Ben hep seninleydim ya sen kulum kiminle idin

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
'"Bunda böyle birşey olmaz,biiznillahi teâlâ.Zor durumda kalanlar 11 ihlas,1 fatiha ya da 3 ihlas 1 fatiha okuyup Abdulkadir Geylani hazretlerinden,Ahmed-i Bedevi hazretlerinden,Ahmed er Rufai hazretlerinden,İbrahim ed dussiki hazretlerinden ''rahmetullahi teâlâ aleyhim ecma'în'' Allahü teâlâ'nın izniyle yardım etmelerini istesinler.

''Yetiş ya Gavsul Azam,Medet ya Gavsül Azam,Yetiş ya Abdulkadir-i Geylani Medet ya Kutbu Rabbani'' diye medet çeksinler."
alinti..
ben sadece Âlemlerin Rabbinden Medet beklerim...
Rabbim! ilmimizi, anlayışımızı, idrak imanımızi ve sıdk üzere çoğalt!
Rabbim! gerçeğe erdirdikten sonra kalplerimizi o gerçekten saptırma; bize indinden rahmet bağışla..
Rabbim! Dünyada ve ahirette Sen bizim velimizsin. Bizim canımızi müslüman olarak al ve bizi iyilere kat...amin

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
'"Bunda böyle birşey olmaz,biiznillahi teâlâ.Zor durumda kalanlar 11 ihlas,1 fatiha ya da 3 ihlas 1 fatiha okuyup Abdulkadir Geylani hazretlerinden,Ahmed-i Bedevi hazretlerinden,Ahmed er Rufai hazretlerinden,İbrahim ed dussiki hazretlerinden ''rahmetullahi teâlâ aleyhim ecma'în'' Allahü teâlâ'nın izniyle yardım etmelerini istesinler.

''Yetiş ya Gavsul Azam,Medet ya Gavsül Azam,Yetiş ya Abdulkadir-i Geylani Medet ya Kutbu Rabbani'' diye medet çeksinler."
alinti..
ben sadece Âlemlerin Rabbinden Medet beklerim...
Rabbim! ilmimizi, anlayışımızı, idrak imanımızi ve sıdk üzere çoğalt!
Rabbim! gerçeğe erdirdikten sonra kalplerimizi o gerçekten saptırma; bize indinden rahmet bağışla..
Rabbim! Dünyada ve ahirette Sen bizim velimizsin. Bizim canımızi müslüman olarak al ve bizi iyilere kat...amin

Ablam benim bildigim kadariyla Abdülkadir Geylani'nin duası var bu cihette Allahta duasını kabul etmiş ondan dolayı bu konuda izin var ki Bediüzzaman'ın dahi bu konuda söylevleri var...

Selam ve dua ile...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
tumblr_ne9tcs70kq1qm1x85o1_500.png

Ablam benim bildigim kadariyla Abdülkadir Geylani'nin duası var bu cihette Allahta duasını kabul etmiş ondan dolayı bu konuda izin var ki Bediüzzaman'ın dahi bu konuda söylevleri var...

Selam ve dua ile...

Ben bunu bilemem,benim tek bildiğim,Kalpler sadece ve ancak ALLAH'ı Anmakla Huzur Bulur ..ben başka hic bir şekilde huzur bulamadim..
duaa..

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Abla nefsin zoruna gider mi zikir ? Sonuçta kalp ferahlığı vicdan rahatlığı beden ferahlığı demek aynı zamanda...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Nefis Nefis Nefis durmuyor hep çirkin piş şeyleri bize güzel gösteriyor ve bizde nefsin peşine takılıp gidiyoruz nefsi Mutmain olmak içinde Zikir şart Allah Allah Nefsin Terbiyesi ancak zikirle olur o terbiye olmadıkça insan insan olamaz nefsin esiri olarak yaşar ve öylece ölür gider benlik taslar ben biliyorum der ben yaparım ederim başı havada yürür herzaman kendini haklı çıkarır kendisine çevresine zarar verir bunun tek kurtuluş yolu zikirdir..
Zikir", Allah’a itaattir,kulluktur..
Zikrullah ile ruhunu büyüt ki;Nefsin zaten ses çıkaramaz hale gelir...

Bedeni zikir: Vücudumuzdaki bütün organların, sorumlu oldukları vazife ile meşgul ve yasaklandıkları şeylerden de kaçınmalarıdır
Bu noktada hem Allah ile ve hem de insanlarla olan muamelemizin dürüst ve samimi olması gerekir. Dolayısıyla yaptığımız her işi, ibadet şuuru içerisinde yapmalı ve aksi durumda hesaba çekileceğimiz endişesini taşımalıyız.

ben zoruma giden Allah cc. birakip ondan, bundan meddet beklemek....

https://www.islamiforumlar.net/tasa...ca-sorulan-sorular-sorunlar-problemler-2.html

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Sevdiklerinizin yaptığı da oydu zaten.
Geylani, Bestami, Arabi, Rufai ve benzerleri direk Allah'a teslim oluyor ve O'ndan yardım talep ediyorlardı.
Madem onları örnek kılıyorsunuz size düşen de onlar gibi hareket etmektir!
Öyle değil mi? Dua ile.

Üst Alt