Babamdan utanıyorum

meryem25

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
SelamunAleyküm
küçükken bir çok ailevi meseleler yaşadım. Babam bi takım nedenler yüzünden abimi dövüyordu. 10 yaşındaydım herhalde, bEni sürekli gezdirir, istediğimi alırdı ama o yaşanlardan sonra artık babamla konuşmaz oldum. Şuan 14 yaşındayım, babama istediğim birşeyi al diye söyleymiyorum. Utanıyormuyum, korkuyormuyum bilmiyorum. ama ondan birşey isterken gözlerim doluyor, ağlayacak gibi oluyorum. Okuldaki arkadaşlarım babasıyla geçen zamanları anlatıyor, nasıl eğlendiklerini felan. Ben çok imreniyorum. Eğer bana yardım edebilecek bir şey varsa söyleyin lütfen.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Bazı kızlar babaları ile çok rahat iletişim kuramiyor.
Hepimiz babamizin kucağında büyüdük ama büyüdük artık.
Genç kız da olduk.
Yaş geçince araya mesafe de giriyor.
Bu yaşlarda dikkatli olmak lazim.
Baban ile iletişim kurabilirsin.
Nasılsın ?
Nasıl geçti günün ?
Kahve içermisin?
Hayata dair bilmediklerini sorabilirsin.
Birşey isterken utanmani gerektiren maddi sıkıntılar mi var ?
Olumsuz cevap almaktan korkan yüreğin mi var ?
Babana yaklaş , babana karşı saygı ve sevgi dolu ol.
Bazen ergenlik döneminde biz kızlar ,üç duyguları yaşayabiliyoruz.
Farklı hissedebiliyoruz.
Selametle kardeşim .

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim,

Çocukluk hiç birimizin unutamayacağı acı, tatlı hatıralarla doludur! Senin de babanla ilgili acı hatıraların var ama bunları aşman lazım.

Ne yapabilirsin mesela....
Bu anılar aklına gelince, babanla geçirdiğin güzel günleri de hatırla... Nasıl senin istediklerini alıyordu, seni nasıl seviyordu, sana nasıl kol kanat geriyordu bunları hatırla, acı hatıraları değil!

İçindeki korkunun, endişenin üzerine gitmezsen ömür boyu aynı şimdi olduğu gibi babanla arana yok yere set çekmiş, mesafe koymuş olacaksın..
İstediğin gibi muhabbet edemezsin babanla, derdini sıkıntını, isteklerini anlatamazsın....

Her şeyin başı; cesaret, olumlu düşünce ve SEVGİ dir kardeşim....
Babanı sev, eski güzel günlerinizi hatırla, babanla arkadaşlarının olduğu gibi bir sevginiz, arkadaşlığınız olacağına dair olumlu düşün ve bugünden itibaren başla babana güzel davranmaya....

tozduman kardeşimin dediği gibi, babana bir kahve yaparak başlayabilirsin mesela......

Selametle......

meryem25

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Çok teşekkür ederim, söyledikleriniz çok güzel lakin yapabilirmiyim bilmiyorum ama deneyeceğim. Tekrar çok teşekkür ederim.

Üst Alt