• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Bekareti bozulan kızla evlenmek

Killtolive3

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Iyi günler arkadaşlar bir sorum olacaktı. Bekareti bozulan kızla evlenmek. 2 yıldır biriyle konuşuyorum ve aramızda yakınlaşma oldu bekaretini aldım konuştuğum kişinin kazayla oldu, o farkına varmadı ve ben söylemedim. 1 ay önce aramız kötüye gitmeye başladı ayrıldık ve bende söyledim durumu anlattım ağladı vs. Ben onu seviyorum barışmak istiyorum ancak barışmıyor dinimiz gereği o kişiyle evlenmemeliyim yada onun benimle evlenmesimi gerek bunun affı nasıl olur hem onun acısından hemde benim acımdan simdiden tesekkurler.

beydeba

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
İyi günler, zina büyük günahlardandır. Bir daha aynı hatayı işlememek üzere Tevbe istiğfar edersin. Tevbe kapısı daima açıktır. Bizim görevimiz bir hata yaptıktan sonra pişmanlıkla tevbeye gitmektir. Rabbimiz tevbe kapısının daima açık olduğunu bildiriryor. Ancak kimin tevbesi kabul olur, günahın vebali ne olur bunları biz bilemeyiz. Rabbimizin kendi çizgisini koruyan, müslüman bir kulunun yani; Namazını kılan, dini görevlerini yerine getiren, dinini bilen, islamı yaşayan kulunun hatasını bağışlayacağı umulur.
Namazdan, ibadetten haberi olmayan, alnı secdeye değmemiş, Rabbimizin yolu nedir, Rabbimizin emirleri nelerdir... Yani kısaca dininden habersiz olan kişinin de tevbesi kabul olur mu veya hangi şartlarda kabul olur onu da biz bilemeyiz.
Allah c.c nün hiçbir emrini yapmayan, öğrenmeyen, uygulamayan birinin Allah'dan Mağfiret talep etmesinin sonucu ne olur tabi bunu da ancak Allah c.c bilir.
Zina yapan kişiler birbiriyle evlenmek isterlerse evlenebilirler. Ancak taraflardan biri evlenmek istemiyorsa, istemediği bir kişiyle evlenmek mecburiyeti yoktur!

Üst Alt