal zamanlarda da yardim ederim)

Acayip derecede icki icerim. Kolay kolay sarhos olmam ki cok rezil biseydir bu durum.. ama bu dikkatini cekmistir.. Ozellikle sakin bir yerde (evim gibi) ve tek basima alkolden bilincimi kaybettigim zaman kesinlikle her seferinde Ezan sesi kulagimda cinlamaya baslar ve bu huzur verici ama o kadarda urkutucu ses yatana kadar devam eder. Bide hic unutmam 2 ay once arkadasim evime geldiginde esrar getirdi ictik tabi.. guzelce muhabbet ettik, eglendik sonra uykumuz geldi yattik ve ben yatagimda kivranirken yine Ezan sesi kulagima gelmeye basladi... telefonumdan bakiyorum saat gece 1.5 civarinda

Not : Simdi ''bilincin yerinde degildir belki namaz saatinda bunlar oluyordur'' demeyin.. cunku ezan sesi geldigi an saskinligimdan saate bakarim ve kesinlikle namaz saatine denk gelmiyor.

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Hatalarını açık olarak yazan biri .nefsiyle yüzleşebilecek kadar cesurdur.

Yaşantının içinde nevsin seni almış götürüyor. Hataların anlamı doğruyla yüzleşmen için bir imtahan. Burdaki doğru kavramının altındaki perde vicdandır. Sen vicdanen sana hizmet eden azalarına karşı yaptığın zulmü kabul ediyorsan bu senin amelindir.

Yok bir şeyler yanlış gidiyor diyorsan. Azrail bir gün perçeminden tutmadan yani ruhunu kabzetmeden şunu düşün. Hayatın anlamını idrak etmen için sana verilen bedene zulmederek. Allahın birliğini o bedende ispat edecek aklı karanlığa götüren kalbin içinde kim var allahmı, şeytanmı gerisi allahın sana hidayetine kaldı.

Hakka suresi ayet 30 onu tutun nefsinin isteklerine uygun suretlerine bağlayıp irade ve idraktan men ederek tabiat zindanına hapsedin. Ayet 33 bunların hepsi onun küfrü allahın azametinden korkmayıp mala ve dünya nimetlerine olan düşkünlüğündendi aeo hayy

Üst Alt