Beddua etmek.

mihri

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba hayırlı ramazanlar.Ben birine beddua ettim.Beddua ettiğim anımda çok sinirliydim ve üzgündüm şimdi ettiğim bedduaya pişman oldum o kişiye iyi dualarda bulundum acaba beddua tutar mı ya da bedduayı geri alabilir miyim?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba beddua etmek ;öfke ile kalkan, zararla (ziyanla) oturur misali...
Beddua etmek;tavsiye edilen bir şey değildir bilhassa lanet ifadeleri ve karşıdaki kişinin başına bela gelmesini temenni eder bir şekilde beddua etmek uygun değildir
tavsiye edilmez Allah'ın adaletini göstereceğinde hiç bir şüphe yoktur Hesap günü her hak sahibi hakkını alacaktır..
haklı bile olsanız beddua etmenizi tavsiye etmeyiz

Rasûlüllah Efendimiz: "Ben lânetçi olarak gönderilmedim" (Müslim birr 87) Buyurur Bir mü'mine lânet (Beddua) etmenin onu öldürmek gibi olduğunu bildirir (Buhârî edep 44)

Yapılan bir lânetin (bedduanın) yerine vardığında haksız yere yapıldıgını görünce sahibine döneceğini haber verir..
Ya bilmediklerimiz var ise..insan bildigi kadar Adil bilmedigi kadar da zulm edermiş..

sonradan Onu bağışladı iseniz mesele yok,gönlünü almaya Onunla helalleşmek gerektigini saniyorum.. nedeni ise ya siz HAKSIZ idi iseniz ne olacak bu işin sonu..?

mihri

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Çok teşekkürler.Evet onu bağışladım o insan bana büyük bir yalan söylemişti yani haksızlığım olduğunu düşünmüyorum ama bedduanın tutmasını istemiyorum.

Üst Alt