Belaların kurtulmak için dua

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Belalardan kurtulmak için dua. İhtiyaçların temini ve belaların def'i için büyük bir DUA

Niyazıma da Rahman ve Rahîm Rabbimizin ism-i celîliyle başlıyor ve O'nun inayetine sığınıyorum.

İlâhî, işlediğim hatalar ve günahlar ruhuma zillet urbası giydirdiler. Bir de Sen'den cüdâ düşünce kendimi bütün bütün meskenet libasının içinde buldum ve hadd ü hesaba gelmez, kocaman kocaman kabahatlerim hep kalbimi kararttılar.

Bahtına düştüm, ey biricik Matlûbum, Maksûdum, Mahbûbum; ne olur, tevbemi kabul, kalbimi de ihya buyur! andolsun ki, günahlarımı affedebilecek, yaralarımı sarıp tedavi edebilecek Sen'den başka hiçbir kimse bilmiyorum.

İşte yüce dergahına geldim; boyun büküyor, huzurunda kemerbeste-i ubûdiyet içinde elpençe divan duruyor, affına iltica ediyorum. Eğer beni kapından uzaklaştırırsan, ben gidip hangi kapıya sığınabilirim?! Şayet huzurundan kovacak olursan ben kimden sığınma talep edebilirim?!

Vah bana vah! Ne kadar utanılacak bir durumdayım. Yazıklar olsun bana, günahlara ne kadar dalmış, Rabbimin istemediği yerlerde ne kadar da çok dolaşmışım!

Ey en büyük günahları bile bağışlayan ve en büyük kusurları, eksikleri bile sarıp sarmalayan Rab! Sen'den, en kahredici günahlarımı bile bağışlayıp yok saymanı, yüzümün karası suçlarımı örtmeni, kıyamet gününde affının ve gufranının serinliğinden ve bağışlayıcılığının güzelliğinden mahrum etmemeni diliyorum.

Ya Rabbî ve ya İlâhî! Günahlarımı rahmet bulutlarınla ört; ayıplarımın üzerine de merhamet ve şefkat bulutlarını gönder!

İlâhî! Sahibinden kaçan bir köle döndüğü zaman sahibinden başka kime iltica edebilir ve yine sahibinin gazabından onu başka kim koruyabilir?!

Rabbim! Günahlara tevbe etmenin karşılığı gönülde(n) duyulan nedametse şayet, Sana yemin ederim, yapıp ettiklerimden bin kere, yüz bin kere pişmanım. İstiğfarda bulunup Sen'den bağışlanma dile(n)mek hataların defterden silinmesine bir yolsa şayet, ben yürekten istiğfarda bulunuyor, bu nâçar kulunu da yarlığayacağını ümid ediyorum. Evet, ümidim budur ve hoşnutluğunla gönlüme sürûr salacağın âna kadar da bu kapıyı asla terketmeyeceğim.

Allah'ım! Kudretin hakkı için tevbemi kabul buyur.. Sen Hâlîm'sin, affetmeyi seversin; beni de affet.. aczıma, zaafıma, çaresizliğime nigehbânsın; halime merhamet et!

Allah'm! Kullarına afv u mağfiret kapılarını açan Sen'sin. Onu tevbe diye isimlendiren ve Ey mü'min kullarım! Samimi bir tevbe ile Rabbinize teveccüh edin! diye emir veren ve davette bulunan da yine Sensin. Sen kapıları bu kadar açtıktan sonra, o kapıyı kullanıp dergahına iltica etmeyen gafillerin daha hiçbir mazereti olamaz.

Rabbim! Günahın çok çirkin olduğu ve Senin lûtuflarını idrak etmiş kapı kullarına, yaraşıp yakışmadığı muhakkak; fakat, affın, Sana çok yakıştığı da apaçık bir hakikat.

Rabbim! İsyan vadilerine yuvarlanıp sonra da yaptığı âsîliklerden dolayı tevbe kapısının tokmağına dokunan, sayılamayacak kadar hatasına, kusuruna ve günahlarına rağmen Senin rahmet, şefkat ve merhamet esintilerini hırz-ı cân ile bekleyen ve Senin, bütün bu recâ ve beklentilere lütf u keremle mukabelede bulunduğun ilk kişi ben değilim.

Ey ızdırar içerisinde hafakanlar yaşayan muzdarr kullarının niyazlarına icabet buyuran.. ey zararları kaldırıp telâfi eden.. ey iyilikleri karşılıksız ve en büyük olan.. ey gizli gizli cereyan eden işlere de nigehbân olan Yüceler Yücesi Allahım! Huzuruna sermayesiz geldim; nâçâr, Senin cömertliğine ve keremine sığınıyor, rahmet denizlerinden ben de hissedar olmak istiyorum. Dualarıma icabet buyur ve beni ümitlerimde, dileklerimde haybet ve hüsrana uğratma.. tevbe ile teveccühümü karşılıksız bırakma!

Ey merhametlilerin en merhametlisi Mevlâm! Bu bendene de lütf u ihsanla muamelede bulunup hata ve günahlarını affet, ne olur!..

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Başa gelen belalardan kurtulmak için dua

Selamun aleyküm sevgili islamiforumlar net üye ve yönetici kardeşlerim. Başa gelen Belalardan kurtulmak için dua arıyordum ve şu güzel makaleyi buldum sizinle paylaşmak istedim. Umarım yayınlanırda sizlerde benim gibi bu güzel makaleyi okursunuz inşallah. Hayırlı geceler

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Kardeşim 100 sefer günde La havle vela kuvvete illa billah hil aliyyil azim dersen inşallah deva olacaktır.

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aliali kardeşim çok teşekkür ederim yorumunuz için. Ben aslında bir makale görmüştüm ve sizin gibi değerli islamiforumlar. Net üyeleri ile paylaşmak istedim. Ama link nedense aktif değil. O yüzden linki tekrar yazıyorum. Hayırlı akşamlar. Allah'a emanet olun inşallah.

yeekici35

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
EMİR BUHARİ HAZRETLERİ’NİN MUSİBETLERE
KARŞI OKUDUĞU SALAVAT

Allahümme salli ala muhammedin ve alihi ve sahbihi ve sellim* Ya iddeti ınde şiddeti* ve ya ğavsi ınde kürbeti ve ya harisi ınde külli musiybeti* ve ya hafizıy ınde külli beliyyeti* ve salli ala muhammedin ve alihi ve ala cemiy’ıl mürseliyn* velhamdülillahi rabbil alemiyn.*
ABDÜLKADİR GEYLANİ HAZRETLERİ’NİN
OKUDUKLARI FAZİLETİ ÇOK YÜCE
BİR SALAVAT-I ŞERİFE

Allahümme salli ala muhammedin seyyidinil kevneyni ves sekaleyni vel ferikayn* Ceddil haseni vel huseyn* Mahbubi rabbil meşrikayni vel mağribeyn* El maksudi vel matlubi bi kabi kavseyn* El mütecella bi tecelliyeynillezi kale lehül vahidül ehadü ya nura nuri ve ya sirra sirri ve ya hazaine marifeti* Efdeytü mülki aleyke ya muhammedü min ledünil arşi ila tahtil eradıyn* Küllühüm yatlubune rıdai ve ene atlubü rıdake sallellahü ala seyyidina muhammedin ve ala ali Muhammed* Vel hamdü lillahi rabbil alemiyn*

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Belalar ve musibetlerden kurtulmak veya uzak kalabilmek için çook etkili bir kalkanımız var. Ayet-el Kürsi... Her zaman, her an okumaktan uzak durmayalım...

Üst Alt