Beni Kim uyandırdı?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum dun cook yorulmus olacagim ki gece hemen bebek gibi uyumusum.
ansizin gecenin bir vaktinde bir duygu,bir guc ne oldugunu anliyamadigim bir sey beni uyandirdi...
uyandim!Yataga oturdum..saate baktim..gece yarisi saat 2.00 idi.
uykum beni bir anda terk etmisti!Allah allah beni kim uyandirdi?
La havle vela kuvvete illa Billah!Hayirdir ins..Beni Kim uyandırdı?
oysa ben geceleri hic kesintisiz 5 saat uyuyan bir insanim!
O an da gecenin sessizliginde bir HIRILTI duydum..
Ya-HU buda ne ?kim bu?cinler mi ziyarette gelmisti diye icimden muzipce dusunmeyi birakmamistim...

hemen yatagimdan kalktim!HIRILTI Allah-in bana emanet olarak verdigi oglusumun, evladligimin, kucuk yetimimin odasindan geliyordu...
Hemen oraya kostum.aman Allahim Astim hastasi olan oglusum Astim krizine girmisti!
hemen kucagima alip arabama koydum..puffer astim pombasi varda agzi kenetlenmis veremiyordum...O an korkumdan aklim durmus gercekten ne yapmam gerektigini bilmiyordum..
şoka mi girmistim.. karsimda oglusum Can cekisiyordu...
ne yapacagimi bilmiyor iste O An yuregim dille geldi...
Ibrahimi kurtaran,yunus peygamberi baligin karnindan kurtaran Rabbim Yalvariyorum Sana Bu yetimi de kurtar..Ya Hayy Ya hayy..
herseyi dirilten Hayy Sahibi Rabbim oglumu Sana teslim ediyorum Ya Hayy ,Ya Hayy diye diye hastahaneye vardim..
artik sanki son dakikalarini yasiyor gibi terlemis agzinin etrafi morarmaya baslamisti..
hemen oksijen odasina yogun bakima aldilar...
beklerken yuregim feryada geldi...eyy Rabbim emanettine Sahip cikamadim!Ben Onu koruyamadim!ama Sen Sen Rabbim..yetimleri, kimsesizleri Sahipsiz birakmiyan Rabbim .
bu aciz uykuya kaldi..nefsine daldi..emanettine sahip cikamadim!ama Sen bu yetimi sahipsiz birakmadin!
Muhakak ki Senin sefkattin butun kainatti kusatmis..
Eyy Rabbim..Ben Yusufa sahip cikamadim..ama Sen Onu ve dunyadaki butun yetimleri bir An dahi olsa yanliz birakmadin..
ve birakmiyorsun!
Ben emanette Sahip cikamadim..diye cook agladim..
aff diledim...Allahim!bu masum ile dunyadaki butun annelerin bebek ve cocuklari koru..amin..
ve aradan bir zaman gecti ve oglumun krizini atlattigini iyi oldugu mujdesini verdiler..hamd olsun...bugun hastahaneden alip gelecegim..hamd ve sukurler olsun Rabbim...
Allahim! Sana binlerce kere şukurler olsun....

sükut76

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah yardımcınız olsun ve şifalar ihsan eylesin inşAllah.

Müslüman

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Geçmiş olsun kardeş, Allah acil şifalar versin.

Aynı durum benim de başıma geldi. Hayatımda hiç bu kadar çaresiz kaldığımı hatırlamıyorum. Meğer çocuk havale geçiriyormuş hastaneye zor yetiştik. Tekrarlamaması için asıl bundan sonra dikkat etmeniz gerekiyor.

tekrar geçmiş olsun Allah şifa versin

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Geçmiş olsun, acil şifalar İnşAllah

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Geçmiş olsun kardeş, Allah acil şifalar versin.

Aynı durum benim de başıma geldi. Hayatımda hiç bu kadar çaresiz kaldığımı hatırlamıyorum. Meğer çocuk havale geçiriyormuş hastaneye zor yetiştik. Tekrarlamaması için asıl bundan sonra dikkat etmeniz gerekiyor.

tekrar geçmiş olsun Allah şifa versin

aynen oyle insan çaresiz kaldiginda dert ve çarelerin Sahibin kapisinda yuregi ile kendini buluyormus.. duaniz icin Allah Razi olsun kardesim..

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Biz 9 halkardeşiyiz hepsi duada. Evladınıza şifa kalbinize huzur gelsin inşallah. Aeo

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
fecrr.jpg

amin .amin Mubarek bu duaya cook ihtiyacim var.. beni kim uyandirdi..uyandirmisti..
ama Ben bilmedigim ayni saatlerde Almanyada Akciger kanseri olan cook sevdigim.. Canim, cigerim
bir Aile bireyim olan sevdigim bir insan Hakka kavusmustu.. O an..
Biraz once KIZI ile konustugumda Annem son anlarinda 3,4 defa kelime-i Sehadet getirerek Hakka kavustu demesi acimi biraz hafifledi..
ve Cenazesi bu pers.regaip gununde ins. defn edilecek...
cook canim yandi yandi bugun Allahim!
Cennet Mekani olsun..Rabbim gani gani rahmet eylesin...
Yüce Yaradan bizlere de böyle güzel bir ölüm nasip etsin. ... bu güzel kavuşmayı ve şehadet getirerek ölmeyi bizlerede nasip etsin ...amin.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Geçmiş olsun kardeşim, Allah acil şifalar versin.

müslüman kardeşimin başına gelen benimde beş numarada başıma gelmişti, öyle bişeyki kdz, ereğli ana sağlık ocağına gittiğimizde tamda öğle vaktine denk geldi, ki nerdeyse sinirlerime hakim olamayıp orada doktorun gırtlağına çökecektim, ya hu acil hasta gelmiş çocuk havale geçiriyor doktorların hiç umrunda değil halen daha keyf çayı içmekle meşguller bitanesi gözlerimdeki alev,i görmüş olmalıki çok geçmeden doktorlar geldi mudahele ettiler etseler nolcak ellerinden bişey gelmedi doooğru devlet hastanesine gönderdiler işte oanda azıma negelirse onlara saydım öyle gittim devlet hastanesine, çokşükür orda hemen yoğun bakıma aldılar veşuanda bebeğim 17 yaşına girdi,

çok şükür sizin oğluşunuzda tehlikeyi atlatmış tekrar geçmiş olsun Allah şifa versin mavi boncuk gözlü oğluşunuza allah uzun ömürler versin inş.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum.. Boyle acılı ve moralim bozuk oldugunda sadece kendi ic dunyama cekilirim.. o yuzden dir ki fazla katilim yapmaya,
muhabet etmeye bile gucum yook su gunlerde...
Beni Kim uyandirdi.. O Gece saat 2.00 yuregime bir agirlik gelmis sanki biri beni uyandirmisti diye yazmistim..
megerse O An Almanyadaki ablam da Can cekisiyormus..
bilmiyordum ama O an hissetmisim sanki...
bazi seyler yazilip ifade etmekte aciz kaliyor!
oglusumun astim krizine girdiginde hemen cocuk hastahanesinde sabahlamistim..
burada Hastahanelerde tel. kapatilmak zorundadir.. ben de kapatmis sadece dualar etmistim..
Sabah eve geldigimde de tel veya tele sekreterimi kontrol etmemistim.. cunku is yerim devamli arayip bir seyler isterler..
gucum yoktu onlarala ugrasmaya!!O yuzden tele sekreteri de kapatmistim..
Sekreterime de Beni rahatsiz etme oglum hasta diye tembihlemistim..
ve sabah eve geldikten 3 saat sonra Istanbuldan ablam arayip Bu sabah Almanyadaki kanser olan ablami kaybedigimizi
agliyarak haber verdiginde cook uzuldum.. beni aramislar.. ulasamamislar..
pers, gunu Almanyada Diyanettin camisinde cenazesi kilinip musliman mezarligina defn edilecek.
Yüreğimdeki acıyı anlatmaya kelimelerim yetmiyor.
sanki benden bir parca öldü..belkide Rah. annemi, babami, agbimi, cigerparelerimi kaybettikten sonra bir de ablamin bu ölüm haberi beni tekrardan bir sarsti...
Sevgili ablamizi kaybettik.Mekanı cennet olsun.
hep ölenlere cook uzuluruz.. oysa bir gun bize de SIRA gelecegini dusunmemiz gerekli..Allahim ! O mezara toprak altinda nasil dayanirim..
Rabbimin bana tertemiz verdigi ruhu ya gunahlar ile kirletmissem! Ya Rabbim ben den RAZI degil ise
butun bu sorular kafamda ,ruhumda, vicdanimda...
ölmekten..KORKUYORUM!!ama ölümden kacis da YOK ki! ne yapayim en iyisi ölüm ve Hayatti Yaradan Alemlerin Rabbine siginayim dedim...

biz muhakkak ki Allah içiniz (Allah için yaratıldık) ve muhakkak O’na döneceği.
her canlının mutlaka ölümü tadacağı ve bu yüzden de ölümün daima aklımızda olması gerektiği sebebidir.
Ölüm insanın daima aklında olursa benim düşünceme göre o insan kötülüğü terkeder..
Rabb’im hepimizi temizlenmiş ve Allah dostu olmuş kullarından olmayı nasip eylesin...

“İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raci’un Şüphesiz Biz Allah’tan Geldik ve Şüphesiz Dönüşümüz O’nadır.”

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Eyy Guzel Allahim Yetimligim ve Yetimlerim ile Rahman kAPINA geldim..Sana layik kul olamadigimi sozume Sadik kalamadigimi biliyorum ama Senin merhamettin her an bizi kusattigini biliyorum.. affet Bizi Allahim!!
Dun gece sahura kalktigimda bir kac gundur biraz rahatsiz olan oglusum ,evladligimin odasina dogru ilk olarak gittim..
kac gundur halsiz pek de istahsiz..hic bir sey yemiyor..
zorla yedirmeye kalktigimda da ..
Anne ben orucum demesine cddvb..kizarmisin aglarmisin?
biraz grip ,biraz da soguk alginligi ehh masallah Balina gibi hic Havuzdan cikmiyor ki.. biraz da hava degisimi.. bir gun yagmur bir gun yakiyor diger gun esiyor.. derken bu hava degisimi insan ruh ve bedeni uzerinde negatif etki yaparken viruslerde bayram yapip ortaligi kusatiyorlar sanki...sırıtık.:,
Oglusum da ASTIM oldugu icin son derece dikkatli olmaliyim.. astim hastalari boyle boguk havalarda nefes darligi cekiyorlar malesef...hy..
Neyse Odasina gittim ki yatak odalar 3. katta olmasina ragmen sanki nefes almakta zorlaniyordu...
hemen uyandirdim arka bahceye teras gibi yere cikarttim..
terasdaki kanabeye oturttum! puffer astim pombasi ile hava verdim..
ilacini verdim.. elini yuzunu yikayip.. ona sarildim.. biraz sakinlesince oglusum anne gitsin bir seyler ve cay alip yanina gelsem olur mu dedim anne yarin oruc tutacak..
O da Anne lutfen beni birakma.. Seni Seviyorum dedi..agla..:,
aman Allahim! O beni bu kadar cook severken Annesi sanirken bir gun Ona nasil ben Senin Annen degilim diyecegim diye dusundum ve gozyaslarimi tutamadim...
neyse bahcedeki cesmede agzimi calkalayip niyetlendim..
imsak vakti girmisti.. sanki bir an butun Kainat uyanmis kendi haal dilli ile zikre baslamisti.. kuslar, bulbuller, ruzgar, agaclar her sey Allahi zikr ediyordu...
bir sey eksikti..diye yine gozyaslarimi tutamadim.. Ezan ahh bir de istanbulumdaki Sabah ezani bir okumali idi..O an O kadar cook arzulamistim ki sanki ezani bir an duyuyordum..istanbulda
rah. annemin yaninda ezani dinliyordum..
Allah Allah diye kalbim zikre daldikca ezanlar okuyordu.. duyuyordum..hayal de olsa ezanin guzeligini hissediyordum... Hamd olsun..
Sonra Sabah namazini onun yaninda kildim ve gunesin dogusunu seyrettikten sonra onun yaninda uyumusum..
ve sabah erkenden is yerim aradi is yerime cagirdilar..
oglusum uyuyarak kalmis ve bakicisi zaten gelmisti...
evet sahursuz oruc tutuyorum.. ama kendimi daha iyi hissediyorum..
burada cook yasli butun dinleri arastirmis bilgin bir profesor var...
bir gun sunlari anlatmisti..
oruc Adem as. zamaninda da ve diger peygamberler zamaninda da vardi..sadece onlar sahura kalkmadan tutarlarmis..
Allah Teala şöyle buyuruyor.

"Ey iman edenler! Oruç sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de farz kılındı. Ola ki korunup sakınırsınız." (Bakara Suresi, ayet; 183)

Sonra Muhamed asv zamaninda hicretten sonra Ummetine Farz kilindiginda o bu ummetine cook uzun ve agir gelecegini dusunerek sahura kalkmaya baslamis..
Malik b. Enes (r.a)'den rivayet edilen Hadis-i Şerif'te Resul-u Ekrem (s.a.s)'in: "Sahur yemeği yiyiniz.
Çünkü sahur yemeğinde bolluk (bereket) vardır" buyurduğu bilinmektedir.
Yani Sahura kalkmak sunnetir.. Farz degil...ama bazen boyle seyler yasandiginda sahursuz da oruc tutabiliriz ama guzel olani bir mazeretti yoksa sahura kalkmak Farz ve sunneti birlikte yerine getirmektir..
Şurası muhakkaktır ki; sahura kalkıp bir şeyler yemek, oruç tutmak niyetiyle olur.
cunku Orucun farzlari
1- Niyet etmek,
2- Niyeti ilk ve son vakitleri arasinda yapmak,
Selamet Ile Hayra Kalin.. isime donmek zorundayim...
kgüll..,

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah'ım bol sabırlar versin gönül sızım abla, Allah yardımcın olsun. Bütün hastalarımıza acil şifalar olsun inşallah. Şimdi kim bilir nerelerde kimlerin canını yanıyor, Allah'ım muhafaza etsin, cümlesine sabır versin, hepimiz ona emanetiz, hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun. Hayırlı son nefesler vermek nasip etsin inşallah. Allah'ım dualarımızı kabul etsin, bu mübarek gün hayırlara vesile olsun inş. Sevgiyle kalın.

Üst Alt