BEDİR MUHAMMED ALİ agbime soru

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
SELAM GÜZEL İNSANLAR. ALLAHIN RAHMETİ ÜZERİNİZE OLSUN.

1- EŞİNİ ALDATAN BİR FERD EŞİNİN KUL HAKKINA GİRERMİ.

1- EŞİNİ ALDATAN HER FERD BESMELESİNİ YANİ KALEMİ KİRLETMİŞTİR. BU ALLAHIN KATINDA İNSANIN YARADILIŞ MAKSADINA AYKIRI. RUHU HAYVANİYE DENİZİNDE YAŞAYAN İDRAK KAPISINDAN YOKSUN MAHLUK VE YARATILIŞINDAN BİR HABER OLAN MEVCUDATA AİT BİR HALDİR . ŞİMDİ BU HAKİKATA KURAN İLE CEVAP VERELİM . BU CEVAP TEVİLATI KAŞANİYE CİLT 3 HAKKA SURESİ AYET 30. ONU TUTUN NEVSİNİN HEYETİNE MÜNASİP OLAN SURETLERE BAĞLAYIP İRADEYİ VE İDRAK KAPISINI KAPATARAK.TABİAT ZİNDANINA HAPSEDİN . İRADESİ VE İDRAKI KAPATILAN BU FERD. MAHRUMİYET VE ALEM ATEŞLERİNE ATIN. AYET 33 BUNLARIN HEPSİ ONUN KÜFRÜ VE ALLAHIN AZAMETİNDEN KORKMAYIP MALA VE MUHABBET EHLİNE KISKANÇLIĞI SEBEBİYLEDİR.. BU GÜN SEMAYI DÜNYADA İDRAKTAN MAHSUN YAŞIYAN MEVCUDAT HAYVANLARDIR ONLARIN SURETLERİ ORTADADIR. NEFİSLERİMİZE ZORDA GELSE KURAN BÖYLE BUYURUYOR. BURADA ALLAH KATINDA BÜYÜK GÜNAH OLUP . MÜLKÜNÜ TESLİM ETTİĞİ EŞİNİN HAKKINA GEÇMİŞ
BENCE BU NOKTADAN SONRA HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ TEMİZ OLMAYACAKTIR. SADECE NEVSİ TESLLİ ETMEKTİR YAZILACAK OLAN CÜMLELER . BU NOKTADA HER FERD KENDİSİNİ ÖLÜMDEN SONRA NASIL BİR SURET BEKLEDİĞİNİ DÜŞÜNMEK BENCE DAHA HAYIRLI BİR HALDİR. ŞİMDİ HEDİYE EDİLEN BİR BUDA HEYKELİ.
O İNANÇ SAHİBİNİN KALBİNDEKİ EN KIYMETLİ OLAN MALIDIR. O HEYKELİN ARKASINDA ONUN DİNİ DÜŞÜNCESİ VE GİDECEĞİ CENNET YADA CEHENNEMİN ADRESİ VARDIR .BİR MÜMİN O HEDİYEYE BAKTIĞINDA KARŞISINDAKİNİN KARANLIKTA OLDUĞUNU GÖRÜR VE ONA ALLAHIN HİDAYET ETMESİ İÇİN DUA EDER BEN OLSAM ÖYLE YAPARDIM ALLAH KARANLIKTA OLAN TÜM KAPLERE HİDAYET ETSİN ALLAH ADİLDİR .
kgüll..,RUHUL EMİN
RUHUL EMİN

BENCE BU NOKTADAN SONRA HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ TEMİZ OLMAYACAKTIR.
YAZILACAK OLAN CÜMLELER SADECE NEFSİ TESELLİ VE MUDAFAHA ETMEKTİR ..
O YUZDEN BU CIRKIN ISE GIRISMEDEN INSAN..KENDİSİNİ ÖLÜMDEN SONRA NASIL BİR SURET BEKLEDİĞİNİ DÜŞÜNSE ZATEN BU HAREKETI YAPAMAZDI..
ALLAHIN HUZURUNA O SEKILDE O SURETTE CIKMAYI RABBIM HIC BIRIMIZE YASATMASIN...
Uzgunnn

Buda heykelini verene Ben Allah Hidayet versin diye dua ettim..ama O tip Allah a cc. sirk kosan hediyeleri kabul etmelimiyiz?hmmnn

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
O öylesine ruhu hayvaniye denizine koşarken .insanın beden arzından kıymetli ne varki .o hediyenin anlamı olsun. Zaten acıların içine koşuyo birde sen kalbini kırıp vebalmi almak istiyorsun. Bence o ateşe elini sokmamak lazım senin fıtratına yazılan iman ve ihlasının şahidi allah değilmi. Bilalin sırtına vurulan kamçı onun imanını etkiledimiki o heykel seni etkilesin aeo ruhul emin

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
(Heykel [ve her çeşit insan ve hayvan biblosu] bulunan odaya rahmet melekleri girmez.) [Müslim]
Nezaketle dinimin gereğince evimde bu tür heykel ve süs eşyaları bulundurmamam gerekiyor deyip kabul edilmemeli diye düşünüyorum.. Ve asla müşriklerin taptıklarına küfredilmemelidir. Efendimiz (s.a.v)buyuruyorki müşriklerin taptıklarına küfretmeyinki onlarda Allaha küfretmesinler.. Bu nedenle yaşadığımız yerde müşrikler bulunuyorsa, onlarla konuşmalarımızda çok dikkatli olmalıyız. Onlarla dost olmamalı, fakat dikkatli ve tevazulu bir uslupla konuşulmalı..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
O öylesine ruhu hayvaniye denizine koşarken .insanın beden arzından kıymetli ne varki .o hediyenin anlamı olsun. Zaten acıların içine koşuyo birde sen kalbini kırıp vebalmi almak istiyorsun. Bence o ateşe elini sokmamak lazım senin fıtratına yazılan iman ve ihlasının şahidi allah değilmi. Bilalin sırtına vurulan kamçı onun imanını etkiledimiki o heykel seni etkilesin aeo ruhul emin

Allah RAZI olsun hAKKIKATI yAZMISSINIZ!lakin ben etkilenmekten hic korkmadim 5 yasindaki oglusumun dedigi gibi buda ve taptiklari inegi
kucuk bir komsu KIZI oglumun bu ne sorusu uzerinde Hindistanli kiz bu bizim Tanrimiz cevabi uzerine oglusum..
_ Hadi Ya sen cocuk mu kandiyoyon o inek ile Coban iste cevabi uzerine ne cook gulmustum..
5 yasindaki cocugun gozunde Allahin Hak ve Hakikat gercegi esyanin aslini gormustu...
Ben etkilenmekten cok O Hediyeyi kabul edersem sanki batili ,sapikligi kabul ediyormusum gibi vicdanimda bir an sucluluk, ACi, Istirap hissettim...

https://www.islamiforumlar.net/mizah-gulmece-fikra/24500-cocuk-mu-kandiyiyon.html

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
(Heykel [ve her çeşit insan ve hayvan biblosu] bulunan odaya rahmet melekleri girmez.) [Müslim]
Nezaketle dinimin gereğince evimde bu tür heykel ve süs eşyaları bulundurmamam gerekiyor deyip kabul edilmemeli diye düşünüyorum.. Ve asla müşriklerin taptıklarına küfredilmemelidir. Efendimiz (s.a.v)buyuruyorki müşriklerin taptıklarına küfretmeyinki onlarda Allaha küfretmesinler.. Bu nedenle yaşadığımız yerde müşrikler bulunuyorsa, onlarla konuşmalarımızda çok dikkatli olmalıyız. Onlarla dost olmamalı, fakat dikkatli ve tevazulu bir uslupla konuşulmalı..

Firariyim kardesim burasi Gocmenler ve dinler ulkesi..
Sayi ve nufus cogulu olarak ilk once hiristiyan ve katolikler ve
2. sirada Muslimanlar var!!
birisi benim 6 yasinda olacak oglusuma isa as. Allah-in oglu desin bakin ne cevap veririr..
isa as. bir peygamber ve biz onu coook seviyoruz ama Allahin oglu degil... sırıtık.:,
oglu varsa demek ki kizi annesi babasi da olmali degil mi. hiidfgtn
Allah is one. No Father No Mother. No Brother No Sister. No
Daughter No Son. Allah is one.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum..Mubarek kucuk bir itiraf..
Sizi Takip eden bir kardesimiz var! Laf aramizda dini konullarda biraz cahil ama kalbi cook temiz, saf biri ve Sizin bugun yazdiklarinizi okumus ve sunu soyledi..
Ya Hu bu Bedir agamiz bir söyler pir söyler sanki Beni anlatiyor ..Hakkı tavsiye etmeden sabrı tavsiye etmiyor..
yazdiklarini her okudugum da Bana sesleniyor gibi beni okudugunu hissediyor ve Ondan korkuyorum...

sırıtık.:,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Mubarek Hosgeldiniz bu Soruyu biliyorsaniz lutfen cevap verirmisiniz?

"merhaba bir soru sormak istiyorum size sabah uyandığınızda elinizde kendiliğinden kına gibi kahverengilikler oluşmussa bunun anlamı ne olabilir
bir bilginiz var mı ya da daha önce duydunuz mu hiç. Bilginiz varsa beni aydınlatır mısınız çok mutlu olurum

ödsa

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allahın rahmeti allahu alemin üzerine olsun .selam sana ve sitedeki tüm kardeşlerime gönül dostum. .acizane düşüncemiz. Insanlar dünyada uyku ve rüyadadır. Gerçek şudurki. Hidayet kapısı açılacağı güne kadar. Beden kabrinde uyku ve rüyada olan her ferde .allahın hayy esmasının tecellisi ile beden kabrinde dirilmediği süre içinde ahiret hayatındadır. Allahın 4 mülkü vardır 1- semayı dünya 2- ahiret 3- vahdaniyeti semadaniyet 4- tur işte bu mekanlar iç içe bir arzdan arşa sema ve burçlar halinde yükseliştedir. Feleki şems en üst semadır . Her semada allahın hidayet ettiği bir peygamberin ruhaniyeti ve makamı vardır. Kişi uyku halinde iken bu semalara ruhu yolculuk yapabilir. Işte bu yolculukta ameliyat yahut bedeninde işaretlerle dönebilir. Kişi ellerinde kahverengi yada kına rengi bir işaretle dönerse. Bunun batin manası kahverengi ilmin ve kemalatın kapıları açılacağını ve ağır tecellilerle esmaül hüsnada imtahan olucağına delalettir.kişi ilim sahibi ise derhal essabır hırkasını giyer . Yok ilim sahibi değilse mahşer olan bu semayı dünyada herkese feryadını duyurabilmek için anlatır ama onu hiç kimse anlamaz ve idrak edemez çünkü o işaret ile artık karanlıkta olanlarla arasına perde çekilmiştir . Taki mevcudatın içinde akıl ile suret giyeceği güne kadar. O bedende kıyameti sügra artık kopmuştur . En iyi allah bilir allah alimdir.ruhul emin.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun Sizin de ..Hosgeldiniz Mubarek..
Insanlar dünyada uyku ve rüyadadır...
Beden kabrinde uyku ve rüyadayiz cok gec olmadan
uyandir bizi Allahim!!

"Kişi uyku halinde iken bu semalara ruhu yolculuk yapabilir. Işte bu yolculukta ameliyat yahut bedeninde işaretlerle dönebilir.
Kişi ellerinde kahverengi yada kına rengi bir işaretle dönerse. Bunun batin manası kahverengi ilmin ve kemalatın kapıları açılacağını ve ağır tecellilerle
esmaül hüsnada imtahan olucağına delalettir.kişi ilim sahibi ise derhal essabır hırkasını giyer . "

Size kalpten ufak bir itiraf soyleyim de helalik isteyim..
dun bu soruyu sordugumda cevap vermeyip gittiginizi gorunce
oyle icten bir ahh ile Aşk Olsun !!Aşk Olsun !!cumle aleme Aşk Olsun ..
sordugum halde cekip gitti diye intizar etmistim.. nasil beni duydunuz bunu anliyamadim..ama olsun yine de bu Alemde hep Aşk Olsun ...diye size KIRILMISTIM...

acilangul1

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Size bu satırları ahiret yurdunda sıratı mustakim adı verilen kıldan ince kılıçtan keskin olan o köprünün üzerinden yazıyorum.orada ruhlar o köprüyü geçerken kalplerinde allah sevgisi olanlara hz allah şöyle buyurdu ey cemalül nur denizinde kardeş olanlar korkmayın biz sizin üzerinize cemalimi örten cenneti bağışladık eğer bağışlamasa idik idraklarınızı açmaz bu köprüyü ateşten bir asa kılardık . Isterseniz surat köprüsü cennetiniz. Isterseniz beden asası cehenneminiz olsun . Hak dilemese idi biz kardeş olamazdık.siz bizim gönül dostumuzsunuz eşim ve ben sizi seviyoruz aeo ruhul emin

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sırat köprüsü cehennemin iki yakasının üzerine kurulmus..
surat köprüm hep cennetim ,beden asam ise cehennem hep bu İki Dünya Arasında Allah'ın, üflediği ilahî ruhumu beden mezar kafesinde hapsetmisim...
Hak dilemese idi biz kardeş olamazdık.
siz de benim, gönül dostumsunuz ama Ben bu Dostluga layik olamadim ya ona yanarim!!

Allah cc.içte ve dışta her an hepimizi tamama erdirmekle meşguldür.
Tek tek herbirimiz tamamlanmamış bir sanat eseriyiz....
Yaşadığımız her hadise,atlattığımız her badire eksiklerimizi gidermemiz için tasarlanmıştır.
Rab noksanlarımızla ayrı ayrı uğraşır çünkü beşeriyet denen eser kusursuzluğu hedefler..
Affet Bizi Allahim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
allahccttt.jpg

Hayirli aksamlar ve HAYIRLI CUMALAR..
Eğer sizi anlayanlar yoksa çok şey bilmek hiçbir işe yaramaz. İki üç kişi de olsalar bilginizi paylaşacağınız adamlar olmalıdır. Körler arasında görmek, uykuda olanların yanında uyanık kalmak bir derttir.
İnsanlar bilmediğine düşmandır, sapıtırlar. Acıyın cahiller arasında kalan âlime.
Fazla ışıktan rahatsız olanlar vardır. Büyük hakikatleri bilenler toplum içinde yalnız kalmaya mahkûmdurlar.
Peygamber efendimiz bazen söylediklerini anlamadıkları için kavmine öyle üzülüyordu ki Kuran bunu
“nerede ise onların arkalarından bakarak kendini öldüreceksin” diye ifade ediyor.
Anlaşılmamak dünyanın en büyük ıstırabı ve sıkıntısıdır...

"Ehil insana canım feda olsun/ Ayağı öpülse öperim onun/ Bir de git ehil olmayanla konuş
Cehennem ne imiş görmüş olursun. "
HAYYAM
Bir şeyler öğrenmiş olanları bir tarafa bırakıp hiçbir şey bilmeyenlerle uğraşmak daha kolaydır.
Zira evvelkiler cahil oldukları halde kendilerini çok akıllı, bilgili ve uyanık zannederler.
Öğrettiklerinize ve doğrularınıza karşı çıkarlar. Bir tarlayı yabani otlar bürümüşse oraya bir şey ekmek mümkün değildir. Evvela onu yabani, vahşi ve zararlı otlardan temizlemeniz lazımdır.
Ondan sonra tohumları ekersiniz. Yarı cahile bir şey öğretmek çok zordur.
Âlim bilmediğini bilendir, cahil bilmediğini bilmeyendir.
Bir insan bilmediğini anlamaya başladığı zaman gerçekten uyanmaya başlamıştır.
Yanlış bilgi doğruyu öğrenmenin önünde bir engel olarak durur...
Selametle Hayra kalin..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Biliyorum merak ediyorsunuz Muhammed agbimiz neden halen Ruyanizi yorumlamiyor biraz karisik ama bu nasip, kismet meselesi..
Gonulden Gonulle kopruler vardir...Birinden bir sey istediginizde Gonul dergahina varip Aşk ve ihlas ile Yurekten seslenmelisiniz ki
Sizi karsinizdaki duyabilsin...Herseyin bir zamani vakti SIRR-i hikmetti vardir..
Minel kalbi ilel kalbi sebîla = Kalpten kelbe yol vardır.”

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
elhadi.jpg

Selamun Aleykum üstadim..
Mülkün sahibi odur. Hayır ve şer kapıları onundur. O tek mürşittir...tek Hidyette erdirendir..
Bütün ilimler onda zuhur eder ve ona dökülür.
O cc. dilerse kainattaki yaradılan dileye bilir.
Âlemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.

Şimdi hayatın içinde her zerre onun arşında bir nurdur. Ve yaradılıştaki kendi asliyetine göre hakikatını anlatır. Bu bahçede bir tek mürşit vardır oda hz Allahtır.
Ona ait olan bu makama hz beygamber efendimiz biz tebliğ ediciyiz . Hidayet Allahtandır derken gerçek tek mürşidün Allah olduğunu açıkca belirtmiştir.
şimdi arşında mürşitlik koltuğuna oturan ve hakkın kemalatını anlatan kullar..Sizler sadece HAKKI anlatabilirsiniz ama hic kimseye Hidayette erdiremezsiniz..

Buradaki tek gerçek her nefis kendi beden arzından sorumludur onun ile de haşrolup hakka döner...

Bedir Agbi ustadim ;tekrar bir sorumuz var ama benim idrak kabımi aşar lutfen musait oldugunuz da bu konuyu cevaplarsaniz Size Duaci oluruz..

https://www.islamiforumlar.net/gonu...2-takinti-ve-sikintilara-mani-olamiyorum.html

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum üstadim..Mülkün sahibi odur. Hayır ve şer kapıları onundur. O tek mürşittir...tek Hidyette erdirendir..
Bütün ilimler onda zuhur eder ve ona dökülür. O cc. dilerse kainattaki yaradılan dileye bilir.
Âlemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.

Bu Kardeşimizin rüyasi beni aşar..bunu Allah RIZASI icin yorumlamanizi rica etsem...Minel kalbi ilel kalbi sebîla = Kalpten kelbe yol vardır.”

https://www.islamiforumlar.net/ruya-yorumlari-bolumu/30772-ruyada-ravza-i-mutahharayi-gormek.html

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
SELAM GÜZEL İNSANLAR. ALLAHIN RAHMETİ ÜZERİNİZE OLSUN.

1- EŞİNİ ALDATAN BİR FERD EŞİNİN KUL HAKKINA GİRERMİ.

1- EŞİNİ ALDATAN HER FERD BESMELESİNİ YANİ KALEMİ KİRLETMİŞTİR. BU ALLAHIN KATINDA İNSANIN YARADILIŞ MAKSADINA AYKIRI. RUHU HAYVANİYE DENİZİNDE YAŞAYAN İDRAK KAPISINDAN YOKSUN MAHLUK VE YARATILIŞINDAN BİR HABER OLAN MEVCUDATA AİT BİR HALDİR . ŞİMDİ BU HAKİKATA KURAN İLE CEVAP VERELİM . BU CEVAP TEVİLATI KAŞANİYE CİLT 3 HAKKA SURESİ AYET 30. ONU TUTUN NEVSİNİN HEYETİNE MÜNASİP OLAN SURETLERE BAĞLAYIP İRADEYİ VE İDRAK KAPISINI KAPATARAK.TABİAT ZİNDANINA HAPSEDİN . İRADESİ VE İDRAKI KAPATILAN BU FERD. MAHRUMİYET VE ALEM ATEŞLERİNE ATIN. AYET 33 BUNLARIN HEPSİ ONUN KÜFRÜ VE ALLAHIN AZAMETİNDEN KORKMAYIP MALA VE MUHABBET EHLİNE KISKANÇLIĞI SEBEBİYLEDİR.. BU GÜN SEMAYI DÜNYADA İDRAKTAN MAHSUN YAŞIYAN MEVCUDAT HAYVANLARDIR ONLARIN SURETLERİ ORTADADIR. NEFİSLERİMİZE ZORDA GELSE KURAN BÖYLE BUYURUYOR. BURADA ALLAH KATINDA BÜYÜK GÜNAH OLUP . MÜLKÜNÜ TESLİM ETTİĞİ EŞİNİN HAKKINA GEÇMİŞ
BENCE BU NOKTADAN SONRA HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ TEMİZ OLMAYACAKTIR. SADECE NEVSİ TESLLİ ETMEKTİR YAZILACAK OLAN CÜMLELER . BU NOKTADA HER FERD KENDİSİNİ ÖLÜMDEN SONRA NASIL BİR SURET BEKLEDİĞİNİ DÜŞÜNMEK BENCE DAHA HAYIRLI BİR HALDİR. ŞİMDİ HEDİYE EDİLEN BİR BUDA HEYKELİ.
O İNANÇ SAHİBİNİN KALBİNDEKİ EN KIYMETLİ OLAN MALIDIR. O HEYKELİN ARKASINDA ONUN DİNİ DÜŞÜNCESİ VE GİDECEĞİ CENNET YADA CEHENNEMİN ADRESİ VARDIR .BİR MÜMİN O HEDİYEYE BAKTIĞINDA KARŞISINDAKİNİN KARANLIKTA OLDUĞUNU GÖRÜR VE ONA ALLAHIN HİDAYET ETMESİ İÇİN DUA EDER BEN OLSAM ÖYLE YAPARDIM ALLAH KARANLIKTA OLAN TÜM KAPLERE HİDAYET ETSİN ALLAH ADİLDİR .
RUHUL EMİN
RUHUL EMİN
Allah cc razı olsun Bedir hocam arkadaşlar konuyu farklıda değerlendirmişler fakat ben yaşadıklarımdan biliyorum ki Allah cc buna razı olmadığı için heleki aldatılan temiz hislerle karşı tarafa bağlı sadıksa seviyorsa ona mutlaka bu durum eninde sonunda tevafuklarla gösteriliyor, aldatanın söylemesine gerek kalmıyor ilahi adalet tecelli ediyor ve aldanan insanı Allah cc daha fazla enayi yerine konmasına müsade etmiyor, aldatanın kendi eliyle her şeyi ortaya çıkarıyor.Yani yineliyorum ilahi adaletin tecellisi vuku buluyor, kim saklansın hak yoktur diyorsa. Allah cc kimsenin hakkını kimsede bırakmıyor ben hakkımı helal etmiştim ama bu canın sahibi etmeyince herşeyi ortaya çıkarıveriyor, alınacak hak ise Allah cc takdirine kalmış en doğruyu bilen ve verecek olan yüce makamın sahibidir es selamü aleyküm.

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm; aslında burdaki her konu çok değerli paylaşımlar içeriyor ve okunması gereken konular zevkle okudum. Ama en çok dikkatimi çeken konu uyandığımızda elde oluşan kına gibi kahverengilikler konusu oldu. Çünkü bu olayı bende bir kaç kez yaşadım, elimin çeşitli bölgelerinde küçük küçük kahverengilikler vardı. Uyandığımda önce şaşırdım, elimi her ne kadar yıkasamda elimden 2 yada 3 gün çıkmadı. Sonra kendiliğinden geçmişti. Ayrıca eşini aldatma konusuna gelince bende kul hakkı olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki erkek olsun kadın olsun eşine söylese ne olur söylemese ne olur, söylemeyince eşinin hakkına girmemiş mi oluyor? Hak haktır haberi olsun yada olmasın netice itibarı ile kul hakkıdır. Yazdıklarınız ve paylaştığınız bu güzel konular için Allah sizlerden razı olsun.

HayalCAH

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Günaha tevbe edilmelidir. Halis tövbe ve dua ile devam etmeli tevbesinde sebaatının devamı hayırını hasenatını artırmalı...

Kadına söylenmez ortalığı ayağa kaldırır;çünkü kendisine bu yük ağır gelir. Bir de günaha şahit olanları artırmamak gerek. Bu yüzden umumi genel bir helallik almak gerek...

Cübbeli hocamın biraz ilginç bi örneği vardı bu konuyla alakalı kısmen:

Hac giderken tövbe alıyorum, komşuya gidipte karınızla zina ettim hakkınızı helal edin gibisinden helallik istemeyin sizi vurur silahla karadenizli birisine denk gelirseniz demişti. Hakkınızı helal edin şeklinde genel helallik alınız demişti...

İşi düzeltelim derken temelli çıkmaza sokmayalım yani...

Üst Alt