Benim derdim

Z

züleyha ozel

Kayıtsız
Misafir
üniversiteden biri bnden iki yıldır hoşlanıyor bana evlenme teklif etti bnde sana bir sans vereceğim dedim onunla okulda geziyoruz bni cok sevdiğini soyluyor ama bn bu konuşma rabbimin zoruna gidiyor diye cok korkuyorum
hiçbir şekilde rabbimi kaybetmek istemem ...

Yönetim/Edit: Bu mesajı telefonunuzdanmı yazdınız? Biz ilkokul 5.ten orta derece ile çıktık kardeşim böyle yazıları anlayamıyoruzxxzzl..

K

KİNAS

Kayıtsız
Misafir
üniversiteden biri bnden iki yıldır hoşlanıyor bana evlenme teklif etti bnde sana bir sans vereceğim dedim onunla okulda geziyoruz bni cok sevdiğini soyluyor ama bn bu konuşma rabbimin zoruna gidiyor diye cok korkuyorum
Evlenme teklif ettiyse gizli saklı olmaz ki, aileleri haberdar edersiniz. İşin adını koyarsınız ondan sonra sınırları aşmadan, fazla da uzatmadan hayırlı sona doğru gidersiniz. Hem Rabbimin zoruna gidiyor demişsin. Vicdanın rahat değil onun için. En kısa zamanda işi meşrulaştırın. Seni çok seviyormuş, sende boş değilsen evlilik işleri fazla uzatmaya gelmez.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Önce okuyup bir iş, bir mevki sahibi olmak varken evlenmek nerden aklınıza geliyor anlamadımkisaskn..
Hem üniversitede okuyorsunuz, yani yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişsiniz okulunuzu bitirin ya huuu
Ben ilkokulu orta dereceyle bitirdim sonra istanbulda o iş senin, bu iş benim çalıştım durdum sonra nakliyeciliğe başladım gece gündüz yıllarca kamyon kulandım şimdi ise evde vaktimin gelipte adres değiştirmeyi bekliyorum kardeşiiim aklınızı kullanın aklınızıhmmnn

selahattin

Kurallara Uymadı
Üyemiz

arkadaşım.senin derdini tam olarak anlamadım.seviyorsan,seviliyorsan bundan güzel ne olabilirki? rabbimi kaybetmek istemem derken,hangi nedenle böyle söyledin bilmiyorum ama misal,seni rahatsız eden elele gezmeniz ise,elinden tutmadan gez:) gezmek rahatsız ediyorsa sadece telefonda görüş. buda rahatsız ediyorsa bir an önce evlen. :) umarım yardımcı olmuşumdur.allaha emanet olunuz.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
arkadaşım.senin derdini tam olarak anlamadım.seviyorsan,seviliyorsan bundan güzel ne olabilirki? rabbimi kaybetmek istemem derken,hangi nedenle böyle söyledin bilmiyorum ama misal,seni rahatsız eden elele gezmeniz ise,elinden tutmadan gez:) gezmek rahatsız ediyorsa sadece telefonda görüş. buda rahatsız ediyorsa bir an önce evlen. :) umarım yardımcı olmuşumdur.allaha emanet olunuz.

insani, yaptığı bir hareketi ona vicdanen rahatsızlik veriyorsa; inanin bu yaptığı haal ve davraniş doğru bir davranış değildir!!
Bugün yaptığımız doğru ya da Yanlış davranış ve insancıl düşünce yarın bize aynen geri dönecektir...
Kainatta hiçbir şey kaybolmaz, her şey başka bir şeye dönüşebilir ama yine de eninde sonunda döner dolaşır sahibini bulur..
..

selahattin

Kurallara Uymadı
Üyemiz

insani, yaptığı bir hareketi ona vicdanen rahatsızlik veriyorsa; inanin bu yaptığı haal ve davraniş doğru bir davranış değildir!!
Bugün yaptığımız doğru ya da Yanlış davranış ve insancıl düşünce yarın bize aynen geri dönecektir...
Kainatta hiçbir şey kaybolmaz, her şey başka bir şeye dönüşebilir ama yine de eninde sonunda döner dolaşır sahibini bulur..
..

mesajınızı anlayamadım erenler.kusurumuza bakmazsınız inşallah.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
mesajınızı anlayamadım erenler.kusurumuza bakmazsınız inşallah.

Est. üstadım Sözün olduğu yerde bir söyleyen, bir de dinleyen vardır. Söyleyenin ifade gücü söze kuvvet verdiği gibi, dinleyenin idrak kabiliyeti de sözün değerini yükseltir..
Sözün değeri, mânâsında söyleyenin ve can kulağı ile dinliyenin ve okuyanin gönül dünyasındaki derinliğinde saklıdır.

Kalemi Yazdıran YÜREKTİR Yüreği Dile Getiren Rahman ve Rahim olan Allah cc. dir...
anlatmak istediğim ;İnsan Ne Yaparsa Kendisine Yapar her eylemin sonucu size döner, siz hayata ne yaparsanız o da size onu yapar.bundan doğrudan ya da dolaylı olarak etkilenen insanlar olacaktır,ancak unutmayın merkezi sizsiniz.

https://www.islamiforumlar.net/gonul-sizim/30146-insan-nicin-yazar-kalem-ve-kelam.html

selahattin

Kurallara Uymadı
Üyemiz
özür dilerim.galiba farkında olmadan sizi incitecek birşey demiş olmalıyım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
özür dilerim.galiba farkında olmadan sizi incitecek birşey demiş olmalıyım.

Est. üstadım Sözlerim şahsi değil!ilmi ve akli Elimden geldiğince açıklamaya çalıştım...
Sözün mânâ ve kerameti;Sözü söyleyenin ve can kulağı ile dinliyenin ve okuyanin idraki kadar gönül dünyasındaki derinliğinde saklıdır.
Sen ne söylersen söyle, söylediğin, karşındakinin anladığı kadardır!

https://www.islamiforumlar.net/ruya-yorumlari-bolumu/32925-ben-soyledim-soyleyecegimi.html

acilangul1

selahattin

Kurallara Uymadı
Üyemiz
şimdi anladım:) kimbilir belkide anladım derken anlamadım:( anlamadım dediğimde belki anladıydım:)

Üst Alt