bilgi danışma

sealıfe

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
es selamun aleykum verahmeturullahi
arkadaşlar ben Allah (c.c.) izin verdikçe Esma-ül Hüsna yı çekerek zikrediyorum..
fakat biat alınması gerekiyormuş, nereden,kimlerden almamız lazım.
ben herhangi bir cematin veya dergahın mensubu değilim..
bana bu konuda yardımcı olucak arkadaş varmıdır.
Allah azze ve celle sizlerden razı olsun..kgüll..,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim bu bilgileri nerden aliyorsunuz anlamadim gitti cddvb..dfrt..
Gizli ilimler gizli mabedler medyumluk sittelerinden mi?
Esma-ül Hüsna yı çekerek zikrediyorum.. fakat
Biat alınması gerekiyormuş KUR’AN ve SÜNNET-de nerde var bu? ben bilmiyorum hic okumadim..
ama medyumluk sittelerinde var gordum.. O siteler Ticaret amacli..Dikkat edin islami kendi cikarlari icin kullanmaya calisiyorlar..
islam dan gecinmeye calisiyorlar..Kur`an ve Ayetleri kendi menfaatlerine arac yapiyorlar..
Allah cumlesine Hidayet versin daha ne diyeyim. saf, cahil Din kardeslerimizi sirke surukluyorlar...

"BİAT ALMADAN, İZİNSİZCE ESMAYLA RİYAZET YAPMAK TEHLİKELİDİR...
kendi başlarına riyazet yapıp ruhani alemleri fethi amaçlayanlar cinni şeytanların ağına düşerler. Onlara yem olurlar. Sufizm yoluna girerek biat almayanlara
esma-yı hüsnanın ruhanileri de asla gelmez..vs.. vs.."
Hak dini olan Islami Hinduizm Dinine cevirdik sanki..
Allah cc. ve Yar ve yardimcimiz olsun..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
hoca değilim, hocalık iddiasında da değilim. Ben sadece vasat bir Müslümanım Elhamdullilah...
Hiç bir Hocayla, tarikatle bir alıp veremediğim yok. Fakat Allah’ın bana verdiği aklı kullanmaya çalışıyorum.
Bana ibadet gibi gösterilen, toplumda yaygın olan bazı uygulamaları Kur’an ve sahih Hadiste göremiyor ve bunun nereden çıktığını sorguluyorum.
bende sadece O’nun yolundan gidip öylece İslam’ı yaşamak istiyorum.

Hocayım, tarikat şeyhiyim diyenler bana Peygamberimin öğretmediği bir şeyleri yaptırmaya çalışıyorlarsa ben öyle hoca veya şeyhi kabul etmiyorum.
Bir tarikatte, kilisede çıkarılan günah ayini gibi, tevbe alma ayini yapılıyorsa,ben buna sasarim...:bilmemm:.
her kes her an heryerde tevbe edebilirler.Tevbe kapısı kapanmadı ALLAH(CC) her yerdedir size şah damarınızdan daha yakındır.Nerede tevbe ederseniz sizi duyar.
Peygamberim ve sahabenin yapmadığı; kendinden geçerek zikir çekmek , kendini yerlere atmak, rabıta yapmak gibi uygulamalar varsa ben onlarıda kabul etmiyorum.

Allah ve Rasulü bana, benim için en hayırlı olan ne ise onu vermiş, gerisini atın diye buyurmuşlar.
Bende “bu dine Allah’ın emretmediği, Peygamberin öğretmediği bir uygulamayı kim sokuyor ve bunu dinden diye gösteriyorsa ben onlardan değilim ve asla onlara tabi olamam” diyorum. Kardeşlerimi de bu konuda uyariyorum..
Her zaman söylediğim gibi; Alimler, Hocayım diyenler, bu dini ayakta tutmak için, insanlara hak olanı anlatmak için varlar. Dine yeni bir şey katan Hocalar bu dine zarardan başka bir şey veremezler.

İslam bir Kültür değil, HAYAT PLANIdır. Bu dini herkes anlayabilir. Sünneti herkes algılayabilir. Allah’a yakın duran, emir ve yasaklara itaat eden her müslüman bir ALLAH dostudur.
Isteyen herkes istedigi kadar Esma-ül Hüsna yı zikr edebilir..
Yürekten dua eden her Müslümanın duasına ALLAH icabet eder. Sadece belli kişilerin duası kabul olur diye bir kural dinde yok!

ALLAH bize akıl fikir vermiş. Kimseyi hatasız görmeyelim, insanları ululamayalım...
Sirke girmiyelim.. Sevdiğimiz kişilere bir hata payı bırakalım. İSLAM da bir eksik veya bir fazla bulamazsınız. Peygamberimizle beraber bu din tamamlanmış. Sonradan ilavelere gerek duymayacak kadar dupduru bir Dine sahibiz Elhamdulillah.

Hocan var diyorsa Hocanı sorgula, kaynağını sor, Kur’an’dan Buhariden, Müslim den delillerini sor.
KUR’AN ve SÜNNET bize yeter. O yoldan ayrılmayan, dine yeni uygulamalar katmayan Hocalar başımızın tacı. Yeni şeyler katanların yolu, gerçek İslam’ın yolu değil.

Baktım ki, dünya hayatı bir oyun ve oyalanmadır. Gördüm ki, gelen gidiyor, giden gelmiyor. Günlerimse, sonbahar yaprakları gibi dökülüyor.
Rüzgâr gibi esip giden ömrüme yandım da, bir felah aradım.
Anladım ki, ruhumun ayrılık derdine ancak Allah sevgisi deva olabilir.
Ya Allah,Ya Rahman Ya rahim Ya Hayy diye basladim zikretmeye...
Ona giden bir kısa yol aradım, "Allaha muhabbetiniz varsa, Onun habibine tâbi olmalısınız!" emrini duydum. Ve sonunda sevgili Peygamberimin yolunu buldum,
tarifsiz kederlerden kurtuldum.

Bir elimde Kurân vardı ve ben öbür elime de derlitoplu bir hadîs kitabı almak istiyordum. Her zaman ve her yerde okumak,
sevgili Peygamberimin bana neler söylediğini bilmek ve tavsiyelerini hayatıma uygulamaktı niyetim. Onu tanımak, örnek almak ve onun gibi yaşamak istiyordum.
Bir hadîs kitabı, ne tefsir, ne fıkıh, ne tarih, ne siyer, ne de bir ahlâk kitabıdır. Bir bakıma da bunların hepsidir.
O, nurlu ilimler annesidir, peygamber kaynaklı anlamlar hazinesidir. Onu başka bir ilim dalının adıyla adlandırmak, sınırlandırmak ve daraltmak olur.
O, Allah tarafından, âlemlere rahmet olarak gönderilen son peygamber Hazreti Muhammed aleyhissalâtü vesselâmın, bize iletilen kutsal mirasıdır.

İmam Malik’in dediği gibi:
DÜN DİN OLMAYAN BUGÜNDE DİN OLAMAZ!
Allah Yardimcimiz olsun..Allah hepimize her daim zikir,ceken ve Hakk-in rızasını erenlerden olmamizi nasip eylesin. Amin.

sealıfe

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
BİAT ALMADAN İZİNSİZCE ESMAYLA RİYAZET YAPMAK TEHLİKELİDİR...
Sufizm okullarından selahiyetli bir gavsın ya da insan-ı kamilin elinden biat almadan esma-yı hüsnayı çalışanlar kendi başlarına riyazet yapıp ruhani alemleri fethi amaçlayanlar cinni şeytanların ağına düşerler. Onlara yem olurlar. Sufizm yoluna girerek biat almayanlara esma-yı hüsnanın ruhanileri de asla gelmez. O yollara girmeden velayet elde etmek tehlikeli sonuçlar doğurur. Biatsız esma-yı hüsna çalışanların kendi başlarına riyazetler yapanların çoğu ya yoldan saparlar ya da cine şeytana maskara olan zavallı birer medyum olurlar. Esma-yı hüsnayla riyazet yapmak için selahiyetli birinden icazet almak gerekir aksi halde çok tehlikeli sonuçlar ortaya çıkabilir.

ben esma-ül Hüsna sayfasını ziyaret ettim.
https://www.islamiforumlar.net/esma-ul-husna/6049-esmaul-husnanin-faziletleri.html

başlıklı konu açılmış
ömr-ü diyar kardeşimizin paylaşımı

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Kusura bakma sealife kardesim bu konuda biraz KIRGIN ve yaraliyim..Neden mi?
Cunku Maalesef insanoğlu çıkarsız bir işe pek sarılmıyor.
Allah’ın (c.c.) güzel isimlerini açıkladığını iddia eden pek çok eserlerde bu konu çok farklı bir bakış açısı ile işlenmektedir.
O tür kitaplarda Allah’ı (c.c.) dosdoğru tanıyıp yüceltme, O’nun ahlakıyla ahlaklanma gibi,Sadece Rabbini sevmek..yetmiyor mu?
insan Sevdigini her an ismini dilli, kalbi, yuregi ile haykirmaz mi..?
bunun yerine hep bir amaç yerine her bir güzel ismin genellikle insana
dünyada neler kazandıracağı üzerinde durulmuştur.
iste murad icin, iste Bereket icin iste imtihanlari gecmesi icin..iste Kismettin acilmasi icin..
Yahu bir kere de Allah RIZASI icin Allah de kalbim olmaz mi?
sadece Allah!!hic bir menfaat ve cikar olmadan sadece Ask ile Hak RIZASI ile Allah de kalbim Allah..Ya Hayy de ne olursun..

Kuşkusuz zikir bir ibadettir ve her insanın ibadette gözettiği amaç birbirinden farklıdır. Kimisi cehennem korkusuyla, kimisi cennet arzusuyla,
kimisi de Allah (c.c.) rızası için ibadet eder. Bunlar içinde en makbulü Allah (c.c.) rızasıdır.
ama gunumuzde cok aci ama gercek sanki zikirlerimiz bile kisisel, ticari ve menfaat icin sadece ihtiyacimiz oldugunda veya daraldigimizda okumamiz ne kadar ACI..
Dualarimizda, zikirlerimizde ihlas ruhu yok o yuzden Dua ve ibadetlerimiz hep Gok ile yer arasinda kendi benciligimizde TAKILI kaliyor sanki..

"Gerçek mü'minler onlardır ki; Allah zikredildiği zaman kalpleri titrer (cezbelenir). Ve onlara Allah'ın âyetleri okunduğu zaman
onların îmânlarını arttırır ve Rab'lerine tevekkül ederler."
8 / ENFÂL - 2

Uzgunnn

sealıfe

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
abla ben dualarımı esma-ül hüsnadan,
Dualarıma katıyorum,kendi kendime Esma-ül Hüsna dan isimler zikrediyorum. Sayıya falan dikkat etmiyorum,gönlümden geldiği kadar zikretmeye çalışıyorum..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
BİAT ALMADAN İZİNSİZCE ESMAYLA RİYAZET YAPMAK TEHLİKELİDİR...
Sufizm okullarından selahiyetli bir gavsın ya da insan-ı kamilin elinden biat almadan esma-yı hüsnayı çalışanlar kendi başlarına riyazet yapıp ruhani alemleri fethi amaçlayanlar cinni şeytanların ağına düşerler. Onlara yem olurlar. Sufizm yoluna girerek biat almayanlara esma-yı hüsnanın ruhanileri de asla gelmez. O yollara girmeden velayet elde etmek tehlikeli sonuçlar doğurur. Biatsız esma-yı hüsna çalışanların kendi başlarına riyazetler yapanların çoğu ya yoldan saparlar ya da cine şeytana maskara olan zavallı birer medyum olurlar. Esma-yı hüsnayla riyazet yapmak için selahiyetli birinden icazet almak gerekir aksi halde çok tehlikeli sonuçlar ortaya çıkabilir.

ben esma-ül Hüsna sayfasını ziyaret ettim.
esma-ül Hüsna faziletleri başlıklı konu açılmış
ömr-ü diyar kardeşimizin paylaşımı

Hakkini helal et kardesim kisisel algilama.. evet Formumuzda acilmis bu konuya baktim.. ust tarafi Gizlimabed diye bir medyumluk sittesinden alinmistir..
alt tarafi ise islami bir siteden.. yani ust tarafi ile alt tarafi farkli iki zit siteden alinmis..
ben size o ust bilgileri alinan siteyi ozelden gondereyim de bakin nasil bir sitte..
serdar baskana da gonderecegim..
Allah hepimizi altindan kalkamiyacagimiz vebalden korusun..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
arkadaşlar ben Allah (c.c.) izin verdikçe Esma-ül Hüsna yı
çekerek zikrediyorum.. fakat
Biat alınması gerekiyormuş, nereden,kimlerden almamız lazım.
ben herhangi bir cematin veya dergahın mensubu değilim..
bana bu konuda yardımcı olucak arkadaş varmıdır.
Allah azze ve celle sizlerden razı olsun..kgüll..,
Vealeyküm selam kardeşim hoşgeldiniz.
Değerli kardeşim gerekli bilgileri gönül sızım kardeşimiz vermiş,
bende size diyorumki, biatmış miatmış öyle herönüne gelenlerin lafına bakmayın,
siz nası biliyorsanız, içinizden geldiği gibi oku, çek, zikret, allah senin kalbini biliyor.dayi;.:

sealıfe

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah (c.c.) sizlerden razı olsun.
gönüsızı abla aydınlattığnız için sizdende Allah(c.c.) razı olsun

Ben Esma-ül Hüsna ile zikir başlalıklı yazı paylaşmış ekrem kardeşimiz. ben o sayfayı tamamen anlamak için ajandama bir bir yazdım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirli aksamlar Adminim ben bu yazinin medyumluk sitesinden alindigini nasil anladim biliyormusunuz bakin size elimdeki deliler ile kanitliyayim..

"BİAT ALMADAN İZİNSİZCE ESMAYLA RİYAZET YAPMAK TEHLİKELİDİR...
Sufizm okullarından selahiyetli bir gavsın ya da insan-ı kamilin elinden biat almadan esma-yı hüsnayı çalışanlar kendi başlarına riyazet yapıp
ruhani alemleri fethi amaçlayanlar cinni şeytanların ağına düşerler. Onlara yem olurlar. Sufizm yoluna girerek biat almayanlara esma-yı hüsnanın
ruhanileri de asla gelmez. O yollara girmeden velayet elde etmek tehlikeli sonuçlar doğurur.
Biatsız esma-yı hüsna çalışanların
(biz calismiyoruz Allah RIZASI icin zikr ediyoruz )
kendi başlarına riyazetler yapanların çoğu ya yoldan saparlar ya da
cine şeytana maskara olan zavallı birer medyum olurl

Biz Esma ul Husnalar Allah RIZASI icin mi okuruz yoksa iyi bir Medyumcu olmak icin mi?

toprak

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
sevgılı kardeslerım bana yardımcı olun gercekten cok sıkıntıdayım.boğuluyorum sankı hıc bır seyden zevk almıyorum sankı her yer kapkaranlık.gucumu toplayamıyorum elım kolum kalkmıyor .lutfen bırı bana bı seyler soylesın yardım etsın

Üst Alt