• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Beddualı malı satsam parası bana yarar mı?

YasinAlp

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm. Sorumu yöneltmeden önce ön bilgi vermek isterim.
yaşım 22 ve 22 senedir yoksulluk içindeyiz sağolsun eş dost çok büyü yapmış elini nereye atsan bişe çıkıyor. Anlıyacağınız yoksul bir aileyiz. Annanem Allah rahmet eylesin vefat etti mallar bölüşülecek anneme diyorum ki malları sat ev alalım evlenicem ev küçük, annem ise o mallar beddualı satamam, dedem beddua etmiş bu malları satana o para yaramasın diye. Şimdi sorum kafanızda şekillenmiştir diye düşünüyorum dayım satmış yaramamış para gitmiş. Allah biliyor benim de ihtiyacım var yani ben bunları satsam gerçekten bedduayı almış olurmuyum.

Yeşil-ELMA

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleykümselam.
Öncelikle dede niye beddua etmiş ona bakmak lazım.

İslamda miras mevzusunu araştırıp okumanızı tavsiye ederiz. Miras malları evlatların doğal haklarıdır.

Dedenizin Beddua etme sebebini iyi araştırın. Eğer o mallar kendisine miras yoluyla kaldıysa o zaman o mallar sizin doğal hakkınız. Yok dedeniz kendi gayretleriyle kazandıysa o zaman iş başka.

Eğer malların satılması durumunda varisler arasında bir problem veya mağduriyet olacak diye mi beddua edilmiş? Ona bakmak lazım.

Bazan ihtiyarlar dünya malına çok düşerler. Öyleki aşık oldular adeta ve satılmasını istemezler.

Eğer sattığınızda kimse mağdur olmayacaksa başka problemler olmayacaksa ve sizin sıkıntılarınızı gidermeye yarayacaksa satabilirsiniz.

Ancak yine de olayı çok yönlü inceleyin dedeniz haklı ise, sattığınızda o paradan hayır olmaz.

Aile büyükleriyle bir araya gelip problem çözücü toplantı yaparak birlikte karar verin.

İslamda miras ve varis hakları mevzularını genişçe okumak sizin için daha geniş bakış açısı kazandıracaktır.

YasinAlp

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Cevabınız için çok teşekkür ederim dedem kendi gayretiyle almış gemilerde uzun süre çalışıp alın teriyle. Köyde çok malı var kimse mağdur olmaz birini satsak cidden derin bir konu bunu bir alime danışmak lazım gelir her hal tekrar teşekkürler Allah razı olsun.

Üst Alt