Başkası olma kendin ol...!

beydeba

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Ormana bir canlılık getirmesi için, aslanın emriyle bir şarkı yarışması düzenlenmiş. Kazanan ömür boyu hiçbir hayvan tarafından saldırıya uğramayacakmış.
Eşek, adaylardan biriymiş ve şarkısına başlamış. Ondan başka herkes kulaklarını kapatmış. Bilge ve anlayışlı kaplumbağadan başka hiç kimse alkışlamamış..sırayla bütün hayvanlar hünerlerini göstermişler.
Sıra bülbüle geldiği zaman, güle olan aşkını simgeleyen bir ezgi söylemiş ve bütün ormanın duygusal bir havaya bürünmüş.
Herkes bülbülün birinci olacağını düşünürken papağan sıranın kendisinde olduğunu söylemiş.
Kendinden önce sahneye çıkan bülbül başta olmak üzere bütün hayvanların nefis bir taklidini yapmış.
Onun becerisi aslanın da çok hoşuna gitmiş.
Tam papağan birinci seçilecekken yaşlı bilge kaplumbağa itiraz etmiş.
-“Sevgili Kralım! Biliyorsunuz bu yarışmaya herkes kendi sesiyle katılacaktı. Oysa papağanın kendi sesini dinleyemedik. Bir de kendi sesinden bir şarkı dinleyelim o zaman kararımızı veririz.”
Ancak papağan başkalarını taklit etmekten kendi sesini unutmuş ve hiçbir şey söyleyememiş böylece bülbül birinci seçilmiş.
“Gündüz birçok maske takıyoruz; gece maskelerimizi çıkarınca kendimizi tanıyamıyoruz.”

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gördüğümüz rüyanın kahramanlık ögeleri içeren, masalsı rüyalar olduğunu nasıl fark ettiniz mi..?
Siz hep bir kahraman olmak istiyorsunuz oysa sadece kendin ol ,kendi sorumluluklarını bil yerine getir yeter !!Kendi varlığında rahat ,huzurlu ve mutlu ol!!
her zaman nasılsan öyle ol.“Sen” olduğun için önemlisin. Seni biricik, bi’tanecik ve özel olarak yaratan, yaşatan bir Yaratıcı seni önemsediği için önemlisin..
Olduğun Gibi Görün , Göründügün Gibi Ol...yeter!!

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Başkası olma kendin ol!
Ne kadar kısa ve öz anlamlı bir söz değil mi?
Bir insan için samimi ve gerçekleri ifade eden bir cümle bu! Seni sevmelerini isteme kimseden, Rabbin sevsin yeter! sen doğru olduktan sonra, maske takmadan yüreğinden geldiği gibi konuştuktan sonra gerisi teferruat!
Hani derler ya, beni bilen bilir, bilmeyen kendi (kendisi gibi) bilir! aynı o hesap!

Bir gün Peygamber efendimiz bir yerde otururken bir adam gelmiş efendimiz 'e;
Sen şöylesin, böylesin diye içinde ona karşı biriktirdiklerini söylemiş kötü anlamda...
Efendimiz de gayet vakur bir tavırla "doğru söyledin" demiş...
Adam gitmiş...Ondan sonra bir kişi daha gelmiş o da efendimize olan sevgisini, hayranlığını ve efendimizin güzel yönlerini sıralamış...
Efendimiz de; "doğru söyledin" demiş...Sonra gitmiş o kişi..

Arkadaşları şaşkınlık içinde sormuşlar;
- Ya rasulallah ilk gelen adam ne kadar kötü şey varsa söyledi! sen öyle bir insan değilsin niçin adama "doğru söyledin" diye cevap verdin demişler....
Efendimiz;
"Gelen iki kişide doğruyu söylediler, çünkü aslında beni anlatırken kendilerinde olanı söylüyorlardı"...Ben de onun için doğru söyledin, dedim...
İnsan kendisi hangi düşünceye sahipse genelde karşıdakini de aynı zannediyor ya, aynı onun gibi...

Kimse umurunda olmayacak! kim ne düşünürse düşünsün rabbin ne diyor sen ona bak! neden sevmiyor kimi insanlar biliyor musun seni??

Çünkü onun gibi maske takmıyorsun!

Onun gibi, için başka dışın başka değil!

Onun gibi, bir şey söyleyeceğin zaman elli türlü kılıf uydurarak içine bir şeyler katarak söylemiyorsun! açık ve netsin!

Onun gibi, sahte gülücüklerin yok! içinden geldi mi gülüyorsun.

Onun gibi, yalandan sevmelerin yok! içinden gelmiyorsa merhaba bile demiyorsun..

Onun gibi, riyakarlıkların yok! işin içine menfaatini katmıyorsun, yapacağını Allah için yapıyorsun!

Şunu da söylemeden geçmiyeceğim, bir gün babamla konuşuyorduk benim iş yeriyle ilgili, babam bana dedi ki;
"Kızım, seni iş yerinde kimse sevmez! çünkü sen benim gibisin, içinden geleni söylüyorsun, başkaları gibi yalakalık yapmayı bilmiyorsun" dedi....

Şimdi anladın mı kardeşim? neden senin herkes arkadaşın, sahte dostun değil!

Üst Alt