Azrail a.s. Cennet'e girecek mi?

aysun_hanım

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm Değerli Kardeşlerim ;
Ben sadece insanların canını almam için yarattım dediği Azrail a.s. "Ben seni sadece bir neden yüzünden yarattım, sen amacını yerine getirdin, sende öleceksin" (ve Ölüm Meleği (Azrail A.S)'da ölecek..) öldükten sonra oda bizler gibi tekrar mahşer aleminde dirilecek mi yoksa bir daha dirilmeyecek mi yani dirilip Azrail a.s. Cennet'e girecek mi?

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Muhterem Kardeşim, en son Azrail (AS) kendi canını alacak ve alemde hiçbir canlı kalmayacak bir rivayete göre bu hal 40 yıl sürecek ve diriliş İsrafil (AS)'la başlayacak, O dirilecek ve sur'a üfleyecek, sur'a üfleyince öbür alem oluşacak, diriliş de en sondan itibaren olacaktır.
Azrail, Mikail ve Cebrail dirileceklerdir Allahü Teala'nın emriyle.
Onlar da ebediyen yaşayacaklardır ama dünya hayatında var olan görevleri onlara artık verilmeyecektir.
Benim bilgim böyle. Dua ile.

gokhan22

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın aleykum.kardeşim azrail as. 4 büyük melekten birisi ve meleklerin peygamberi şimdi mantıken ve dinen düşünürsek cennet e girecekti sorusu yanlış olmazmi allah cc.ne emrettiyse onu yapmış ömrü boyunca sonuna kadar itaat etmiş en zor görevi ustlenmis ibadette insandan daha ustun şüphesiz o zaman kesin cennete girecek güzel kardeşim allah yar ve yardımcımız olsun.telefondan yazıyorum kelime hataların için affedin beni.

Üst Alt