• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Az yemek nasıl mümkün olur?

rdmkrc1293

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm. Uzun süredir az yemek için çalışıyorum. Ama başarılı olamadım. Bir yol gösterebilir misniz? Dua önerebilir misiniz?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam, az yemek iradenin sonucu olur, sabır gerekir. "Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm" "Güç ve kuvvet, sadece Yüce ve Büyük olan Allah’ın yardımıyla elde edilir.” Vird edin devamlı okumaya gayret et.

HayalCAH

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Abdestli olursan devamlı bu sizin az yemenize sebep olacaktır inşaAllah.

mesut0808

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bol bol su iç açılığını unutturacak bişeyler yap.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykümselam, az yemek yada İştah psikolojik ve fiziksel bir fenomendir. Bunun nedeni, bazen sıkıldığımızda veya stres altına girdiğimizde yemek yeme eğiliminde olduğumuz ve bazen biz gerçekten aç olup olmamıza bakmaksızın yemek için “zaman” olduğundan dolayı ,yada yapacak başka bir şey olmadigi icin yada bir filim izlerken bir şeyler yemege daha da egilimliyiz..kendinizi meşgul tutun fazla ve devamli yemek yemeye zamaniniz olmasin!!Yürüyüşe Çıkın yemeklerden uzak kalmaya calisin..bir sure sonra zaten siz ve mideniz az yemege alisacaksiniz..
Az yemeyi sadece kilo verme amaçlı değil sağlığımız içinde bunu yapmalısınız çünkü az yemenin birçok faydası bulunmaktadır

Peygamber Efendimiz; Az yiyerek maddi mânevi hastalıklarınızı tedavi ediniz. Az yiyiniz sıhhat bulunuz’ derken, Hz. İsa, ümmetine; ‘Karnınız aç olsun ki; kalbinizde Rabbinizi göresiniz’ diye buyurmuştur.

Bilinçsiz, Amaçsız, Gereksiz Yaptığınız Her Harcama bir Tüketim ve kendinize ve Doğaya zararlidir..

Üst Alt