AydakI SIR

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aya ilk ayak basan adam anlatiyor:
20 Temmuz 1969'da Ay'a ilk insan indi. Adi Neil Armstrong. Astronot Armstrong su tarihi sözleri naklen yayin içinde de dünyaya duyurdu:
'Kartal inmistir.' Apollo-11 personeli Aldrin ve Collins ile birlikte üç astronottan olusuyordu. Ay'da yürüyen Armstrong inançlari güçlü bir hristiyan idi. Ancak yolculuk boyunca birtakim seyler 'Sansür' ediliyordu. Üç astronot birden 'Baska bir cisim' görmüslerdi.Bütün konusmalar bantlara geçiyordu.
ASTRNOT ALDRIN: Açik kitap gibi bir sey var burada, tam durgunluklar denizinin üstünde.'
ASTRONOT ARMSTRONG: 'Iki halka gibi, daha doGrusu bir kitap gibi.'
ASTRONOT COLLINS: 'Sekstantin odaGini deGistirdiGimde bir kitap biçiminde olduGu daha iyi belli oluyor.
YER KONTROL: 'Ne diyorsunuz siz, ayda kitap mi var?
Tuhafliklar bantlarda yer almaya devam ediyordu. Ertesi gün kitap yok olmustu ama simdi de bir parazit radyoyu sürekli mesgul etmeye basladi. Itfaiye arabasinin sirenine benzeyen bir ses.
COLLINS: 'Duyuyor musunuz? su sesi kesin yoksa kulaklarim patlayacak.'
YER KONTROL: Bu ses bizden deGil, yabanci kaynakli. Orada sizinle birlikte baskalarinin da bulunmak istemediGine emin misiniz?
ARMSTRONG: 'simdi de bir müzik basladi. Yer kontrol, su parzitlerinizi keser misiniz?'
YER KONTROL: 'Hiçbir ariza yok. Müzik oradan sizden geliyor.'
ALDRIN: Hiçbir zaman anlasamayacaGiz galiba. Bu müzik sesi bizden gelmiyor.
Ertesi gün Armstrong, Ay'a ayak basti 'Kartal indi' diyordu. Ilk insan ay'da geziyordu. Birden yine o siren sesi gibi parazit geldi. Ama bu kez keskin seslerin içinde su sözler bantlara geçti: 'RABBI-EL ARDZ- DINI ENDAHU- IZA- KUN-ALIM'
YER KONTROL: 'Hey kim konusuyor?'
Bu sirada Armstrong ayda yürüyordu. O müzik gibi ses bir daha
basladi. 'Eshedu enlailahe illallah'
YER KONTROL: 'Yine uçan daireler mi? Neydi o sarkinin sözleri?'
COLLINS: 'EsEN MAHATMA RESSAMBALLA' filan dedi. Bu Hintçe.
ARMSTRONG: 'Tamamini dinledim. Kalbe bir huzur veriyor. Galiba Afrika radyolarindan biriydi.'
ALDRIN: 'Frekans deGistirdim yine ayni ses. Bu ses Ay'dan geliyor. Radyo mesaji deGil. Inanilmaz bir sey.'
YER KONTROL: 'Çildirdiniz mi siz? Havasiz yerde ses yayilir mi?'
COLLINS: 'Ne yani, yine uçan daireler mi?'
ARMSTRONG: 'Kitap biçiminde uçan daire olur mu?'
YER KONTROL: 'Bilinmeyen bir hastalik, uzay vurgunu mudur nedir? Bu sesler, kitap, melodi, hep hayal olmali.'
ARMSTRONG: 'Hayali kamera çeker mi, hayalet bir ses teyp bandina kayit olur mu?'
YER KONTROL: 'Peki havasiz ortamda ses yayilir mi?'
Sonra Armstrong ve Apollo-II Astronotlari salimen dünyaya döndüler. Bantlar yeniden dinletildi. Bu sirada NASA'da görevli olan Misir asilli Faruk El Baz'a danisildi..

Ay'da okunan bir mesajin sözlerinin 'Arapça kutsal bir cümle olduGuna' iliskin bilirkisi raporu verildi.
Daha sonra ayni cümleyi Apollo-16 astronotu 'Worden'de isitti. Aslinda hiç kimse tatmin olmamisti. Belki UFO, belki baska birileri ama Ay'da bir mesaj vardi. Armstrong hiç mi hiç tatmin olmuyordu.

Bu sirada astronotlar dünyayi geziyorlardi. Gittikleri her yerde büyük bir ilgi ile karsilanan astronotlardan Armstrong'un yolu Misir'in baskenti Kahire'ye düsmüstü...
Armstong kendisine gösterilen ragbetten memnundu. Bu sirada olan oldu.
Armstrong irkildi 'Hey, bu müzik sesi ne?'
Misirlilar gülmemek için kendilerini biraz tuttular. Sonra da cevap verdiler 'O müzik degil, Ezan.. Kilise çanlari neyse, Cami'nin de ezani odur.'
Armstrong, 'Ben bunu daha önce de isittim.'
Elbette isiteceksiniz, dünyada bir milyara yakin Müslüman var. Hangi ülkeye gitseniz mutlaka ezan okunur.

'Ben, dünyayi kastetmiyorum, bu sesi Ay'da duydum.'
Armstrong'un yüzü kireç gibiydi: 'Aman Allah'im, Seni surada yanibasimda degil, ta Ay'da buldum.
Uzun bir süre Armstrong'dan ses seda çikmadi. Sonunda bir açiklamada bulundu: 'Ay'a Besmelesiz ayak basmisim. Besmeleyi simdi çekiyorum Artik ben de müslümanlardanim..'<!-- google_ad_section_end --> <!-- haber bitiş -->

Kuzucuk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Çok güzel harika
insan duygulanıyor

tecelli

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Uzun bir süre Armstrong'dan ses seda çikmadi. Sonunda bir açiklamada bulundu: 'Ay'a Besmelesiz ayak basmisim. Besmeleyi simdi çekiyorum Artik ben de müslümanlardanim..'
elhamdülillah rabbini bulabilip kendine gelene:elinizesaglik:.güüll.,

Üst Alt