Ben Kimim

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Selamun aleyküm değerli dostlar başlıktanda anlaşıldığı gibi uzun zamandır yazmayı düşündüğüm ama bugün (dün)kü bir vesile ile anca fırsat bulduğum kendimce duygusal yazımı allah'(c.c.)ın izniyle burada sizlerle paylaşacağım..

Ekrem
efsane.jpg
kimdir?Kimlik bilgilerime göre 15-05-1959 gerçek ise 1957 yılında Kdz,Ereğli doğumlu Zonguldak ili Alaplı ilçesinin karadenize nazır bir köyünde 4 çocuklu bir ailenin son ferdi olan ben 8-3=5 nüfusla yaşamaya çalışan bir faniyim.
1966 - 71 döneminde köyümüzün ilköğretim okulundan mezun olduktan sonra hergenç gibi bende sözde taşı toprağı altın olan istanbula gurbete çıktım, birkaç işe girip çıktıktan sonra ennihayet rah. babamın dükkanına demir attım, 1976 yılında bekarlığa elveda deyip 77,de ilk göz ağrımızı kucağımıza aldık,
Askerliğimi 1979 yılında İskenderun Dz.k.k,lığnda 3 aylık acami eğitimimi tamamladıktan sonra Gölcük Dz.k.k. na dağıtım oldum TCG Sinop M511 mayın tarama gemisinde, geri kalan 17 aylık vatan borcumu ödeyip tekrar gurbete gittim.
Yine askerliğimden önce olduğu gibi kendi dükkanımızda çalışmaya başladım.

1983 yılında ağır vasıta (E sınıfı) ehliyet alıp kendi dükkanımızdan ayrılıp şoförlük hayatına başladım.
İlk şoförlüğümü ist. pangaltı,da bir pazarlama şirketinde yaptım, bu şirket elemanlarıyla birlikte bursaya satışa gittiğimizde hafta sonu otobüsle geri dönerken dönüş yaptığımız otobüs şoförüyle anlaşıp birsonraki gün otobüscülüğe başladım, otobüs sahibi Bayburtlu değerli abim Syn.Derviş YEŞİL (patronum şuanda sağ ise kulakları çınlasın ebedi aleme göçtüyse allah rahmet eylesin) istanbul bursa arası çalıştığımız firmadan ayrılıp memleketi bayburt,ta yazıhane açtı ve ÇORUH SEYAHAT firmasını kurdu 34 N 0990 plakalı otobüsle 2 yıl istanbul bayburt arası çalıştım 1985 yılında İstanbul bayburt seferi yaparken sabaha karşı Sivas imranli girişine yakın biryerde gizli buzda kayıp kaza yapan bir otobüsün yanındaki kişilerin ikazı neticesinde bende buzda kayıp kaza yaptım çok şükür bu kaza neticesinde can kaybımız olmadı, kaza sonrası otobüsü istanbulda tamire bıraktıktan sonra yollarımız ayrıldı ve ben memleketim alaplıda bir inşaat firmasında şoförlük yapmaya başladım, yaklaşık biryıl çalıştıktan sonra bir akrabamızla birlikte bir kamyon aldık yine 2 yıl ortak çalıştık baktık olmadı algülüm vergülüm yapıp ayrıldıktan sonra ben hiç borçsuz yani ozamanın lirasıyla 24 milyon liraya peşin para kamyon aldım kamyonumla, Erdemir, ve alaplıdaki fındık fabrikalarından çalışarak çok şükür evimi yaptım 5 çocuğumu yetiştirdim derken, yaklaşık 6 yıl önce başımıza gelen tatsız bir olaydan sonra kamyonculuğa ara ve nihayetinde son verdim şimdi gördüğünüz gibi burada vakit öldürmekteyim.

Ekrem nasıl biri?
6 yıl öncesine kadar çevremde bana ihtiyacı olan her komşum arkadaşım dostumun yanında oldum, kendi işlerimi bırakıp onların işlerini halletmeye çalıştım, yerine göre elimde nevarsa yarısını on(lar)a verdim ama,
dost bildiklerimin gerçek yüzünü kamyonculuğu bırakınca gördüm, hatta en yakınlarımın dahi gerçek yüzleri kamyon gittikten sonra ortaya çıktı.

Ben aslında ve halen daha çocukla çocuk, yaşlıyla yaşlı olan, genelde paramı kaybetsemde neşemi kaybetmeyen biriyimdir, bir dostum bir arkadaşım üzüntülüyse ona üzüntüsünü unutturmak için tüm muzipliğimi ortaya koyarım, ağlayan kişiyi güldürmek için elimden geleni yaparım, yerine göre ağlayanla ağlar, gülenle gülerim.
Ama, ama artık bunları yapamıyacam, yapmıyacam, bu kararı almama,da bugün hemde mubarek ramazan ayında en büyüğümüz kız kardeşim sebep oldu,

gerçek şudur;
1985 yılında rah.babamı kaybettikten sonra çok zaman geçmeden herkesin yaptığı gibi biz kardeşler arasında topraklar bölündü pay edildi ama ben bölüm sırasında yanlarında bulunupta şurası benim olacak vs diye birşey demedim yani tarlalara dahi gitmedim eşim ve diğer kardeşlerim gittiler kafalarına göre pay ettiler, fakat başta anlaşmamız, fındıklar ölene kadar anneme ait ve annem kimin yanında kalırsa fındıklarıda o toplayacaktı, annem bir süre benim birbüyüğüm rah.ablamın yanında kaldı, geçinemediler ben yanıma aldım ve Allah başımdan eksik etmesin, allah uzun ömür versin halen yanımda,
annem benim yanımda tabi fındıklarıda ben toplarken, günde 5 vakit namazını kılan ama ramazanda, bayramlarda dahi gelip anasından helallik isteyip elini öpmeyen benim abim sanki her ay annemin ilaçlarını kendisi alıyormuş, üstüne başına giyecek alıyormuş gibi, tutuyor telefonla annemi arayıp, hersene fındıkları ekrem topluyor fındık paralarını hep ona yediriyorsun bana hiç para göndermiyorsun, sen nezaman öleceksin senin ölceğin yok ben gelip fındıkları bölecem diyerek eşimede burada yazamadığım kelimeleri sarfedip telefonu kapatmış, o fındık sezonu gelip fındıkları böleceği sene noldu biliyormusunuz dostlar, Bir anaya isyanın, ve ağıza alınmayacak sözleri söylemenin bedelini hiç günahsız askerden henüz gelen fidan gibi yeğenim yanılmıyorsam kumburgaza denize giderken bir otobüsün altında can vererek ödedi, ben ozaman yeğenimin kaza geçirdiğini öğrenince bir arkadaşımın taksisini alıp istanbula nasıl gittiğimi hatırlamıyorum,ki benden nice önce yola çıkan kişiler istanbuldaki evin önüne yine benden nice sonra geldiler ve merhum yeğenimin naaşıda benim gittiğim taksiyle köye geldi,ki köyden canazeye giden araçların hiçbirine tabud sığmadı, ben abimler için çok şeyler yaptım hatta onların sayesinde çalıştığım işimden de oldum allah bilsin.

Hayata ve akrabalarına neden kırgın?
Beni hayata küstüren ise bugün ablam oldu demiştim,
ablam enbüyük kardeşimiz, tarlaları bölerken kendi ihtiyacı olmadığı için hakkının annemde kalmasını istedi nihatinde halen annemde, yukarıda bahsetmiştim başımıza gelen tatsız olay günü ben, milyarları bankada faiz işleyen bu ablamı arayıp ''abla durum bundan bundan ibaret kefalet için acil 3 milyar lazım''
dediğimde aldığım evap ne oldu biliyormusunuz? '' bilmemkii enişten çekermi, faizi bozdururmukii''
Bu cevabı aldıktan sonra siz olsanız neyaparsınız dostlar, işte ben bu cevabı aldıktan sonra tepemden aşa kaynar sular döküldü ve kardeşliğin bankadaki paranın faizinden bile değersiz olduğunu ozaman daha iyi anladım, ve ogün bugündür aramıza koyduğum mesafeyi aşmadım bugünden sonra zaten aşmam,
mecbur kalıp para istediğim kişi özmü öz ablam üstelik hacııı veben o 3 milyar kefalet parasını bulamazsam eşim tutuklanacak dostlarım böyle bir zamanda bankadaki paranın faizimi, yoksa kardeşinin tutuklanacak olan eşi,mi düşünülür, ama sağolsun yedi kat yabancı özablamdan cefakar çıktı.
Allah işini bilir, gel zaman git zaman ben yolda olduğum bir zamanda ablamdan önce eşi (eniştem) evde kaza geçirip elini kırmış eşim bana söylediğinde neduruyorsunuz geçmiş olsuna gitsenize dedim ve gittiler, sonra bu özzz ablam,da ufak tefek birkaç kazalar atlatmış ben gitmesemde yinede annem eşim ve çocukları geçmiş olsun ziyaretine gönderdim,
şuyakınlarda ise belinden rahatsızlanıp bugün öğrendiğime göre hastanede yatmış,da biz ziyaretine gitmemişik, (sen hastaneye yatarken bana haber verdinde ben gelmedimmi)dfrt..
Ve geçen gün yeğenime mesaj atıp ablamın halini hatırını, sağlığını sıhatini sorduğumda iyi haberini aldığımda yinede sevinmiştim çünki kardeşlerimin biryerine iğne batsa onlardan fazla benim canım yanar, ama bunu bilen yok.
Annem bugün yani dün telefonla yine hal hatır sormak için benim çocuğa halasını (kızını) arattırmış ve arttığına inanın pişman olmuş, ''beni hiç arayıp sormuyorsunuz mesajla hatırmı sorulurmuş niye aramıyor mesaj yazıyor, niye çıkıp gelmiyor, (sanki bankada benim parama faiz işliyorya, minibüsümde deniz suyu yakıyorya çıkıp ziyarete gitcem hıh) gelcem yerleri bölecem hakkımı alacam'' diye kızından işittiği laflar karşısında adeta çökmüş.
Ben anacığımın bu halini görünce kan beynime çıktı nerde nevarsa bana geldiler, geçen gün halini hatırını sormak için mesaj yazmıştım busefer nerde nevarsa, bütün yanlışlarını bende kendisine saydım, tabiki yeğen annesine yazdıklarım neticesi kızmış olmalı,ki mesaj sonrası beni aradı bişeyler söyledi durdu zaten telefonumda arızalı olduğu için ne dediğinide anlamadım anlasamda muatabım o olmadığı için gaale almazdım.

İşte, hayatımın henüz 4,de 1,ini anlattığım hikayem, ben ve beni hayata ve akrabalarıma küstüren sebepler bunlardan ibaret dostlar,
buzamana kadar dost bildiklerimden gördüğüm yanlışları, sırtıma yediğim hançerleri, yaşadığım olayların tamamını anlatmaya kalksam forumda sayfa kalmaz,
ama napalım başımıza ne gelirse allahtan gelir bizede şükretmek düşer,

Ben, eşim, dostum, arkadaşım, akrabalarım ve diğerleri için netür iyilik yaptıysam ve yaptığım iyilikleri onlar bilmiyorlarsa RABBİM BİLSİN o bana yeter, zaten biliyor görüyor ve cazalarını veriyor çok şükür,
ALMA MAZLUMUN AH-INI, ÇIKAR AHESTE AHESTE.

Son olarak hayat hikayemi şu dörtlü ile burada noktalıyorum.

ben negünler yaşadım çok iyi biliyorum
hakikatler gizlenmez gerçegi söylüyorum
son günlerimde yine hayatı seviyorum
üzgün olsan aglasan bu günler yaşanacak (f.t)

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Hani

Ama, ama artık bunları yapamıyacam, yapmıyacam,
demiştimya yapmamak nemümkün, dün bir komşumuz kapıya geldi falan yerde fındık çuvallarımız var onları alıverirmisin (yani benim düldülle köye getircez) dedi,
ya, iki ev ilerde komşumuz her an yüz yüze bakıyoruz ben bunu nası geri çevireyim:imkansiz:.
neticede iftara birsaat kala gittik çuvallarını alıp geldik, noldu şimdi günhamı girdim yooo
işte enyakınıma kızıp birdaha kimseye yardım etmem dediysemde yinede yardım etmeden duramadım, işte ben buyum dostlarım, bilerek, isteyerek kimseyi kıramam, benden yardım isteyen düşmanımda olsa onu geri çevirememxxzzl..
işte ben bu huyumu çok seviyorumcddvb..

(iyilik yap denize at, balik bilmezse malik bilir)hmmnn

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
allahın rahmeti üzerine olsun . gönlün bir damla suda boğulmuş. allah seni kendine dost seçmiş ve senin hayatında kıyameti sügrayı koparıp. erham yani sevdiklerinle aranı ayırmış. ve sana suret giyerek en yakınlarınla tecelli olup. hadi benim esmaül hüsnadaki isimlerimi bir hırka gibi giy ve yüzünü bana dönerek nevsinin kalbinin ve aklının şahitliğinde son sözünü söyle .senden bakan ve bütün sıkıntılara göğüs geren kim . eğer ben ekremim dersen nevsinle yüzleşirsin yok hak bende ben ona sığınıyorum dersen ve içini dökersen kalbinle yüzleşirsin. veya hu valla hu ekber dersen aklınla yüzleşir . 99 cu esmaya oturur. hz allahın 100 cü ismi ne acaba dersin . aeo sevgili ekrem kardeşim acizane bir soru sorucam sana burası dünyamı ahiretmi. sevgiyle kal ruhul eminkgüll..,

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
sevgili ekrem kardeşim acizane bir soru sorucam sana burası dünyamı ahiretmi. sevgiyle kal ruhul eminkgüll..,
Yorumun için Allah razı olsun hocam, gördüğüm kadarıyla siz beni çözmüşsünüz,

Burası dünyamı, Ahiretmi?ilginç::. Açık konuşmak gerekirse benim gibi bir cahilin bu soruya cevap vermesi çok zor hocam:imkansiz:.
Yinede aklımın erdiği kadar cevap vereyim inş.

Ben bu aleme girene kadar dünyayı dünya olarak görüyordum, fakat mesleğimi bırakıp bu aleme girdikten sonra dünyayı bir imtihan aracı, misafirhane, olarak gördüğümü söyleyebilirim,ki
bu yaşadığım olaylar başıma gelen vakalar vs.den hep imtihan edildiğimi öğrendim ve bu husumetlerden dolayı bazı kişilere kızmış (kızıyor) olsamda yinede rabbim,e şükrederek herşeyi içime atıyorum, yani bunlar neden başıma geliyor, niye ben diye hiçbirzaman isyankar olmadım, çünkü ne geliyorsa Allah(c.c.)tan geliyor.
Mesela bir örnek vereyim;
benim evimin hemen üst tarafında amcamın oğlunun evi var yani pencereden baksak birbirimizi görüyoruz,
fakat neyazıkki amcamın gelininin yanında şeytan halt etmiş,
be mubarek benim evime yakın kendi bahçenin sınırındaki ağaçların dalları benim penceremden içeri girecek sen bahçe tarafına gelen dalları keseceğine nerdeyse benim camdan içeri girecek olan dalları kessende bende çevremi görsem, camdan dal gireceğine güneş girse olmazmı, ama yoook olmaz maksat bize garez yapmak,
şimdi ben tutupta bu dalları kendim kessem dünyayı başımıza yıkar ağıza alınmayacak laflar sarfeder, bu nedenle bu kişiyle köpek dalaşına girmeyip yıllardır hep Allaha havale ediyoruz.
Şimdi diyeceksinizki bu anlattıklarınla benim sorumun ne ilgisi var? Eh Ahirette bu garezler, fesatlıklar, kalleşlikler, iki yüzlüler olmadığına göre demekki burası dünyahy..
Baki selam ile...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Selamu aleyküm cümleten hayırlı bayramlar,
Bugün bayram bir, ve bizim yani bizim köyün bayramı, örf, adet ve geleneklerimize göre çevre köylerden köyümüze kimisi akraba ziyareti kimiside bayrama gelir, bayrama gelenler tanımadıklarıda olsa çıktıkları bir evde sevgiyle karşılanır birz muhabbetten sonra bayram sofrası kurulur bayram yemekleri neşe içinde afiyetle yenir ve sonra diğer evlere ziyarete gidilir.
Biz (Ben) içimde nevarsa olduğu gibi dışarı vuran kişiye ne diyeceksem dobra dobra konuştuğumdan çevrem ve akrabalarım arasında çok sevilirim yani beni çok sevdikleri için ellerinden gelse birkaşık suda boğarlarsırıtık.:, neyse,
başımın tacı (annem) benim yanımda ve kendisini uzaklardan (benden başka bir oğlu ve kızı) ziyarete gelenler olabilir diye bugün bende evdeyim (gerçi hergün evdeyimde) annemin oğlu (abim) sağolsun bu bayrama kadar annesini ziyarete gelmiş elini öpmüş helallik almış değildir dfrt..sebep birkarış toprak için yıllardır annesine küs.
kardeşler arasında en büyüğümüz ablam ise sağolsun bu bayrama kadar tabiki annesini ziyarete gelirdi, onların bayram günü de biz onlara giderdik vs, amma velakin ilk yazımda yazdığım hikayedende anlıyacağınız gibi artık onunda geleceğini sanmıyorum,ki yargısız infaz yapmıyalım çünkü daha akşama çok var nolmaz nolmaz belki gelir de ben yinede telefonda anneme söylediği kelimelerden sonra geleceğini sanmıyorumhmmnn
Eh annemin çocuklarından gelen giden olmayacağına göre benim çocuklarımdan sadece beşte biri uzakta olduğu için torunumla birlikte kesin benim çocuğum gelecektir onedenle herzamanki gibi yine evdeyimçook kommiik
sadece akrabalarımı bekliyorsun derseniz yokbeyavvv dışardan yani konu komşu arkadaşlardanda gelen giden oluyor derken
hadi buyurun kapı açık ama yinede zil çaldıdfgtn
Haydi şimdilik kalın sağlıcakla ben gelenlere bakayım:)

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
kardeşler arasında en büyüğümüz ablam ise sağolsun bu bayrama kadar tabiki annesini ziyarete gelirdi, onların bayram günü de biz onlara giderdik vs, amma velakin ilk yazımda yazdığım hikayedende anlıyacağınız gibi artık onunda geleceğini sanmıyorum,ki yargısız infaz yapmıyalım çünkü daha akşama çok var nolmaz nolmaz belki gelir de ben yinede telefonda anneme söylediği kelimelerden sonra geleceğini sanmıyorumhmmnn
utngc.. Hakikatten mahcup oldum ama geleceğini sanmıyorum demeden önce belki gelir demiştim yani her iki ihtimali göz önünde bulundurmuştumhmmnn
Akşam üstü geldi,ler ve telefonda söyledikleri için annemden özür, af diledi, söylediğine göre osırada başka birine öfkeliymişti o öfkeyle söylemiş, neticede af diledi diledi ama kırılan bardağı yapıştırsanızda aynı yeni bardak gibi olurmu:imkansiz:.
hee benimkiler,de (kizum, torinim, damat ve dünürüm) sağolsunlar geldiler ve
3,üncü torunum karaoğlanı doya doya öptüm,
ama kendi evinde uyumayan kerata bana geldimi nedense uykudan gözünü açamıyor ya huu:D

Böylece bayramın birinci gününüde bitirdik bakalım yarına allah kerim.
Şimdilik kalın sağlıcaklakgüll..,

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Allah'ın izniyle bayramda bitti, aslında bana hergün bayram olduğu için biz 3, bayram finduk toplamaya başlamıştım:(
aslında topluyorum sayılmaz sağolsunlar bizimkiler topluyorlar:D
bense günde, hani şu 25 kiloluk boya kovaları varya onlardan bir veya iki kova ancasırıtık.:,
hernekadar fındık gölgesinde olsakta sıcak var sıcak hemde çok sıcak bayramdı seyrandı derken fındıklar dalında kurumuş patıııır patır dibine dökülüyor bende hamd olsun sürüne sürüne günde iki kova zor topluyorumsırıtık.:,
hee burada geçen sene cep telefonumla çektiğim semaverli görüntüler vs var,da malesef busene :imkansiz:. resim çekemiyorumdfrt..kader utansunaassd..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Adminim hosgeldiniz cekmeseniz daha iyi goz HAKKI diye bir sey var!!finduklar nazara gider mider sonra bizden bileyruk...dfgtn
Bizde de bayram malesef bitti ama seker ve cikolatalar halen masada durdugu icin ve yaptigim baklavalar buzlukta durdukca bana her an bayram....:tamam:.Deliye her gun BAYRAM..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ele geçen şeyin tadı, tuzu, değeri oraya
varmak için çekilen yol zahmeti
kadardır..!
Çölün tozunu yutmayan, dilini dudağını
çöl güneşinde çatlatmayan, Zemzemin
lezzetini bilemez..! Ömür boyu hayalini kurmayan, Kâbenin
kadrini tartamaz..!
O halde önce yan ki, su seni kandırsın,
acık ki ekmek damağında bir lezzet
bıraksın..!
Özle ki, bulduğunda gerçekten bulmuş olasın..!
Hz.Mevlâna

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Selamun Aleykum Adminim hosgeldiniz cekmeseniz daha iyi goz HAKKI diye bir sey var!!finduklar nazara gider mider sonra bizden bileyruk...dfgtn
Bizde de bayram malesef bitti ama seker ve cikolatalar halen masada durdugu icin ve yaptigim baklavalar buzlukta durdukca bana her an bayram....:tamam:.Deliye her gun BAYRAM..
Allah razı olsun hocam (hocam, cami hocası, veya okul öğretmeni manasında değildir, doktorlarada saygımdan dolayı hocam demeyi prensip edinmişim) hoşbuldum inşallah,
göz hakkı dediniz haklısınız hocam bakben bunu düşünmemiştim ama canı fındık çeken gider kuruyemişciden alır be yaww:D
inanki bizim kıvrımlı tatlılarda dolapta duruyor ama ben yemeye korkuyorum yoo çok şükür elhamdulillah şekerim neyn yok başka bişeyden dolayı yiyemiyorumislikcalan zaten tek diş kaldı onuda kaybetmiyeyimsırıtık.:,

ele geçen şeyin tadı, tuzu, değeri oraya varmak için çekilen yol zahmeti kadardır..!
Çölün tozunu yutmayan, dilini dudağını çöl güneşinde çatlatmayan, Zemzemin lezzetini bilemez..!
Ömür boyu hayalini kurmayan, Kâbenin kadrini tartamaz..!
O halde önce yan ki, su seni kandırsın, acık ki ekmek damağında bir lezzet bıraksın..!
Özle ki, bulduğunda gerçekten bulmuş olasın..!

Hz.Mevlâna
Allah razı olsunacilangul1

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Güneş ve hüzün

Tekrar selamu aleyküm, cümleten hayırlı akşamlar
Bayramın üçüncü gününden buyana bugün sabah yine erken saatlerde finduk bahçemize gittik,
herzamanki gibi güneş yine doğudan batıya emin adımlarla ilerlerken saat 11 gibi bizi daha fazla kavurmaya başlar,
saat 11 gibi derken bizim finduk bahçesi biraz meyimli ve güneş saat 11,e kadar sol yanımızdan gelir bize hal hatır sorar sonrada bir yabancı gibi başlar bizi kızartmaya
ve akşam üstüne kadar ter sırtımızdan vınnn diye aşa kayar gider,
yine hal böyle iken güneşinde tesiriyle bugün bahçede adeta ben yoktum, yoktum çünkü birzamanlar bir kardeşimle yaptığımız muhabbet aklıma geldi onedenle bugün biraz hüzünlüydüm yani bugün espiri yapıp kimseyi güldürmeye çalışmadım,ki eşref saatinde değildim ve halen değilim.:imkansiz:.
Şimdi önümdeki çayımı,da bitirip ben gidiyorum benden sonra daha hayırlısı gelsin inşallah.
Yarın n,olacak bunu anca ALLAH bilir,
Gün ola harman ola, ALLAH'A EMENET OLUN.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Yorgunum yorgun, Allah'a emanet olun.

Müslüman

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Ekrem abi Allah hayırlı ömürler versin. Yazınızın okudum. Bir Müslümana sorsanız "siz kimsiniz" diye cevaplarda mutlaka İslami unsurlara da yer verir. Ama yazınızda bunu göremedik : )))
Hani derler ya "yediğin içtiğin senin olsun bize gördüğünü anlat".

Aslında ben toprakları, bahçeleri nasıl nasıl pay ettiğinizden ziyade İslamla nasıl tanıştığınızı merak ediyorum. Sahi İslamla nasıl tanıştınız? İslam sizin hayatınızın neresinde? Sizi hayata küstüren önemsiz dünyevi sebepler kadar İslam'ın yanlış algılanması, yaşanması, hurafelere dönmesi kaygılandırmıyor mu?

Hatta isterseniz "İslamla nasıl tanıştım" diye bir başlık açalım. Oradan devam edelim, eminim çok ilginç hikayeler çıkacaktır.

Ha bu arada bizim fındık daha yeni bitti ancak kurutabildik. 5'e satabilirsek iyi, zahmetine değmiyor be : ))

Saygılarımla

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
acilangul1
Ekrem abi Allah hayırlı ömürler versin. Yazınızın okudum. Bir Müslümana sorsanız "siz kimsiniz" diye cevaplarda mutlaka İslami unsurlara da yer verir. Ama yazınızda bunu göremedik : )))
Hani derler ya "yediğin içtiğin senin olsun bize gördüğünü anlat".

Aslında ben toprakları, bahçeleri nasıl nasıl pay ettiğinizden ziyade İslamla nasıl tanıştığınızı merak ediyorum. Sahi İslamla nasıl tanıştınız? İslam sizin hayatınızın neresinde? Sizi hayata küstüren önemsiz dünyevi sebepler kadar İslam'ın yanlış algılanması, yaşanması, hurafelere dönmesi kaygılandırmıyor mu?

Hatta isterseniz "İslamla nasıl tanıştım" diye bir başlık açalım. Oradan devam edelim, eminim çok ilginç hikayeler çıkacaktır.

Ha bu arada bizim fındık daha yeni bitti ancak kurutabildik. 5'e satabilirsek iyi, zahmetine değmiyor be : ))

Saygılarımla

" Ey iman edenler! Eğer Allah'tan korkarsanız O, size iyi ile kötüyü ayırdedecek bir anlayış verir, suçlarınızı örter ve sizi bağışlar. Çünkü Allah büyük lütuf sahibidir."ENFAL:29
acilangul1

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Ekrem abi Allah hayırlı ömürler versin. Yazınızın okudum. Bir Müslümana sorsanız "siz kimsiniz" diye cevaplarda mutlaka İslami unsurlara da yer verir. Ama yazınızda bunu göremedik : ))) Ben bu yalan dünyaya topraktan gelmiş yine toprağa dönecek olan bir faniyim kardeşim, ama bence, sedace bir müslümana değil hiç kimseye sorma kardeşim bakarsın birtanesi çıkıp kzgnn..SANENE KARDEŞİM KİMSEM KİMİM derse ozaman napacandfgtn
Hani derler ya "yediğin içtiğin senin olsun bize gördüğünü anlat". Bende zaten bu bölümde hayatta gördüklerimi yaşadığım olumlu veya olumsuzlukları anlatıyorum be kardeşim, mesela bugün evin üstünde kuruttuğumuz finduklari toplarkenn komşunun incir ağacından birkaç tane incir yedim desem olurmu? tabiki olmaz çünki o inciri bulupta yiyemeyenler var onedenle yaklaşık on adet incir yediğimi söylemiyorum, hele hele dalından koparıpda yemenin tadı birbaşka oluyorçook kommiik

Aslında ben toprakları, bahçeleri nasıl nasıl pay ettiğinizden ziyade İslamla nasıl tanıştığınızı merak ediyorum. Sahi İslamla nasıl tanıştınız? İslam sizin hayatınızın neresinde? Sizi hayata küstüren önemsiz dünyevi sebepler kadar İslam'ın yanlış algılanması, yaşanması, hurafelere dönmesi kaygılandırmıyor mu? Valla kardeşim toprak olarak ben size bir sır vereyim? bak inanki fazla merak iyi değildir,
ama kısaca şunu ifade edeyim, beni hayata küstüren islamın yanlış algılanması felan değil çünki yaşantımda islamın yeri ayrı ve o özeldir, başkası islamı yanlış algılamış veya doğru algılamış o onun sorunu beni bağlamaz, ben 5 çocuk yetiştirdim 4,ü ve eşim kur'an-ı kerimi belki senden iyi okurlar, yani beni hayata küstüren islam değil,yakınlarım ve dost bildiklerim beni hayata küstürdü, nası küsmeyem ya hu öz kardeşim (abim) birkarış toprak için annesine sen nezaman ölceksin dedi bekardeşim, benim inancıma göre insan düşmanına dahi bu kelimeyi kullanamazken annemin oğlundan duyduğu kelime bu, tabiki ağam bu kelimeyi sarfettikten sonra bazı olaylar yaşadıysada o bunun allah'ın bir sopası olduğunun farkında değil.

Saygılarımla
Ben şahsen islamla nasıl tanıştığımı BURADA anlatmıştım güzel kardeşim ve eminol orda nasıl anlattıysam islamla öyle tanıştım:)
ben islam,a olumlu veya olumsuz gözüyle bakmam, ben islamı nasıl öğrendiysem, nasıl biliyorsam öyle yaşarım,ki ahmet veya mehmet islam,ı yanlış biliyor, yanlış yaşıyorlarsa gitsinler imam hatip okullarına islam,ı derinden öğrensinler,
benim islamla tanışmam allah'(c.c.)la benim aramda, islami bilgim, tecrübem bana yeterdayi;.:
yukarıda anlattığım gibi finduğu bizde bitirdik şükürler olsun ve bugün (dün) çuvalladık, dediğin gibi 5,e satabilirsek çok iyi ama sanırım 4,ten yukarı çıkacağa benzemiyor:imkansiz:.

acilangul1

" Ey iman edenler! Eğer Allah'tan korkarsanız O, size iyi ile kötüyü ayırdedecek bir anlayış verir, suçlarınızı örter ve sizi bağışlar. Çünkü Allah büyük lütuf sahibidir."ENFAL:29
acilangul1
süperrAllah razı olsun hocam emeğine sağlık,

Not: müslüman kardeşim yazdıklarıma sakın alınmayın olurmu, çünki bu yazdıklarımız şahsi değil muhabbet amaçlıdır.
Selam ve dua ile...

Üst Alt