Babam istediğim kişiye beni vermiyor!

hüzünlü dert

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba 28 yaşında bir bayanım. Şeker hastası diye babam istediğim kişiye beni vermiyor! Bir arkadaş aracılığı ile biriyle tanıştım, görüştükten bir ay sonra durumu ailelere açtık. Çocuk benle tanışmadan bir ay önce diyabet (şeker) tanısı almış. Abim de şeker hastası benim için sıkıntı değildi bu durum ailemde sıkıntı yapmaz diye düşündüm.(abim evli iki çocugu var). Babam önce tamam araştıralım dedi, şeker hastalığını duyunca vazgeçti. Benim rızam yok ama sen olsun dersen olur diyordu. Sonra erkek tarafı tanışmaya geleceği gün evde durmadı, iki defa geldiler evden gitti ne ailesini ne de çocugu hiç görmeden tanımadan sırf hastalığı yüzünden istemedi:(

1 yıla yaklaştı, ben çok seviyorum o da çok seviyor. Babam ikna olmuyor. Bizi dinlemiyorsan gelsin istesinler diyor, karışmam birşeyine diyor, pişman olacaksın diyor, sonunda ağlayacağına bAşında ağla ben biliyorum hiç mutlu olmayacaksın diyor. Sevdğim çocuk nikah yapalım diyor, ben de ona cesaret edemiyorum aileme karşı gelmek olur diye. Beklemek istiyorum ama annem baban verir ama rızası olmadan verir o zaman nasıl mutlu olacaksın diyor. Sevdğim kişi 30 yaşında ve evlenmek istiyor beklemek istemiyor, nasıl ikna edeceğim babamı yada nasıl vazgececeğim:(

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Merhaba kardeşim,
Ben bu dünyada şuna inanirim, eger yapacagin bir iş te anne baba rızası yoksa o iş eninde sonunda kötü olur.
Bu da heralde Allahın anne babaya hissettirdigi bi duygu...
Yine de saglıklı karar vermek istiyorsan zamana bırak duruma gore hareket edersin..
Hakkında hayırlısı olsun..dua et..

H

hüzünlü derttt

Kayıtsız
Misafir
Israr etmek istiyorum bu da yanlış mı olur bilmiyorum, nasıl davranacağımı da bilmiyorum, kendimi çok çaresiz hissediyorum. Çok seviyorum yani gerçekten iyi biri abdestli namazlı saygılı efendi biri. Ailem tanımak bile istemedi bir de hastalığı sadece sebebi, bu durum çok canımı yakıyor. Hani başka bir sebep olsa yada o kişiyle uyumsuz bir şeyim olsa belki daha kolay vazgeçerdim, dua edin.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Allah aşkına elinizi vicdaniniza koyun iki gün sonra senin benim basima daha beter hastalık gelmeyecegi ne malum! Ne demek sirf bir insan hasta diye istememek! Caresiz ölümcül bir hastalık değil bu sadece hayatini buna gore düzenleyecek o kadar. Sen seviyorsan babanin sacma fikirlerini takmazsin zaten. Sirf hasta diye ahlakı güzel birini birakirsan bana öyle geliyor ki Allah saglikli ama ahlaki kötü biriyle imtihan eder sevdiginin ahini almak bu kadar kolay mi. Ha dersen ki zaten tam aramizda sevgi yok sadece tanışmıştım oylesine o zaman sen bilirsin.

hüzünlü dert

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ben zaten hasta diye vazgeçmiyorum, ben seviyorum onu. Babamın rızasını nasıl alırım onun derdindeyim, yoksa o beni bırakmadıkça ben onu bırakmam.

Üst Alt